Skocz do zawartości

Nasze domowe zwierzaki. Pokaż mnie!


mrbudyn

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Tytus1988 napisał(a):

Nawiązując nowe kocie znajomości... 8-letni Feliks😉🐱

Piękny ten Feliks - moi Rodzice mieli bardzo podobnego... Feliksa - niestety kot wychodzący, znikał czasem nawet na dwa tygodnie, ale wracał... ostatnio nawiał rok temu i od tego czasu się nie pojawił.

Tymczasem kot mi się poplątał:

image.jpeg

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laików zabrakło.

Duszka piękna!!!

Nasza pieska zmieniła się nie do poznania, ale pomimo upływu lat nadal ma lęki - upadek łyżki czy widelca, dźwięk talerzy powoduje stres i się chowa - boi się ludzi w kapturach, nawet mnie, którego zna i jestem najfajniejszy na świecie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bednaar napisał(a):

Nasza Duszka też odratowana od złych ludzi, u nas od 2020 roku - żona po szczepionce na COVID leżała w łóżku, bo miała lekką gorączkę i przeglądała pieski do adopcji - znalazła Duszkę, następnego dnia pojechała po nią samochodem z Łodzi do Miasteczka Śląskiego pod Tarnowskie Góry - zatem mówimy teraz, że Duszka to efekt powikłań po szczepionce. Duszka jak była tam, miała m.in. wybite wszystkie zęby i obcięte wibrysy :( Niedługo po przyjeździe do nas zachorowała na parwowirozę - więc prawie miesiąc leczenia. Teraz już pies nie do poznania, ale gubi dużo sierści - prawdopodobnie efekt po parwowirozie, dostaje specjalną karmę na problemy dermatologiczne. Ma się świetnie, ale musi się słuchać naszej kotki (mimo, że waży 10 razy więcej, niż ona)- taką hierarchię sobie ustaliły.

    image.jpeg

Pieska jest w typie terriera więc gubienie sierści to jej natura prawdopodobnie 

Polecam olej z łososia i trymowanie delikatne 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2024 o 18:31, hubercik12311 napisał(a):

Pieska jest w typie terriera więc gubienie sierści to jej natura prawdopodobnie 

Raczej nie, nam się wydaje że to mieszanka labradora i wyżła - szczególnie kształt mordki ma labkowaty, no i gładka sierść. Miałem kiedyś (jeszcze jak mieszkałem z rodzicami) airedale teriera, jednego z największych terierów - zupełnie inny rodzaj sierści - szorstka. A razem z Duszką mieliśmy też innego pieska z grupy retrieverów - flat coated retrievera o imieniu Mozart, niestety wykończyła go psia angina :( Mozart i Duszka mieli sporo wspólnych cech charakteru dla retrieverów, czyli podobny temperament - bardzo przyjacielskie i spontaniczne psy, ale na spacerze trzeba uważać, bo lubią jeść najgorsze paskudztwa łącznie z odchodami. Dodatkowo Duszka ma też trochę charakteru wyżła, tzn. próbuje polować na naszą papugę i nie wyciągamy papugi z klatki przy jej obecności, zresztą też oczywiście to samo w obecności kota. Za to spokojnie mogła latać w obecności Mozarta, nawet pozwalał jej łazić po grzbiecie - on to był taki tatuś dla wszystkich zwierzaków w domu, miał skłonności opiekuńcze zwłaszcza w stosunku do kotów, traktował je jak psie szczeniaki.

 

Spróbujemy ten olej z łososia, dzięki za radę :) 

Przy okazji zdjęcia naszej papugi nimfy - Polly, oraz dwóch kochanych Chłopaków, którzy od nas odeszli: Mozart i Filemon - tęskno nam za Nimi.

 

image.jpeg

image.jpeg

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przykro mi, że muszę to napisać, bo nic do użytkownika nie mam, a wręcz przeciwnie, ale: Nie ma czegoś takiego jak kot wychodzący, są tylko nieodpowiedzialni ludzie dopuszczający do tego, że kot się błąka. Mam nadzieję że się nie obrazisz.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności