Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki zamknięte do 2000 zł


balonik

Pytanie

Witam serdecznie chciałem poradzić się szanownych forumowiczów,a problem jest taki posiadam słuchawki AKG 550mk2.Grają dobrze jest śliczna średnica, ładna przestrzeń i nie są wymagające co do wzmocnienia.Poważnym brakiem dla mnie są niskie tony ,jest ich dla mnie śladowa ilość [nie jestem basolubem].Obecne słuchawki podaruje starszej córce ,jest nimi zachwycona .Poszukuje słuchawek jak w tytule do 2000 zł jeżeli warto mogą być używane koniecznie zamknięte .Nie mam doświadczenia w słuchawkach , w stereo domowym trochę tak.Słucham na wzmacniaczu zintegrowanym Atoll in 100 se lub mini wieża pianocraft.Czego szukam w dżwięku hmm...troszkę ciepełka ,na pewno więcej niskich tonów niż obecne AKG 550 mk2,dobrej przestrzeni ,no i średnica chyba najważniejsza [słucham dużo jazzu wokalnego] słodka, bliska,czytelna bez sybilantów.Muzyka jakiej słucham to jazz,blues,delikatny rock,i ambitniejszy pop.Bardzo proszę o jakieś propozycje i z góry dziękuje .Wstępnie zastanawiam się nad Oppo pm3,Audio-Technica ATH-W1000Z [oczywiście obie używane] Audeze el-8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Do posłuchania: 

Sennheiser momentum

B&W P5 i P7

A z tanich......takstar hd6000

A i byłbym zapomniał: z trudniejszych do napędzienia dt150 

Posłuchał bym też dt770 ale tutaj średnica będzie wycofana nieco. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

EL-8c podobnie jak PM-3 raczej odpowiadałyby wymaganiom, aczkolwiek ciężko mi stwierdzić o ilości basu, bo 550 mk2 nie słuchałem. EL-8c na pewno mają tyci więcej przestrzeni od PM-3 i tyci mniej koloryzacji, są trochę równiejsze, a przez to może mniej "magiczne", natomiast nadal bardzo muzykalne. Do wymienionych gatunków obie pary nauszników to niezły wybór.

Akurat mam oba modele u siebie i bardzo je cenię :).

Edytowane przez timecage
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po odsłuchach z ostatnich kilku dni polecę od siebie te modele:

- Oppo Pm3 - Genialne słuchawki z najpiękniejszą średnicą jaką kiedykolwiek słyszałem. Bass z dobrym wzmacniaczem (np H2A) sprężysty, zwarty, bijący fajnie w punkt i schodzi dosyć nisko. Ciepłe granie z wysuniętą do przodu średnicą. Maja trochę przygaszoną górę (wzmak je rozjaśnia) i niezbyt dużą scenę. Idealne do dłuższych odsłuchów. Pancerne wykonanie, świetnie ergonomicznie. Dla niektórych nudne :wtf: Z dobrym wzmacniaczem pokazują swoją klasę, stają się energetyczne, a bass dynamiczniejszy.

- Focal Listen - Według mnie do 1000zł nie ma lepszych zamkniętych słuchawek. Bardzo czyste, jasne granie, z fajną sceną. Przejrzysty, klarowny dźwięk, z wokalami przy samym uchu. Basowo są według mnie prawie idealne - mają świetny, dynamiczny, zwarty bass. Jest go trochę mało na samym dole, ale jego środek to miód ;)! Góra piękna i za to wielu je tak kocha. Chociaż ta ich dosadność może po pewnym czasie zmęczyć, dla niektórych być nachalna. Izolacja pasywna najlepsza ze wszystkich wymienionych.

- B&W P7 - Fajne słuchawki grające Vką, dość basowe, ale ten bas jest b.dobrze kontrolowany. Ciepłe, przyjemne granie.

- Momentum 2 - Ciepłe, bardzo energetyczne i "funowe" granie, z napowietrzoną sceną. Dobre wokale, nieźle kontrolowany bass i kapitalne wykonanie. Dodatkowo są piękne i zagrają ze wszystkiego, nawet ziemniaka. Mi na testach bardzo dobrze grały z Oppo Ha2-SE - jak kompletnie inne słuchawki, bardziej otwarte, z melodyjnymi wokalami i fajną górą.

 

Audeze Sine - NIE SŁUCHAŁEM ICH, ale wielu poleca i nazywa najlepszymi zamkniętymi planarami. Ostatnio pojawiła się recenzja Evila na audiofanatyku. Tylko nie wiem czy to dobra propozycja dla Ciebie jeśli szukasz słuchawek z mocnym bassem - z tego co wielu pisało na forum grają raczej chudo na tym paśmie.

 

Według mnie jeśli zależy Ci na średnicy, szczególnie wysuniętej do przodu, ze świetną klarownością i separacją dźwięków to z kupna PM3 będziesz więcej niż zadowolony. Za 2 tysiące możesz wyrwać używane oppo i HA2 do nich jeśli dobrze poszukasz lub poczekasz na okazję.

 

Do 2 tysięcy w sumie możesz też kupić coś bezprzewodowego np. Sony Wh1000-XM2 lub B&W PX - jedne i drugie grają fajnie, ale Sony posiadają więcej bajerów i mają fajniej bijący w punkt bass.

Edytowane przez Starh
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

<to nie rekomendacja, tak tylko głośno myślę>

 

Mnie zastanawiają słuchawki takie jak Monolith 1060c. Tylko lipa z odsłuchem i trzeba sprowadzać. 1060 w wersji otwartej są co najmniej dobre, zamknięta wersja właśnie większy nacisk kładzie na wokale i ma więcej basu. 

 

Chociaż wiele z wymienionych w tym temacie słuchawek robi robotę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, timecage napisał:

EL-8c podobnie jak PM-3 raczej odpowiadałyby wymaganiom,

 

W zasadzie to tylko PM3 spełniają wymagania, EL-8c nie znam ale myślę że można zaufać.

Naturalność spora scena i zamknięta muszla trochę się wykluczają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 minut temu, Starh napisał:
16 minut temu, retter napisał:

 

W zasadzie to tylko PM3 spełniają wymagania, EL-8c nie znam ale myślę że można zaufać.

Naturalność spora scena i zamknięta muszla trochę się wykluczają.

akg k550

 

Naturalność a neutralność to jest inna cecha.

Edytowane przez retter
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja tak po cichu przypomnę, że TH610 oraz D7200 are not exactly zamknięte.

Jeżeli ma być słodko-średnicowo to nie do końca rozumiem, czemu pojawiają się tu Listeny i Sine ;).

 

Proponuję na początek dorwać do odsłuchu PM3 i na podstawie tego doświadczenia sprecyzować, co pasuje, a co nie.

 

Jeszcze tak mi się przypomina, że FAD Sonorus III jak im dołożyć pady HM5 to też spełnią wymagania i to chyba nawet bardzo dobrze spełnią.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 minuty temu, timecage napisał:

Ja tak po cichu przypomnę, że TH610 oraz D7200 are not exactly zamknięte.

Jeżeli ma być słodko-średnicowo to nie do końca rozumiem, czemu pojawiają się tu Listeny i Sine ;).

 

Proponuję na początek dorwać do odsłuchu PM3 i na podstawie tego doświadczenia sprecyzować, co pasuje, a co nie.

 

Jeszcze tak mi się przypomina, że FAD Sonorus III jak im dołożyć pady HM5 to też spełnią wymagania i to chyba nawet bardzo dobrze spełnią.

Bo listeny są tak barwne i słodkie jak cola i butla cukru oraz barwnika w niej a potem czujesz jak zgrzytasz zębami bo szkliwa zabrakło a serce płaczę z bólu  ...

 

Ale jak to Inszy ostatnio powiedział można i młotkiem po jajach (nie tych wielkanocnych) się trzepać :D i też może być przyjemnie :D

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności