Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

On 1/29/2024 at 12:56 AM, kuman said:

Dunu Falcon Ultra

Mam już prawie 2 tyg , więc można coś napisać.

 

Pierwsze porównanie to simgoty ea500

Tutaj właściwie starczy jedno zdanie - to inna półka.  Począwszy od znacznie lepiej kontrolowanego basu,  wokale czy szczegółowość góry.  Wkładając falcony ultra po ea500 od razu wiemy ze to audio lepszego kalibru. ( ultra miały założone niebieskie tulejki co by były bliżej strojenia simgotow, ale to w sumie bez znaczenia)

 

IMG_0996.jpeg

 

Drugim oponentem są SA6mk2, tutaj mamy same armatury i cena lekko ponad x2 do gory.

 

Porownanie analogocznie jw.  czyli na moondrop dawn pro, tym razem wyjście 3.5

 

Sa6mk2 na tipsach S&S

Falcon ultra na tipsach balanced(szare z zestawu) , testowane obie tulejki.

 

I tu zaczyna się ciekawie, przechodac z jednych na drugie nie słyszę skoku w jakosci dźwięku.  Nie wiem nawet czy ultra nie maja lepszej dynamiki.  Sa6 wygrywaja pozycjonowaniem i lekko szerszą scena.  Maja także pełniejszą średnicę, wokale maja kakpe więcej masy.  Szerokosc pierwszego planu jest takze lepsza w sa6mk2.  Jedną z wiekszych roznic jest wlasciwie samo brzmienie dynamik vs armatura.  Sa6 sa bardziej kremowe i gładsze od pojedynczego dynamika w falcon ultra.

 

Falcony maja wymienne tulejki, mi bardziej leży złota - z mniejsza ilością wyższej średnicy i góry .

 

Nie odbieram falconow jako ciepło grające doki jak to próbuje wskazać timmy w recenzji na gizaudio. Bardziej jako zbalansowane z dobra ilością i jakością basu i bardzo dobra rozdzielczością - tu porównuje do sa6mk2.

 

Na ten moment grają u mnie w większości właśnie falcony. Zostają obie pary Dunu , obie świetnie i rożne smaki prezentacji pomiędzy dynamikiem i armaturą.

IMG_1006.jpeg
 

IMG_0943.jpeg

Te Falcony to chyba można nazwać takim mniejszym bratem Twilight, bo bardzo podobna filozofia strojenia- neutralne/ciepłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, hex4986 napisał(a):

Jeżeli zagrają tak, jak wyglądają..

 

Mdło?

Bez wyrazu?

Jasno?

 

Śmiechy, chichy na bok - ciekawa konfiguracja, niespotykana estetyka (dla mnie in plus), przyjemnie wyglądający kabelek.

Jako pre-order zamawiać nie będę, ale jeśli recenzje będą brzmieć zachęcająco - może się skuszę.

( :

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, docentore napisał(a):

HBB ściągnął filmik, bo się okazało, że w środku nie siedzi dynamik, ale planarny przetwornik.

 

HBB znowu coś kręci? Nowe, nie znałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, pylaczynski napisał(a):

Shozy P20. Na hifigo i linsoulu przetwornik opisany jako duzy singiel dynamiczny okazał sie byc przetwornikiem planarnym

Bo to pracowity naród jest - tak szybko wypuszcza nowe modele słuchawek, że nie ma czasu na zmianę opisu na stronach, nie mówiąc już o sterownikach w środku...

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2024 o 13:59, HappyBlack napisał(a):

A grały niby tak dobrze..

( :

Tak z ciekawości - co ma wspólnego podanie błędnego rodzaju przetwornika z tym czy słuchawki grają dobrze czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Inszy napisał(a):

Tak z ciekawości - co ma wspólnego podanie błędnego rodzaju przetwornika z tym czy słuchawki grają dobrze czy nie?

 

Też się nad tym zastanawiam - stąd ten mój przekorny post.

 

Dopóki na jaw nie wyszło, że to planar zamiast dynamika, ludzie się zachwycali. Wieszczyli, że Shozy będzie nowym Simgotem - wypuszczającym co rusz dobry model.

 

A tu bęc.

Nagle każdy odradza ich kupno.

Edytowane przez HappyBlack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2024 o 17:23, pylaczynski napisał(a):

Na hifigo i linsoulu przetwornik opisany jako duzy singiel dynamiczny okazał sie byc przetwornikiem planarnym

Trochę się pogubiłem. Na tym forum, gdzie tak kocha się planary to jest źle czy dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Rafacio napisał(a):

Trochę się pogubiłem. Na tym forum, gdzie tak kocha się planary to jest źle czy dobrze?

Bardziej chodzi o fałszywy marketing i fakt, że rynek planarów w okolicy 14-15,5mm jest bardzo nasycony. A 

duzych 13mm+ przetwornikow dynamicznych w IEMach praktycznie nie ma (chyba poza starymi Sony EX no i teraz te iBasso z pchelkowym 15,4mm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Inszy napisał(a):

Dla mnie, to w środku może być kawałek chipsa. To ma mi grać, a nie podniecać rodzajem zastosowanego przetwornika.

Ostatecznie oczywiscie, ale pewne zmiany na lepsze dla użytkownika koncowego są wynikiem pewnych trendow, które przetaczaja się przez branże i wynikaja z tego jak dobrze rynek reaguje na nowości, co napędza chęć producentów do pójścia w tym kierunku.

Jak planary 2 lata temu - rozwój tej technologii można powiedziec jest zawdzieczany "hajpowi" na timelessy, s12 itp.

I dzieku temu dziś ludzie pragmatyczni jak Ty maja szeroki wybór 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej dzięki hajpowi na jakąś modę sprzedaje się wiele kiepskich słuchawek.

Ile tego już było: armatury, multidrivery, hybrydy, piezo, planary... Pada hasło i złomiarze lecą z portfelami, bo co jest hajpowane, to wybitne.

A dobre modele po latach ciągle się bronią niezależnie od ich konfiguracji.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Inszy napisał(a):

Raczej dzięki hajpowi na jakąś modę sprzedaje się wiele kiepskich słuchawek.

Ile tego już było: armatury, multidrivery, hybrydy, piezo, planary... Pada hasło i złomiarze lecą z portfelami, bo co jest hajpowane, to wybitne.

A dobre modele po latach ciągle się bronią niezależnie od ich konfiguracji.

Zależy o jakiej grubości portfela mowimy. Ile tych naprawdę dobrych modeli do 200 czy nawet 500zl sie broni do dzis po kilku latach? 

Bo w kategoriach dawnych flagowcow to sie zgadzam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Inszy napisał(a):

Ile tego już było: armatury, multidrivery, hybrydy, piezo, planary...

Tak mnie zainspirowałeś, że przejrzałem swoje zlomiarskie zasoby i wychodzi, że oprócz jednej trybrydy, to 90% słuchawek, jakie słucham regularnie to 1DD. Myślę, że moda modą, a dobra klasyka zawsze się obroni.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności