Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Czym Się Wozisz Po Mieście I Nie Tylko


pavlitto

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Weź 93 2.2 TiD to będziesz go robić za grosze to silnik oplowski 1.9 konstrukcja saba jest troszkę żwawsza i droższa w utrzymaniu :)

Edytowane przez sheffunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to przypadkiem o tych 2.2 DTI mówi się że to straszne padło. Leon bardziej taki zadziorny a Saab poważny. To już praktycznie limuzyna (no i marka uważana za premium). No i pytanie czy Leon to 1.9 TDI ARL, bo taki to diabeł (no i lubi być zakatowany przez poprzedniego właściciela jak to mają często w zwyczaju diabełki używane mieć). ;)

 

Edit:

A co do diesla, ten w Saabie bedzie miał większą kulturę pracy i ciut więcej spali. TDI są hałaśliwe. Za to bardziej narowiste niż diesle na Common Railu. Przynajmniej z tego co ja doświadczyłem.

A no i 1.9 TiD to to samo co 1.9 CDTI w Oplu i 1.9 JTD-Multijet w Fiacie. A Fiat ma obecnie opinię twórcy jednych z najlepszych diesli z tego co czytuję.

 

Sporo zależy czy ten TDI w Leonie to starszy na pompie czy nowszy na pompowtrysku. Pompowtrysk w razie zalania mocno felernego paliwa to wydatek 4x około 2000zł za nowy wtryskiwacz. Co już się robi niefajne.

Edytowane przez 4ndr3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaleźć leona w ładnym stanie, nie bitego w dieslu to cud :D

I takiego który ma przebieg inny niż "180tyś" i nie jest "od emeryta z niemiec, jeżdżony tylko do kościoła, drugie auto". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

93 to segment wyżej niż Leon. I na pewno bardziej reprezentacyjny niż Seat. Acz fakt, klasa średnia premium jest jakaś ciasna, BMW E46 ma podobnie - z przodu ekstra, z tyłu ścisk.

A, no i materiały. Moi rodzice mają Toledo mk3 (to co jest kombi, vanem a według producenta sedanem/limuzyną ;)) i w środku jest taki tandetny plastik że szok. Już Fabia I (którą z reguły ja mykam) ma w środku lepsze wykończenie co dla mnie jest ciut nie na miejscu. Więc ja tam Seatowi w tej kwestii nie ufam.

Edytowane przez 4ndr3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoja drogą bmw 3 e46 też mógłbyś wziąć pod uwagę :P BMW ma świetne diesle no i jakość wykonania jest świetna. Ojciec ma e46 318 w benzynie i powiem że jak zasiądziesz w BMW tak się zakochasz, mój ojciec kochał francuzy, wsiadł to kolegi bmw i teraz ma już trzecie :D

Edytowane przez bartiss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności