Jump to content
  • 0
theohcs

Lekkie bluetooth do domu | chowam się przed współlokatorem

Question

Hejo,

Nie spodziewałem się, że będę kiedyś pytał o słuchawki na bluetooth, ale nowa sytuacja w życiu = nowe wyzwania.

Na mieście albo do krótkich sesji muzycznych używam obecnie Brainwavz R1 lub Sennków PX100-II sparowanych z iPodem 5,5 i taki zestaw bardzo sobie chwalę.

Niedawno wprowadziłem się jednak do wynajmowanego pokoju (co jest dla mnie nowością) i długie, domowe sesje muzyczne na głośnikach / głośna muzyka lecąca w tle do codziennych zadań przestała być opcją. Szukam więc lekkich, domowych, wokółusznych (chyba?), otwartych lub półotwartych słuchawek bluetooth z dużym komfortem, względnie długo trzymającą baterią i sensownym zasięgiem, w których będę mógł przesiedzieć cały dzień i zapomnieć, że istnieją. Słucham głównie indie, indie rocka, acoustic, rocka lat 60/70, indie popu, folku, dużo soundtracków z gier i filmów i na końcu trooooszkę metalu. Odtwarzaczem będzie głównie iMac: FLACi i Apple Lossless odtwarzane w Clementine oraz pewna ilość Spotify.

Budżet w okolicach 300zł, ale jestem bardzo otwarty na propozycje.

~TheOHCS

Edited by theohcs

4 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Wiesz że otwarte słuchawki to grają na zewnątrz prawie tak samo jak tobie ;) ? Ty słuchasz i inni też są zmuszeni słuchać z tobą :D .

• 0

JBL E55BT, na OLX i Allegro jest kilka sztuk koło 300zł. Bardzo wygodne, bateria długo trzyma, dźwięk jak na BT bardzo poprawny, ciepły, dobry wokal, podbity bas, łagodne wysokie.

Edited by neonlight

• 0

Dzięki! Co prawda te parę sztuk na allegro co jest za 300zł są jakieś śmieszne supreme, ale chyba się skuszę na nowe za ~390

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By Zuberix
      Witam, poszukuję słuchawek jak w temacie. Preferuję raczej zamknięte konstrukcje, ale jestem gotów spróbować otwartych. Zależy mi na czymś co będzie fajnie współpracować z Dragonfly Black(planuję go kupić z racji bardzo niskiej ceny, mobilności i sporych możliwości). Aktualnie używam Shure SRH440 i nie jestem z nich zadowolony. Zdecydowanie preferuję rozrywkowe brzmienie Sony Mdr 100abn(zarówno po kablu jak i BT) a nawet moich wyjściowych Galaxy Budsów. Miałem okazję posłuchać jeszcze jak brzmią Sennheisery Momentum over ear pierwszej generacji i przyznam, że byłem pod wrażeniem. Oczekuję dźwięku, który będzie dawał satysfakcję z słuchania a nie analitycznego, studyjnego. Dodam, że słucham głównie rapu, ale również sporadycznie rocka czy muzyki elektronicznej. 
    • By Inszy
      Dekoni Audio to chyba najbardziej znana firma oferująca zamienniki nauszników do słuchawek z trochę wyższej półki. Wysoka jakość wykonania oraz duży asortyment, połączony z dość przystępną ceną przyniósł im niewątpliwy sukces, ale z czasem postanowili wydać pod swoim szyldem również i same słuchawki. Zamiast jednak projektować je od podstaw, co wiąże się z dużymi wydatkami, sięgnięto po gotowe rozwiązanie, z którego skorzystało wielu innych producentów – wypuścili swoją wersję półotwartych Fostexów T50RP Mk3 z przetwornikami planarnymi, stanowiących główne źródło zarówno komercyjnych, jak i indywidualnych modyfikacji. Zlecili japońskiemu producentowi wprowadzenie stosownych zmian w strojeniu, dodali swoje pady i tak oto powstały Dekoni Audio Blue. Czy wycenione na 899 złotych zmodyfikowane monitory Fostexa wnoszą coś w stosunku do wersji oryginalnej? Dzięki uprzejmości firmy Audioheaven mieliśmy okazję się przekonać.

W oderwaniu od dokanałówek, dziś recenzja dawno obiecanych Dekoni - zapraszam do lektury  
      https://kropka.audio/test/sluchawki/dekoni-audio-blue-recenzja/

• By shanex
      Cześć,

Zainteresowany kupnem słuchawek nausznych trafiłem na model AKG K361.
      Czytając recenzje można odnieść wrażenie, że oferują dobrą jakość co do ceny(porównując do pozostałych moich faworytów: DT770, HP151, FOCAL LISTEN)
      Wierne oddanie dźwięków i reprodukcja sceny, konstrukcja zamknięte, przenośne. Mimo, że będą głównie używane w domu, to opcja wygodnego składania bardzo in plus.

Głównie jestem ciekaw porównania tych słuchawek pod względem jakości produkowanego dźwięku(wierne oddanie), bez przesadnie syczącej góry.
      Niskie zejścia basu niezbyt wymagane. Posiadając wcześniej ETY HF5 oraz SL681 basu było niewiele i mnie to nie przeszkadzało.  

Muzyka wszystko po trochu. Od najczęściej słuchanych: Pop/Instrumental | Rap | Klasyczna | Rock 

Jeśli ktoś ma doświadczenie z ww. modelami to proszę o wskazówki  lub inne propozycję. Nie będę ukrywał, że najbardziej skłaniam się do K361 lub HP151.

• By Inszy
      Status Audio to młoda i praktycznie nieznana w Polsce marka, w której ofercie można aktualnie znaleźć pięć modeli słuchawek, z czego trzy są konstrukcjami bezprzewodowymi. W nasze ręce trafiły Status BT Transfer (BTT-2X), czyli bezprzewodowe słuchawki dokanałowe o hybrydowym układzie przetworników: dynamiczny odpowiada za bas oraz niższą średnicę, natomiast armaturowy za pozostałe częstotliwości. Taka konfiguracja, wraz z odpowiednim strojeniem, ma według producenta zapewnić detaliczny, ekscytujący, a wręcz inspirujący dźwięk. Czy jednak marketingowe pochwały przekładają się na rzeczywistość i czy warto wydawać 69 dolarów amerykańskich? Oczywiście postanowiliśmy to sprawdzić.

Jak zwykle, zapraszam do czytania 🙂
      https://kropka.audio/test/sluchawki/status-bt-transfer-recenzja/

• Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy