Skocz do zawartości
Questyle preorder Czytaj więcej.. ×
Astell & Kern Diana by Jerry Harvey Audio - preorder Czytaj więcej.. ×
FiiO Quad Driver Balanced Armature In-Ear Monitors FA7 - PREORDER Czytaj więcej.. ×

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, zielinskitomasz napisał:

A ten za 69$ to rozumiem, że sonicznie to samo tylko oplot tkany? 

https://www.fiio.com/productinfo/39900.html

493184.jpg

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 10.01.2019 o 07:49, Krzysztof Maj napisał:

Hej,

Ja w kwestii nakładek. Otóz, dotarły CP145 w rozmiarze M od @bigmaras. Pełny entuzjazmu je rozpakowałem, założyłem na FH5 i rozpocząłem odsłuch 🙂 Niestety, nie dla mnie te nakładki 😞 Po pierwsze wogóle u mnie nie łapią seala i przy poruszaniu głowy się wysuwają - efekt, słaby bass i pudełkowaty dźwięk. Może to kwestia wielkości, bo może powinienem wybrać L lub biorąc pod uwagę krótką tuleję w FH5 oraz specyfikę kanału usznego, są po prostu za krótkie i wypadają. Coś w tym jest, bo w pudełeczku od FH5 znalazłem bi-flangi (te na zadjęciu) i szczerze mówiąc najbardziej mi podeszły - dobre uszczelnienie, neutralny, nie przesadzony bass, wpychający się na inne pasma oraz brak zabierania "powietrza", jak to słyszałem na niektórych piankach. Ze stockowych, posłuchałem na wszystkich - szału nie ma, Voice w rozmiarze L nawet, pianki mogą być, ale te bi-flangi jak na razie super u mnie!

tipsy_cayin.thumb.jpg.bce715041790be7466688208ab72bad4.jpg

To dowodzi tego, że te słuchawki lepiej leżą w małych uszach. Ja zamówiłem CP145 w rozmiarze S. U mnie kanał jest świetnie uszczelniony i słuchawki nie wysuwają się podczas chodzenia. Cała słuchawka bardzo fajnie wypełnia małżowinę dając wrażenie noszenia customów. Wczoraj właśnie za sprawą CP145 przeprosiłem się z FLC8s. W końcu te słuchawki zabrzmiały kapitalnie. FH5 grają pełniej z większymi dźwiękami i uderzeniem. Za to FLC8s na miedzi Forzy 7N mają większą scenę, lepszą rozdzielczość i wyłapują więcej mikrodetali. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przykro mi slyszec ze niestety moje rozwiazanie ktore pomoglo mi nie zadzialalo u Ciebie. Mi z kolei biflange kompletnie nie podchodza, a mam duze kanaly i CP145 sa swietnie do nich dopasowane. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Adamesq napisał:

Przykro mi slyszec ze niestety moje rozwiazanie ktore pomoglo mi nie zadzialalo u Ciebie. Mi z kolei biflange kompletnie nie podchodza, a mam duze kanaly i CP145 sa swietnie do nich dopasowane. 

Teza potwierdzona - każdy jest inny ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Teraz, Krzysztof Maj napisał:

Teza potwierdzona - każdy jest inny 😉

Przez audio do socjologii, calkiem niezle, doktorze :D.

Edytowane przez Adamesq
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 3.01.2019 o 20:57, Adamesq napisał:

Bylem w stanie przetestować wszystkie dostarczone tipsy i chciałbym podzielić się z Wami wrazeniami:

CP500 - z nimi, nie ukrywam, wiązałem największą nadzieję i niestety nie byłem w stanie z nimi złapać seala w żaden sposób. Być może płaszcz jest za szeroki i zbyt miekki na moje kanały i się w którymś momencie zawija do srodka. 

SpiralDot - najwygodniejsze z całej czwórki i gdybym brał pod uwagę tylko walory związane z komfortem i tłumieniem, to wygrałyby te zawody, niestety dźwiękówo w polączeniu z FH5 nie powalają, bo spłaszczaja dzwięk i wyższa średnica brzmi bardzo nienaturalnie. 

Symbio - opisałem je powyżej i byłem pewien że nie znajde nic lepszego... Dopóki nie nałożyłem

CP145 - dźwiękowo to rewelacja, słuchawki zagrały w tym zestawieniu najczyściej i najbardziej dynamicznie. O ile Symbio lepiej izolują, tak SpinFity brzmią najlepiej. O dziwo według słuchacza obok emitują mniej szumów na zewnątrz od hybryd.

Zostawiam to więc obie pary, przetestuję je jeszcze w głośniejszych warunkach niż domowe, ale obawiam się że będę miał dylemat na polu jakość dźwięku vs. lepsze tłumienie otoczenia, ponieważ fh5 mają być głównymi słuchawkami outdoor, a obie z tych par mają swoje plusy i minusy.

To ten... Jest tu może ktoś chętny do odkupienia CP500? :D

CP145 do mnie tez dotarły (rozmiar M) . Sluchawki zagraly bardziej muzykalnie i w bas zaczął sie "cick"  - porownujac z standardowymi M Balanced. Rowniez mocniejsza izolacja od standardowych. Jedyny minus , że cieżko nakladać ale moze przenajmniej nie bedą spadać jak standardowe tipsy

Edytowane przez komtraja

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi