Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki zamknięte wokółuszne (budżet względnie elastyczny)


Azakiel

Pytanie

Witam

W miarę jedzenia apetyt rośnie wiec po okresie "bujania się" róznymi bardziej lub mniej budżetowymi rozwiązaniami stwierdzilem że przez długi okres czasu wydalem troche pieniedzy na rozne tanie i troche droższe troche słuchawki i chcialbym kupic jednak cos na dłuzej i byc zadowolony. Ze wzgledu na obecną sytuacje w domu nie moge pozwolic sobie na słuchawki otwarte, z kolei słuchawki dokanałowe są dla mnie bardzo męczące przy dłuższych posiedzeniach wiec jedyna opcja to wygodne słuchawki zamkniete (jestem swiadomy minusów słuchawek zamkniętych)

 

To moze bez przynudzania bardziej konkretnie:

 

do czego będą podłączone - PC z kartą Audio in Motion SC808 + (obecne opampy to LME49720 (kanały) i  MUSES02D (bufor), opampy w razie potrzeby moge zmienic zeby dostroic tor do konkretnego modelu słuchawek)

 

typ słuchawek - zamknięte (koniecznie wokółuszne), najlepiej zeby byly bardzo wygodne.

 

charakterystyka dzwięku - nie lubię suchego analitycznego grania ale lubię detal, wiec jak to mówią chciałbym mieć ciastko i zjeść ciastko, chciałbym zeby były muzykalne (nie męczące) ale zeby były też względnie szczegółowe (ostatnio podobały mi sie pod tym względem słuchawki ktore mialem przez chwile posłuchać: Fischer Audio 003 Ti tylko nie nalezaly do bardzo wygodnych i brakowało mi basu  ). Odnosnie basu to moze oczekuje niemozliwego ale chcialbym zeby był to bas zblizony na tyle na ile to mozliwe do basu z głosników czyli nie walenie patykiem w karton (nie jestem jakims audiofilem ale generalnie jestem zdania ze wiekszosc sluchawek nie ma wogole basu w moim tego slowa rozumieniu, nie jestem bassheadem ale chodzi mi o to ze bass ma byc bassem, ma byc mięsisty wybrzmiewajacy nie zalewający reszty pasma i dobrze kontrolowany, chcialbym zeby miał impakt i dobrze by bylo zeby byl dobrej jakosci niezaleznie od ustawienia glosnosci (tak wiem chyba oczekuje za duzo od sluchawek, sluchawki to nie glosniki), odnosnie reszty pasma tez chcialbym zeby bylo dobrze (tak wiem kolejny banał, kazdy chce zeby było dobrze), dodam ze nie lubie bardzo ostrej góry (jestem na nią wyczulony )

 

Budzet - elastyczny ale nie kupie sluchawek w cenie uzywanego auta ;-) zebysmy sie dobrze rozumieli.

 

Czy wogole da sie kupic takie sluchawki za jakies rozsądne pieniądze. Propozycje w różnych przedziałach cenowych mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
1 hour ago, euter said:

@Nikodem Mylisz je z hawkami.

 

Faktycznie! Mea Culpa.

Na top-hifi mają je za 1500zł do wzięcia teraz. Warto się nimi zainteresować? 

Dobra alternatywa dla LCD-XC? Różnica cenowa olbrzymia, nawet jak brać cenę LCD-XC z promocji. Ale w pierwotnej cenie NightOwl już tak dalekie nie były.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, Nicodem napisał:

Na top-hifi mają je za 1500zł do wzięcia teraz. Warto się nimi zainteresować?  

Ja bym negocjował do 1400 zł. Jeszcze nie tak dawno temu, przez dość długi okres, za tyle je można było kupić w promocji. Niby tylko stówa, ale pieniądz to pieniądz ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

na allegro widzę dziś nightowle używki za tysiaka

 

https://allegro.pl/oferta/audioquest-nightowl-carbon-7825819130

 

a co sądzicie o Meze 99 classic/neo pod kątem powyższych wymagań (jak widzę nie do końca konstrukcyjnie one pasują do wymagań bo mają mniejsze muszle wiec nie wiem czy są komfortowe przy dłuższym słuchaniu)

 

 

 

 

Edytowane przez Azakiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności