Skocz do zawartości

Fiio X5 III


all999

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dla mnie szczególna była opinia kolegi Wulkana chyba się nie pomylę jeśli powiem, że zakochanego w AK380 - wystawił tak bardzo pozytywną cenzurkę :)

Ten ten wulkan co walczy z ruchami tektonicznymi i podkładki metalowe za tryliard poszerzają sceną i zaokrąglają wysokie tony?

 

Tak to ten sam i dodam, że jego opis brzmień i porównanie X5 do DX 200 było niczym gorąca lawa dla tychże drugich właśnie ;)

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie mnie to rzecz jasna żadne recenzje mnie przekonają, że słowik ćwierka jak wróbelek, a ulubiona sopranistka śpiewa głębokim basem. Tylko własny odsłuch. I jeżeli mi się coś spodoba to nie patrzę co kto pisze, jak też w zaparte nie bronię Częstochowy wiedząc, że coś nie gra.

 

Przejechałem się już na paru recenzjach czy opiniach sprzętu. Z niektórymi mogłem się zgodzić, niektóre mi nie pasowały.

Dlatego nie ma dla mnie jakiejś wyroczni.

 

Po kilku recenzjach opinia o danym DAPie jedynie może zostać na tyle utrwalona, że pojedyncze krytyki mniej osłuchanych osób mu nie zaszkodzą ani nie pomogą w zależności czy będą ze sobą bardziej zgodne czy mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie mnie to rzecz jasna żadne recenzje mnie przekonają, że słowik ćwierka jak wróbelek, a ulubiona sopranistka śpiewa głębokim basem. Tylko własny odsłuch. I jeżeli mi się coś spodoba to nie patrzę co kto pisze, jak też w zaparte nie bronię Częstochowy wiedząc, że coś nie gra.

 

Przejechałem się już na paru recenzjach czy opiniach sprzętu. Z niektórymi mogłem się zgodzić, niektóre mi nie pasowały.

Dlatego nie ma dla mnie jakiejś wyroczni.

 

Po kilku recenzjach opinia o danym DAPie jedynie może zostać na tyle utrwalona, że pojedyncze krytyki mniej osłuchanych osób mu nie zaszkodzą ani nie pomogą w zależności czy będą ze sobą bardziej zgodne czy mniej.

Na recenzjach zaufanych recenzentów nie zawiodłem się nigdy. Natomiast opinie na forum, to tylko melanż emocji z osobistymi preferencjami. To są w zasadzie opinie do niczego nie przydatne ze względu na swój skrajny subiektywizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie o czym tu wy piszecie? Fiio x5III to fenomenalny player za 1500 zł i na prawdę pod wzgledem dzwięku niewiele mu brakuje do najlepszych.Gra inaczej niż colorfly i ibasso ale równie efektownie i przyjemnie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie o czym tu wy piszecie? Fiio x5III to fenomenalny player za 1500 zł i na prawdę pod wzgledem dzwięku niewiele mu brakuje do najlepszych.Gra inaczej niż colorfly i ibasso ale równie efektownie i przyjemnie

Zgoda - z tym, że za 1500 zł to on był w jednorazowej promocji, tak jak DX200 był za 3700 zł. Normalnie ceny będą sporo wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na recenzjach zaufanych recenzentów nie zawiodłem się nigdy. Natomiast opinie na forum, to tylko melanż emocji z osobistymi preferencjami. To są w zasadzie opinie do niczego nie przydatne ze względu na swój skrajny subiektywizm.

 

U mnie różnie to bywało. Co do ogólnej jakości, SQ to mniej, ale już przeświadczenie, że gust recenzenta jest taki sam jak nasz może okazać się złudne. Wystarczy przykładowo wejść w nie tak dawny wątek czy test - recenzję Listen - ile jest kontrowersji.

 

Opinie na forum wiadomo, nawet nie starają się być obiektywne. Zazwyczaj.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem obiektywny w swoich recenzjach? Bo jak mam być, oceniając słuchawki, czy DAPy przez pryzmat własnych emocji oraz preferencji muzycznych? Recenzja to mój punkt widzenia, stąd staram się efektywnie wskazywać różnice między sprzętami z podobnej półki, żeby dać możliwie najbardziej klarowny obraz. Od obiektywizmu i chłodnego oceniania sprzętu są inni, lepsi ode mnie na tym poletku, do rangi których nie mam nigdy zamiaru aspirować. Bo tak naprawdę liczy się muzyka i radość płynąca z jej słuchania, a sprzęt to tylko środek osiągnięcia takiej jej prezentacji, by dostarczała ona jak najwięcej radości :)

 

A żeby pozostać w temacie, to powiem, że mam nadzieję posłuchać X5-3 jeszcze w tym miesiącu. Zamiaruję odwiedzić Wojtka w Łodzi, a jeżeli mi się uda, to z radością podzielę się swoimi spostrzeżeniami na temat jego grania :)

Edytowane przez Vaiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A recenzje forumowych kolegów są obiektywne? Ciekawe...

 

Z pewnością zdecydowanie bardziej niż forumowe. Jednak robienie testu na określonej platformie testowej i w porównaniu do innych odtwarzaczy daje przynajmniej taką wiedzę, jaka jest różnica miedzy urządzeniami. I to jest cenne. Oczywiście należy wiedzieć co oznaczają określone sformułowania i co przez nie autor rozumie. Natomiast na forum mamy - tak jak mówiłem - onomatopeiczne zachwyty, które najczęściej są wiążące do zakupu kolejnej nowości. Jestem na tym forum parę lat, dość krótko w porównaniu do innych, ale wystarczająco, żeby pamiętać to, ileż to już razy mieliśmy do czynienia z urządzeniami idealnymi...które były idealne jedynie do czasu wypuszczenia kolejnej nowości. Także do tych zachwytów mam spory dystans. Fajnie, że chłopaki się cieszą z zakupu, ale obiektywnie oznacza to tyle, że się cieszą i nic ponadto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenia idealnego nigdy nie zrobią. Czy byśmy chcieli mieć wszyscy takiego samego grajka? I po było byłoby to forum?

Oczywiście. Tylko tu padają takie kategorgczne opinie, że dany odtwarzacz jest "najlepszy", cokolwiek to znaczy. A te grajki tak naprawdę prezentuja podobny poziom, a różnice dotyczą tego, co dotyczy osobistych preferencji: czyli co kto lubi i co kto słyszy. Dokładnie to samo zjawisko występuje w stacjonarnym sprzęcie hifi - krell jest lepszy od levinsona? Zależy, nie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenia idealnego dla wszystkich nie będzie chociażby ze względu na to, że jeden lubi chłodniejsze i jasne brzmienie, przy tym detaliczne, inny tzw. analogowe cokolwiek to znaczy, cieplejsze, bardziej gęste. Do tego każdy ma inny słuch, ma inne słuchawki, a nawet jak ma te same to też okazuje się, że inaczej słyszy. Ale z drugiej strony kupujemy te urządzenia i płacimy ciężkie pieniądze za ustrojstwa, które powinny grać na jakimś poziomie, czyli mieć jakąś porównywalną jakość dźwięku.

A opinie są przecież różne od poziomu telefonu do grajków za ponad dwukrotność ceny. To też jest coś nie halo. Opinie marketingowców to jeszcze inna sprawa, można je zrozumieć.

I forum jak się wydaje jest też po to żeby można sobie dyskutować, bez jeżenia się na siebie wzajemnie, na zasadzie "co ci się nie podoba". Jak komuś się wszystko podoba to oczywiście pogratulować. To znaczy że zakup udany i rzecz jasna nie ma co szukać dziury w całym.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz z zupełnie innej beczki:

 

Na ładowarce z Htc10 (quickcharge 3) w pół godziny z 12% do 52% baterii, ale na wyłączonym DAPie. Nie pytajcie, ile na tym pogra, bo już dwie doby wyżażam na high gain, głośność 90 do 110 na jakże wyrafinowanych UrbaniteXL- dali z nim kabel z regulacją głośności, więc nawet da się słuchać przy grzaniu :))

Niestety nie mam się co napalać na Powerampa- fizyczne przyciski boczne działają w nim, albo i nie. Zresztą, żebym się nie rozpraszał, zawsze dążą do tego, żeby przestać działać i po paru- parunastu czynnościach dają sobie spokój. Poweramp poszedł precz.

Raz mi też stanął dęba Pure Music i każde naciśnięcie dowolnego przycisku z lewej strony dawało skok do następnej piosenki. Zrestartowano kompiuter i fertig.

Za to- niespodzianka- działa "Twilight"- program do nocnej regulacji ekranu na miodowniejszy (bardzo go lubię) i to w obu trybach FiiO, również w Pure Music. Wszystko się cudnie rumieni, poza nawigacyjnym paskiem na samym spodzie. Cóż- trudno.

 

Ale mam pytanie lajkonika, bo dali mi tu pełną regulację głośności w LineOut i zdurniałem: zawsze myślałem, że LineOut jest do podpięcia DAPa do wieży czy w aucie (aux). W FiiO X5II jest regulacja głośności -3dB i -6dB, ok- żeby radyjko w aucie nie charczało, jak za bardzo po łbie dostanie, rozumiem. Ale tutaj, po ściszeniu do 10-15 jednostek jest naprawdę bardzo cicho (prawie nie ma dźwięku) o wiele ciszej niż z wyjścia słuchawkowego. Yyyy co? Tak ma być?

Edytowane przez Lucky-Luke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na recenzjach zaufanych recenzentów nie zawiodłem się nigdy. Natomiast opinie na forum, to tylko melanż emocji z osobistymi preferencjami. To są w zasadzie opinie do niczego nie przydatne ze względu na swój skrajny subiektywizm.

 

U mnie różnie to bywało. Co do ogólnej jakości, SQ to mniej, ale już przeświadczenie, że gust recenzenta jest taki sam jak nasz może okazać się złudne. Wystarczy przykładowo wejść w nie tak dawny wątek czy test - recenzję Listen - ile jest kontrowersji.

 

Opinie na forum wiadomo, nawet nie starają się być obiektywne. Zazwyczaj.

 

 

Mam wrażenie, że wielu nie załapało o co chodziło w teście Listen - łącznie z panem marketingowcem Focala. Chciałem pokazać jak są bardzo podatne na synergię - nie grały z moimi sprzętami, ale nie dałem za wygraną - ściągnąłem specjalnie odtwarzacze AK, żeby sprawdzić z inną sygnaturą i je wtedy pochwaliłem. Tymczasem test jest odbierany jako skrajnie krytyczny, a tak nie jest. Mnie do gustu nie przypadły, ale to nie powinno być wytyczną.

 

Do tego za dużo tutaj ekonomii i filozofii. FiiO X5 III to moim zdaniem bardzo dobra oferta, ale audio jest mocno subiektywne. Żadne testy czy opinie pojedynczych osób nie powinny mieć większego wpływu na to, czy nam się dany sprzęt podoba czy nie i kiedy trafi do komisu. Nie wiem dlaczego, po tylu latach na forum nadal widać wyraźnie jakieś dziwne dążenie do wspólnego mianownika - oczekiwanie, żeby większość chórem okrzyknęła dany sprzęt dobrym. Jeśli to nie nastąpi, to wtedy się nie można cieszyć, odtwarzacz przestaje dobrze brzmieć, pozostaje smutek i rozgoryczenie, bo niby źle zagospodarowało się majątkiem. Gdzie w tym fun, radość z audio gdy trzeba czekać na wyrok?

 

Muszą być różne opinie, musi być krytyka, bo jest różny repertuar, doświadczenie, gusta i inny sprzęt towarzyszący. W tym chyba cała frajda, jakby wszyscy się jednogłośnie zgadzali, to by było pieruńsko nudno :)

Edytowane przez maciux
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I dalej będziemy się zastanawiać czy X5III obije trochę DX200 :D

 

I będą dalej ostre spory. Ale przecież o to w tym chodzi...

 

Moim zdaniem nie obije :P

 

patrząc praktycznie jako sprzęt mobilny dx200 nie ma szans

nie mówiąc o tym że jest 2x droższy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

I dalej będziemy się zastanawiać czy X5III obije trochę DX200 :D

 

I będą dalej ostre spory. Ale przecież o to w tym chodzi...

 

Moim zdaniem nie obije :P

 

patrząc praktycznie jako sprzęt mobilny dx200 nie ma szans

nie mówiąc o tym że jest 2x droższy

 

 

Prawda, nie ten przedział cenowy - grajki nie są sobie konkurencją. Jak to w hajendowym audio, różnice jakościowe pomiędzy dapami nie są tak kontrastowe, jakby się mogło wydawać, ale są. Pomijając kwestię ceny, DX200 należy się palma pierwszeństwa. Za to X5 III również wypada bardzo korzystnie na tle nawet droższych grajków. Po prostu dwie, bardzo dobre oferty na różną kieszeń.

 

Za to pod względem funkcjonalno-ergonomicznym FiiO wygrywa, a wizualnie również wolę X5 III. FiiO ma jednak większe zasoby, producent miał czas na doszlifowanie systemu (X7). DX200 pod tym względem jednak trochę kuleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obije nie obije, nie ważne, ważne, że wart swojej ceny, a przedsprzedażowa to rewelacja. I ważne, że chyba większości się podoba. Ale czytając niektóre posty dochodzę do wniosku, że niektórzy chcieliby w tej cenie coś co zakasuje duże zestawy Hi-end za dziesiątki tysięcy. On ma dawać przyjemność ze słuchania mobilnego- daje, ma streaming - ma. Czyli spełnia swoje zadanie.jak najbardziej. Wykonanie jest wg mnie na najwyższym poziomie. Ergonomia też. Jeśli po wygrzaniu będzie lepiej to na bardzo długo zostanie ze mną. Świetnie zgrywa się z moimi słuchawkami.. BT też działa bez zarzutu. Dla mnie to Dap kompletny

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mojej skromnej opinii winne są oczekiwania - jedni się bardziej nastawiają na jakiegoś killera, inni mniej. Każdy z nas jest różny, z różną psychiką i różnie reaguje w temacie. Poza tym te 1500 zł to niemało, nawet mając w pamięci, że to cena preorderowa. Co mnie dziwi, to te wady produkcyjne - np. nie działające przyciski. Nie powinno tego być.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nawet jak ktoś oczekuje nie wiadomo czego to nie znajdzie tego za rogiem, trzeba szukać swojego ulubionego urządzenia, najlepsza metoda to droga eliminacji - mam jeden DAP, kupuję/odsłu****ę drugi i zostaje ze mną lepszy (to samo tyczy się każdego innego sprzętu). Żadne urządzenie nie da wszystkiego czego oczekujemy no chyba że ktoś ma maaałe oczekiwania :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności