Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, all999 napisał(a):

 

Fajne są, były w Monachium. Jedynie martwiłbym się kwestią QC ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
 
Fajne są, były w Monachium. Jedynie martwiłbym się kwestią QC ;d
To już nie są te hifimany co kilka lat temu żeby się martwić qc. Na dzień dzisiejszy trzymają bardzo przyzwoity poziom

Wysłane z mojego Pixel 6a przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Pójdą jak świeże bułeczki w tej cenie z tym R2R. 😅

  • Bluetooth 5.2 with AAC/LDAC codec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lord Rayden napisał(a):
  • Bluetooth 5.2 with AAC/LDAC codec

No tak, ale mi chodziło o to, że mają daczka R2R a to chyba pierwsze takie tws. Jest hype na R2R, więc pewnie będzie duże zainteresowanie.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, all999 napisał(a):

Etui wygląda na bardzo "poręczne" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"HYMALAYA R2R DAC chip + independent headphone amp + Topology diaphragm driver"

szkoda że mają "patyczki" a nie są kształtu Technicsów.

Nie mają BT 5.3, hm...

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, audionanik napisał(a):

Tego hymalaya słyszałem w ich stacjonarce i było słabo

To może być ciężko osiągnąć Himalaje audio w takim maciupeńkim twsie 😀.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z iphonem X, słuchałem też na ipadzie i komputerze z windowsem 11. W sumie nie usłyszałem różnicy w brzmieniu a myślałem, że na windowsie będzie :) Ja to się nie znam na tym, ale może różnica w brzmieniu wynika z innej wersji BT albo ruszałeś eq w ustawieniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, audionanik napisał(a):

Też się nie znam. Na starym maku i ajfonie grają tak samo; a na ajfonie11 lepiej - naturalniej i wyraźniej, lepszy procek, soft, bt? Nie wiem, ale jest fpyte.

Sprawdziłem teraz; ustawienia te same.

 

Prawdopodobnie delikatna różnica pomiędzy BT 4.2 w SE (Mak z 2013 zapewne ma jeszcze wcześniejszy standard) a 5.0 w 11 ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, The Grand Wazoo napisał(a):

@audionanik a masz ustawiony dźwięk przestrzenny? Może w jednych masz, a w drugich nie. A to daje dużą różnicę i to w obie strony, raz lepiej, raz gorzej. 

Nie no, aż tak słabo to nie kumam. Ten przestrzenny kaszani dźwięk, więc na wyłączonym jadę…chociaż ten tryb śledzenia pały efektowny, nie powiem…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bakus1233 napisał(a):

A korzystacie z tego? Ja włączyłem na chwilę, ale doszedłem do wniosku, że najlepiej mi się słucha w normalnym trybie :) 

Tylko płyty w Dolby Atmos, głównie Max'a Richtera i The Beatles Revolver (2022 Mix) :) Filmy w Dolby Atmos robią wrażenie. See polecam, raz że dobry, dwa, że efekty dźwiękowe w DA powalają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2023 o 21:43, MrSheep napisał(a):

https://www.denon.com/en-us/product/wireless-earbuds/perl-pro/300898.html

 

Do gry wchodzi Denon, ciekawy bajer z personalizacją profilu dźwiękowego pod uszy użytkownika, pytanie czy to rzeczywiście działa i czy nie robi z dźwięku kaszany ;)

Dziala i robi duuuuzo dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kopaczmopa napisał(a):

Dziala i robi duuuuzo dobrego.

No dobra ale to nadal "badanie słuchu" jak u audiologa czy jakiś inny bajer ?

AptX Lossless Audio - obsługuje to teraz jakiś DAP, telefon ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach





No dobra ale to nadal "badanie słuchu" jak u audiologa czy jakiś inny bajer ?


https://www.denon.com/en-us/inside-denon/tech-stories/masimo-aat.html

Pomiar otoemisji.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Otoemisja_akustyczna

Pytanie jak zaimplementowany. Z pewnością bierny dla użytkownika.

Bose z tego co rozumiem robi coś bardzo zbliżonego w qc earbudsach 2.
Edit: No nie, Bose raczej robi coś zbliżonego do Diraca, jak wynika z ich strony, czyli bardziej mierzy parametry rezonansowe kanału słuchowego.

Edit2: No i teraz jest śmieszne, bo jeśli otoemisją znajdziemy obniżoną odpowiedź na jakiś zakres częstotliwości i ją podbijemy, to owszem, zrekompensujemy taki niedosłuch, ale muzyka będzie brzmiała inaczej, niż na żywo albo z głośników, bo tam takiej kompensacji nie ma. Więc może się okazać, że ktoś słyszy bliżej obiektywnej "prawdy", ale "nienaturalnie" :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lord Rayden napisał(a):

No dobra ale to nadal "badanie słuchu" jak u audiologa czy jakiś inny bajer ?

AptX Lossless Audio - obsługuje to teraz jakiś DAP, telefon ?

Cos jak pisze kolega poniar emisji. Np u Sennheisera jest tylko ustawienie wg brzmienia "jak slyszysz" a w Nurach/Denon apka Ci bada. Wg mnie mocno to poprawia odbior brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoemisja to dość wysublimowana technologia. Opiera się na tym, że komórki ślimaka pobudzone przez dany dzwięk same generują sygnał akustyczny. Mierzymy jak ślimak odpowiada na fale akustyczną, nic poza tym.
Co oznacza, że taki pomiar jest subiektywnie mniej sensowny, bo nie mierzy percepcji jak audiogram, a bada mechanicznie narząd zmysłowy. Mózg działa tak, że jest w stanie kompensować pewne niedobory, a zatem.moze być tak, że - upraszczając do granic możliwości - mózg zapodaję sobie od lat korekcję wewnętrznie, a my nagle mieszamy mu w ustalonych algorytmach.
Bez wątpienia jest to technologia skuteczna i mocno podparta naukowo (acz tak jak piszę, implementacja jest absolutnie kluczowa), ale czy pozwoli usłyszeć lepiej?...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli taniej i lepiej użyć SoundID i dostosować słuchawki, a właściwie źródło do naszego indywidualnego słyszenia. I kilkaset złotych w kieszeni, dzięki @hammerh34d za wyjaśnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już drugi egzemplarz AT a tamte podobno naprawiły się w serwisie i lewa grała 😅.

Baaardzo przyjemne słuchawki ze sterylizacja UV, które jest emitowane z 2 diód i odbijane od luster aby dotrzeć tam gdzie trzeba. Moze sprzedać te wszystkie słuchawki i zostawić sobie tws bo tak pięknie grają? Koniec świata.

IMG_1387.jpeg

IMG_1388.jpeg

IMG_1389.jpeg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności