Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie dynamiki, pojedyncza armatura, multiarmatura, trybrydy, a do snu planary ;) I nie, to nie żarcik - faktycznie się to tak ułożyło.

Tyle że żadne z tych słuchawek nie były brane pod względem rodzaju przetwornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam posty Rafacia w ignorowanych, więc dopiero teraz widzę, że wg niego na tym forum jest podniecenie planarami. Czy dla mnie mógłby tam być kawałek czipsa? One szybko wilgotnieją i przestają być crispy, więc tracą swoje właściwości :)

Na razie ze słuchawek, które udało mi sie posłuchać, DD okazywały się najbardziej dla mnie odpowiednie brzmieniowo. Dlatego czekam z wiekszą ciekawością niż na słuchawki planarne. Nie słuchałem Susvar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to pewnie w większości mam przetarty szlak od 0 do bohatera.

I wiem że nie ukończyłem bo czasem zawsze jest ta randka z nowym nabytkiem i takie placebo że jednak jest to lepiej zrobione, chyba że to nałóg że jak człowiek zawsze idzie do sklepu to miałby to piwo czy czekoladę w koszyczku aczkolwiek u kobiet to ciuchy,buty  i perfumy i jakieś mazidła - chociaż wiadomo nie wrzucam wszystkich do jednego worka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Wszystkim, wczoraj natchnęło mnie i naskrobałem coś takiego 😋

 

Dzisiaj po raz kolejny uświadomiłem sobie, że mój słuch jednak nie jest taki zły i potrafię wychwycić jakieś różnice pomiędzy słuchawkami i nawet kablami 😁 

 

Podłączyłem sobie Hiby FC6 do kompa (tryb NOS) i zapuściłem Tidala.

Postanowiłem porównać Mest mk2 vs mk3. Do porównania na początku użyłem kabla NiceHCK BlackSoul z jackiem 3.5mm. Kombinowałem z różnymi tipsami i moje początkowe wrażenie się nie zmieniło, pomijając już fakt, że mk3 są o niebo wygodniejsze. Podsumowując, przy pierwszym odsłuchu może wydawać się, że poszczególne modele nie wiele się różnią, ale po dłuższym stwierdzam, że mk3 to model jednak dużo bardziej dopracowany. Dla niektórych mogą wydawać nudnawe, ale tak naprawdę można ich słuchać godzinami i nie męczą swoim dźwiękiem ani ergonomią. Tego samego nie można powiedzieć o mk2, ponieważ po dłuższym odsłuchu stwierdzam, że jednak ich ostrość może przeszkadzać. Odnośnie ergonomii to muszę przyznać, że zawsze coś w ich budowie mi przeszkadzało. Nawet OG mimo, że są trochę większe od mk2 były dla mnie wygodniejsze.

 

Kolejnym krokiem była chęć sprawdzenia kabla Ego Audio Whiskey, czy jednak może usłyszę jakąś różnicę. Kabel podłączyłem do FC6 za pomocą adaptera (z 4.4mm na 3.5mm) z zestawu Softears Twilight. Do tego porównania użyłem tylko Mest mk3. Już po pierwszych dzwiekach byłem zdumiony, że słyszę różnicę, której przy wcześniejszych odsłuchach nie pamiętałem. Konkretnie czegoś mi brakowało i wtedy uświadomiłem sobie czego - bardzo ciemne tło 😲 Kiedyś czytałem recenzje między poszczególnymi modelami kabli Ego Audio i było tam napisane, że Whiskey nie zmienia sygnatury słuchawek tzn. nie dodaje nic od siebie, ale przedstawia dźwięk bardzo przejrzyście i czysto, a do tego ma właśnie bardzo ciemne tło 😉 No i w sumie tyle i aż tyle 😁

 

P.S. po tych odsłuchach zdecydowałem, że Whiskey ze mną zostaję 😋

  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka dla wszystkich właścicieli słuchawek marki Unique Melody:

Oferują darmowy serwis słuchawek u nich w siedzibie, polerowanie obudów, wymiana konektorów (u mnie w OG Mestach zaczyna pękać plastik dookoła żeńskich gniazd), wymianę filtrów itp.

Potwierdzili, że mogę odesłać moje słuchawki, które mają już prawie 2,5 roku. Koszt takiej wyprawy to wysyłka w jedną stronę (tu do sprawdzenia ile to będzie do Macao kosztować) i powrotną (tu zdefiniowana na 50$). Czas 1-2miesiące. Myślę, że interesująca opcja

https://www.head-fi.org/threads/unique-melody-bone-conduction-family-mest-mext-and-their-siblings-announcement-and-impression-thread.924844/post-17980277post-17980277

Edytowane przez pylaczynski
  • Thanks 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, pylaczynski napisał(a):

Ciekawostka dla wszystkich właścicieli słuchawek marki Unique Melody:

Oferują darmowy serwis słuchawek u nich w siedzibie, polerowanie obudów, wymiana konektorów..

 

Pisałem już o tym w wątku UM, niemniej rzeczywiście warto o tym powtórzyć, bo akcja godna pochwały i rzadko spotykana.

 

Miło, że możesz przywrócić swoje MESTy do wizualnej świetności.

( :

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Rigatio napisał(a):

To może ich inicjatywa spowodawana pojazdem HBB a propos ich podejrzanej polityki wobec rezenzentów i tej niesławnej sprawy z ich ostatnim flagowcem sprzedawanym jako bundle z dapem Cayina.

Możesz rozwinąć i podać jakieś linki? Ciekaw jestem co tam się dzieje.

Sama inicjatywa świetna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie fakt, że on się dziwi i klienci również. Każda firma audio, a w szczególności te z chin będą doić klienta tak długo i mocno jak się da. UM przegięło już w momencie wypuszczenia Mest Mk3, które od razu zyskały złą "prasę". Teraz poszli krok dalej. Niemniej klient zawsze może na koniec dnia zagłosować portfelem i po prostu zapomnieć o marce i ich najnowszych modelach. Jeśli firmy z Państwa Środka są zmuszane aby wydawać co pół roku/rok nowe modele aby zachować przychylność, niższe podatki, subwencje, granty itp. to po prostu to robią, a my jesteśmy zalewani nowościami, gdzie każda z nich musi być droższa od poprzednika.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Najner said:

Jasny gwint, czyli wychodzi na to, że recenzenci dostają od firm produkty za darmo? 

segundo-sol-novela.gif

 

A tak na poważnie - dlatego ja zawsze piszę, żeby w miarę możliwości przesłuchać sprzęt osobiście.

To wiadomo ale jemu chyba bardziej chodziło o to, że UM zgłosiło się do niego z prośbą o korektę kiepskiej opinii o Multiverse. Czyli chcieli go przkupić w zamian za dobrą reckę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Rigatio napisał(a):

chcieli go przkupić w zamian za dobrą reckę.

 

Prawdopodobnie za mało zaoferowali ;)

  • Like 2
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, telemach napisał(a):

Czy w Krakowie lub okolicach można u kogoś wykonać wykres słuchawek ?

Wykres czy wycisk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności