Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Soundcore Space Q45 na aledrogo. Wszystkie z Chin :))

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Amazon.de "Renewed" za ok. 610 PLN

 

Sprzedawca: AnkerDirect DE

Szacowany termin dostawy: 21 - 25 stycznia 2023

 

Na X-Kom jeszcze taniej. Nówki za 599 PLN 👍

 

 

 

Edytowane przez marek_m
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marek_m napisał(a):

Na Amazon.de "Renewed" za ok. 610 PLN

 

Sprzedawca: AnkerDirect DE

Szacowany termin dostawy: 21 - 25 stycznia 2023

 

Na X-Kom jeszcze taniej. Nówki za 599 PLN 👍

 

 

 

O XKom napisałem w dziale "Okazje z Allegro" :)...

Tam Space A40 za 379 zł i Q45 za 599 zł.

Ceny z Chin jakies straszne...

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Lord Rayden napisał(a):

O XKom napisałem w dziale "Okazje z Allegro" :)...

Tam Space A40 za 379 zł i Q45 za 599 zł.

Ceny z Chin jakies straszne...

Space A40 czarne niedostępne a inne niebieskie albo białe po 499 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja jakiś hype nakręciłem bo kupiłem czarne za 379 zł . :)

Albo się kapnęli i skończyli promocję.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może była jedna sztuka,ta którą kupiłeś w tej cenie: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jaro54 napisał(a):

A może była jedna sztuka,ta którą kupiłeś w tej cenie: )

Chyba nie. To była jakaś promka. Na pepperze była.

https://www.pepper.pl/promocje/sluchawki-soundcore-space-a40-sluchawki-tws-z-anc-613108

I skończyla się później

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2022 o 08:58, Lord Rayden napisał(a):

To pokazuje tylko jak ludzie inaczej odbierają różne modele słuchawek. Dla mnie Technicsy są rewelacyjne jako mobilny sprzęt dla audiofana. Mają swoje wady (dla mnie brak pełnej obsługi dotykowej) ale zarówno dźwięk jak i ANC oceniam jako bardzo dobre.

Konstrukcja lepsza od ATH MSR7 na pewno. Raczej nie skrzypi. Dobre składanie do transportu. Długi czas pracy na baterii 

Natomiast lubiane przez ludzi Sony od 3 do 5 są dla mnie niestrawne. Podobnie nie rozumiem zachwytów nad nausznymi Airpods Max. (Tu jest jak z Kindle. Na Świecie Czytników są tacy czytelnicy ślepi na wady Kindle i systemu Amazona).

 

Wybór słuchawek dobrze jest więc poprzedzić odsłuchem. Przez internet zawsze można oddać :).

 

Przy okazji - Soundcore promuje teraz model nauszny Space Q45. Z LDAC i ANC. Nie za drogi (w X-Kom 600 zł.). Może coś jak znane Ci Huawei Freebuds ?

Dla mnie xm5 z eq na bright są strawne, a nawet bardzo strawne.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę słów o Soundcore Space A40 TWS.

- słuchawki dość małe, lekkie i wygodne. Dobrze wchodzą w ucho.

- zestaw tipsów dość dobry. Tipsy bez filterków (takie ma Technics AZ60), filtry w słuchawkach chyba z metalu.

- bardzo czułe panele dotykowe w słuchawkach. Przypadkowe dotknięcia generują dane funkcje. Stąd u mnie pojedyncze dotknięcia ustawiłem na start/stop.

- przy pierwszym rozruchu aplikacja na telefon wydaje się niezbędna. Następuje upgrade oprogramowania, aktywacja LDAC. Można sobie ustawić własne EQ na podstawie testu słuchu HearID, wynik testu można zmodyfikować.

- baterie trzymają dość długo 

Etui zgrabne, lekkie.

 

Dżwiękowo.po niedużym wygrzewaniu , słuchawki prezentują dobry dźwięk, określilbym go jako neutralno-twardy. Moje ustawienia nie spowodowały szczególnego podbicia basu czy wysokich.

Słuchawek "chce się" słuchać.

Co do ANC to mam wątpliwosci. Nie jest chyba tak mocne jak chce reklama na pudełku. Są dwa tryby. Manualny i Adaptacyjny (gdzie urządzenie dobiera poziom wyciszenia).

Nie rozumiem do końca "testu tipsów" (Fit Test). Dźwięk testowy ma zbyt wysoki poziom jak dla mnie, dosłownie wyje w uszy. To jak testować skoro nie można utrzymać słuchawek w uchu? A ma to zbadać izolacje dla poszczególnych tipsów. Może ktoś ma inne Soundcore i w aplikacji także ten test ?

Ogólnie dźwiękowo polecam. Szczególnie w cenie promo 379 zł i niższych. Ceny koło 500 zł to już przesada choć nadal mamy za to dobre TWSy z LDAC.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soundcore liberty maja fit test taki ze dźwięk ustawia na 100% zakładasz i gra testowe 5s dźwięku a mikrofon zbiera ile wydostaje się jeśli za dużo popraw fit. Niestety musisz przetrwać te ok 5s dźwięku.

Przy liberty masz jeszcze test ile słyszysz, pasmo podzielone na 8 zakresów a każdy zakres na 7 części. Apka podaje dźwięk na sugerowany poziomie dB a użytkownik odpowiada na pytanie czy słyszy T/N. T to ścisza a N to podnosi poziom dB dla danego zakresu aby skorygować stan słuchu użytkownika i to jest dobre. c4e26d038ff6004f53977062adf8d3da.jpg

Wysłane przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

pytam tu, bo nie widzę wątku poświęconego aktywnej redukcji szumów, a chyba większość słuchawek bezprzewodowych wypuszczanych na rynek obecnie ma redukcję szumów.

 

rzućcie uchem, pierwszy numer, pierwsza minuta zupełnie wystarczy:

 

https://shhpuma.bandcamp.com/album/susurrus

 

1. czy w takim kwałku dobra redukcja szumu może się popisać, a jeśli tak, to do jakiego stopnia?

mam problem z tego typu muzyką w hałaśliwym otoczeniu i czytałem sporo o ANC ale z tego co znalazłem wynika, że ANC radzi sobie najlepiej z jednostajnym szumem typu samolot, pociąg albo odkurzacz, ponadto z tego co przeczytałem o zasadzie działania, polega to na odwróceniu hałasu w fazie i nałożeniu na muzykę ale na ile jest to skuteczne w przypadku kiedy w muzyce jest sporo ciszy?

 

2. czy każde obecnie wypuszczane słuchawki bezprzewodowe z ANC grają do bani po kablu? moje B&W P7 Wireless się mocno prują, gąbka na pałąku jeszcze mi nie przeszkadza, ale jak gąbka poleci to już będzie słabo. myślałem, że kupię PX8 i będzie z czapy ale ktoś tu wspominał o ''cmokaniu" w ruchu, na head fi ktoś pisał, że po kablu to słabo gra, jak rozumiem w obecnych słuchawkach słuchanie po kablu pomija wbudowanego DAC'a co pogarsza jakość, czy tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ciężko powiedzieć, najlepiej przejdź się da jakiegoś Media Markt, albo salonu Denona. W galeriach są całkiem dobre warunki do testowania ANC bo większość nieźle sobie radzi z wycinaniem jednostajnego hałasu, a dźwięk tłumu ludzi taki właśnie jest. Do tego ANC ANC nierówne. Są wydania gorsze, lepsze, lekkie i agresywne. No i nie wszyscy mogą używać ze względu na podciśnienie które powoduje. Ja na przykład dopiero w Bathysach/PX8 i M4 mogę używać, a i to na najniższych nastawach. W wydaniu Sony jest dla mnie nieużywalne choć muszę przyznać że robi wrażenie. Generalnie mogę odpowiedzieć na twoje pytanie - tak, umożliwia słuchanie cichej muzyki na mieście. Odkąd mogę używać ANC to nie przeskakuję po drodze do pracy utworów które kiedyś bym pominął bo nie było ich sensu słuchać w tramwaju.

 

2. Nie wiem czemu ludzie się tak uparli na słuchanie wirelessów po kablu, ale ok :) Jeśli chodzi ci o kabel Jack to rzeczywiście nie ma zbyt wielu bezprzewodowych które grają na nim dobrze. Miejsce w muszlach normalnie robiące za komory akustyczne jest wypełnione elektroniką i bateriami, więc producenci ratują się DSP co im z resztą coraz lepiej wychodzi.

 

O cmokaniu PX8 pisałem ja i z tego powodu ja odesłałem mimo, że bardzo mi się podobały. Natomiast to sprawa bardzo indywidualna. Na headfi sporo osób pisało, że absolutnie nie mają tego problemu, część jednak ma. Musisz założyć na głowę i pochodzić, inaczej się nie dowiesz.

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam czytam i nie znajduje więc pytam.

Szukam urządzenia pod bt tidal odbiornikiem będą słuchawki TWS aptX, dac przenośny(aptX adaptive, LDAC i LCHD).

Ale ipad z acc przegra z androidem który wspiera aptX adaptive oraz LDAC?? Lepiej zostać z androidem czy specjalnie nie będzie różnicy dla acc w wykonaniu ios appla?

Nawet stare iphony ipady w miarę możliwości latają nie mają też opóźnień jakie widze w androidzie i to dość świeżym jak samsung s22.

Dlaczego tu bo ma znaczenie dla słuchawek jaki samego daca a nie wiedzę w dziale dac ogólnego tematu.

Wysłane przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zdzichon napisał(a):

1. Ciężko powiedzieć, najlepiej przejdź się da jakiegoś Media Markt, albo salonu Denona. W galeriach są całkiem dobre warunki do testowania ANC bo większość nieźle sobie radzi z wycinaniem jednostajnego hałasu, a dźwięk tłumu ludzi taki właśnie jest. Do tego ANC ANC nierówne. Są wydania gorsze, lepsze, lekkie i agresywne. No i nie wszyscy mogą używać ze względu na podciśnienie które powoduje. Ja na przykład dopiero w Bathysach/PX8 i M4 mogę używać, a i to na najniższych nastawach. W wydaniu Sony jest dla mnie nieużywalne choć muszę przyznać że robi wrażenie. Generalnie mogę odpowiedzieć na twoje pytanie - tak, umożliwia słuchanie cichej muzyki na mieście. Odkąd mogę używać ANC to nie przeskakuję po drodze do pracy utworów które kiedyś bym pominął bo nie było ich sensu słuchać w tramwaju.

 

2. Nie wiem czemu ludzie się tak uparli na słuchanie wirelessów po kablu, ale ok :) Jeśli chodzi ci o kabel Jack to rzeczywiście nie ma zbyt wielu bezprzewodowych które grają na nim dobrze. Miejsce w muszlach normalnie robiące za komory akustyczne jest wypełnione elektroniką i bateriami, więc producenci ratują się DSP co im z resztą coraz lepiej wychodzi.

 

O cmokaniu PX8 pisałem ja i z tego powodu ja odesłałem mimo, że bardzo mi się podobały. Natomiast to sprawa bardzo indywidualna. Na headfi sporo osób pisało, że absolutnie nie mają tego problemu, część jednak ma. Musisz założyć na głowę i pochodzić, inaczej się nie dowiesz.

Drop Panda. Dobrze po kablu i wireless. Słuchałem po kabelku od Oppo PM-3 ( @Perul ) i z Astell Alpha.

W Pandach elektronika jest wyłaczona przy graniu po kablu.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Lord Rayden napisał(a):

Drop Panda. Dobrze po kablu i wireless. Słuchałem po kabelku od Oppo PM-3 ( @Perul ) i z Astell Alpha.

W Pandach elektronika jest wyłaczona przy graniu po kablu.

Będziesz na meecie Lordzie? :) Może by byś wziął te Pandy ze sobą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, zdzichon napisał(a):

Będziesz na meecie Lordzie? :) Może by byś wziął te Pandy ze sobą?

A kiedy Meet ? Aha już wiem. 

No to jak praca nie przeszkodzi to bym przyszedł Pandami.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, zdzichon napisał(a):

 Odkąd mogę używać ANC to nie przeskakuję po drodze do pracy utworów które kiedyś bym pominął bo nie było ich sensu słuchać w tramwaju.

dzięki, to jest informacja której potrzebowałem. mam ten sam problem, w głośniejszym otoczeniu spokojniejsza muzyka odpada i zacząłem się zastanawiać czy czasem nie będzie lepiej poświęcić jakości której i tak nie usłyszę dla pełni przekazu.  jak rozumiem BT + ANC to podwójne obniżenie jakości dźwięku, czy może ostatnio coś się tu zmieniło?

 

tu właśnie wkracza słuchanie BT po kablu, pomyślałem sobie, że skoro obniżam jakość dźwięku przez BT i ANC ale słyszę wszystko w tramwaju i mieście, to parku lub w nocy (nie słucham w domu) przechodzę na kabel i mam "pełnię szczęścia" o ile coś takiego istnieje (przeczy temu prawie każdy post na tym forum 😜 )

 

 

2 godziny temu, Lord Rayden napisał(a):

Drop Panda. Dobrze po kablu i wireless.

super cena ale czy nie za słaby bas? z tego co wyczytałem schodzą nisko ale jak z ilością i kontrolą?

 

potrzebuję czegoś, co może się równać z B&W P7 Wireless po kablu.  wg mojej laryngolog mam najdziwniejszy ubytek słuchu, z którym miała do czynienia. średnica jest nietknięta, brakuje mi sporo niskich i trochę wysokich. prawdopodobnie dekada słuchania metalu i podobnej łupaniny oraz obustronne zapalenie ucha środkowego (dzięki dokanałówkom) są za to odpowiedzialne.

 

ciepła V-ka to chyba najlepsze dla mnie rozwiązanie, jako że słucham jazzu i pokrewnych. bass musi być doskonale kontrolowany. słuchałem Bayerdynamic T5 v3 we wrocławskim mp3store i kontrabas się strasznie rozlewał choć ogólnie to było to.

Edytowane przez zyga PL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, zyga PL napisał(a):

jak rozumiem BT + ANC to podwójne obniżenie jakości dźwięku, czy może ostatnio coś się tu zmieniło?

to zależy od tego:

- jaki masz słuch i czy jest wyrobiony?

- czy słyszysz różnicę między lossless a wysokimi bitrate'ami stratnymi i czy jest ona na tyle duża żeby ci to przeszkadzało. W skrócie czy słuchasz muzyki w lossles czy Spotify ci wystarcza :)Ja naprzykład różnicę słyszę, ale tylko w idealnych warunkach, właściwie tylko w nocy, w absolutnej ciszy i przy pełnym skupieniu na muzyce. 

- z czym porównujesz i w jakim pułapie cenowym się poruszasz. Technika wireless mocno poszła do przodu, do gry włączyli się też nowi producenci  jak Focal czy Mark Levinson bo zwęszyli niszę hifi wireless.

 

BT przy obecnych kodekach jest dla mnie całkowicie akceptowalne jako zastępstwo kabla i nie jestem w tym specjalnie odosobniony. Forum to akurat specyficzne miejsce i dużo tu smakoszy, którzy będą kręcić nosem, ale to się dzieje :)

 

Samo ANC zazwyczaj ma wpływ na dźwięk, ale nie zawsze i różny. W w iększości słuchawek jest on słyszalny, ale na przykład w PX8 włączenie ANC wiąże się głównie z podbiciem basu co akurat tobie nie powinno przeszkadzać :P Focalowi udało się z kolei zaimplementować ANC tak, że  może nie jest w ścisłej topce jeśli chodzi o redukcję hałasu, ale działa a wpływ na jakość dźwięku jest znikomy.

 

W takich PX8 siedzi na tyle dobry DAC/AMP, że nawet nie czułem za bardzo potrzeby sprawdzania jak to gra po kablu. Mimo to sprawdziłem z Link 2 Bal - skórka nie warta wyprawki. Może z czymś lepszeym by się skalowało - nie wiem.

 

43 minuty temu, zyga PL napisał(a):

Drop Panda. Dobrze po kablu i wireless.

 

tylko one z kolei ANC nie majo :)

Edytowane przez zdzichon
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, retter napisał(a):

Nawet stare iphony ipady w miarę możliwości latają nie mają też opóźnień jakie widze w androidzie i to dość świeżym jak samsung s22.

Na Samsungu masz świetną opcję dostosowywania własnych słuchawek i ich opóźnienia do obrazu. Nazywa się to Bluetooth metronome i działa z każdymi słuchawkami, z każdym codekiem. Wystarczy poświęcić 30 sekund na konfigurację i nie masz żadnych opóźnień :)

 

Screenshot_20230113_114301_Sound Assistant.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności