Jump to content
  • 0
theohcs

Lekkie bluetooth do domu | chowam się przed współlokatorem

Question

Hejo,

Nie spodziewałem się, że będę kiedyś pytał o słuchawki na bluetooth, ale nowa sytuacja w życiu = nowe wyzwania.

Na mieście albo do krótkich sesji muzycznych używam obecnie Brainwavz R1 lub Sennków PX100-II sparowanych z iPodem 5,5 i taki zestaw bardzo sobie chwalę.

Niedawno wprowadziłem się jednak do wynajmowanego pokoju (co jest dla mnie nowością) i długie, domowe sesje muzyczne na głośnikach / głośna muzyka lecąca w tle do codziennych zadań przestała być opcją. Szukam więc lekkich, domowych, wokółusznych (chyba?), otwartych lub półotwartych słuchawek bluetooth z dużym komfortem, względnie długo trzymającą baterią i sensownym zasięgiem, w których będę mógł przesiedzieć cały dzień i zapomnieć, że istnieją. Słucham głównie indie, indie rocka, acoustic, rocka lat 60/70, indie popu, folku, dużo soundtracków z gier i filmów i na końcu trooooszkę metalu. Odtwarzaczem będzie głównie iMac: FLACi i Apple Lossless odtwarzane w Clementine oraz pewna ilość Spotify.

Budżet w okolicach 300zł, ale jestem bardzo otwarty na propozycje.

~TheOHCS

Edited by theohcs

4 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Wiesz że otwarte słuchawki to grają na zewnątrz prawie tak samo jak tobie ;) ? Ty słuchasz i inni też są zmuszeni słuchać z tobą :D .

• 0

JBL E55BT, na OLX i Allegro jest kilka sztuk koło 300zł. Bardzo wygodne, bateria długo trzyma, dźwięk jak na BT bardzo poprawny, ciepły, dobry wokal, podbity bas, łagodne wysokie.

Edited by neonlight

• 0

Dzięki! Co prawda te parę sztuk na allegro co jest za 300zł są jakieś śmieszne supreme, ale chyba się skuszę na nowe za ~390

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By Theo1313
      Tak jak w tytule. Ważna jest dla mnie wygoda, także to stawiam na piedestale. Służyłyby mi głównie do oglądania filmów, czasem do muzyki. Dobrze by było, jakby słuchawki miały odpinanany kabel, ewentualnie nieplączący się do 2m. Będę wdzięczny za konkretne modele. 
    • By so_ber
      Witam,
      Poszukuję możliwie najlepszych słuchawek bluetooth z mikrofonem, obsługujących kodeki aptX i AAC w cenie do około 400 zł. Sprzęt będzie używany głównie do słuchania muzyki i prowadzenia rozmów, opcjonalnie grania. W ogóle nie potrzebuję ANC, za to mile widziana byłaby możliwość odtwarzania dźwięku także po kablu oraz bluetooth w najnowszej wersji (5.0).

Dla porównania, posiadam przewodowe słuchawki Creative Aurvana Live oraz HyperX Cloud Stinger i ich brzmienie mi odpowiada.

Wstępnie wybrałem Sennheisery HD 350BT. Miałem je parę godzin na uszach i ich dźwięk mnie jakoś wyjątkowo nie powala, ale wydaje się być bardziej niż poprawny. Zastrzeżenia mam jedynie do ich głośności w przypadku połączenia ze smartfonami (iOS i Android) oraz mikrofonu, który dość dziwnie zbiera dźwięk z otoczenia jakby "wrzucając" go do muszli słuchawek.

Z góry dziękuję za pomoc!
    • By Inszy
      HELM Audio to dość młoda brytyjsko-amerykańska firma na rynku słuchawkowym, o ledwie trzyletnim stażu. Coraz śmielej jednak atakuje ona jego kolejne gałęzie, zaczynając od małych mobilnych wzmacniaczy, kończąc na planarnych nausznikach studyjnych. W nasze ręce, dzięki firmie Audioheaven, wpadła jednak ich najnowsza propozycja dla fanów słuchania muzyki w ruchu, a mianowicie bezprzewodowe słuchawki dokanałowe HELM True Wireless 5.0.
      Jako że w tym segmencie konkurencja rozwija się coraz prężniej, napędzana wymaganiami klientów i działaniami producentów smartfonów, pozbawiającymi je wyjść słuchawkowych, to warto sprawdzić, czy cena na poziomie 499 złotych jest adekwatna do możliwości opisywanych słuchawek.

Jak zwykle zapraszam do lektury 🙂
      https://kropka.audio/test/sluchawki/helm-audio-true-wireless-5-0-recenzja/

• By KichawaJablonska
      Szukam słuchawek nausznych z bluetooth do 600zł. Słucham ambientu, klasycznej, ogólnie dużo elektronicznej i od czasu do czasu jakiegoś popu,rocka. Lubię jak jest wyraźny bass i jak dobrze słychać przestrzeń. Nie lubię jak słuchawki za mocno dociskają uszy. Słucham tak pół na pół w domu i w terenie. Teraz mam Creative arvana life i Marshall majory 2 ale w majorach ucho mi niewygodnie. Myślałem o Sennheiser HD 4.50 BTNC. Będzie to grało lepiej niż Creative Arvana Life ?
      VID_20200605_130553.mp4
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy