Skocz do zawartości
FiiO FA1 - przedsprzedaż Czytaj więcej.. ×
Cowon Plenue D2 - preorder Czytaj więcej.. ×
Promocja Mp3store - Zamrożone Ceny! Czytaj więcej.. ×
PeCC

Sonus Faber Pryma - kabel

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy moi,
polecono mi na innym forum audio żeby napisać tutaj, więc to robię :) Potrzebuję Waszej pomocy, gdyż stała się tragedia - kabel w moich słuchawkach dokonał żywota. Już spieszę z wyjaśnieniami.

Posiadam słuchawki Sonus Faber Pryma i niestety kabel w miejscu mikrofonu się po prostu rozłączył. Przerywa jedna ze słuchawek. Myślę, że niestety nie ma szans na gwarancję, więc zastanawiam się co zrobić. 

Są dwie opcje:
1) oddać obecny kabel do naprawy z nadzieją, że jakość audio nie spadnie;
2) wykorzystać tę tragedię i dokonać recablingu. 

Co do samych słuchawek to są wykorzystywane typowo mobilnie - podłączone do telefonu przy użyciu Dragonfly Black. Jestem zadowolony z ich barwy, jednak może trochę poprawiłbym scenę i dynamikę.

Przyznam, że skłaniałbym się ku opcji nr 2, jednak trochę przeraża mnie ewentualna cena takiego recablingu. Co byście radzili? Może znacie jakieś gotowe kable dobrej jakości? Może polecicie kogoś, kto przygotuje mi taki kabel? Przyznam, że nie chciałbym wydawać na recabling jakichś kolosalnych pieniędzy. Czekam na Wasze sugestie.

Pozdrawiam

20190206_192828.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Pisz do @Perul  coś ci pomoże  na pewno 

Edytowane przez Jaro54

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Bogu1320
      Witam,

Chciałbym wymienić przewód w swoich słuchawkach, ponieważ mikrofon przestał mi działać poprawnie. Po otwarciu słuchawek ujrzałem, że przewód zawiera 5 żył w środku i problem polega na tym, że nie znalazłem podobnego przewodu do kupienia.

Polecicie jakiś dobry kabelek? 

Na drugim koniuszku mamy splitter + 2x Mini jack 3 pinowy.

Na zdjęciu są to te 5 przewody na dole z oznaczeniami M-, M+, G, L, R

Samo lutowanie nie jest problemem jak widać bo wszystko jest oznaczone na płytce.

• Przez m4tewoosh
      Cześć, przedwczoraj prawa słuchawka w tytułowych ostrych zaczęła przerywać, zdjąłem "pokrywkę" i wygląda na to, że wszystko jest poprawnie przylutowane. Przyjrzałem się kabelkowi i faktycznie z 2 cm pod słuchawką kabel jest lekko przerwany, lekkie ruchy w tym miejscu sprawiały że słuchawka przerywa. Przeciąłem kabel, myśląc że poprostu uda mi się tą cześć usunąć i zlutować ale kabel jest tak drobny, że nie wiem czy to wogóle jest możliwe, czy nie trzeba wymienić całego kabla z jackiem. Jeśli jest jakaś osoba, która wie co zrobić w takiej sytuacji, albo co lepsze podjęłaby się naprawy proszę dać znać 

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności