Skocz do zawartości

Alfa_Centauri

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, używam słuchawek Fioo FH3 z domyślnie dołączanym kablem, niestety zaczynają już czasami przerywać gdy się rusza kablem. Używam ich do telefonu na jacka 3.5 mm

oraz do komputera też na jacka 3.5 mm (Audioquest DragonFly). Moje pytanie brzmi jaki kabel do nich kupić? Widzę, że są problemy z dostępnością i jedyne obecnie dostępne opcje jakie widzę to:

1. FIIO LC-RC z wymiennymi wtykami (3.5 mm nie jest zbalansowany czyli jakość dźwięku będzie gorsza? Czy da się używać kabla 2.5 mm i jakiejś przejściówki na 3.5 mm zbalansowanej żeby była lepsza jakość?)

2. FIIO LC-BT2 KABEL DO SŁUCHAWEK Z BLUETOOTH (Czy na tym bluetooth jakość będzie gorsza?)

 

Na czym będzie lepsza jakość, może jest jakaś inna opcja? Zależy mi tylko na dobrym dźwięku i nie wydawaniu po 500 czy więcej zł. Słucham głównie Linkin Park itp. zgranych na komputer/telefon z płyt w formatach bezstratnych/niskostratnych.

Nie znam się zbytnio na słuchawkach dlatego proszę o poradę co zrobić :)

Edytowane przez Alfa_Centauri
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Alfa_Centauri napisał(a):

Moje pytanie brzmi jaki kabel do nich kupić? Widzę, że są problemy z dostępnością i jedyne obecnie dostępne opcje jakie widzę to:

 

Kabel z wtykami słuchawkowymi standardu MMCX będzie pasować.

 

Opcje, które wkleiłeś, to jedyne oficjalne opcje od Fiio. Zamiast autoryzowanych części zamiennych możesz użyć innych, uniwersalnych.

 

Zarówno na portalach aukcyjnych, jak i tu, na forumowym bazarku, dostępnych jest dość dużo opcji z drugiej ręki, które pozwolą Ci nieco zaoszczędzić.

Ostatecznie można też pokusić się o zakup z AliExpress.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Dirian napisał(a):

Złącze 3.5mm nie jest zbalansowane, więc jak użyjesz przejściówki z 2.5mm na 3.5mm to tracisz balans.

Słyszałem o przejściówkach 2.5 mm zbalansowane na 3.5 mm zbalansowane, istnieją takie i działają tak? W takim razie co rozsądnie zrobić w moim przypadku?

5 godzin temu, HappyBlack napisał(a):

 

Kabel z wtykami słuchawkowymi standardu MMCX będzie pasować.

 

Opcje, które wkleiłeś, to jedyne oficjalne opcje od Fiio. Zamiast autoryzowanych części zamiennych możesz użyć innych, uniwersalnych.

 

Zarówno na portalach aukcyjnych, jak i tu, na forumowym bazarku, dostępnych jest dość dużo opcji z drugiej ręki, które pozwolą Ci nieco zaoszczędzić.

Ostatecznie można też pokusić się o zakup z AliExpress.

Jaki kabel/model będzie na chociaż minimalnie wyższym poziomie niż ten domyślnie dołączany do Fioo FH3 ? Jestem zielony w tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Alfa_Centauri napisał(a):

Jaki kabel/model będzie na chociaż minimalnie wyższym poziomie niż ten domyślnie dołączany do Fioo FH3 ? Jestem zielony w tym.

Zobacz na ranking kabli od RikudouGoku

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1YNuslYM4CrhMPrOLofzTm4ei7HEfP8AI1zxswrMw2ho/edit#gid=1801072063

Coś od XINHS lub NICEHCK powinno być OK. Ewentualnie miedziany FAAEAL Hibiscus. Wszystkie dostępne na Aliexpress.

 

Edytowane przez jarzyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jarzyna napisał(a):

Coś od XINHS lub NICEHCK powinno być OK. Ewentualnie miedziany FAAEAL Hibiscus. Wszystkie dostępne na Aliexpress.

 

https://pl.aliexpress.com/item/1005002350509830.html?gatewayAdapt=glo2pol

 

Taki 3.5 mm MMCX będzie kompatybilny i lepszy od domyślnie dołączanego do Fioo FH3?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jarzyna napisał(a):

Wg mnie tak. FH3 nie miały zbyt dobrego kabla i zmiana na Xinhs dobrze im zrobi.

https://pl.aliexpress.com/item/1005002350509830.html?spm=a2g0o.order_detail.order_detail_item.3.1b8943ceBYLjEL&gatewayAdapt=glo2pol

 

Wybrać tutaj BROWN MMCX czy COPPER MMCX ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko o siebie jako posiadacza FH3 od 3 lat , że kabel stockowy a ten co mam czyli FiiO LC-2.5D(srebro) to jest przeskok o kilka klas wyżej , dostajesz jakby inne doki , wszystko się poprawia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Robert73 napisał(a):

Dodam tylko o siebie jako posiadacza FH3 od 3 lat , że kabel stockowy a ten co mam czyli FiiO LC-2.5D(srebro) to jest przeskok o kilka klas wyżej , dostajesz jakby inne doki , wszystko się poprawia .

Wiem, czytałem o tym i sporo osób mówi, że lepszy kabel do Fioo FH3 zmienia je o lvl lepsze. Problem mam taki, że zarówno w telefonie mam 3.5 mm jak i w karcie dźwiękowej w komputerze 3.5 mm dlatego nie mogę go niestety wykorzystać :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Alfa_Centauri napisał(a):

Wiem, czytałem o tym i sporo osób mówi, że lepszy kabel do Fioo FH3 zmienia je o lvl lepsze. Problem mam taki, że zarówno w telefonie mam 3.5 mm jak i w karcie dźwiękowej w komputerze 3.5 mm dlatego nie mogę go niestety wykorzystać 😕

Ten kabel jest też na 3.5 mm .

 

https://fiio.pl/produkt/lc-3-5d/

 

 

Edytowane przez Robert73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Robert73 napisał(a):

Ten kabel jest też na 3.5 mm .

 

https://fiio.pl/produkt/lc-3-5d/

 

 

Ale na 3.5 mm nie jest zbalansowany co chyba oznacza, że jakość będzie gorsza niż na tym 2.5 mm. W dodatku kosztuje 499 zł czyli prawie tyle ile słuchawki. Już chyba lepiej drugie tyle dorzucić i rozglądać się za lepszymi słuchawkami. Ciekawi mnie jakby moduł Bluetooth w stosunku do kabli działał, taki np. FIIO LC-BT2

Używał ktoś tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Alfa_Centauri napisał(a):

Problem mam taki, że zarówno w telefonie mam 3.5 mm jak i w karcie dźwiękowej w komputerze 3.5 mm

 

 

45 minut temu, Alfa_Centauri napisał(a):

Ale na 3.5 mm nie jest zbalansowany co chyba oznacza, że jakość będzie gorsza niż na tym 2.5 mm

 

Autorze, musisz podjąć decyzję, co wybierasz.

Adapter 2.5 mm BAL do 3.5 mm SE (Single-Ended, czyli niezbalansowany) też pozbawi Cię korzyści, jakie potencjalnie może dawać kabelek zbalansowany.

 

 

 

47 minut temu, Alfa_Centauri napisał(a):

Ciekawi mnie jakby moduł Bluetooth w stosunku do kabli działał, taki np. FIIO LC-BT2

 

W dniu 25.11.2023 o 21:05, Alfa_Centauri napisał(a):

Zależy mi tylko na dobrym dźwięku

 

A tutaj już w ogóle nie do pogodzenia. Albo moduły Bluetooth, albo jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, HappyBlack napisał(a):

 

 

 

Autorze, musisz podjąć decyzję, co wybierasz.

Adapter 2.5 mm BAL do 3.5 mm SE (Single-Ended, czyli niezbalansowany) też pozbawi Cię korzyści, jakie potencjalnie może dawać kabelek zbalansowany.

 

 

 

 

 

A tutaj już w ogóle nie do pogodzenia. Albo moduły Bluetooth, albo jakość.

W takim razie chyba nie mam wyboru i biorę 3.5 mm https://pl.aliexpress.com/item/1005002350509830.html?spm=a2g0o.order_detail.order_detail_item.3.1b8943ceBYLjEL&gatewayAdapt=glo2pol

 

W jakich urządzeniach występują złącza 2.5 mm i 4.4 mm że wszyscy audiofile siedzą na tych złączach? Da się np. w telefonie mieć 2.5 mm lub 4.4 mm i móc wykorzystać kabel zbalansowany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Alfa_Centauri napisał(a):

Da się np. w telefonie mieć 2.5 mm lub 4.4 mm i móc wykorzystać kabel zbalansowany?

 

Tylko jeśli do telefonu podłączysz tzw. dongle'a - czyli przenośny DAC/AMP, np. Tanchjim Space ma 3.5 oraz 4.4 mm.

 

 

8 minut temu, Alfa_Centauri napisał(a):

W jakich urządzeniach występują złącza 2.5 mm i 4.4 mm że wszyscy audiofile siedzą na tych złączach?

 

W dużej części wzmacniaczy, nieco lepszych przenośnych odtwarzaczach, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, HappyBlack napisał(a):

 

Tylko jeśli do telefonu podłączysz tzw. dongle'a - czyli przenośny DAC/AMP, np. Tanchjim Space ma 3.5 oraz 4.4 mm.

 

 

 

W dużej części wzmacniaczy, nieco lepszych przenośnych odtwarzaczach, itp.

Dziękuję wszystkim za pomoc, w takim razie kupuję na razie kabel 3.5mm a następny upgrade to będą słuchawki na 2.5 mm / 4.4 mm ze zbalansowanym kablem + dongle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności