Skocz do zawartości

Pioneer XDP-100R


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Fatso jak on się zgrywa z er4s?

Boję się napisać, bo zaraz znowu będzie, że hajpuję. Politycznie napiszę więc, że mnie z butów wysadziło. Ot tak, żeby nie przesadzać.

Podsumuje ta wypowiedz tak: cale szczescie jade na wakacje za tydzien i nie mam czasu ani pieniedzy zeby z nim kombinowac :P

 

Ps.

O co chodzi z tym variable line out? Przeciez line out normalnke sluzy do ominiecia sekcji wzmacniacza a tutaj dodaje mocy? Wtf?

 

 

Chodzi o ominięcie europejskiego volume cap. Odpalasz V Line Out i masz wersje japońską.

 

Może złożę Ci propozycję nie do odrzucenia i zabierzesz na wakacje Pionka? Tydzień to dużo czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Fatso jak on się zgrywa z er4s?

Boję się napisać, bo zaraz znowu będzie, że hajpuję. Politycznie napiszę więc, że mnie z butów wysadziło. Ot tak, żeby nie przesadzać.

Podsumuje ta wypowiedz tak: cale szczescie jade na wakacje za tydzien i nie mam czasu ani pieniedzy zeby z nim kombinowac :P

 

Ps.

O co chodzi z tym variable line out? Przeciez line out normalnke sluzy do ominiecia sekcji wzmacniacza a tutaj dodaje mocy? Wtf?

 

 

W XDP100 line-out raczej nie omija sekcji wzmacniającej tylko zwyczajnie ustawia się maksymalną głośność na sztywno jako taki sztuczny line-out (coś jako Mojo, tyle, że Mojo nie ma sekcji wzmacniającej;) ). Włączenie variable line-out powoduje, że nie ma na sztywno ustawionej głośności i możesz regulować ją dwojako i z poziomu playera i zewnętrznego wzmaka.

O dziwo, włączenie tego trybu wpływa bardzo korzystnie na head-out - jest więcej mocy i DAP lepiej sobie radzi z bardziej wymagającymi słuchafonami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena z pupy. Podawałem linki z amazona hiszpańskiego gdzie za 2.3k kupisz. Polska to dziwny kraj. Promocje "droższe" niż codzienna cena u sąsiadów.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na amazon.co.jp jest w przeliczeniu na nasze za ok 1950 PLN. Tak się zastanawiałem ( niech mnie ktoś sprostuje jak źle myślę ) - dystrybutor nawiązując współpracę dostaje od producenta/hurtowni rabat, kupuje więc po niższej cenie niż te 1950 PLN. W takim razie dla mnie dałoby to: 1950 x 1,23 VAT + narzut 10% ( i tak cena wyjściowa była niższa ) ok 2650 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie wiem skąd się te ceny czasem biorą. Tak samo GR07... W Chinach 300-350 zł a czasem można i taniej na jakimś kuponie, a w mp3 629 :o WTF. Rozumiem 15% przebitki, na miejscu, PL gwarancja, ale 50%? I gadanina, że tylko w PL jest pewność najnowszej wersji...

Sorry za OT :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale nie Niemcy nie mają polskiej gwarancji... Mają niemiecką, ale to nie ta sama magia :)

 

 

Nasi "biedni" niemieccy sąsiędzi mają na amazon.de pajoniera za 699 euro cenę wyjściową a wiec w przeliczeniu 4,5 wychodzi mi 3100zł tak więc nie ma żadnego wytłumaczenia na 3800zł w Polsce.

Edytowane przez touok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jakiegos mega doswiadczenia w przenosnych playerach i narazie przesluchalem 2 albumy wiec nie bede mowil ze killer ale napewno jest bardzo dobrze, dla mnie brzmi neutralnie bez cyfrowego nalotu. Mocowo jest spoko, na etyszach er4s (100ohm) i dt150 mam 125-130 w skali do 160. Jak sprawdzalem do przy 140 jest za glosno, przy 150 zgrzytanie zebami do konca nie dalem rady dojechac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasi "biedni" niemieccy sąsiędzi mają na amazon.de pajoniera za 699 euro cenę wyjściową a wiec w przeliczeniu 4,5 wychodzi mi 3100zł tak więc nie ma żadnego wytłumaczenia na 3800zł w Polsce.

Niestety jest. Polityka przedstawiciela/dystrybutora na Europę. Żadne negocjacje tego nie zmieniły.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nasi "biedni" niemieccy sąsiędzi mają na amazon.de pajoniera za 699 euro cenę wyjściową a wiec w przeliczeniu 4,5 wychodzi mi 3100zł tak więc nie ma żadnego wytłumaczenia na 3800zł w Polsce.

Niestety jest. Polityka przedstawiciela/dystrybutora na Europę. Żadne negocjacje tego nie zmieniły.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

@WojtekC

To nie wasza wina, ok. To wyżej jest coś nie chalo, skoro biedniejszy kraj dostaje wyższe ceny.

Przyjęło się, że w PL jest drogo i będą się tego trzymać tak długo jak będziemy tu kupować. Doją nas aż miło.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jakiegos mega doswiadczenia w przenosnych playerach i narazie przesluchalem 2 albumy wiec nie bede mowil ze killer ale napewno jest bardzo dobrze, dla mnie brzmi neutralnie bez cyfrowego nalotu. Mocowo jest spoko, na etyszach er4s (100ohm) i dt150 mam 125-130 w skali do 160. Jak sprawdzalem do przy 140 jest za glosno, przy 150 zgrzytanie zebami do konca nie dalem rady dojechac.

Na jakim gain?

Jako jedyny mam czarny?

Nein, mój też czarny jak Sudański Audiofil Nocą :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jakiegos mega doswiadczenia w przenosnych playerach i narazie przesluchalem 2 albumy wiec nie bede mowil ze killer ale napewno jest bardzo dobrze, dla mnie brzmi neutralnie bez cyfrowego nalotu. Mocowo jest spoko, na etyszach er4s (100ohm) i dt150 mam 125-130 w skali do 160. Jak sprawdzalem do przy 140 jest za glosno, przy 150 zgrzytanie zebami do konca nie dalem rady dojechac.

Ten Pionek potrafi sam odpowiednio wysterować DT-150? Powszechne opinie mówią że bez dobrego wzmacniacza te słuchawki nie zgrają na 100% możliwości. Nigdy ich nie miałem, ale jestem ciekawy czy jest jakiś DAP, ktory sam sobie z nimi radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie mam jakiegos mega doswiadczenia w przenosnych playerach i narazie przesluchalem 2 albumy wiec nie bede mowil ze killer ale napewno jest bardzo dobrze, dla mnie brzmi neutralnie bez cyfrowego nalotu. Mocowo jest spoko, na etyszach er4s (100ohm) i dt150 mam 125-130 w skali do 160. Jak sprawdzalem do przy 140 jest za glosno, przy 150 zgrzytanie zebami do konca nie dalem rady dojechac.

Ten Pionek potrafi sam odpowiednio wysterować DT-150? Powszechne opinie mówią że bez dobrego wzmacniacza te słuchawki nie zgrają na 100% możliwości. Nigdy ich nie miałem, ale jestem ciekawy czy jest jakiś DAP, ktory sam sobie z nimi radzi.

 

 

Ciężko mi powiedzieć czy są wysterowane bo zazwyczaj używam dt150 z Heglem HD20 i wzmakiem hybrydowym dającym 1w więc nie ta klasa brzmienia i wzmocnienia. Z pionkiem grają głośno, z mocnym basem i nie słychać przesterów - tyle mogę powiedzieć :)

 

Dodam że jak zapuszczam głośno nagrane płyty rozrywkowe (Die Antwoord) to zjeżdżam na etyszach do 115 z głośnością i moge zmienić spokojnie na medium gain.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

High gain i variable line out

No to w takim razie mój egzlemplarz jest jakiś inny.

Na ER4s, mid-gain, nie potrafię przełamać 110 bo mi mózg rozrywa. Na normal gain i HE-500 120 to już wieś tańczy i mam biurkowe stereo. Dharmy nie wychodzą poza 90.

 

Właśnie te wątpliwości ciągle mnie wstrzymują od publikacji. Wygląda bowiem, że mam azjatycką wersję, a w takim razie nie ma sensu pisać o dzwięku, bo brzmi to inaczej niż europejskie. Ja np. zmierzyłem sobie i nijak mi się te 75mA nie zgadza (wartości uzyskuję grubo wyższe).

Aaa i nie używam w ogóle line out z variable czy bez. Jadę totalnie po standardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności