Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, The Grand Wazoo napisał(a):

To są Twoje czy z netu? U mnie nigdy się pot nie skraplał. Ale taż mało słucham na nich to fakt. 

Moje, miałem styczność z trzema egzemplarzami i we wszystkich pojawiały się kropelki. Pytałem nawet w autoryzowanym serwisie co o tym sądzą, bo pewnie znają problem, to mi powiedzieli, że w sumie nic, mogą odesłać na diagnostykę do Apple i tam podejmą decyzje naprawy/wymiany. Akurat naprawią jak to jest wada fabryczna i nowe słuchawki z pudełka mają ten sam problem xD 

9 minut temu, hammerh34d napisał(a):


 

 


A co w tym emocjonującego? Przecież to common knowledge że te nauszniki się pocą. Dla miłośników to zaleta, reszcie powinno to latać :)

 

Chodzi o ich brzmienie, które jest lepsze od konkurencji, często posiadającej hajendowe kodeki ; ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, marek_m napisał(a):

Czy ktoś może się wypowiedzieć na temat istotnych różnic między tymi modelami?

  • B&W Px7 S2
  • B&W Px7 S2e 

Różnica w cenie jest spora: 999 PLN vs 1726 PLN. Pytanie, czy są inne istotne różnice?

Coś gdzieś czytałem że to próba nawiązania do PX8. Inny DAC itp..

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, zgreg napisał(a):

Tak się osadza wilgoć na metalu po przyjściu z zewnątrz?

Ta komora na której są kropelki wykonana jest z plastiku. Wilgoć osadza się jeszcze na membranie. Nie wiem jak w środku gdzie elektronika xD pora roku nie ma znaczenia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audionanik napisał(a):

jak z tą głębią w maxach? Jest?

Jest :D

Mają taki pełniejszy dźwięk względem airpods 3 generacji, ale miałem chwile, że bardziej mi się podobało brzmienie pchełek. W maxach też jest więcej basu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem dzisiaj trochę w salonie Denona Dali iO-12. Trudno opierać się na krótkim odsłuchu i to w takich warunkach, ale to mogą być jedne z najlepszych nausznych bluetooth. Z ciekawostek mają dwie opcje wybierane na poziomi słuchawek: hi-fi i bass. W tej pierwszej naturalne granie z bardzo dobrą klarownością, w drugiej mocne podbicie basu. Bardzo dobra scena, separacja. Mega wygodne, pady na tyle duże, że uszu chowają się w środku. Cena pojechana... 4799 PLN 

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, vonBaron napisał(a):

@The Grand Wazoojak wypadają na tle Bathys? 

Za krótko słuchałem, aby porównać i oceniać. Ale ja lubię szkołę grania Dali, mam w domu kolumny Dali, iO-4, więc pewnie wybrałbym iO-12. Bathys grają (chyba) z większym pazurem, Dali mają taki stonowany, analogowy styl grania. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2023 o 13:59, Piotr_Mojo napisał(a):

A jakie są dziś marki telefonów?

Sony - LDAC (japońskie, ale produkowane w Tajlandii lub Chinach)
Samsung - LDAC (koreańskie, produkowane w Wietnamie)
iPhone - w nosie ma dobre kodeki (stąd Airpods niewiele wyciągnie) - amerykańskie, produkowane na Tajwanie

i chyba zostają chińskie wynalazki (a ja na przykład chińskich smartfonów nie chcę - bo inwigilacja chińska, bo to wojna cywilizacji i wolę demokracje niż chińską dyktaturę)

 

Więc, jeśli z telefonu, chyba najlepiej LDAC (de facto najlepszy kodek).

Więc słuchawki z LDAC. A to głównie Sony, Technics, Audeze Maxwell, Audio Technica, Mark Levinson 5909, coś ma Philips z LDAC zdaje się... no i znów jakieś chińczyki (m.in. Fiio). Na razie Focal, Grado, Bowers, B&O, Beyerdynamic... odpadają, bo LDAC nie ogarnęli.


(koreańskie LG - nie robi telefonów (a miało taką fajną serię V30 do muzyki... )

 

Tajwański ASUS i ich Zenfony też mają ldaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.11.2023 o 13:59, Piotr_Mojo napisał(a):

A jakie są dziś marki telefonów?

Sony - LDAC (japońskie, ale produkowane w Tajlandii lub Chinach)
Samsung - LDAC (koreańskie, produkowane w Wietnamie)
iPhone - w nosie ma dobre kodeki (stąd Airpods niewiele wyciągnie) - amerykańskie, produkowane na Tajwanie

i chyba zostają chińskie wynalazki (a ja na przykład chińskich smartfonów nie chcę - bo inwigilacja chińska, bo to wojna cywilizacji i wolę demokracje niż chińską dyktaturę)

 

Więc, jeśli z telefonu, chyba najlepiej LDAC (de facto najlepszy kodek).

Więc słuchawki z LDAC. A to głównie Sony, Technics, Audeze Maxwell, Audio Technica, Mark Levinson 5909, coś ma Philips z LDAC zdaje się... no i znów jakieś chińczyki (m.in. Fiio). Na razie Focal, Grado, Bowers, B&O, Beyerdynamic... odpadają, bo LDAC nie ogarnęli.


(koreańskie LG - nie robi telefonów (a miało taką fajną serię V30 do muzyki... )

W zasadzie to LDAC nie równy sobie.

LDAC bardzo dużo traci jeżeli spadnie poniżej 990 kbps. A taki na 330 kbps ma parametry zmierzone gorsze od SBC.

Próbkowanie powyżej 48 Khz wpływa na bitrate. Przy 44 Khz ma 909 kbps, a 48 990 kbps.

LDAC który ma najlepsza jakość to ten na sztywno ustawiony na 990 kbps i 48 Khz.

Ustawienie na sztywno ma swoje minusy, bo nie podłączysz nic bezprzewodowego do takiego urządzenia bez przerwań w dźwięku.

 

Nie chce mi się wierzyć, że ktoś usłyszy różnicę między APTX-HD czy Adaptive a LDAC.

Zresztą APTX-Adaptive ma mieć rozszerzenie do APTX-Lossless jak komuś by brakowało "transferu".

Pytanie czy producentom słuchawek będzie się chciało robić update.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Luqart napisał(a):

Nie chce mi się wierzyć, że ktoś usłyszy różnicę między APTX-HD czy Adaptive a LDAC

Nie takie rzeczy ludzie tutaj słyszą :D

 

@Palpatine robiłeś już porównanie airpodsów? 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Luqart napisał(a):

W zasadzie to LDAC nie równy sobie.

LDAC bardzo dużo traci jeżeli spadnie poniżej 990 kbps. A taki na 330 kbps ma parametry zmierzone gorsze od SBC.

Próbkowanie powyżej 48 Khz wpływa na bitrate. Przy 44 Khz ma 909 kbps, a 48 990 kbps.

LDAC który ma najlepsza jakość to ten na sztywno ustawiony na 990 kbps i 48 Khz.

Ustawienie na sztywno ma swoje minusy, bo nie podłączysz nic bezprzewodowego do takiego urządzenia bez przerwań w dźwięku.

 

Nie chce mi się wierzyć, że ktoś usłyszy różnicę między APTX-HD czy Adaptive a LDAC.

Zresztą APTX-Adaptive ma mieć rozszerzenie do APTX-Lossless jak komuś by brakowało "transferu".

Pytanie czy producentom słuchawek będzie się chciało robić update.

Większe transfery - większe zadowolenie mózgu 😎.

Ja lubię aptX HD , bo ma większą przepustowość niż Adaptive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Palpatine napisał(a):

Nie ma takiej możliwości. Wszystkie nowy sprzęty Apple nie mają folii (eko xd) a jedynie „plomby” które trzeba zerwać aby otworzyć opakowanie.

Moja żona pracuje w branży stomatologicznej 33 lata i uwierz na słowo, że nie ma takiej plomby, której nie można podmienić ;) 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nosi mnie na nowe TWS
Myślę o takich modelach :
Technica az60m2 lub az80
Sony wf 1000xm5
Sennheiser momentum true wireless 3
Nie mam sprzętu od jabłka tak że air pods odpadają.
I modele zaproponowane od was.
Słuchawki do użytku,,na miasto"
Mój faworyt to Sony ze względu na pakiet kompletny czyli jakość dźwięku, anc, czas działania na baterii.
Swoje typy oparłem na recenzjach z youtube. Nie słuchałem żadnych z ww.
Odsłuch wszystkich par w sklepie nie wchodzi w rachubę ponieważ uważam że w moim przypadku to nie ma sensu.
Tak że pozostajecie mi wy moi drodzy.
Peace



Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, wfmsiekierka napisał(a):

Nosi mnie na nowe TWS
Myślę o takich modelach :
Technica az60m2 lub az80
Sony wf 1000xm5
Sennheiser momentum true wireless 3
Nie mam sprzętu od jabłka tak że air pods odpadają.
I modele zaproponowane od was.
Słuchawki do użytku,,na miasto"
Mój faworyt to Sony ze względu na pakiet kompletny czyli jakość dźwięku, anc, czas działania na baterii.
Swoje typy oparłem na recenzjach z youtube. Nie słuchałem żadnych z ww.
Odsłuch wszystkich par w sklepie nie wchodzi w rachubę ponieważ uważam że w moim przypadku to nie ma sensu.
Tak że pozostajecie mi wy moi drodzy.
Peaceemoji3577.png



Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka


 

Dodałbym DPP do listy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności