Skocz do zawartości

Fiio X5 III


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Z mojej strony mogę powtórzyć, że X5 z Denonem D7200 ma wybitną synergię (z Aune B1 to już szczyt szczytów). Grajek i słuchawki mają świetną sceną. Wyciągają z siebie pełnie na każdym paśmie. Dziwię się, że komuś brakuje w nim życia. No ale to już zapewne kwestia często wspominanej synergii. W razie czego w Viperze można delikatnie podkręcić dynamic system i mamy uzupełnienie dołu i jeszcze więcej życia.

Edytowane przez dj1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adriano zaznaczyl na niewygrzanym wiec w sumie troche malo mowiacy opis... No i jak juz wiadomo, ze sluchawkami bez zycia i nudnymi x5 nie brzmi dobrze.

Moj 50h ma. i oczywiscie tryb pure music. Z tego co widze adriano testowal tez z k702.

Ja testowalem z xba-a3, ei.3, senngrado, pm3 i nawet teraz z ciekawosci dt990 zdrewnione.

Wszystkie bez zycia i nudne? :/ bo ze wszystkimi moje spostrzezenia nadal podtrzymuje. Grajek bardzo fajny, zwlaszcze funkcjonalnie ale jednak nie jest w zaden sposob imo przelomowy. Solidna pozycja w swojej klasie i tylko tyle... a moze az tyle. A DX90 moim zdaniem w swojej klasie to jednak wyznaczyl swego czasu poziom i jak widac ciagle go trzyma .

 

Poza tym znow prosba czytania ze zrozumieniem - wcale nie jest ze nie brzmi X5 dobrze. Ale gorzej troche lub o klase z powolywanymi grajkami.

 

Ale jak wam lepiej to mozecie zwalac wszystko na ten katalog sluchawek :)

Edytowane przez grubbby
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Adriano zaznaczyl na niewygrzanym wiec w sumie troche malo mowiacy opis... No i jak juz wiadomo, ze sluchawkami bez zycia i nudnymi x5 nie brzmi dobrze.

Moj 50h ma. i oczywiscie tryb pure music. Z tego co widze adriano testowal tez z k702.

Ja testowalem z xba-a3, ei.3, senngrado, pm3 i nawet teraz z ciekawosci dt990 zdrewnione.

Wszystkie bez zycia i nudne? :/ bo ze wszystkimi moje spostrzezenia nadal podtrzymuje. Grajek bardzo fajny, zwlaszcze funkcjonalnie ale jednak nie jest w zaden sposob imo przelomowy. Solidna pozycja w swojej klasie i tylko tyle... a moze az tyle. A DX90 moim zdaniem w swojej klasie to jednak wyznaczyl swego czasu poziom i jak widac ciagle go trzyma .

 

Poza tym znow prosba czytania ze zrozumieniem - wcale nie jest ze nie brzmi X5 dobrze. Ale gorzej troche lub o klase z powolywanymi grajkami.

 

Ale jak wam lepiej to mozecie zwalac wszystko na ten katalog sluchawek :)

 

Masz spaczony gust przez nfb28 :woot: Podobnie ja, mogę powiedzieć że słuchając swojej stacjonarki wątpię abym trafił DAP który zagra podobnie, nawet z tych dużo droższych bo nie mają raczej polotu z pełnowymiarowym układem... Może się mylę. No i słuchawki w Twoim zestawieniu mogą nie sprzyjać charakterowi X5III bo o ile sony i dt990 słuchałem o o ei3 coś mi się przewinęło (o ile to custom art) to pozostałych nie kojarzę nawet :P DX90 niewątpliwie może być ogólnie lepszym grajkiem ale to starsza konstrukcja i względem tego fiio jest mniej elastyczny, to po prostu zwykły DAP a fiio to już taki mały kombajn.

 

Podsumowując, dobrze się czyta wszystkie wasze opinie, nawet krytyczne i napisane za każdym razem w innych warunkach uwzględniając słuchawki i preferencje brzmieniowe. Zawsze jak się powtarzają pewne cechy u wielu osób to znaczy że tak faktycznie jest i to buduje jakieś wyobrażenie o urządzeniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nfb28 juz nie mam :)

Poza tym zdaje sobie sprawe ze dap nigdy stacjonarki nie dogoni i nigdy z tej perspektywy nie oceniam.

Takze spaczony nie jestem bo wiele dapow mi sie podoba :)

Fiio X5 1 gen mi sie na tamten czas podobal. Potem ich produkty jak dla mnie byly tylko poprawne dzwiekowo.

Co do funckjoanlnosci pelna zgoda... rewelka. Tylko dlatego wlasnie szukam czegos nowego, bo chce tidala na pokladzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nfb28 juz nie mam :)

Poza tym zdaje sobie sprawe ze dap nigdy stacjonarki nie dogoni i nigdy z tej perspektywy nie oceniam.

Takze spaczony nie jestem bo wiele dapow mi sie podoba :)

Fiio X5 1 gen mi sie na tamten czas podobal. Potem ich produkty jak dla mnie byly tylko poprawne dzwiekowo.

Co do funckjoanlnosci pelna zgoda... rewelka. Tylko dlatego wlasnie szukam czegos nowego, bo chce tidala na pokladzie...

No właśnie ciekaw jestem Opusa #1, chyba dźwiękowo jest już raczej bardzo dobry jak na DAP no i funkcjonalnie też bardzo rozwinięty. Była niedawno w komisie jedna sztuka, perfekt stan, wychodziło coś 800zł taniej bo case był w zestawie. No, i albo dobry DAP albo dobra stacjonarka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubby troche to wyglada jak desant posiadaczy i milosnikow pm3, ktorym nie spodobalo sie, ze ktos napisal o przypadlosciach tych ladnych sluchaweczek, no bo kogo obchodzi w tym watku z czym pm3 sa ciut mniej szare, mialkie, nudne? Sam mnie pouczales, zeby o pm3 pisac w temacie temu poswieconemu wiec dajmy juz spokoj udowadnianiu w tym miejscu wartosci opponek. A jak Wam bedzie lepiej to mozecie zwalac na fiio x5, ze oppo sa szare, mialkie, nuuudne. Skupmy sie na fiio x5, ktory w swojej kategorii cenowej jest swietnym wyborem i zostawmy juz w spokoju te Ak300 i pm3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak.

Od piątku po południu, prawie nie ściągam słuchawek z głowy :-) Tak jak wspomniałem wcześniej, X5 III kupiłem z ciekawości, czy wifi i bluetooth, jest w tym grajku na lepszym poziomie niż w x7, bo jeśli chodzi o jakość dźwięku, to x7 po dokupieniu AM3, w zupełności mi odpowiada.

Wygląda na to, że to co odpowiada za połączenie wifi i bluetooth w tych odtwarzaczach, jest na tym samym poziomie.

Do x7 dokupiłem AM3, więc z tym właśnie modułem porównywałem te grajki.

Słuchawki to: Ultrasone 12, Sennheiser 380 Pro, JBL Everest 700 Bluetooth i PMV A 01.

Ale to w sumie bez większego znaczenia, bo jak gra X5 zostało już tu opisane, czyli super, dobrze i źle :-) ja chcę tylko dodać porównanie do X7.

W mojej ocenie, grają bardzo podobnie, ale jest wrażenie różnicy w jasnościach pasm.

X7 gra trochę jaśniej w każdym paśmie, x5 III ma przesunięcie wszystkich pasm w dół., ta różnica nie jest naprawdę duża, ale efekt jest taki, że X5 III da się słuchać na Ultrasone czegoś instrumentalnego bez filtrów, a X7 troszeczkę czasami powierci w mózgu :-)

Jest jeszcze takie odczucie, jak by w x7 grali na większej sali :-)

Ostatecznej decyzji nie podjąłem, tylko dzisiaj, właśnie mija siódma godzina jak nie zdejmuję słuchawek (z przerwą na obiad) ale jest bardzo prawdopodobne, że to X5 III, pójdzie pod młotek.

Więc, chyba będę pierwszy, który zdecyduje się go odsprzedać. Ale żeby nie wyjść na "cebulaka" to jeśli się okaże, że sprzedam za więcej niż kupiłem, to oczywiście nawiązkę, zobowiązuję się wydać w mp3store :-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubby troche to wyglada jak desant posiadaczy i milosnikow pm3, ktorym nie spodobalo sie, ze ktos napisal o przypadlosciach tych ladnych sluchaweczek, no bo kogo obchodzi w tym watku z czym pm3 sa ciut mniej szare, mialkie, nudne? Sam mnie pouczales, zeby o pm3 pisac w temacie temu poswieconemu wiec dajmy juz spokoj udowadnianiu w tym miejscu wartosci opponek. A jak Wam bedzie lepiej to mozecie zwalac na fiio x5, ze oppo sa szare, mialkie, nuuudne. Skupmy sie na fiio x5, ktory w swojej kategorii cenowej jest swietnym wyborem i zostawmy juz w spokoju te Ak300 i pm3...

Najwiecej o pm3 piszesz Ty :)

My piszem tylko o x5 iii testowanym na wielu roznych sluchawkach. A Ty sobie wybrales z kosmosu jakis temat do czepienia.

Oddziel te dwie sprawy. I jak masz inne zdanie o x5 to zacznij pisac merytorycznie... bo na razie bijesz piane poza tematem. Nikt w tym watku nie jest milosnikiem pm3... piszemy o wlasciwosciach i charakterze x5 iii.

 

Piszesz ogolnikowo ze x5 iii jest swietnym wyborem w swojej cenie... porownywales z jakimis dapami co sa w tej cenje nowe albo uzywki? To dodaj w koncu cos merytorycznego do watku i opisz roznice.

Edytowane przez grubbby
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX90 vs X5iii

 

Było to porównanie na niewygrzanym Fiio i iBasso z mango 2.5.1. Słuchawki to PM-3 i k702 + Aune B1.

 

Pierwsze wrażenie z odsłuchu X5iii na tle iBasso "kurczę, on ma wyraźnie większą scenę". Jest szerzej i sama prezentacja bardziej spójna, w dx90 można wyłapać rozerwanie kanałów. Fiio gra bardziej z przodu.

Rozdzielczość obu grajków jest zbliżona, ale chyba z lekkim wskazaniem na iBasso. DX90 ma dużo mocniejszy wygar, bas jest zwarty, szybki, punktowy. X5iii ukazuje się jako bardziej leniwy. Ku mojemu zdziwieniu w iBasso jest tego basu też więcej. Góra w fiio jest lekko wycofana, całkiem równa, ale nie ma tej krystaliczności z DX'a. W skrócie iBasso bardziej techniczny, a Fiio muzykalny.

Synergicznie z Oppo PM-3 moim zdaniem zdecydowanie lepiej wypada DX90, świetnie uzupełnia się z tymi nausznikami. Z Fiio było troszkę za ciemno i brakowało mi tego wykopu, jednak potrafił powiększyć odbieraną scenę.

Aune B1 sprawiało, że FiiO wskoczyło na level wyżej. Zyskiwał w każdym aspekcie, scena była jeszcze większa, góra jakby się otworzyła, niskie rejestry dostały należytej szybkości, było na pewno lepiej i takie granie z Oppo już mógłbym zaakceptować, jednak nadal wolę zestaw DX90+B1.

K702 jeszcze bardziej ukazały mi różnicę w prezentację sceny między grajkami, fiio jest na pewno przestrzenniejszy. Oczywiście trudne są to słuchawki, więc pędzone z B1 na klasie A.

DX90 vs Fiio X5iii? Nie wiem, który lepszy. Technikaliami chyba jednak górował iBasso, jednak scena iks piątki jakoś to rekompensuje i biorę pod uwagę to, że po wygrzaniu pewnie się zmieni na plus. Oczywiście pozostaje kwestia co kto oczekuje od dźwięku i synergii, bo jednak to dość odmienne brzmienia. AK300 tak z pamięci również odbieram jako wyższy poziom zarówno od dx90 jak i X5iii a propo powyższej dyskusji ;)

AK300+AMP380 i PM-3 - znakomite zgranie, najlepsze co do tej pory słyszałem z tymi słuchawkami.

 

Zgadzam się co do DX90 vs X5 III. Określiłbym to jako pojedynek neutralności + analityczności + dynamiki (DX90) vs neutralności + muzykalności + relaksu (X5 III). Nie żeby FiiO miał jakieś duże braki w dynamice, ale DX90 wydaje się mieć większego kopa. Za to rzeczywiście FiiO bardziej przestrzenny, napowietrzony. DX90 brzmi bardziej twardo, mocniej zarysowanym dźwiękiem (także w basie), FiiO X5 III jest gładszy, łatwiejszy w odbiorze, ale w sumie w rozdzielczości to podobny poziom. Co do różnic w sposobie prezentacji sceny również się zgadzam. Również nie wiem co bym wybrał, ale obok funkcjonalności, wykonania, obsługi X5 III trudno przejść obojętnie. Fajny z niego kombajn.

 

Nie mam już Rockboxa, ale na nim DX90 byłby bardziej laboratoryjny, surowszy i chudszy niż na Mango. Tutaj różnice pomiędzy grajkami byłyby wyraźniejsze.

 

FiiO + zewnętrzny AMP to rzeczywiście spory upgrade, z Leckertonem UHA760 bardzo korzystnie.

Edytowane przez maciux
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak.

Od piątku po południu, prawie nie ściągam słuchawek z głowy :-) Tak jak wspomniałem wcześniej, X5 III kupiłem z ciekawości, czy wifi i bluetooth, jest w tym grajku na lepszym poziomie niż w x7, bo jeśli chodzi o jakość dźwięku, to x7 po dokupieniu AM3, w zupełności mi odpowiada.

Wygląda na to, że to co odpowiada za połączenie wifi i bluetooth w tych odtwarzaczach, jest na tym samym poziomie.

Do x7 dokupiłem AM3, więc z tym właśnie modułem porównywałem te grajki.

Słuchawki to: Ultrasone 12, Sennheiser 380 Pro, JBL Everest 700 Bluetooth i PMV A 01.

Ale to w sumie bez większego znaczenia, bo jak gra X5 zostało już tu opisane, czyli super, dobrze i źle :-) ja chcę tylko dodać porównanie do X7.

W mojej ocenie, grają bardzo podobnie, ale jest wrażenie różnicy w jasnościach pasm.

X7 gra trochę jaśniej w każdym paśmie, x5 III ma przesunięcie wszystkich pasm w dół., ta różnica nie jest naprawdę duża, ale efekt jest taki, że X5 III da się słuchać na Ultrasone czegoś instrumentalnego bez filtrów, a X7 troszeczkę czasami powierci w mózgu :-)

Jest jeszcze takie odczucie, jak by w x7 grali na większej sali :-)

Ostatecznej decyzji nie podjąłem, tylko dzisiaj, właśnie mija siódma godzina jak nie zdejmuję słuchawek (z przerwą na obiad) ale jest bardzo prawdopodobne, że to X5 III, pójdzie pod młotek.

Więc, chyba będę pierwszy, który zdecyduje się go odsprzedać. Ale żeby nie wyjść na "cebulaka" to jeśli się okaże, że sprzedam za więcej niż kupiłem, to oczywiście nawiązkę, zobowiązuję się wydać w mp3store :-)

Weź jeszcze pod uwagę, że X5 jako nowy produkt bedzie miał dłużej wsparcie FW. Jak wyjdzie X7 II to pierwszą X7 pewnie oleją.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No więc tak.

Od piątku po południu, prawie nie ściągam słuchawek z głowy :-) Tak jak wspomniałem wcześniej, X5 III kupiłem z ciekawości, czy wifi i bluetooth, jest w tym grajku na lepszym poziomie niż w x7, bo jeśli chodzi o jakość dźwięku, to x7 po dokupieniu AM3, w zupełności mi odpowiada.

Wygląda na to, że to co odpowiada za połączenie wifi i bluetooth w tych odtwarzaczach, jest na tym samym poziomie.

Do x7 dokupiłem AM3, więc z tym właśnie modułem porównywałem te grajki.

Słuchawki to: Ultrasone 12, Sennheiser 380 Pro, JBL Everest 700 Bluetooth i PMV A 01.

Ale to w sumie bez większego znaczenia, bo jak gra X5 zostało już tu opisane, czyli super, dobrze i źle :-) ja chcę tylko dodać porównanie do X7.

W mojej ocenie, grają bardzo podobnie, ale jest wrażenie różnicy w jasnościach pasm.

X7 gra trochę jaśniej w każdym paśmie, x5 III ma przesunięcie wszystkich pasm w dół., ta różnica nie jest naprawdę duża, ale efekt jest taki, że X5 III da się słuchać na Ultrasone czegoś instrumentalnego bez filtrów, a X7 troszeczkę czasami powierci w mózgu :-)

Jest jeszcze takie odczucie, jak by w x7 grali na większej sali :-)

Ostatecznej decyzji nie podjąłem, tylko dzisiaj, właśnie mija siódma godzina jak nie zdejmuję słuchawek (z przerwą na obiad) ale jest bardzo prawdopodobne, że to X5 III, pójdzie pod młotek.

Więc, chyba będę pierwszy, który zdecyduje się go odsprzedać. Ale żeby nie wyjść na "cebulaka" to jeśli się okaże, że sprzedam za więcej niż kupiłem, to oczywiście nawiązkę, zobowiązuję się wydać w mp3store :-)

Weź jeszcze pod uwagę, że X5 jako nowy produkt bedzie miał dłużej wsparcie FW. Jak wyjdzie X7 II to pierwszą X7 pewnie oleją.

Nie oleją tak bardzo, nie zostawią go bez stabilnego softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jaki może być powód, że bateria w X5III bardzo szybko się wyczerpuje w trybie sleep?

Może działanie aplikacji androidowych w tle?

 

 

Włączone jest Pure Music.

W ogóle to ładował się od 10% do 92% około 10 godzin z portu USB w komputerze.

 

A jaki prąd daje ci usb z komputera? W najlepszym wypadku 1A, więc nie dziw się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki prąd daje ci usb z komputera? W najlepszym wypadku 1A, więc nie dziw się

 

Jeszcze zależy jaki kabel.

 

A unit load is defined as 100 mA in USB 2.0, and 150 mA in USB 3.0. A device may draw a maximum of 5 unit loads (500 mA) from a port in USB 2.0; 6 (900 mA) in USB 3.0.

Edytowane przez rayfe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do Note4 ładowarkę 2A, i na niej ok 2,5 godziny trwa ładowanie. Kup coś takiego http://www.gearbest.com/iphone-cables-adapters/pp_322054.html i problem czasu ładowania masz z głowy

I jeszcze: jedno przeczytaj instrukcję obsługi to nie będziesz miał takich problemów.

Edytowane przez Jaro54
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest aplikacja FiiO (ta z ikonką nutki) - możesz ją odpalić w trybie Androida (skrót na docku na dole ekranu) lub na pełnym ekranie, jakby w trybie alternatywnego systemu. W górnej belce Androida masz skrót do zmiany trybu - ikonka z lewej, "klikasz" na Android Mode.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ale będę drążył. Ikonkę z białą nutką na fioletowym tle miałem już na ekranie po odpaleniu Fiio. Po uruchomieniu przedstawia siė nazwą Fiio Music czy o tą chodzi. Bo na tym słucham. W Fiio markecie mam jeszcze do pobrania, inne apki z nutkami, niestety nazwy są w języku Japan :). Jedna ma zieloną nutkę na żółtym tle, druga biała nutka na tle niebieskim.

Z tego sklepu pobrałem już spotify. Generalnie nie lubię androida i nie chcę zaśmiecać urządzenia zbędnymi śmieciami.

 

EDIT.

Ok. Zajarzyłem. Czyli jak lepiej korzystać ? Przez zmianę trybu androida. Nie wchodzić przez ikonkę bezpośrednio z pulpitu?.

Edytowane przez Mario_64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności