Skocz do zawartości

Ranking słuchawek dokanałowych IEM - Spawn - 09 październik 2020 - 77 pozycji


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

Drażni mnie jakość dźwięku z smartfona, a nie mam kolekcji zripowanej muzyki, więc Tidal to podstawa. Chciałem przekonać się, gdzie umieścisz dx150 pośród Alienów 😃

Dx150 to 2000 złotych i zastanawiam się jeszcze nad rozwiązaniem chromecast audio plus dac/amp, chromecast i dap z wejściem optycznym? Zielony jestem w temacie, że hej 😀 Ale to już inny temat.

Edytowane przez side
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wulkan napisał:

Spawn-> Trochę nieaktualny ten Twój ranking DAP-ów... A gdzie nowe serie Astella, czy np. Questyle QP2R? Przecież one są już jakiś czas na rynku... Seria 300 Astella, choć niewątpliwie świetna, jest już nieprodukowana.

Tak samo dziwi mnie brak dokanałówek Astell&Kern w Twoim rankingu doków...

 

Z listy 14 sztuk bylo moja wlasnoscia (w tym np ak300), 7 mialem wypozyczonych na okresy 2-3 tygodni, 4 sluchalem w sklepach i wiadomo ze to w okresie kilku lat a nie wszystkie naraz.

 

Brak nowej serii astella i ich sluchawek podyktowany jest tym ze pomimo podjetych prob nie udalo mi sie ich wypozyczyc :)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
28 minutes ago, Spawn said:

 

Aktualizuje jak mi się uzbiera kilka pozycji ;)

 

Ja chętnie zobaczyłbym gdzie tu wskoczą FA7 i FA1 (jak przyjadą). Mam mieszane uczucia co do FA7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos rankingu nie-korków - słabo moje K530, dopiero 25-te ;)

Ale na serio - to z listy słuchałem tylko K172 HD... K530 (moje to wersja LTD) mam już trochę ponad 10 lat i jakoś nie myślę o zmianie... chyba, że na zamknięte K271 (hałas z TV, gdy żona ogląda).Niedawno dostały lepsze wzmocnienie (sAp-II) i zacząłem je odkrywać na nowo :) 

A z korków - znasz Remax RM-800MD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Komfort czy wrażenia soniczne ?
Komfort jest super, jeszcze lepiej niż FH5 ale jakiś ciężki bas. Brakowało mi dynamiki i przytłaczał. Tyle że słuchawki były dzień wcześniej z pudełka wyjęte. Ktoś musi je porządnie odsłuchać i podzielić się uwagami, zwłaszcza w porównaniu do Fh5. I może do Andromed bo w necie chodzą słuchy że zbliżają się do tej półki.
Wg mnie nie ale jak ktoś usiądzie na dłużej to bardzo chętnie bym poczytał.

Jeszcze o komforcie - są wyraźnie cieńsze od FH5 a materiał z jakiego są wykonane jest bardzo przyjemny w dotyku. U mnie w uchu leżały idealnie. Andromedy nadal mnie ranią tymi swoimi kantami. Komfort FA7 oceniam na 9.5/10. Lepiej u mnie to już chyba by tylko customy leżały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bednaar napisał:

A propos rankingu nie-korków - słabo moje K530, dopiero 25-te ;)

Ale na serio - to z listy słuchałem tylko K172 HD... K530 (moje to wersja LTD) mam już trochę ponad 10 lat i jakoś nie myślę o zmianie... chyba, że na zamknięte K271 (hałas z TV, gdy żona ogląda).Niedawno dostały lepsze wzmocnienie (sAp-II) i zacząłem je odkrywać na nowo :) 

A z korków - znasz Remax RM-800MD

 

Co moge powiedziec. Sprawdzilem po mailach i kupilem k530 w styczniu 2010 za 359zl i mialy to byc moje ostatnie i docelowe sluchawki po czym sprzedalem je w grudniu 2010 aby kupic akg k601 ktore potem zamienilem za grado sr325 a w miedzyczasie mialem jeszcze sennheisery hd580 i ze dwie pary Ultrasone ;)

 

Nie znam remaxow

9 minut temu, Najner napisał:

Ja coś czuję, że Oriveti New Primacy będą wysoko, to podobnie romantyczno-gładka szkoła grania co massdropy, które się Autorowi podobają ;)

 

Massdropy nie przypominaja Oriveti ani troche i prosze mi tu nie imputowac ze tak twierdze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Najner napisał:

 

Gładkość i miękkość w Oriveti mi przypominała massrdopy, ale przecież nie napisałem, że Ty tak twierdzisz ;) 

 

Oriveti są ciemniejsze, cieplejsze i miękkie, nawet takie trochę pluszowe oraz mają mniej wysokich tonów. Massdropy są z tego jedynie gładkie i z podbitym basem natomiast pozatym są studyjnie neutralne bez zmiękczania i słodkich kłamstewek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Spawn napisał:

 

Oriveti są ciemniejsze, cieplejsze i miękkie, nawet takie trochę pluszowe oraz mają mniej wysokich tonów. Massdropy są z tego jedynie gładkie i z podbitym basem natomiast pozatym są studyjnie neutralne bez zmiękczania i słodkich kłamstewek :)


Masz rację i zgadzam się, że nie są takie same. Są między nimi spore różnice, mi natomiast od razu w obu przypadkach rzuciła się w uszy gładkość przekazu, dlatego wspomniałem, że Oriveti mogą trafić wysoko na listę ;) Zobaczymy, sam jestem ciekaw aktualizacji rankingu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Spawn napisał:

 

Co moge powiedziec. Sprawdzilem po mailach i kupilem k530 w styczniu 2010 za 359zl i mialy to byc moje ostatnie i docelowe sluchawki po czym sprzedalem je w grudniu 2010 aby kupic akg k601 ktore potem zamienilem za grado sr325 a w miedzyczasie mialem jeszcze sennheisery hd580 i ze dwie pary Ultrasone ;)

 

Nie jestem aż tak wymagający, zresztą AKG bardzo przypadły mi do gustu, jakbym miał coś zmieniać to na... inne AKG. Sennki miałem kiedyś (HD500, straszna słabizna), ale mało które Sennki mi pasująHD280 i 380Pro, 595... ale i tak wolę K530. Nawet HD600 słuchane na tym samym wzmaku co K530 nie powaliły mnie na kolana. I tak zmienię dopiero, jak się zepsują, chyba że będzie okazja na zamkniete - powód powyzej. A te Remaxy to fajne doki, hybryda armaturowo-dynamiczna, też mam od paru lat (ponad 4). Nie zmieniam sprzetu za często, większość kasy idzie na nowe płyty CD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Spawn napisał:

Oriveti są ciemniejsze, cieplejsze i miękkie, nawet takie trochę pluszowe oraz mają mniej wysokich tonów.

 

Lubię takie brzmienie 😍

Edytowane przez fusserg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fusserg napisał:

 

Lubię takie brzmienie 😍

 

To zastanów się poważnie nad Oriveti, świetne są ;) Masz je dobrze opisane w recenzji Spawna. W dodatku można je kupić w polskiej dystrybucji, co jak na 'ciekawe nowości z Chin' nie zdarza się zbyt często. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Najner napisał:

 

Yup, udało mi się kilka dni mieć na odsłuchu. W zasadzie ciężko u nich o jakiś poważny ubytek, więc jak lubi się takie "pluszowe" jak to napisał Spawn brzmienie z wygładzoną górą, to zdecydowanie warto.

 

Jak scena ?
Sprawdzą się w lżejszym ale zróżnicowanym repertuarze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej opinii scena jak na doki dosyć spora na szerokość i głębokość, słuchawki lepiej mi grały ze spokojniejszymi nagraniami, szczególnie mi się podobały wokale damskie. Z szybszym i mocniejszym graniem było w porządku, ale czasami brakowało dynamiki - robiło się odprężająco i relaksująco. Bardzo dobre doki i tylko moje preferencje pchają mnie bardziej w stronę energetycznych i szybszych FLC8.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Spawn zmienił(a) tytuł na Ranking słuchawek dokanałowych IEM - Spawn - 09 październik 2020 - 77 pozycji

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności