Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Mihu83 napisał(a):

Pany,
męczył ktoś Bowersy PX7 S2? One mają gniazdo jack, bo jakoś nie mogę się dopatrzeć?
W ogóle, warto się nimi interesować czy będzie typowa mid basowa buła bez polotu?
 

 

Zobacz tu

https://www.stereolife.pl/archiwum/testy/sluchawki-i-wzmacniacze-sluchawkowe/5188-bowers-wilkins-px7-s2

W komentarzach opis usera "Tomek".

 

Tutaj tester widzi wady czyli może nie jest opłacony

https://www.hfc.com.pl/test/5433,b-w-px7-s2.html

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lord Rayden Dzięki. Chyba jednak odpuszczę PXy, nie sądzę żeby trafiły w mój gust. No nic, szukanie backupu dla Focal Listen Wireless trwa...

Z innej mańki, jakieś TWSy do 500 zł grające podobnie do AZ60 lub ZE8000. Bardzo ważne żeby miały bardzo dobrą izolację, najlepiej pasywną, ale anc też nie pogardzę.

Ktoś coś?

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Mihu83 napisał(a):

Pany,
męczył ktoś Bowersy PX7 S2? One mają gniazdo jack, bo jakoś nie mogę się dopatrzeć?
W ogóle, warto się nimi interesować czy będzie typowa mid basowa buła bez polotu?

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka
 

Mają gniazdo USB C ale w zestawie jest kabelek USB C - Jack 3.5 mm można też wpiąć w gniazdo USB w telefonie czy pc jednak słuchawki muszą być i tak włączone(w obu przypadkach) napewno są to najciemniej grające słuchawki z tych co aktualnie posiadam, grają z naciskiem na dół i środek, góra jest lekkim uzupełnieniem średnicy bardzo muzykalne żywiołowe napewno nie audiofilskie 😉

IMG_20231228_135545620.jpg

Edytowane przez sheffunio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sheffunio Dzięki za opis. Teraz jestem pewien, że PX7 S2 to nie moja para kaloszy.
Dziwny ten rynek wirelessów, duża część tego segmentu wydaje się być "jednorazówkami", w tym sensie, że po kablu brzmią co najmniej inaczej, przeważnie dużo gorzej albo nawet nie posiadają gniazda jack.
W przypadku Focali jest ten plus, że zarówno po kablu, jak i BT brzmią tak samo, więc ewentualne problemy z akumulatorem nie martwią tak bardzo. Niestety, Listeny już praktycznie wyparowały z rynku.
Drugie słuchawki, które chyba też brzmią identycznie(albo prawie identycznie) po kablu i BT, to chyba M50xbt2, ale to znowu nie do końca moja sygnatura.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie słuchający słuchawek BT po kablu to nisza niszy :) Wg mnie producenci w ogóle zawracają sobie głowę gniazdem 3,5 tylko ze względu na podróże lotnicze i te nieszczęsne gniazdka w systemach infotainment.

 

Co do baterii to przy obecnej standardowej długości działania problemem może zacząć być gdzieś tak w okolicach dekady użytkowania :) Nigdy nie miałem jednych słuchawek dłużej niż 3 lata. A jak komuś bardzo zależy to można rozkręcić i wymienić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie słuchający słuchawek BT po kablu to nisza niszy Wg mnie producenci w ogóle zawracają sobie głowę gniazdem 3,5 tylko ze względu na podróże lotnicze i te nieszczęsne gniazdka w systemach infotainment.
 
Co do baterii to przy obecnej standardowej długości działania problemem może zacząć być gdzieś tak w okolicach dekady użytkowania Nigdy nie miałem jednych słuchawek dłużej niż 3 lata. A jak komuś bardzo zależy to można rozkręcić i wymienić.
Ja tam jednak wolę mieć możliwość słuchania po kablu, tak w razie wu. Nie mówię, że często z tego korzystam, ale przydaje się i wolałbym żeby po kablu brzmiały tak samo, a nie jak kompletne g...

Do sprzętu gitarowego kabelek też się przydaje, np. żeby wpiąć do wzmaka albo multiefektu.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ja po prostu traktuję słuchawki BT jako kompletne urządzenie, jak telewizor czy telefon. Tam też jak padnie elektronika to z ekranu jest średni pożytek.

 

Słuchanie popsutych słuchawek BT po kablu widzę mniej więcej tak ;)

 

Screenshot_20231229-013537.png

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogły by, zdecydowanie. Ale to by wymagało od producentów strojenia przetwornika / komory / whatever, a tak zapodają od razu korektę na dacu/wzmacniaczu, posypują amejzingiem w postaci reverbu z proprietary nazwami typu "spatial audio" i mają w pompie inżynierię akustyczną, bo wszystko można załatwić oprogramowaniem - tak jest taniej i łatwiej.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hammerh34d napisał(a):

Mogły by, zdecydowanie. Ale to by wymagało od producentów strojenia przetwornika / komory / whatever, a tak zapodają od razu korektę na dacu/wzmacniaczu, posypują amejzingiem w postaci reverbu z proprietary nazwami typu "spatial audio" i mają w pompie inżynierię akustyczną, bo wszystko można załatwić oprogramowaniem - tak jest taniej i łatwiej.

 

Najprawdopodobniej tak... to automatycznie zniechęca do zakupu słuchawek bezprzewodowych za większe kwoty. Bo jeszcze te 1kPLN, bo 2kPLN, ale więcej? 

Jak elektronika padnie (a skoro jest może paść) to mamy elektrośmieć, tym bardziej że skoro elektronika załatwia strojenie, to faktycznie wydana kwota przepadła.

 

Do tego dochodzi tradycyjna w sprzętach elektronicznych utrata pojemności baterii z czasem. Czyli mniej więcej pewnie czas użytkowania smartfona przy częstym używaniu słuchawek bezprzewodowych może być podobny. A potem nasze pięknie grające np. Mark Levinsony 5909 trzymają 40% czasu, a potem są elektrośmieciem.

 

Żeby producenci stosowali jeszcze wymienność baterii... Da się je wymienić w takich słuchawkach? W dokanałówkach z pewnością nie, ale dlaczego by nie miało być takiej opcji w dużych nauszynych bezprzewodówkach...

 

Swoją drogą, w przypadku klasycznych słychawek na kabel też możemy mieć problemy, ale odpada temat elekroniki i baterii. Po latach może np. zużyć się obicie pałąka albo brakować padów do wymiany, ale elektronika nie padnie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że jak padnie bateria albo elektronika, to i po kablu nie posłuchata  no chyba, że focale to umożliwiają.
Akurat w Listenach nie ma tego problemu, bo po podłączeniu kabla się wyłączają i lecą po kabelku. Zresztą jeżeli są manualnie wyłączone, sprawa wygląda tak samo.
W przypadku takich PX7 S2 już jest gorzej, bo niby możesz słuchać na kablu usb-c/mini jack ale słuchawki muszą być włączone, więc jak zdechnie bateria albo elektronika, masz lipę.

Wysłane z mojego RMX2170 przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem na promocji Px7 s2e za 1599 pln. I muszę powiedzieć, że to najlepsze słuchawki BT jakich w życiu słuchałem. Jest to według mnie klasa wyzej w każdym paśmie od Momentum 4.

O dziwo świetna izolacja pasywna, więcej niż dobre ANC (lepsze od M4, gorsze od XM5), bardzo dobra wygoda. Bardzo intensywnie myślę czy nie zdetronizują 1000XM5 jako daily.

 

Szkoda, że Px8 są tak drogie, bo mam niedosyt.

Edytowane przez Luqart
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Luqart napisał(a):

Kupiłem na promocji Px7 s2e za 1599 pln. I muszę powiedzieć, że to najlepsze słuchawki BT jakich w życiu słuchałem. Jest to według mnie klasa wyzej w każdym paśmie od Momentum 4.

O dziwo świetna izolacja pasywna, więcej niż dobre ANC (lepsze od M4, gorsze od XM5), bardzo dobra wygoda. Bardzo intensywnie myślę czy nie zdetronizują 1000XM5 jako daily.

 

Szkoda, że Px8 są tak drogie, bo mam niedosyt.

Coś więcej o dźwięku napiszesz ? Ciekawi mnie czy grają w stylu S2 bez e czy to już inna sygnatura 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Piotr_Mojo napisał(a):

 

Najprawdopodobniej tak... to automatycznie zniechęca do zakupu słuchawek bezprzewodowych za większe kwoty. Bo jeszcze te 1kPLN, bo 2kPLN, ale więcej? 

Jak elektronika padnie (a skoro jest może paść) to mamy elektrośmieć, tym bardziej że skoro elektronika załatwia strojenie, to faktycznie wydana kwota przepadła.

 

Do tego dochodzi tradycyjna w sprzętach elektronicznych utrata pojemności baterii z czasem. Czyli mniej więcej pewnie czas użytkowania smartfona przy częstym używaniu słuchawek bezprzewodowych może być podobny. A potem nasze pięknie grające np. Mark Levinsony 5909 trzymają 40% czasu, a potem są elektrośmieciem.

 

Żeby producenci stosowali jeszcze wymienność baterii... Da się je wymienić w takich słuchawkach? W dokanałówkach z pewnością nie, ale dlaczego by nie miało być takiej opcji w dużych nauszynych bezprzewodówkach...

 

Swoją drogą, w przypadku klasycznych słychawek na kabel też możemy mieć problemy, ale odpada temat elekroniki i baterii. Po latach może np. zużyć się obicie pałąka albo brakować padów do wymiany, ale elektronika nie padnie.

 

Da się wymienić w każdych. Tylko trzeba trochę wiedzy i złote paluszki jak @espe0lub @Perul

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o baterię i elektronikę w swoich Ananda BT się nie martwię bo wyprucie tych rzeczy, wstawienie gniazd i podłączenie kabelków to nie problem. Bardziej obawiałbym się awarii przetwornika i wtedy spróbowałbym przeszczepu ze zwykłych Anand. Na razie odpukać 4 rok działania i żadnych niepokojących zmian. 

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sheffunio napisał(a):

Coś więcej o dźwięku napiszesz ? Ciekawi mnie czy grają w stylu S2 bez e czy to już inna sygnatura 😉

Nie jestem w stanie porównać jak grają px7 S2. Za krótko ich używałem.

Ale z tego co udało mi się wyczytać to, że od S2 różnią sie lepszym ANC i graniem zdecydowanie w stronę Px8.

 

Px7 s2e na pewno są warte tych 1500 pln, ale 2k nie wiem czy bym dał. Trochę te Bowery są przecenione. Jakby s2e kosztowały 1500, S2 999, a Px8 z 2300 to byłby idealny price point.

 

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności