Jump to content
  • 0
theohcs

Lekkie bluetooth do domu | chowam się przed współlokatorem

Question

Hejo,

Nie spodziewałem się, że będę kiedyś pytał o słuchawki na bluetooth, ale nowa sytuacja w życiu = nowe wyzwania.

Na mieście albo do krótkich sesji muzycznych używam obecnie Brainwavz R1 lub Sennków PX100-II sparowanych z iPodem 5,5 i taki zestaw bardzo sobie chwalę.

Niedawno wprowadziłem się jednak do wynajmowanego pokoju (co jest dla mnie nowością) i długie, domowe sesje muzyczne na głośnikach / głośna muzyka lecąca w tle do codziennych zadań przestała być opcją. Szukam więc lekkich, domowych, wokółusznych (chyba?), otwartych lub półotwartych słuchawek bluetooth z dużym komfortem, względnie długo trzymającą baterią i sensownym zasięgiem, w których będę mógł przesiedzieć cały dzień i zapomnieć, że istnieją. Słucham głównie indie, indie rocka, acoustic, rocka lat 60/70, indie popu, folku, dużo soundtracków z gier i filmów i na końcu trooooszkę metalu. Odtwarzaczem będzie głównie iMac: FLACi i Apple Lossless odtwarzane w Clementine oraz pewna ilość Spotify.

Budżet w okolicach 300zł, ale jestem bardzo otwarty na propozycje.

~TheOHCS

Edited by theohcs

4 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Wiesz że otwarte słuchawki to grają na zewnątrz prawie tak samo jak tobie ;) ? Ty słuchasz i inni też są zmuszeni słuchać z tobą :D .

• 0

JBL E55BT, na OLX i Allegro jest kilka sztuk koło 300zł. Bardzo wygodne, bateria długo trzyma, dźwięk jak na BT bardzo poprawny, ciepły, dobry wokal, podbity bas, łagodne wysokie.

Edited by neonlight

• 0

Dzięki! Co prawda te parę sztuk na allegro co jest za 300zł są jakieś śmieszne supreme, ale chyba się skuszę na nowe za ~390

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By joker718
      Myślę od jakiegoś czasu o jakimś lepszym audio i w sumie cały czas myślałem o DACach, DAPach i tym podobnych, a niedawno dowiedziałem się o istnieniu LG V30 (i innych modeli LG z tym DACem - V40 kusi, ale cena trochę odstrasza :P). Jako, że nowy smartfon by się przydał kupno telefonu i źródła dobrej jakości dźwięku w jednym brzmi kusząco, zastanawiam się jednak jak ten telefon ma się do sprzętu stricte audio w podobnej cenie (w sklepie teraz zapłaciłbym za telefon ponad 1300zł). Telefon wtedy służyłby za główne źródło także stacjonarnie i planowałbym dokupić do niego jakieś słuchawki nauszne, na razie pewnie gdzieś za ok. 500 - 600zł, czytałem ludzi którzy opisywali V30 jako grającego świetnie nawet z wiele droższymi słuchawkami, czy faktycznie jest to wysokiej jakości sprzęt i czy odtwarzacze czy DACe w podobnym przedziale cenowym nie będą jakoś znacząco lepsze? W kwestiach audio jestem raczej laikiem ale coś tam zawsze kombinowałem żeby słuchać w dobrej jakości, dotychczas słuchałem na Grado SR60e i bardzo sobie je ceniłem, przeszły mi też przez rękę różne tanie DACe (E10k, SMSL M2) i odtwarzacze mp3 (Shanling M1, Xduoo X2) oraz kilka modeli słuchawek w różnych segmentach cenowych.

Dodatkowo ponoć dołączone do telefonu pchełki też jakoś grają, cudów się nie spodziewam ale aktualnie słucham na słabiutkich. Czy są faktycznie znośne? Ktoś wie może coś na temat słuchawek dołączanych do LG G7 Thinq i LG V40?

I ostatnia rzecz: czy gdyby mi odbiło i miałbym kupić V40, coś się zmieni jeśli chodzi o jakość dźwięku? Tu cena telefonu to już 2200 aczkolwiek za sam sprzęt audio raczej tyle bym nie dał bo wtedy smartfona by trzeba kupić oddzielnie więc i kasy mniej

Z góry dzięki za odpowiedzi
    • By Superata
      Szybka piłka  

AUDIO-TECHNICA ATH-ANC700BT SZARY
      https://www.ceneo.pl/74522947
      Cena Specjalna: 549 PLN

AKG Y500 WIRELESS NIEBIESKIE
      https://www.ceneo.pl/80948852#
      Cena Specjalna 349 PLN

Zamawiamy na razie w temacie. Jak ktoś się zbierze poinformuję was co dalej. 

Lista:
      1.
      2.

• By King_Diamond666
      Witam,

Szukam następny Beyerdynamic Byron BT, gdyż przegrały walkę i zostały wyprane w pralce...
      Wymagania:
      - dokanałowe
      - bezprzewodowe
      - 250-500zł
      - czas działania minimum te 7-8h
      - mile widziane jakieś dodatki np. pianki Comply
      - najlepiej proste, nie sportowe wyglądające jak aparat słuchowy
      Myślałem nad Byron BTA, ale mają jakąś nienormalną ładowarkę słabej jakości i podobno grają gorzej od poprzedników.
      Wpadły mi w oko jeszcze Audio-Technica ATH-ANC100BT

Polecicie coś jeszcze?

Dzięki za odpowiedź.
    • By Inszy
      Firma Meizu, choć znana głównie ze swoich telefonów komórkowych, to wcale nie jest anonimowa na rynku audio, mimo że ich małe odtwarzacze to już relikt przeszłości. Czasami marka ta jednak wraca z jakimś produktem, który nawiązuje do dawnej działalności.
      Tym razem w nasze ręce trafiły dokanałowe słuchawki bezprzewodowe o nazwie Meizu EP52 Lite, wycenione na około 26 dolarów, a więc zdecydowanie niedrogie. Czy potrafią one wywalczyć sobie miejsce wśród konkurencji w podobnym budżecie i przywrócić świadomość marki u fanów sprzętu audio?

Po dalszą część zapraszam pod poniższy link  
      https://kropka.audio/test/sluchawki/meizu-ep52-lite-recenzja/

• Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy