Jump to content
  • 0

Słuchawki dokanałowe ok. 100 - 150zł do Xduoo X2 - Carbo Tenore, VJJB K4, inne? Głównie metal.

Question

Jako że mój Sansa Clip+ zaczyna szwankować pomyślałem o zmianie odtwarzacza, aktualnie wybór padł na Xduoo X2 który wg. recenzji które przeczytałem powinien mnie usatysfakcjonować. Zastanawiam się też od razu nad słuchawkami bo niestety moje Ostry KC06 (z których swoją drogą na największych tipsach mid-high z zestawu byłem bardzo zadowolony) padły (leci na jednej słuchawce) a Brainwavz Delta zaczynają padać (jedno ucho ciszej, zresztą nie jestem ich fanem). Muzyka to głównie metal, czytałem tu i ówdzie że Carbo Tenore dobrze zgrywają się z Xduoo X2 i do metalu się jak najbardziej nadają, chociaż ponoć ich góra nie wszystkim odpowiada. Przeglądając różne opcje trafiłem też na sporo tańsze VJJB K4, które również nie są ponoć złe do ciężkiej muzy mimo chyba większej niż Tenore basowości? Jeśli nie jest to zresztą bas zamulający to myślę że by mi jako niedoszłemu basiście to nie przeszkadzało, nie wiem za to jak zgrają się z Xduoo X2. No i oczywiście jest możliwe, że są jeszcze lepsze opcje w podobnym przedziale cenowym (do ponad 200zł już dobijać nie chcę, miałem Ostry i wystarczy tych ekscesów :P). Mogę jeszcze dodać, że w warunkach domowych używam i cenię sobie Grado Sr60e. Prosiłbym o jakieś opinie w oparciu o to co napisałem - z góry dzięki za poświęcony czas.

Edited by joker718

3 answers to this question

Recommended Posts

• 0

A jeszcze teraz zauważyłem temat założony przez Scipio Africanus i tam też wspominasz Takstar Hi-1200, myślisz że mogłyby być lepsze od VJJB do Xduoo? VJJB mogą trochę męczyć za ostrą górą czy raczej niekoniecznie? Nie jestem pewien czy mocno ciepłe i basowe brzmienie byłoby dla mnie, z drugiej strony już kilka razy czytałem o tych takstarach pozytywne opinie.

• 0

Akurat Takstary z X2 wypadają tak sobie, bo za bardzo leją basem na średnicę.

A jeśli góra w KC06A Cię nie męczyła, to i w VJJB nie powinna.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By Rakos
      Witam wszystkich forumowiczów!
      Aktualnie posiadam trochę grosza i mam możliwość zakupu zestawu mobilnego do 1500 złotych (ewentualnie do 1800 złotych, gdy naprawdę będzie warto dopłacić).
      Początkowo rozważałem zakup BTR5 + ISN H40, ale może coś znajdę innego, co bardziej przypadnie mi do gustu. Nie oczekuję raczej konkretnej odpowiedzi odnośnie polecanego zestawu, a raczej oczekuję nazwy produktów, które mogą mi się potencjalnie spodobać.
      Czego oczekuję?
      ciepły, intymny, niemulący bas bogatą, rozdzielczą, łagodną średnicę złoty środek między ciemnością a jasnością. Może nawet być trochę jaśniejsza powyżej tego "złotego środka" (z autopsji wiem, że nienawidzę nosowości). priorytetem w sumie jest holografia sceny, a także rozdzielczość PS w większości siadały mi słuchawki na planie V Mam nadzieję, że pomożecie.
      Pozdrawiam was cieplutko!

• By Inszy
      Marka Dunu już dobrze osiadła na polskim rynku słuchawkowym, oferując swoje konstrukcje dokanałowe w różnych przedziałach cenowych i o różnych konfiguracjach przetworników. Tym razem w nasze ręce, dzięki firmie AudioHeaven, trafił jeden z ich ostatnich modeli, a mianowicie Dunu DK-2001. To “średniopółkowiec” wyceniony na 1199 złotych, oparty na czterech przetwornikach na stronę: jednym dynamicznym z membraną berylową oraz trzema armaturowymi firmy Knowles, gdzie jeden odpowiada za tony średnie, a dwa za wysokie.
      Czy jednak na coraz bardziej zatłoczonym rynku DK-2001 są w stanie zaoferować odpowiednią jakość, by skutecznie wybić się na tle konkurencji? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Co wyszło ze sprawdzania? Zapraszam do lektury  
      https://kropka.audio/test/sluchawki/recenzja-dunu-dk-2001/

• By Rakos
      Witam was cieplutko!
      Bez zbędnego gadania i rozpisywania się... Potrzebuję dla osoby z zewnątrz dokanałowe TWS'y z Chin albo z Polski do 200 złotych.
      Wymogi? Kopułki nie mogą być wielkie (oczywiście muszą być ładne), mikrofon nadający się do wyraźnej komunikacji, satysfakcjonująca długość pracy na baterii.
      Może Whizzery TP1?
      Za każdą odpowiedź dziękuję ❤️ 
    • By Inszy
      Firma Akoustyx pojawiła się jakiś czas temu na naszych łamach ze swoimi słuchawkami dokanałowymi o oznaczeniu R-120, jednak nie kończymy na nich swojej przygody z tą marką. Jako kolejny trafił do nas podstawowy model z serii R1, czyli R-110. To słuchawki dokanałowe oparte na pojedynczym przetworniku armaturowym firmy Knowles na każdą stronę, mające być wstępem do studyjnego brzmienia. Utrzymując konstrukcję z kablem prowadzonym za uchem, mającą przywodzić na myśl słuchawki spersonalizowane oraz ten sam przewód co w wyższym modelu R-120, dostajemy produkt, który za 99,99 dolarów amerykańskich ma zaoferować jak najbardziej referencyjne brzmienie, a przy tym zapewnić jak największą mobilność. Czy oszczędność 70 dolarów w porównaniu do poprzednio recenzowanego modelu niesie za sobą duże zmiany we wrażeniach odsłuchowych? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Tradycyjnie cały test pod linkiem 🙂
      https://kropka.audio/test/sluchawki/akoustyx-r-110-recenzja/

• By Inszy
      HELM Audio to dość młoda brytyjsko-amerykańska firma na rynku słuchawkowym, o ledwie trzyletnim stażu. Coraz śmielej jednak atakuje ona jego kolejne gałęzie, zaczynając od małych mobilnych wzmacniaczy, kończąc na planarnych nausznikach studyjnych. W nasze ręce, dzięki firmie Audioheaven, wpadła jednak ich najnowsza propozycja dla fanów słuchania muzyki w ruchu, a mianowicie bezprzewodowe słuchawki dokanałowe HELM True Wireless 5.0.
      Jako że w tym segmencie konkurencja rozwija się coraz prężniej, napędzana wymaganiami klientów i działaniami producentów smartfonów, pozbawiającymi je wyjść słuchawkowych, to warto sprawdzić, czy cena na poziomie 499 złotych jest adekwatna do możliwości opisywanych słuchawek.

Jak zwykle zapraszam do lektury 🙂
      https://kropka.audio/test/sluchawki/helm-audio-true-wireless-5-0-recenzja/

• Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy