Skocz do zawartości

Czym Się Wozisz Po Mieście I Nie Tylko


pavlitto

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym z tym golfem nie przesadzał można za tą kasę wyrwać naprawdę zadbany egzemplarz! :) To są auta silnikowo i mechanicznie bardzo porządne,a i naprawy są taniutkie!

Co do Peugeota to niestety ja się nie wypowiem (choć nie jest to na pewno głupi pomysł)!

Za 5 tys - jako pierwsze auto to jak wybierzesz coś z puli podanej przezmnie czy Garpa bedziesz zadowolony! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że lanos to jedna z gorszych opcji niestety. Na pewno Garp ma rację co do napraw i części (które były by pewnie dość częste), ale niestety mimo, iż byłby najmłodszy to niestety blacha tam jest tragiczna(ciach)

Wtrącę swoje 3 grosze ;)

Miałem sztukę tego auta, rocznik 98, trzy drzwi - tyle że nie produkt z Żerania a jeszcze z paczki z Korei. Totalna różnica, wiem bo koleżanka w tym czasie kupiła 5 drzwi krajówkę - mój miał blachę w ocynku, (przestali chyba cynkować coś ok. 2000 właśnie), wygłuszoną podłogę i lepszej jakości plastiki chociażby. Awaryjność spora, silnik 1,6 na 16 nie lubi gazu, jeździłem chyba z 5 lat, w końcu potłukłem. Robiłem listwę wtryskową, obciął się klin na kole pasowym, dmuchnięta uszczelka pod głowicą, maglownica i pompa wspomagania - to tak na szybko co pamiętam. Fakt że wtedy sporo młodszy byłem i trochę mocniej po gazie deptałem. ;)

Aha, żeby off topu nie było - obecnie e39 520i '97 - czas by zmienić ale w co bym nie wsiadł to mi nie pasuje, służbowe mondeo 2.0 benzyna '09 - nie przepadam, muł roboczy, badziewne plastiki i wieczne drobne awarie, no i jak chcę poczuć dreszcz emocji - cordoba żony - 1,9 SDI '05 - tak, tak, wolnossący diesel, całe 64 KM czystej żywej mocy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Radek229

Lanos, ja nie narzekam 11 letni od nowości tani w utrzymaniu, tanie części, rdza zaczyna wychodzić ale to przez kilka stłuczek, po za tym to najpoważniejsza naprawa to uszczelka pod głowicą! Od początku na gazie! Ogólnie jestem zadowolony, no może poza wygodą!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki u kogoś jeszcze nagłośnienie w aucie nabiera barwy dynamiki wypełnienia itp proporcjonalnie ze wzrostem temp. silnika??

A może po prostu zmarznięte głośniki się ogrzewają i mają coraz łatwiej zamachać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Tak z innej beczki u kogoś jeszcze nagłośnienie w aucie nabiera barwy dynamiki wypełnienia itp proporcjonalnie ze wzrostem temp. silnika??

A może po prostu zmarznięte głośniki się ogrzewają i mają coraz łatwiej zamachać?

 

ja mam tak zimą w słuchawkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odradzam golfy 3 i civic.... i to bardzo, znam od groma ludzi którzy tym jeżdżą, a ile ja tego naprawiałem.... Byłem mechanikiem, co prawda krótko, ale coś tam wiem. w zasadzie wszystkie te samochody mają kręcone szafy, często gęsto są zaniedbane i nie warte swojej ceny... Co prawda zdarzają się zadbane egzemplarze, ale kosztują nie adekwatnie dużo do swojej rzeczywistej wartości. Pomijam kwestię że są to samochody często gęsto bite i walone, bo kupowane przez młodych ludzi. Są pałowane i katowane na potęgę. Polecam za to tak jak kolega wyżej, Passaty np. b4, tanie, dobre, co prawda też pewnie kręcone ale małe prawdopodobieństwo że katowane, do tego wygodne są :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ford Focus C-MAX 1.8 benzynka X-Silver.

2005 rok, 140k km przebiegu:)

 

Koloru nie umiem określić. Pomarańczowy metalic?:D

Mimo, że kojarzy się śmiesznie, wygląda całkiem nieźle:) I bosko się prowadzi w porównaniu z np. służbową KIĄ Ceed 2011;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opel Astra f 97

1.4 60 km + lpg, o przebiegu wiadomo tylko tyle, ze przekracza 300k km, nie wiadomo ile, moze byc i 400k km.

Samochod za swoje pieniadze swietny. Komfort, wygluszenie, ogolne poczucie "cywilizowanego samochodu" zjada golfa 3 na sniadanie w mojej opinii. Zaskoczyla mnie ilosc miejsca na nogi z tylu. Pozytywnie. Pojecie dynamiki w ogole nie wystepuje, nawet w miescie. Za to, w przeliczeniu koszt 100 km jest porownywalny ze skuterem. Rdza idzie, to jest fakt. Troche kilomentrow juz nim zrobilem i nie wierze, ze ciagle daje rade :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj z kumplem Fordem Focusem RS(pożyczony) :) Ale to cholerstwo ma odejście, głowy od zagłówka oderwać nie można :D

Edytowane przez turek2001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności