Skocz do zawartości

Shozy Alien+


all999

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, barl napisał:

Ponawiam pytanie, może bardziej skonkretyzuję:

A żeby był DAC z niego to wystarczy czekać na firmware, czy trzeba będzie kupic nowy sprzet? Czy firmware może uczynić z niego dac?

 

Przecież o tym już było wspominane kilka razy. Wystarczy prześledzić wątek żeby znaleźć odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, barl napisał:

Ponawiam pytanie, może bardziej skonkretyzuję:

A żeby był DAC z niego to wystarczy czekać na firmware, czy trzeba będzie kupic nowy sprzet? Czy firmware może uczynić z niego dac?

 

Shozy na swojej stronie informuje, iż dac usb pojawi się kolejnych wersjach firmware. Z tego co wiemy to pracują nad tym jednak może im to zająć trochę czasu. Możliwości techniczne są, jest to tylko kwestią oprogramowania a fakt, że oprogramowanie nie jest "kupione" od Hiby jak u reszty producentów tylko pisane przez shozy samodzielnie sprawia, że proces się wydłuża.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bigmaras napisał:

 

Shozy na swojej stronie informuje, iż dac usb pojawi się kolejnych wersjach firmware. Z tego co wiemy to pracują nad tym jednak może im to zająć trochę czasu. Możliwości techniczne są, jest to tylko kwestią oprogramowania a fakt, że oprogramowanie nie jest "kupione" od Hiby jak u reszty producentów tylko pisane przez shozy samodzielnie sprawia, że proces się wydłuża.

 

Dziękuję za odpowiedż, doładnie o taką wyczerpującą mi chodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, nsk napisał:

A co ma OS do USB DAC? Ja rozumiem, że mała firma ma ograniczenia, ale jak zaczynają wciskać bajki o jakiś super magicznych chipach i że to wymaga czasu to śmiać mi się chce. 

 

Tu nie ma nic do śmiechu ale żeby zrozumieć trzeba choć przez moment się zastanowić. USB DAC ma bardzo dużo do systemu operacyjnego. Urządzenie musi być odpowiednio wykryte przez system operacyjny a do tego system musi za pomocą dostarczonych przez producenta sterowników odpowiednio wykorzystywać jakikolwiek układ.

Dodam jeszcze, że programowanie dotyczy zarówno układu w urządzeniu jak i odpowiednich sterowników i ewentualnie bilbliotek, które by umożliwiały komunikacje.

Edytowane przez bigmaras
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o oprogramowanie w DAP i to co napisał bigmaras "fakt, że oprogramowanie nie jest "kupione" od Hiby jak u reszty producentów tylko pisane przez shozy samodzielnie sprawia, że proces się wydłuża". Jak dla mnie to nie ma znaczenia, a wyłącznie chodzi tutaj o napisanie sterowników. Dla mnie do śmiechu jest jak czytam o tych super chipach... Wszyscy wiedzą o co chodzi i czasami lepiej przemilczeć pewne kwestie niż wciskać ludziom takie ******ły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, nsk napisał:

Chodziło mi o oprogramowanie w DAP i to co napisał bigmaras "fakt, że oprogramowanie nie jest "kupione" od Hiby jak u reszty producentów tylko pisane przez shozy samodzielnie sprawia, że proces się wydłuża". Jak dla mnie to nie ma znaczenia, a wyłącznie chodzi tutaj o napisanie sterowników. Dla mnie do śmiechu jest jak czytam o tych super chipach... Wszyscy wiedzą o co chodzi i czasami lepiej przemilczeć pewne kwestie niż wciskać ludziom takie ******ły.

 

Kompletnie nie rozumiem Twoich zarzutów o jakimkolwiek "wciskaniu" czegokolwiek co bezpośrednio sugeruje, że ktoś chce wprowadzić drugą osobę w błąd czy nawet oszukać. Shozy na swojej stronie informuje wyraźnie, że w chwili obecnej nie ma w odtwarzaczu funkcji USB DAC i zostanie ona wprowadzona w przyszłości w kolejnych wersjach firmware. Na forach internetowych oraz do dystrybutorów przekazują na bieżąco informacje o pracach nad tą funkcją i uczciwie informują, że prace się wydłużają. Nie ma żadnej informacji ukrytej ani zatajonej, nie ma też podanej konkretnej daty uruchomienia zatem jeżeli w chwili obecnej jest to dla Ciebie kluczowy element to zdecydowanie nie jest to odtwarzacz dedykowany dla takiego użytkownika i formułowane przez Ciebie zarzuty są delikatnie mówiąc nie na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nsk uważał, że DAC wymaga tylko sterowników w Windowsie. W końcu jak się kupuje jakiegoś DACa USB, czy nawet robi się konstrukcję DIY, to nie ma tam systemu operacyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosiłem się do tego co wkleił misiekkb, gdzie Shozy odpowiadało na pytania i dla mnie w momencie, gdzie producent twierdzi iż "it takes time for high speed USB coding on a complicated new chipset" to już zaczynają się marketingowe gadki. Osobiście preferuję ton typu "będzie jak zrobimy" niż dorabianie sztucznych teorii jaki to skomplikowany proces. Ode mnie tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, nsk napisał:

Odnosiłem się do tego co wkleił misiekkb, gdzie Shozy odpowiadało na pytania i dla mnie w momencie, gdzie producent twierdzi iż "it takes time for high speed USB coding on a complicated new chipset" to już zaczynają się marketingowe gadki. Osobiście preferuję ton typu "będzie jak zrobimy" niż dorabianie sztucznych teorii jaki to skomplikowany proces. Ode mnie tyle w temacie.

 

Rozumiem, że masz dużą wiedzę na temat programowania układów scalonych popartą doświadczeniem skoro snujesz takie wnioski. Ja byłbym jednak ostrożny w formułowaniu spiskowych teori. Czy na prawdę w taki razie uważasz (skoro to taki prosty proces), że Shozy ma jakikolwiek powód aby wstrzymać dodanie tej funkcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powód to jest tylko taki, że powstrzymuje ich brak wiedzy czy doświadczenia. Nie ma w tym nic złego, ale jak zaczyna się tłumaczenie, że tej funkcji nie ma przez jakieś najnowsze super chipy albo jak ktoś gada o tym, że Alien gra super z powodu stacjonarnej kostki no to ciężko tego nie nazwać marketingową papką. Dla mnie niedorzecznym byłoby wymagać od nich oprogramowania na wzór Sony, ale że niby funkcja usb to taki matrix? Jak ktoś wchodzi na rynek dapów to dla mnie normalne jest to, że pewne rzeczy są wymagane od producenta. A taka funkcja jest dodawana przez mniejsze firmy od Shozy, dla przykładu pojawił się jakiś dap z Indonezji od Revamp Acoustics, który funkcjonalnie przypomina pierwszego Aliena, bo nie ma ekranu. Z tego co pamiętam to pierwszy Alien nie ma funkcji usb, a tutaj na dzień dobry jest. Do tego producent twierdzi, że przy kolejnym projekcie już z ekranem taka funkcja będzie od początku.

 

Żadnych teorii spiskowych nie widzę, po prostu piszę to jak to widzę. Popieram Shozy w tym co napisali o ich systemie, ale w niektórych kwestiach to mam wrażenie, że czasami lepiej nic nie pisać niż na siłę szukać usprawiedliwienia. Wszelkie Shanlingi, Cayiny mają taką funkcję więc liczę na to, że tutaj też to dodadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę nie pisać że Shanlingi, Cayiny mają taką funkcjonalność, gdyż to jest tak jak @Spawn napisał o C10, że funkcja USB-DAC może nie działać na jakimś systemie.

A każdy, kto trochę programował to wie ile to jest pracy. Podzielam tu zdanie @Inszyego że mogli napisać jak zrobią to zrobią, jak nie będzie to koligowało z utratą jakości na funkcji dapa i tak dalej. I też mam wrażenie że u nich jest jeden programista.

Edytowane przez misiekkb
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dj1978 dzwiekowo stawiam go wyzej w swoim rankingu niz opusa. Mam takie wrazenie ,ze dzwiek aliena jest dojrzalszy, bardziej angazujacy i wciagajacy w muzyke. Poprostu sluchanie na nim  muzyki sprawia mi wielka przyjemnosc. Obsluga wcale nie jest meczaca. Ot wyswietlacz bez zbednych swiecidelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności