Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki wokółuszne za ok. 600 PLN


serwusek

Pytanie

Cześć! Przeglądałem ten temat:

I w zasadzie szukam czegoś podobnego. Obecnie korzystałem z Superlux HD681, ale się zniszczyły. Problem z nimi był taki, że po ok. 20 minutach mocno uwierały w uszy, a pod kilkudziesięciu minutach mocno się pociły (uszy, nie słuchawki ;)). Zależy mi bardzo na wygodzie. Po długim zastanowieniu zamówiłem Sennheisery HD 569, ale za bardzo uwierały w głowę i niestety musiałem je odesłać.

Pożądane cechy:

  • Wygoda przede wszystkim
  • Wokółuszne
  • Najlepiej otwarte
  • Dające napędzić się ze smartfona i integry (zdaję sobie sprawę, że może się potencjał marnować, ale jakiegoś Audioquest Dragonfly zawsze można dokupić)
  • Preferencje muzyczne: praktycznie wszystko, jednakże nie lubię dudniących basów przysłaniających wszystko inne (jak miało to miejsce w Sennheiserach), filmy, muzyka wszelaka, rozmowy.
  • Budżet 600 PLN, ale jestem gotowy go trochę naciągnąć, o ile będzie to miało sens (ale nie na 1000+)

Wiem, że najlepiej byłoby samemu gdzieś sprawdzić jakiś model, ale jest jak jest, a słuchawki są mi potrzebne. :( 

Co sądzicie o słuchawkach Beyerdynamic DT990 Edition 32Ohm?

Edytowane przez serwusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Naciągając budżet to może jakieś tfu nighthawk? :)
Dt990 fajne są i dobre na start ale np dla mnie na dłuższą metę były po prostu nudne.


pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, Nicodem napisał:

Naciągając budżet to może jakieś tfu nighthawk? :)
Dt990 fajne są i dobre na start ale np dla mnie na dłuższą metę były po prostu nudne.

Nighthawk za drogie. :( 

8 godzin temu, retter napisał:

Opisz co to jest wygodne słuchawki bo ludzie to bardzo różnie widzą.

Szukam słuchawek, w których po godzinie użytkowania nie będą mnie mocno uwierały w uszy tak, że miałbym ochotę je zdjąć i te uszy masować. Żeby nie dociskały ani mega mocno uszu, ani głowy wokół nich. Najlepiej, żeby zapomniało się o tych słuchawkach, że ma się je na głowie. Żeby uszy całe się w nich mieściły. I najlepiej, żeby uszy nie pociły się w nich mocno. Nie jestem pewien jak inaczej mógłbym to opisać.

Używki raczej nie wchodzą w grę. 

Edytowane przez serwusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A może ATH AD500X? 

W TopHifi mają teraz na nie promocje.
https://www.tophifi.pl/sluchawki/sluchawki-nauszne/audio-technica-ath-ad500x.html

 

Btw. Jak nie chcesz, żeby ci bas przeszkadzał to Beyery DT990 mogą się nie sprawdzić. Już lepiej DT880.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@up

O, Audio-Technica wydają się również być wygodne. A model Ad700?

Ja generalnie nie nie lubię basu, tylko nie lubię jak dudni i przysłania całą resztę. W sennheiserach miałem wrażenie, że albo wszystko poza basami grało za cicho, albo basy były za głośno (nie chcę uszkodzić sobie słuchu, nie słucham zbyt głośno, a chcę wszystko słyszeć dobrze).

 

Edytowane przez serwusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

AKG K371 będą najlepiej wyważone i zagrają ze wszystkiego. Są zamknięte, mieszczą się w budżecie. HD569 i tak są nieźle wyważone jak na słuchawki w tej cenie.

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

AT r70x.
Philips x1

Wygoda której szukasz jest wynikiem NISKIEJ WAGI, większych welurowych padów, małego nacisku, przewiewnej konstrukcji.

Nie ma słuchawek jakich nie czujesz ale są które spełniają powyższe wymagania.

Zostaje jeszcze DIY o ile się nie boisz.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
28 minut temu, pekin93 napisał:

SHP9500 :) 

Są gdzieś jeszcze do kupienia ???

Rzeczywiście były wygodne i gdyby nie znikomy bas pewnie miałbym je do dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 godzin temu, Pioj napisał:

AKG K371 będą najlepiej wyważone i zagrają ze wszystkiego. Są zamknięte, mieszczą się w budżecie. HD569 i tak są nieźle wyważone jak na słuchawki w tej cenie.

Są zamknięte, wyglądają na bardzo szczelne. Szukam czegoś otwartego, ewentualnie półotwartego.

16 godzin temu, retter napisał:

AT r70x.

Fajne. Ale za drogie. :( W dodatku, ajaj, ta impedancja, nie będzie problemów ze smartfonem? 😮 

 

Czyli drogą eliminacji zostały te trzy modele.

16 godzin temu, retter napisał:

Philips x1

Też fajne. Niestety, na allegro nie ma nawet używanych, a co dopiero nowych. :) 

14 godzin temu, pekin93 napisał:

SHP9500 :) 

Jest praktycznie jedna sztuka na allegro, ale przyjrzałem się ofercie i "wysyłka z Chin". Ktoś sobie założył ofertę z 50% marżą w stosunku do AliExpress, gdzie jest za 300 PLN. Pomijając mojego pecha do sprzętu, boję się, że mogą być mega problemy z dostawą.

23 godziny temu, pabloj napisał:

A może ATH AD500X? 

Chyba zostaje mi któreś ATH. Pytanie które? Oglądałem jeszcze ATH-AD700X, są spokojnie dostępne i nawet w dobrej cenie. Jest jeszcze  ATH-AD700, takie z czerwoną obudową, ale raczej niedostępne.

Czytałem komentarze, że "ATH AD500X zalewa basem, a ATH-AD700X są bardziej wyrafinowane". Tego pierwszego trochę się boję, drugiego nie do końca rozumiem. Czy byłbym ktoś w stanie rozjaśnić?

Edytowane przez serwusek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

R70x maja 470ohm ale są na tyle skuteczne że lepszy fon powinien sobie poradzić, mi lepiej szły z dapa niż ampa który napędzał hd600 także ten...

X1 to stary model tylko używane, ale są lepsze niż x2

I całkiem serio grado sr80e, o ile tolerujesz nauszne.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, retter napisał:

R70x maja 470ohm ale są na tyle skuteczne że lepszy fon powinien sobie poradzić, mi lepiej szły z dapa niż ampa który napędzał hd600 także ten...

Nie ma szans, żeby fon je pociągnął, na wzmaku stacjonarnym trzeba odkręcać gałkę, jak przy 600Ω Beyer'ach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Nie ma szans, żeby fon je pociągnął, na wzmaku stacjonarnym trzeba odkręcać gałkę, jak przy 600Ω Beyer'ach.
No patrz a mi lepiej grały prosto z gołego fiio x5, gdzie hd600 wymagały już ampa.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

R70x są łatwe do napędzenia. Dobrze jednak się skalują pod kątem jego jakości, przynajmniej w kwestii szczegółowości i rozdzielczości dźwięku. Dobre źródło potrafi dodać im micro-smaczków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

https://allegrolokalnie.pl/oferta/sluchawki-stax-sr-40-srd-4

:vectorLOL:

 

Do 600zł ciekawą opcją mogłyby też być 1MORE H1707, o ile nie masz za dużych uszu.

Edytowane przez pabloj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tylko wokółuszne, nie chcę zamkniętych, ani używanych. :) I wygoda przede wszystkim! Nie mam wzmacniacza słuchawkowego, a mój telefon to raczej chińskość, niż porządne źródło. Chcę, żeby grały przynajmniej poprawnie. Z wymienionych tu sluchawek raczej nie będzie gorzej, niż w przypadku superlux hd681?

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie znam DT990 ale korzystałem jakiś czas z DT770 *0 ohm (zamknięte ale na tych samych przetwornikach) i chociaż komfort jest naprawdę fajny, to są to w moim odczuciu bardzo agresywne słuchawki, u mnie powodowały ból głowy.
W moim wątku panowie polecali osławione AKG K550, niestety już nie są produkowane. Może poczytaj o ich następcach (znowu: te same przetworniki, inna konstrukcja) AKG K371 (lub tańsze K361) i zamów sobie ze sklepu na dwutygodniowego testa. Opinie innych mówią że to fajne, zbalansowane słuchawki (w okolicach budżetu) które zagrają z telefonu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności