Skocz do zawartości

W co pogrywacie w wolnym czasie?


troloolo3

Rekomendowane odpowiedzi

Na swojej konfiguracji powinienem mieć >60 fps, ale nawet z 1Gb/s łączem nie chce mi się pobierać żeby to realnie sprawdzić. Dema nie ma. RTX 5060Ti+ powinien już ogarnąć 4K na wysokich z wodotryskami. Z doświadczenia wiem że nie wracam do gier które już przeszedłem żeby przejść je jeszcze raz z większym framerate albo lepszą grafiką.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2023 o 23:32, unic0rn napisał(a):

Cyberpunk 2077 z kolei, cóż. Chcę grać na max ustawieniach, z aktywnym overdrive RT czyli pathtracing + ray reconstruction, które dodali w 2.0. Z jednej, nie chcę rezygnować z pathtracing, gdyż wizualnie zmienia to grę w olbrzymim stopniu na plus. Z drugiej, grałem już w ten sposób przed 2.0, i to co pathtracing robił z twarzami NPC, to dramat i katastrofa. Ray reconstruction z tego co widziałem na porównaniach Digital Foundry, niweluje problem, ale jednocześnie nie wszystko jest idealne i choć ogólny bilans jest na plus, pewne elementy wyglądają od strony glitchy graficznych - wynikających z samego pathtrace i denoise - gorzej niż do tej pory. Czyli ray reconstruction naprawia większość problemów jakościowych pathtracingu, ale okazjonalnie pewne rzeczy pogarsza.

Szczerze mówiąc nie moje problemy. Ja gram z grubsza patrząc na średnich w FHD. Ale ja gry odbieram tak jak już kiedyś pisałem o filmach. albo mi się podoba i wciąga albo nie. Drobne błędy nie zawracają mi głowy. 30 FPS RX460 4GB, wcześniej na FX8370 teraz Ryzen 5 5500 i V rządzi miastem już 320 godzin.

I nie jest tak, że jakichś błędów nie dostrzegam, ale nie zajmują mojej uwagi, a mimo wieku nadal się uczę by coraz mniej rzeczy mi przeszkadzało.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Rafacio napisał(a):

Szczerze mówiąc nie moje problemy. Ja gram z grubsza patrząc na średnich w FHD. Ale ja gry odbieram tak jak już kiedyś pisałem o filmach. albo mi się podoba i wciąga albo nie. Drobne błędy nie zawracają mi głowy. 30 FPS RX460 4GB, wcześniej na FX8370 teraz Ryzen 5 5500 i V rządzi miastem już 320 godzin.

I nie jest tak, że jakichś błędów nie dostrzegam, ale nie zajmują mojej uwagi, a mimo wieku nadal się uczę by coraz mniej rzeczy mi przeszkadzało.

 

Nie mówię że te graficzne niedociągnięcia będą jakoś mocno irytować, ale mam spory backlog jeżeli chodzi o gry, i zdecydowanie za mało czasu by wszystko ograć dajmy na to w tym roku. Poza tym taki Starfield to nowość, a Cyberpunka zdążyłem już raz przejść, tak więc może sobie zaczekać aż poprawią co mogą.

 

Co do ustawień, gram na chromebooku za 9 stów, więc streaming z GeForce NOW :) Nie potrzebuję prądożernej skrzyni kosztującej majątek, by grać na wysokich ustawieniach (i nie trawię Windows).

Edytowane przez unic0rn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko. No mi jak widać się podoba Cyberbug tzw., że zasłużył na 300 godzin gry ponad. Gram od momentu, gdy był na Steam za 99 z,ł wersja chyba 1.5 za chwilę zamieniona na 1.6x. Co do Starfielda obawiam się, że to jest kolejny Skyrim/Fallout jeśli chodzi o mechanikę rozgrywki. Bo taki Fallout to dla mnie to samo co Skyrim tylko bez smoków i na odwrót, co nie zmienia faktu, że pod względem długości rozgrywki taki F4 do momentu zagrania w C2077 był rekordzistą, jeśli chodzi o godziny poświęcone grze. I pewnie jeszcze kiedyś zagram w Fallout 4. Na razie C2077 i potem kupuję dodatek.

Potem pewnie FarCry6, bo uwielbiam tą serię i to co dla innych jest wadą dla mnie jest zaletą. Czyli zasadniczy brak zmian z części na część. Dostaję to czego oczekuję z drobnymi zmianami.

11 minut temu, unic0rn napisał(a):

więc streaming z GeForce NOW :)

Jaki to trzeba mieć net żeby to działało? Jak to w ogóle działa?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Rafacio napisał(a):

Jaki to trzeba mieć net żeby to działało? Jak to w ogóle działa?

 

25mbps dla 1080p60 to teoretyczne minimum, mam 300mbps światło ale sądząc po bitrate w trakcie, to i na tych 25mbps powinno chodzić ok. Generalnie jak ping do serwerów jest między 30 a 40ms to opóźnienia się nie zauważa, a obraz jest świetny. Rzucę Ci na priv link do albumu ze screenami z Cyberpunka, zrobionymi lokalnie czyli tak jak to wygląda po transmisji.

 

Jest free tier, ale limit sesji 1h, słabsze maszyny, a kolejki z powodu Cyberpunka i Starfield takie że godzinami by trzeba czekać.

 

Ja gram na priority - kolejek brak, rtx 2080 lub 3060, zależnie jak się trafi. Do Cyberpunka z pathtrace muszę trafić 3060 albo restart sesji, do reszty bez większego znaczenia. Max to 60fps i 1080p, zdaje się jest też 5.1 ale używam stereo, 5.1 chyba tylko w dedykowanym appie a nie via browser.

 

Ultimate tier to rtx 4080, 4k120 (45mbps wzwyż), 1080p240 (35mbps wzwyż).

 

Można też streamować w 720p, na telefonie to może być akceptowalne, wtedy 15mbps powinno wystarczyć.

 

Generalnie GFN działa obecnie świetnie. Kiedyś grałem na Stadii, też bardzo dobrze działała, ale niestety zamknęli. Przeszedłem na Stadii całego Cyberpunka. Na GFN z kolei ostatnimi czasy przeszedłem całego Wieśka 3 z dodatkami :) Next-gen edition, 1080p maxed z raytracingiem. Framerate się bujał między 30 a 60, bo ta nowa wersja jest ciężka w cholerę, ale jakość obrazu żyleta.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedłem dwa najnowsze tomb rajdery na dżifors nał częściowo na premium i nie narzekałem na grafikę. A potem kupiłem PC i nie mogłem uwierzyć że jakość grafiki przy streamingu była dla mnie wystarczająca (mimo że bitrate miałem max dla 1200p). W tym roku kupiłem monitor 4K i do Geforce NOW już nie wrócę chyba że padnie mi PC.

 

BTW: Jakby dali 10h cyberpunka na streamingu za darmo to może bym się przekonał i go kupił. Ale dżifors nał tak nie działa. Dema nie ma na PC. Ale co ja tam będę podpowiadał korpo.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacmiszcz92 napisał(a):

Przeszedłem dwa najnowsze tomb rajdery na dżifors nał częściowo na premium i nie narzekałem na grafikę. A potem kupiłem PC i nie mogłem uwierzyć że jakość grafiki przy streamingu była dla mnie wystarczająca (mimo że bitrate miałem max dla 1200p). W tym roku kupiłem monitor 4K i do Geforce NOW już nie wrócę chyba że padnie mi PC.

 

BTW: Jakby dali 10h cyberpunka na streamingu za darmo to może bym się przekonał i go kupił. Ale dżifors nał tak nie działa. Dema nie ma na PC. Ale co ja tam będę podpowiadał korpo.

 

Zmiennych jest kilka. Po pierwsze, ostatni tomb raider wyszedł jakiś czas temu, od tamtej pory mogło się pozmieniać. Sam klnąłem na GFN za czasów gdy Stadia wchodziła do PL (premiera Cyberpunka). Obecnie jest lepiej.

 

Po drugie, czasem streaming via browser działa lepiej niż via dedykowany app. Kwestia indywidualna pewnie, łatwiej o kompatybilność w pierwszym przypadku.

 

Po trzecie, "częściowo na premium" - na free tier kiedyś przelazłem pierwsze Watch Dogs, grałem też nieco w Destiny 2 na nim. Wtedy stabilność samego streamu video to był dramat, co chwilę glitche graficzne. Plus samych ustawień nie podciągniesz tak wysoko jak Ci się na free tier trafi dużo słabsze gpu. Priority to inna półka, a ultimate to całkiem. Natomiast zasadnicza kwestia to mieć stabilne połączenie i wyłączyć w opcjach GFN automatyczne dostosowanie do złych warunków sieciowych - bo ten mechanizm jest przewrażliwiony i chamsko schodzi w dół z rozdzielczością streamu. Jeżeli połączenie jest stabilne (latency poniżej 40ms, brak packet loss), to jest ostry obraz w natywnej rozdzielczości bez przycięć i rozmycia.

 

Jak mówię, przeszedłem Wieśka 3 całego z dodatkami nie tak dawno. Jeżeli przez kilka godzin grania non stop (limit sesji priority to 6h) nie ma żadnych problemów i zapomina się, że to streaming, to dla Twoich doświadczeń jest tylko jedno wyjaśnienie. Zbyt słabe połączenie sieciowe i/lub aktywna opcja wspomniana wyżej. Potencjalnie też free tier - free tier powinni wyeliminować, zrobić jak mówisz, demo, ale 1h (10h demo żadna tego typu firma nie da, plus demo usługi, gry musisz mieć własne). Ultimate tier na 1h do testu, po zweryfikowaniu karty by uniknąć abuse. Póki co free tier jest kompletnie zajechane ludźmi, którym szkoda paru złotych na dobrą usługę.

 

Nawet ekipa Digital Foundry jest zgodna co do tego, że GFN to akceptowalna alternatywa. Wiesz, spece od grafiki w grach, którzy notorycznie uprawiają pixel hunting w 4k i zawsze byli krytycznie nastawieni do cloud gaming. GFN na dobrym połączeniu naprawdę robi wrażenie.

 

BTW, nie ma zdaje się czegoś takiego jak "bitrate max dla 1200p" - limit jest niezależny od rozdzielczości, można ustawić ręcznie max 75mbps. To jednak kolejna pułapka na tych co wiedzą lepiej - ustawienie max + zostawienie automatycznego dopasowywania połączenia do warunków sieciowych to recepta na katastrofę. Najlepiej wyłączyć to ostatnie, a bitrate zostawić na auto.

 

Jak chcesz zobaczyć słabą jakość streamingu, przetestuj sobie xcloud, czyli xbox cloud gaming. Na PC można na nim za free pograć w Fortnite, reszta gier wymaga gamepass ultimate. Tam 1080p to limit, bitrate to chyba max 15mbps o ile mnie skleroza nie myli, czyli dolne minimum GFN dla 720p. W porównaniu do GFN to jest rozmyte, a na ciemnych gradientach wyraźnie widać artefakty kompresji. Jest ok do mniej "intensywnych graficznie" gier typu Persona 5, którą tam zresztą ograłem, ale jak przeskoczyłem z xcloud (na który chwilowo wróciłem przez Starfield) na GFN (w momencie jak dodali Starfield na GFN - save z gamepass są współdzielone), to przeskok jakościowy był drastyczny.

Edytowane przez unic0rn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było jeszcze za czasów gdy nawet na free nie trzeba było czekać więcej niż 5 minut. U wszystkich był ten błąd że ze 170+ miejsca w kolejce gry nagle się uruchamiały, prawda? :P

 

1h w grze takiej jak cyberbug może nie wystarczyc na przetestowanie ustawień graficznych. 🙂

 

A neta miałem od lat PON, 300 albo więcej Mb/s pobierania i co najmniej 50Mb/s wysyłanie

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jacmiszcz92 napisał(a):

Jakby dali 10h cyberpunka na streamingu za darmo to może bym się przekonał i go kupił.

c**j wie o co ci chodzi tym Cyberpunkiem. Nie chcesz to nie graj, a skoro nie grałeś to skąd wiesz, że c**jowy? Może 30 godzin za darmo? Albo 50? 10 h to dopiero coś się rozkręca. Brak słów.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla rozluźnienia zróbcie SpeedRun-a w dodatek Separate Ways w Resident Evil 4 remake 😄.

Długo nie powinno zająć, a nawet krótko.

W każdego Residenta dobrze się gra. Gram i ja 🤣

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mrbudyn napisał(a):

Dla rozluźnienia zróbcie SpeedRun-a w dodatek Separate Ways w Resident Evil 4 remake 😄.

Długo nie powinno zająć, a nawet krótko.

W każdego Residenta dobrze się gra. Gram i ja 🤣

 

 

Ja tam prawie nie gram w gry, ale oglądałem gameplay residenta i to było super, lepsze od większości filmów z gatunku horror. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2023 o 22:07, bakus1233 napisał(a):

Ja tam prawie nie gram w gry,

A ja prawie nie oglądam filmów, bo właśnie wolę sobie grać i uczestniczyć w akcji, a nie tylko ją oglądać. Gry>>filmy.

Nie znosiłem do niedawna z zasady gier z perspektywy zza pleców, tylko FPP, ale Death Stranding to zmienił. Może czas na GTA? Tylko, że ruch postaci na pewno nie jest taki jak w ww/ grze o noszeniu paczek i może mnie to zniechęcić. Tak samo jak oglądam filmiki z Wiedźmaka to mi się odechciewa jednak.

Ach to wspomniane Death Stranding. Te gadki z hologramami i ich drętwe teksty, to łażenie kilometrami z ciężkim plecakiem, a jednak... Dla mnie dzieło absolutne, wspaniała gra jedyna w swoim rodzaju. Ze względu na fabułe raczej jednak jednorazowa. Fabuła jest fundamentem tej gry i jak już ją znasz to drugi raz chyba nie wciągnie. Podobnie jest z drugą doskonałą grą, czyli Prey 2017.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rafacio napisał(a):

A ja prawie nie oglądam filmów, bo właśnie wolę sobie grać i uczestniczyć w akcji, a nie tylko ją oglądać. Gry>>filmy.

Nie znosiłem do niedawna z zasady gier z perspektywy zza pleców, tylko FPP, ale Death Stranding to zmienił. Może czas na GTA? Tylko, że ruch postaci na pewno nie jest taki jak w ww/ grze o noszeniu paczek i może mnie to zniechęcić. Tak samo jak oglądam filmiki z Wiedźmaka to mi się odechciewa jednak.

Ach to wspomniane Death Stranding. Te gadki z hologramami i ich drętwe teksty, to łażenie kilometrami z ciężkim plecakiem, a jednak... Dla mnie dzieło absolutne, wspaniała gra jedyna w swoim rodzaju. Ze względu na fabułe raczej jednak jednorazowa. Fabuła jest fundamentem tej gry i jak już ją znasz to drugi raz chyba nie wciągnie. Podobnie jest z drugą doskonałą grą, czyli Prey 2017.

 

Mass Effect Legendary Edition.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Rafacio napisał(a):

Próbowałem w to grać kiedyś i po kilku godzinach dałem sobie spokój. Dla mnie kompletna lipa.

Mass Effect 2 jest najlepszą częścią serii. Dobra fabuła i dodatkowe wątki dialogowe oraz sama wciągająca akcja. Jak ktoś oczywiście ma czas ✌.

Teraz, mrbudyn napisał(a):

Mass Effect 2 jest najlepszą częścią serii. Dobra fabuła i dodatkowe wątki dialogowe oraz sama wciągająca akcja. Jak ktoś oczywiście ma czas ✌.

 

A ja ktoś ma brak czasu, to najlepsze serie, to Resident Evil, Dead Space i pokrewne 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rafacio napisał(a):

Próbowałem w to grać kiedyś i po kilku godzinach dałem sobie spokój. Dla mnie kompletna lipa.

 

To odnośnie RPG, nie wiem. Mi fabularnie i pod kątem szczegółowości świata gry, od strony rozbudowania lore i historii postaci pobocznych, najbardziej pewnie podchodzi seria Trails of Cold Steel, ale to JRPG, zupełnie inna bajka.

 

Starfield z kolei nie ma ani immersji ani fabuły Cyberpunka, ale imho ma inne zalety, sam świat wydaje się (w lokacjach handcrafted) bardziej żywy i spójny, a nie jak cholernie szczegółowa makieta miasta, w której spawnują się npc z zerowym poziomem interakcji.

 

Z first person z immersją, lecz nie RPG, Alien Isolation. Cholernie dobre, acz nie do końca na moje nerwy 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja skończyłem Zeldę (tears of the kingdom), i teraz kończę Eastward, ambitnie chciałbym skończyć Ni no kuni na DS, ale ostatnio przez pracę częściej kończę zasypiając na kanapie ;) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności