Skocz do zawartości

Wzmak do HD600


NoWoR

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, SlawekR napisał:

 

Nie czepiaj się, ludziska mają przerąbane z tym progiem 50 postów, sam spróbowałbyś maźnąć 50 postów wokół jednego zagadnienia. To naprawdę wymaga gimnastyki. A do tego w "co kupić" pisać nie warto, bo tam licznik nie bije ;)

 

A przechodząc do meritum,  ponieważ Kolega drepcze wokół jednej idei jak ją wyłowić z tej powodzi postów, więc napiszemy jasno i wprost.

 

Tak, Espressivo na stockowych lampach pasuje do HD600. 

Nie, nie ma co wymieniać lamp na inne pod HD600. 

Tak, HD600 pasują do Espressivo. W sumie pasują całkiem dobrze. 

No i wyczerpaliśmy wielowątkowy temat.  Czas rozwinąć kolejny 

29 minut temu, SlawekR napisał:

 

Nie czepiaj się, ludziska mają przerąbane z tym progiem 50 postów, sam spróbowałbyś maźnąć 50 postów wokół jednego zagadnienia. To naprawdę wymaga gimnastyki. A do tego w "co kupić" pisać nie warto, bo tam licznik nie bije ;)

 

A przechodząc do meritum,  ponieważ Kolega drepcze wokół jednej idei jak ją wyłowić z tej powodzi postów, więc napiszemy jasno i wprost.

 

Tak, Espressivo na stockowych lampach pasuje do HD600. 

Nie, nie ma co wymieniać lamp na inne pod HD600. 

Tak, HD600 pasują do Espressivo. W sumie pasują całkiem dobrze. 

No i wyczerpaliśmy wielowątkowy temat.  Czas rozwinąć kolejny 

Dziękuje kolego. Nie chodzi nawet o te 50 postów tylko o to że jestem troche niecierpliwy, chce łapać za ogon kilka srok naraz i potem wychodzi jak wychodzi. Jeszcze sie troche napaliłem na te hd600...i teraz musze to przemyśleć. I troche nie wiem jeszcze co, jak i gdzie pisać na tym forum ale ogarne to...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja wciaz wioze ze soba HD600 bo tak jak pisal adionanik z kazdym upgradem pokazuja wiecej mozliwosci i w sumie zawsze jestem ciekaw co bedzie dalej. Dla mnie najlepiej do tej pory i zarazem nie do poznania zagraly mi na IHA-6 i choc to troche oderwane pulapy cenowe to jednak dowod na to jak dobre sa to sluchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.12.2017 o 00:40, NoWoR napisał:

Dziękuje kolego. Nie chodzi nawet o te 50 postów tylko o to że jestem troche niecierpliwy, chce łapać za ogon kilka srok naraz i potem wychodzi jak wychodzi. Jeszcze sie troche napaliłem na te hd600...i teraz musze to przemyśleć. I troche nie wiem jeszcze co, jak i gdzie pisać na tym forum ale ogarne to...

 

A słuchałeś w ogóle HD600, podeszły od razu? ,Niczego nie brakuje w ich przekazie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem HD600 i też na lampie ale nie pamiętam co to było, bardziej mi podeszły niż dt990pro, nie były takie zamulone, grały że tak powiem troche bardziej czysto.. . Jeden z forumowiczów też  zaproponował mi ha- 3 i twierdził że to wspaniałe połączenie z hd600. I też zaproponowano mi firme SinusAudio...także troche materiału do przymyśleń mam dzięki wam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Soundman1200 napisał:

No to teraz tylko nie słuchaj K701/702/Q701 bo....he,he.

Swoją drogą zazdroszczę początku przygody słuchawkowej, będzie długa i wyboista:rolleyes:

Czemu ich nie słuchać? Aż tak da popalić ta przygoda...?

Edytowane przez NoWoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może, jak lubisz wielkie ,scenowe granie, przestrzenne,bliską średnicę, detaliczne ale nie ostre na górze...Małe HD800 za grosze...he,he.

Wolałem jednak HD650 od HD600, bardziej nasycone, podkreślona średnica, bas mocniejszy...namiastka dobrych planarów...

A czemu warto pomyśleć o K701?...zobacz na ranking najlepszych słuchawek Audiostereo....Poczytaj opinie.

http://www.klub.audiostereo.pl/ranking.html?idt=15

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Soundman1200 napisał:

Swoją drogą zazdroszczę początku przygody słuchawkowej, będzie długa i wyboista:rolleyes:

Pozwoli też poznać siłę własnego portfela; odkryć jak duże rezerwy tam się czają:D.

 

9 minut temu, Soundman1200 napisał:

Małe HD800 za grosze...he,he.

Coś w tym jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hd 800 na razie pozaaaa moim zasięgiem finansowym:) To teraz będzie dylemat.. czy hd 600 czy 650. Myślałem żeby jechać do mp3store w Katowicach i odsłuchać hd600(i jeśli pozwolą to hd650) na razie z moim espressivo czy to ma w ogóle sens...( czy to w ogóle dobry pomysł brać tam wzmaka?) Hmm... w tym rankingu wysoko są też Hd600:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię też że HD600 są złe ,są ******ste...są jednymi z wielkiej TRÓJCY słuchawek z tego przedziały cenowego, których każdy jednak powinien posłuchać na początku przygody słuchawkowca. Co ciekawe inne ,lepsze droższe słuchawki to tylko wariacje na temat  właśnie  brzmień tych 3 modeli...

HD600, K701, DT990 E 600ohm

Powodzenia...B)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Soundman1200 napisał:

Nie mówię też że HD600 są złe ,są ******ste...są jednymi z wielkiej TRÓJCY słuchawek z tego przedziały cenowego, których każdy jednak powinien posłuchać na początku przygody słuchawkowca. Co ciekawe inne ,lepsze droższe słuchawki to tylko wariacje na temat  właśnie  brzmień tych 3 modeli...

HD600, K701, DT990 E 600ohm

Powodzenia...B)

Splycasz temat, gdzie tym trzem do planarów nie wspominając o elektrostatach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Soundman1200 napisał:

wielkiej TRÓJCY słuchawek z tego przedziały cenowego, których każdy jednak powinien posłuchać na początku przygody słuchawkowca

To prawda; nie tylko posłuchać, ale i pomieć jakiś czas (niektórzy zostają na tym etapie).

 

7 minut temu, Soundman1200 napisał:

Co ciekawe inne ,lepsze droższe słuchawki to tylko wariacje na temat  właśnie  brzmień tych 3 modeli...

No nie do końca;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K701 i K702 to niemal to samo, minimalne różnice dźwiękowe, różnią się głównie tym że K702 mają już odpinany kabel i tyle.

Jak chcesz dźwięku zbliżonego do HD600 ale z większą sceną to posłuchaj Q701 lub K7XX, K712pro.

12 minut temu, saudio napisał:

Splycasz temat, gdzie tym trzem do planarów nie wspominając o elektrostatach.

Trochę przesadziłem ale niewiele...

HD650 to już niemal LCD2.

K701 lepiej to wymaksowane będą Staxy.

DT990 lepiej to T1 lub Eleary, TH900....itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Soundman1200 napisał:

HD650 to już niemal LCD2.

K701 lepiej to wymaksowane będą Staxy.

DT990 lepiej to T1 lub Eleary, TH900....itd.

:woot:

Soundman, zacząłeś już zakrapianą stypę po śmierci Roku 2017 czy jak?

Jedynie k701 na upartego z dobrym torem można nazwać baby 800.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak Synthax do mnie przyjechał ze swoimi HD650,ponad rok wygrzewane...a ja miałem wtedy swoje LCD2 bez Fazora, 2013rok chyba...

Zakładam z pobłażaniem HD650 i nagle zonk, panie tego ,niemal to samo granie co LCD2 ,tylko jaśniejsze ciut i scena jakby większa, co jest!

Dopiero dłuższy odsłuch pokazał przewagę LCD2, dobitniej,bardziej twarde, wyraziste,czyste ale...podobne w przekazie.

Synthax to samo powiedział, ja na to HD650 fajne ale takie trochę plastikowe w brzmieniu przy LCD2...i to tyle jeśli chodzi o różnice, a raczej sporo więcej...:P

Zakrapiam od rana ,panie tego, ale mało co mnie bierze...he,he.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Soundman1200 napisał:

Pamiętam jak Synthax do mnie przyjechał ze swoimi HD650,ponad rok wygrzewane...a ja miałem wtedy swoje LCD2 bez Fazora, 2013rok chyba...

Zakładam z pobłażaniem HD650 i nagle zonk, panie tego ,niemal to samo granie co LCD2 ,tylko jaśniejsze ciut i scena jakby większa, co jest!

Dopiero dłuższy odsłuch pokazał przewagę LCD2, dobitniej,bardziej twarde, wyraziste,czyste ale...podobne w przekazie.

Synthax to samo powiedział, ja na to HD650 fajne ale takie trochę plastikowe w brzmieniu przy LCD2...i to tyle jeśli chodzi o różnice, a raczej sporo więcej...:P

Zakrapiam od rana ,panie tego, ale mało co mnie bierze...he,he.

Troche takie plastikowe.... co masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

20 minut temu, Soundman1200 napisał:

Planary tak dobrze brzmią że dynamiki przy nich trochę plastikowe się wydają w przekazie...

Może warto też posłuchać Fostexy T50RPmk3 ...orthodynamiki lub lepiej te nowe T60RP.

Hmmm... a planarne zgrają się z lampą? 

Mógłbyś doradzić jakieś planarne słuchawki? Ich cena pewnie nieporównywalnie większa od dynamicznych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie drogie, ten model z przeróbkami już jest wiele lat na rynku, kilkadziesiąt...he,he.

Zacznij od nich bo są świetne, tylko pady od razu do wymiany, bo za płytkie dodają, potrzebny też mocny w miarę tranzystor, jak to planary lubią prąd

Ale posłuchaj najpierw,nie kupuj, zobaczysz czy to Twoje granie, jak tak to potem do Perula się zgłosić o pomoc z modowaniem T50RP,warto, za te kasę.

http://allegro.pl/fostex-t50rp-mk3-pro-polotwarte-sluchawki-okazja-i7057295786.html

Ale posłuchaj też koniecznie AKG K701/702, dynamiki ale legendarne, nie bez powodu...masz sporo do roboty w nowym 2018 roku, pozazdrościć...:)

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, NoWoR napisał:

Dużo osób polecało też żeby w hd600 od razu kabel wymienić gdyż ten oryginalny jest jak papier toaletowy czyli do d.... 

A czy k701 i k702 to takie same słuchawki czy totalnie różniące się od siebie?

Ten oryginalny kabel od HD600, to jakiś żart... Rekabling w tym przypadku jest wręcz podniesieniem jakości dźwięku o klasę wzwyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Soundman1200 napisał:

Niekoniecznie drogie, ten model z przeróbkami już jest wiele lat na rynku, kilkadziesiąt...he,he.

Zacznij od nich bo są świetne, tylko pady od razu do wymiany, bo za płytkie dodają, potrzebny też mocny w miarę tranzystor, jak to planary lubią prąd

Ale posłuchaj najpierw,nie kupuj, zobaczysz czy to Twoje granie, jak tak to potem do Perula się zgłosić o pomoc z modowaniem T50RP,warto, za te kasę.

http://allegro.pl/fostex-t50rp-mk3-pro-polotwarte-sluchawki-okazja-i7057295786.html

Ale posłuchaj też koniecznie AKG K701/702, dynamiki ale legendarne, nie bez powodu...masz sporo do roboty w nowym 2018 roku, pozazdrościć...:)

Myśle właśnie żeby kupić k702 tylko jako sprzęt przenośny teraz kwestia jaki wzmak przenośny do nich... i jaki dap.

A jeszcze jakieś słuchawki planarne mógłbyś polecić...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, NoWoR napisał:

Myśle właśnie żeby kupić k702 tylko jako sprzęt przenośny teraz kwestia jaki wzmak przenośny do nich... i jaki dap.

A jeszcze jakieś słuchawki planarne mógłbyś polecić...?

Jak ma być mobilnie  i nieźle grać to warto pomyśleć o Aune B1,  jak się poszuka to są sporo taniej używki w komisie.

http://allegro.pl/aune-b1-mobilny-wzmacniacz-katowice-i6910032473.html

 

Jak Cię stać na wydanie większej sumy to planarne Oppo PM3 będą się nadawać jako przenośne.

http://allegro.pl/audiopolis-oppo-pm-3-cztery-kolory-warszawa-i6843794028.html

 

Albo coś takiego jak te Audeze, niby doki a planarne...

http://allegro.pl/audeze-isine-10-kabel-3-5mm-jack-wysylka-gratis-i7076922160.html

 

Są wiadomo Hifimany HE400/400i/s itd, ale one już się nie nadają jako przenośne, potrzebują też sporo prądu,dobrego wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o tym żeby k702 były do sprzętu mobilnego i do tego jeszcze chce skompletować sprzet stacjonarny przy sofie ala coś takiego jak mam teraz

20180101_123630.jpg

I teraz też będe brał pod uwage słuchawki planarne do stacjonarki...

Edytowane przez NoWoR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności