Skocz do zawartości

Czym Się Wozisz Po Mieście I Nie Tylko


pavlitto

Rekomendowane odpowiedzi

No niestety ten Focusik swoje musi spalić :) Nam wyszło dzisiaj maks.19 litrów w mieście co jeszcze da się przeżyć przy mocy ponad 300ps.

Po dzisiejszej przejażdżce nabrałem jeszcze większej niechęci do diesli, jednak benzyna to benzyna :) Szkoda że to autko nie jest moje.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna ma wiele plusów:

- ryk silnika :)

- wysokie obroty mają

- mozna zamontować LPG co przy dzisiejszych cenach jest jedyną opłacają formą... no poza hybrdydami za kilkaset tysięcy

 

Co do samego charakteru jazdy... wolę najbardziej benzyniaki ale te czyste -bez turbin, kompresorów itp. Po prostu zawsze jest pod butem, nie trzeba czekać aż turbina "załapie".

 

BTW. Diesle w trasach nie są złe. No i ewidentnie wygrywają jeśli chodzi o jepy, dostawczaki, Sharany i inne vany. Tutaj benzyna po prostu nie pasuje.

 

Ogólnie rzecz ujmując to wole duże, V6 z mniejsza liczbą koni aniżeli mniejszą, turbo- benzynkę.

 

A więc jestem przeciwny nowościom od Audi a chylę czoła panom z Hondy... chociaż mogliby porpacować nad nowym dieselkiem.

 

Wyobraźcie sobie Audi... bodajże S6 mając dotychcasz piękne 5.2 FSI - czysta moc, bez turbin i innych dupereli a do tego quatro zastąpili silnikiem 3.0 Turbo. W statystykach wychodził chyba lepiej ten nowy ale frajda z jazdy - sorry bardzo. Poza tym do auta tych gabarytów nie pasują wyskoki do przodu powodowane turbiną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz twin turbo to sytuacja zaczyna wyglądać troche inaczej, wtedy już nie trzeba czekać na tą moc, jest ona osiągana w sposób liniowy najpierw idzie jedno turbo potem załącza się drugie i problem turbo dziury jest ograniczony, nowe silniki BMW np m5 v8 twin tubro podobno robią robotę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z wawy, tak, to jest samochód mojej mamy, powiem tak... ja chociaż swoje w życiu wydriftowałem różnymi BMW, to jak wsiadam z mama do samochodu to wiem że będzie ostra jazda. Czasami to przeraża, szczególnie jak ktoś pierwszy raz z nią jeździ, ale oczywiście, szaleje wtedy jak się da. jak się nie da, to jeździ spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2006 rocznik, tam jest tiptronic, gazu nie ma :P 6 s. do setki, jak na ten rocznik, to ma mały przebieg bo mama ma blisko do pracy a w zimę nie jeździ tym audi bo jej szkoda :P gdzieś miałem chyba zdjęcia jak zajdę to gdzieś je wsadze i dam link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy dla hondziarzy, ale hondy to bullszit. ;) Ja za jdm biorę mitsubishi i nissana, subaru jest zbyt skundlone jak dla mnie, a toyota to nie ta liga (supra to nie jest też JDM jak dla mnie). A co do mięśniaków to taki charger 7.2 cudo. :rolleyes:

Edytowane przez P1gu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JDM - właśnie dowiedziałem sie z google co to jest i "lubię to". Ale i tak wolę Audice V6/V8 :)

 

A Hondy... Accorda nowego mamy :D

 

Z aut to ja chyba tylko Smartów i Opli nie lubię :D No i Volvo tak sobie.

 

 

Stare Hondy są ładne ale czy dobre? Kumpel swoje 1,5 żelazko zajechał aż trafiło na złom.

 

Subaru po prostu kocham :D

 

 

Ale i tak jakby miał wybrać jeden napęd który będzie moim ulubionym to quattro - stateczne, pewne 4WD bez żadnego ślizgania bokiem. Subaru też ma 4WD ale sami wiecie do czego służy :D RWD raczej nie chyba,że czasem dla funu. RWD... nie wypowiem się.

 

 

Co do tego Accorda. Jak go kupowali rodzice to nie miałem prawa głosu. Dali za nie ok. 50k... ja bym tego nie zrobił bo to strata kasy jak dla mnie. Owszem, dobre auto. Wybór nie najgorszy jak popatrzę na ludzi kupujących Renault Clio 1.2 mega wyposażone w ABS i klimę manualną za 50k. To jest dopiero głupota! Nowe?! I co z tego? Rozsypie się i tak.

 

Za te 50 k to kupiłbym duże Audi. Najprawdopodoniej A4 v6. Albo no nowsze w sedanie 3.2 v6 albo starsze, w kombi 3.0 V6. Oczywiście manual, potem gaz i quatrro musy być :D

Potem już tylko jakieś fajne car audio nie za drogie - o ile nie było by Bose w aucie

Czujniki parkowania jeśli by nie było

Gaz

CB

I w drogę :D

Edytowane przez Crash Override
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam z aut bardziej ludzkich kocham się w sunnym gti-r. Takie autko dla młodego człowieka jest jak znalazł. Jak tylko wygram w jakimś konkursie to sobie go sprawię. ;)

 

Edit:

 

O tak, integra to jedyna honda, która mi się podoba. Widzę, że jeszcze ma światła z japońskiej wersji to już w ogóle odlot. ;)

Edytowane przez P1gu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Polska jako kraj trochę mnie nakierowuje...

 

Małe auta. Zwinne, szybkie i fajne . Nie kupię! W życiu! Po Polsce nie da się takimi jeździć. Jeździłem Golfem 3, 5, Clio, Yarisem, Ibizą, Fabią, Golfen 2 i wszędzie tylko łeb skacze.

 

Duże i ciężkie auta na Polskie drogi i żadne inne!

 

Ograniczenia jest także w drugą stronę bo np. nie kupię A8, dużego Pickupa(chociaż ich nie lubię) czy Hummera bo w mieście i tak jest trudno zaparkować.

 

Takie A4/A6 , BMW 5/3, Merc C/E to wielkościowo na Polskę moi faworyci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ale benzyna na lpg nie ma prawa jejździć... tzn dawać jakiejkolwiek frajdy z jazdy osobiście nigdy nie kupię auta które widziało gaz jest to katorga dla silnika przerobiłem ten temat już nie pierwszy raz benzyniaki potrzebują dobrej jakości paliwka mimo że droższego to i tak sumą sumarów jest ekonomiczniej.Dla przykłądu forester mojego wujka i sąsiada nówka po 8 mies gaz za ponad 10 kafli wrażenia z jazdy jak z przeciążonego busa...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy dużo od silnika, także od isntalacji i jej ustawienia/ Często jest tak że ustawia się tylko tak po rpsotu gaz i tyle. Dobry gazownik będzie to wszystko robił dokładnie i wtedy mamy np. dwa miesiące dostrajania instalacji bby było idealnie. Gdzie nie traci się ani dużo mocy ani osiągów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to ma być tania jazda a nie maksymalne osiągi :)

 

Aza w 323f 1.5 ****ianego paliwa wychodzi i 8-9/100 jak leje dobre 98 5-6l różnica w cenie 50 gr...

Co do japończyków ostatnio wysadził mnie koleś w madzi 1.3 z rotacyjnym mimo że miałem 2.8...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności