Skocz do zawartości

Pioneer XDP-100R


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Mi tam nic nie znika. Kto kupuje przenośny odtwarzacz do napędzania typowo domowych wymagających słuchawek? Po raz kolejny ta sama dyskusja. Do IEM pionek jest aż nadto a i wiele większych słuchawek spokojnie napędza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być.

  • 2x ES9018K2M
  • 2x Sabre 9601K Amp

 

Czyli Onkyo ale z plakietką Pioneer. Dziwne że chyba głośniczek wycięli.

Gdyby dali tam tylko baterię większą to było by fajnie. A jakoś nigdzie nie chwalą się w specyfikacjach tym "mało istotnym" elementem więc pewnie lipa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ciekawe czy jest mocniejszy na wyjściu niż 150mW na balansie w Onkyo. Teraz czytam wątek nowego DAPa od Sony (tego złotego) i pomimo 240mW ponoć kiepścizna z mocą (ale pewnie chodzi o wersję EU).

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Joseph_k78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ciekawe czy jest mocniejszy na wyjściu niż 150mW na balansie w Onkyo. Teraz czytam wątek nowego DAPa od Sony (tego złotego) i pomimo 240mW ponoć kiepścizna z mocą (ale pewnie chodzi o wersję EU).

 

Wysłane z mojego SHIELD Tablet K1 przy użyciu Tapatalka

Z DAPami Sony w EU zawsze były cyrki...

 

 

I tak opus lepszy

Szkoda, że nie dostał WiFi i pełnego Androida :\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo lepiej sprzedać nowy (czyt. droższy) model? ;)

Czy Astell i Kern nie czyni podobnie - ma i AMPa i droższe modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony za drogo i ułomnie bo "ełu", blah. Gdyby Opus był lepszy to bym właśnie jego kupił a nie pionka :P

Mimo obaw o gniazdo to i tak najlepszy DAP jak dla mnie. Przynajmniej żadna chińszczyzna ;)

 

 

Lordzie racja ale Pioneer dopiero wchodzi w ten segment więc się nauczą jeszcze pewnie od najlepszych ;) Całe szczęście nie mam wielkich wymagań - byle nie szumiało i grało dobrze z tym co mam.

 

Najgorsze jest to, że mnie aż skręca aby sobie kupić jeszcze X10 choć X3 poużywałem może 1,5 miesiąca nim pionka kupiłem. Straszna choroba... okropna!

Edytowane przez ARoiv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMP w rozsądnej cenie to nie byłoby złe rozwiązanie. Taka cegiełka. Skoro Wulkan nosi na zewnątrz parę 380 (DAP i AMP) to mogliby zrobić AMP DP Pionka. Wpięty bezkablowo podobnie jak w AK.

 

Robienie DAPa tylko do doków i pcheł , nie jest zbyt uniwersalne. Zwłaszcza jak ów DAP jest ciekawy konstrukcyjnie i fajnie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak przy włączonej opcji variable line out mode, Pioneer zarówno w tidalu jak i spotify sieje mnóstwo zakłóceń i szumów. Po wyłączeniu variable, cisza.

Natomiast przy odtwarzaniu z aplikacji pioneera zakłóceń tych nie ma nawet przy włączonym variable.

 

To wszystko powoduje, że traktowanie tej opcji jako "podbicie mocy" lub "uwolnienie mocy" jest dość iluzoryczne.

Edytowane przez summerinparis33
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest i pisałem o tym już kilka razy. Może niektórzy tego nie słyszą, że szumi wtedy ale na FLC i senkach jest to dla mnie denerwujące (choć i tak o wiele mniejsze jak na xduoo). Jestem pod wrażeniem że ten DAP nie generuje absolutnie żadnych zakłóceń na standardowym ustawieniu i bardzo mi się to podoba.

 

Lordzie Rayden - może za trzecim razem Pioneer/Onkyo pójdzie w tym kierunku. Gdyby było tak jak piszesz, to czułbym się oszukany z kolei że mi wycięli trochę mocy i każą dopłacać do niej (tak jak robi się obecnie z funkjonalnością w telefonach, tj. moduły). A tak nie ma i już ;) Z innej strony, płacąc takie pieniądze za grajka nie powinno być się do czego przyczepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba dziwny jestem bo ani nie potrzebuję włączać Variable Output ani nie brakuje mi mocy, ani nie wylata gniazdo, ani mi nic nie szumi ani nie ma żadnych zakłóceń.

 

A słucham go ciągle i w sumie nie przekraczam 100 na potencjometrze...

 

Ps. Nie wiem jak u Was, ale wyszedł nowy firmware do pionka (tak z tydzień temu, ale nie miałem kiedy napisać) i u mnie poprawiło się brzmienie tidala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szumi ale tylko trochę i nie dziwię się że niektórym nie przeszkadza bądź nie słyszą tego. Ja to słyszę bo lubię słuchać w nocy cichutko. Tak na poziomie 15-25. Nie ma tragedii ale jednak daje się słyszeć, że nie jest to już absolutna cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba dziwny jestem bo ani nie potrzebuję włączać Variable Output ani nie brakuje mi mocy, ani nie wylata gniazdo, ani mi nic nie szumi ani nie ma żadnych zakłóceń.

 

A słucham go ciągle i w sumie nie przekraczam 100 na potencjometrze...

 

Ps. Nie wiem jak u Was, ale wyszedł nowy firmware do pionka (tak z tydzień temu, ale nie miałem kiedy napisać) i u mnie poprawiło się brzmienie tidala...

Możesz napisać jaką masz wersję sw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba dziwny jestem bo ani nie potrzebuję włączać Variable Output ani nie brakuje mi mocy, ani nie wylata gniazdo, ani mi nic nie szumi ani nie ma żadnych zakłóceń.

 

A słucham go ciągle i w sumie nie przekraczam 100 na potencjometrze...

 

Ps. Nie wiem jak u Was, ale wyszedł nowy firmware do pionka (tak z tydzień temu, ale nie miałem kiedy napisać) i u mnie poprawiło się brzmienie tidala...

 

Pamiętaj, że nie masz wersji europejskiej. W Twoim przypadku włączanie Variable Output nie ma szczególnego uzasadnienia :) Plus szumy i zakłócenia pojawiają się właśnie po włączeniu Variable Output i to na apkach innych niż stockowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności