Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pioneer XDP-100R


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

@UP- z tego co kojarzę, to Onkyo to model siostrzany, tylko zbalansowany i droższy.

 

Kilka szybkich wrażeń z mojej strony:

 

1. Wykonanie jest świetne - dopracowane szczegóły, precyzyjny potencjometr, wszystko dobrze dopasowane, ładnie wycięte, duży, jasny i bardzo wyraźny ekran. Jest też głośniczek - w sumie nie wiem do końca po co, ale nie przeszkadza.

2. Bateria - trzyma najdłużej ze wszystkich DAPów, które miałem. Spokojnie 10-12h.

3. Z CIEMami:

a) całkowicie czarne tło z LEA - zero jakiegokolwiek szumu, dzięki czemu dźwięki jakby wisiały w powietrzu. Do tej pory porównywalnie zachowywał się tylko TEAC, każdy inny DAP/DAC (włącznie z Mojo) coś tam siał.

B) charakter niesamowicie analityczny i precyzyjny, ale dźwięk nie jest sztuczny i cyfrowy, tylko raczej nasycony i naturalny - nie taki analogowy jak w Pono i nie taki ciepły jak Mojo, ale nie taki suchy jak X7 - najbliżej mu do QP1R

c) scena największa jaką słyszałem w CIEMach - szeroko i głęboko - w LEA można się normalnie po niej ganiać

d) duże źródła dźwięku

e) do tej pory najlepiej dopasowany do LEA DAP jaki słyszałem - pomijając fakt, że czasem nie chce mi się słuchać CIEMów, to pod kątem SQ nie widziałbym jakiejkolwiek potrzeby posiadania innego sprzętu.

4. Z K702 - scena największa jaką słyszałem w słuchawkach. Z Mojo K702 grają bardziej analogowo i przyjemnie, ale z Pioneerem scena to opad szczęki.

5. Z Mad Dogami (planary) - pierwszy raz słyszałem Mad Dogi z taką sceną. W trybie zwykłym dla kilku osób może być za cicho, ale jest trick z przełączeniem się w line-out z regulowanym poziomem głośności - dodaje to ok 30 punktów głośności w 160 pkt skali - po zmianie 100 jest tak głośne jak 130 przed zmianą. Po tym zabiegu jest już bardziej niż wystarczająco głośno.Z Mojo jest cieplej, ale precyzja i scena zdecydowanie po stronie Pioneera.

6. Z DT880 600Ohm - nie daje rady :)

7. UI najwygodniejszy, jaki do tej pory używałem. Kosmicznie intuicyjny, płynny, wygodny.

8. Spotify działa perfekcyjnie, włącznie z trybem off-line.

9. Pliki wrzucamy na kartę SD i grajek czyta je od razu - bez jakiegoś godzinnego aktualizowania.

10. BT działa bez problemu z Sound Blaster Jam.

11. Dla mnie to najlepszy DAP, z jakim miałem styczność. Co prawda ja korzystam z DAPa przede wszystkim z CIEMami. Do dużych lepszy był chyba jednak QP1R. Opinie, że jest superwygodny, ale klasa dźwięku gorsza od Mojo są dla mnie niezrozumiałe. Zostawiam Mojo głównie dlatego, że nie mam żadnego innego przenośnego DACa do laptopa i czasami mam ochotę posłuchać "misia".

 

PS Pono leci do komisu, a właśnie sprowadziłem je z USA i czekałem na nie 3 tygodnie :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

up@ cieszę się że kolega jest zadowolony. Onkyo dźwiękowo to samo: zero szumów totalnie czarne tło, scena itp a do tego mocniejszy od Pioneera. Nie ma niestety głośniczka a czasem by się przydał - nie wiem dlaczego producent z tego zrezygnował. Jestem bardzo zadowolony. Onkyo też jest już do kupienia w Polsce.

 

Wysłane z mojego HTC One M8 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

4. Z K702 - scena największa jaką słyszałem w słuchawkach. Z Mojo K702 grają bardziej analogowo i przyjemnie, ale z Pioneerem scena to opad szczęki.

5. Z Mad Dogami (planary) - pierwszy raz słyszałem Mad Dogi z taką sceną. W trybie zwykłym dla kilku osób może być za cicho, ale jest trick z przełączeniem się w line-out z regulowanym poziomem głośności - dodaje to ok 30 punktów głośności w 160 pkt skali - po zmianie 100 jest tak głośne jak 130 przed zmianą. Po tym zabiegu jest już bardziej niż wystarczająco głośno.Z Mojo jest cieplej, ale precyzja i scena zdecydowanie po stronie Pioneera.

 

Jeśli napędzi K702 i Mad Dogi to mogę rozmieć, że K7xx i PM-3 też napędzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla streamingujących - Tidal działa wybornie (w przeciwieństwie do X7). Ogólnie każda aplikacja sprawuje się dobrze i poziom głośności utrzymuje się na tym samym poziomie. Jeżeli chodzi o samą aplikację muzyczną to obecnie korzystam z Hiby Music (szczerze polecam).

 

Czy aplikacje firm trzecich jak Tidal korzystają z ESS czy z Qualcomma? Coś hedfaje nie są pewni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam już mało czego są pewni... Możesz go wypożyczyć przy Woronicza. Dla mnie nie był niczym specjalnym. Stawiam sonego wyżej za organicznosc grania.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukacie u obcych a u nas jest od dawna:

 

http://www.mp3store.pl/products/onkyo,685,0,0.html

 

Jak chcecie można zrobić akcję promocyjną. Na jakieś 3,2 może 3,1 - jak skonsultuję z Wawą.

 

Pioneera też mamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwi Cię, że wytrzymuje 12h?

Onkyo po balansie ma zakres 32-600 Ohm, więc dla "dużych" nauszników to może być dobry deal, ale dla czułych mobilnych i dokanałowych ten balans może okazać się bezużyteczny. Po jacku 16-300 - dokładnie tak jak Pioneer. Dochodzi kwestia zużycia prądu i obsłużenia dwóch kości DACa i dwóch wzmacniaczy w mniej więcej takiej samej obudowie... warto byłoby porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo przy włączonym ekranie, wifi i słuchaniu gęstych plików bateria leci szybko.

Przy samym słuchaniu tj. ekran wygaszony (raz na jakiś czas włączany dla zmiany repertuaru), wifi wyłączone, obsługa za pomocą przycisków fizycznych

cały dzień wytrzymuje.

Edytowane przez jacekin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dla streamingujących - Tidal działa wybornie (w przeciwieństwie do X7). Ogólnie każda aplikacja sprawuje się dobrze i poziom głośności utrzymuje się na tym samym poziomie. Jeżeli chodzi o samą aplikację muzyczną to obecnie korzystam z Hiby Music (szczerze polecam).

 

Czy aplikacje firm trzecich jak Tidal korzystają z ESS czy z Qualcomma? Coś hedfaje nie są pewni.

 

 

Na bank ESS. Wątpię żeby DAC Qualcomma był w ogóle aktywny w tym DAPie.

Miazga szanowni Państwo... :)

Z każdym odsłuchem coraz lepiej.

Testowałem dzisiaj różne pliki i Pioneer to pierwszy DAP, który poradził sobie z każdym formatem do 352.8k i DSD do 5.6448MHz.

Rozpoznał też Mojo jako Mojo:) i podał dokładnie jakie formaty Mojo obsłuży (czyli też praktycznie wszystko).

Używam go z dwoma kartami po 200GB i tu też żadnych zgrzytów nie uświadczyłem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, K702 ciągnie bez problemu, a po przełączeniu w various line-out nawet bardziej niz bez problemu. Posłuchałem wczoraj i dzisiaj DSD na K702 - do tej pory nie mogę wyjść z wrażenia. Następny królik w ogródku złapany - zestaw mobilny zamknięty LEA + Pioneer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedź od @jimmidragon - dobrze robi w tym połączeniu. Jak przyjdzie Pioneer, to daj mu trochę pograć - kilkanaście godzin powinno wystarczyć. Potem jeszcze się trochę poprawia, ale to już nie są jakieś olbrzymie zmiany.

 

PS DSD moim zdaniem gra czyściej i bardziej klarownie niż Mojo. Dźwięki nie są tak kolorowe, ale Mojo wydaje mi się po nim sztucznie podkręcone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miedź od @jimmidragon - dobrze robi w tym połączeniu. Jak przyjdzie Pioneer, to daj mu trochę pograć - kilkanaście godzin powinno wystarczyć. Potem jeszcze się trochę poprawia, ale to już nie są jakieś olbrzymie zmiany.

 

PS DSD moim zdaniem gra czyściej i bardziej klarownie niż Mojo. Dźwięki nie są tak kolorowe, ale Mojo wydaje mi się po nim sztucznie podkręcone.

jeszcze chwilę muszę poczekać na niego, za 2 tygodnie będzie :(

 

Mi się Mojo tak średnio podobało, nie zrobiło na mnie wrażenia większego, może to brak synergii, może moje zboczenie, ale jeśli Pionek nie koloryzuje jak Mojo to tylko dobrze wróży :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności