Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jaki czytnik wybrać?


majka420

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
1 godzinę temu, czernomorec napisał:

Kobo Aura H20 wersja 1. Wygląda jak Kindle PW2, ale ma od niego więcej pamięci i slot na karty microSD. Za to Pocketbooka TouchLux 3 nie polecam, wolny jak nieszczęście, klawisze pod ekranem są za luźno osadzone.

Jeszcze nigdy nie zapełniłem pamięci czytnika :) aby poczuł potrzebę slotu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
9 minut temu, Lord Rayden napisał:

To już przesada. 7 cali Kindle Oasis 2 za około 1140 zł. Skąd potem brać kasę na ksiàżki ? 

 

Książki w abonamencie :)

 

Są inne, świetne opcje. Oasis 2 to model high endowy i nie dla każdego. A wygląda kozacko.

 

Jeśli założyć praktyczny stosunek dolara do złotówki 1:1, to znaczy, że ten czytnik kosztuje Amerykanina na nasze realia 250 złotych. Teraz wygląda to inaczej, nie?

Edytowane przez all999
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oasis ma byc w zalozeniu czytnikiem premium a za premium sie placi. Jak by wycofywali inne to rzeczywiscie lipa ale przeciez zostana. Tak na dobra sprawe patrzac obiektywnie to nawet ciezko uzasadnic zakup tych drozszych wersji bo oferuja niewiele wiecej od podstawowego paperwhita.

 

Ja mam juz prawie 5 lat pierwszego paperwhita i dopoki sie nie zepsuje to nie widze sensu zmiany i od razu widze ogromna przewage nad oasis 2. W okladce paperwhite miesci mi sie do tylnej kieszeni spodni co mi sie mega przydaje w komunikacji przy wsiadaniu i wysiadaniu ;) Oasis 2 szeroka krowa to nie ma opcji na kieszen.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to sposób na wydarcie kasy za narzędzie do czytania. Kindle Classic plus światło byłby idealny i wystarczający. Oczywiście All999 ma rację, że dla mieszkańca USA za dolary to taniej niż u nas. Nawet taniej niż podobna cena w euro dla mieszkańca Unii. Niemniej jak widać Amazon produkuje też tańsze czytniki , dla mniej zamożnych. Opcję światła wstawia jednak tylko w segmencie średnim.

 

cena PWIII na polską kieszeń, jaka na urządzenie bardzo jednostronne (tylko czytanie) jest wysoka. Nawet w jednej z licznych promocji. Rozwojowi e-czytelnictwa sprzyjałaby cena koło 300 zł za Paperwhite. Takie jest moje zdanie. 

 

Oststnio pojawił się jakiś PocketBook . 615 chyba. Ze światłem ale bez dotyku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak kindle bez oswietlenia nie jest jak ksiazka - poloz obok siebie ksiazke i classica i widac jak jest roznica. W gorszych warunkach oswietleniowych ksiazke mozesz przeczytac ale kindle juz ciezko. Kiedys tez twierdzilem, ze po co oswietlenie, ze kindle bez swiatla jest jak ksiazka, jednak jest duza roznica na minus. Odkad mam paperwhite 3 to probowalem kilka razy czytac na classicu i niby sie da, ale jest duzo gorzej. Jeszcze na zewnatrz w sloncu jest ok, ale przy sztucznym oswietelniu jednak jest roznica na plus dla paperwhita. Dziwie sie tez jak niektorzy twierdza, ze mam classica ale nie wydam za czytnik z podswietleniem 400 czy 500 zl, ale nie widza problemy w wydawaniu 4000 za dapa. Wiekszosc ludzi powie po co wydawac 1000 zl na odtwarzacz tylko do odtwarzania muzyki skoro to samo potrafi telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, robertos napisał:

jednak kindle bez oswietlenia nie jest jak ksiazka - poloz obok siebie ksiazke i classica i widac jak jest roznica. W gorszych warunkach oswietleniowych ksiazke mozesz przeczytac ale kindle juz ciezko. Kiedys tez twierdzilem, ze po co oswietlenie, ze kindle bez swiatla jest jak ksiazka, jednak jest duza roznica na minus. Odkad mam paperwhite 3 to probowalem kilka razy czytac na classicu i niby sie da, ale jest duzo gorzej. Jeszcze na zewnatrz w sloncu jest ok, ale przy sztucznym oswietelniu jednak jest roznica na plus dla paperwhita. Dziwie sie tez jak niektorzy twierdza, ze mam classica ale nie wydam za czytnik z podswietleniem 400 czy 500 zl, ale nie widza problemy w wydawaniu 4000 za dapa. Wiekszosc ludzi powie po co wydawac 1000 zl na odtwarzacz tylko do odtwarzania muzyki skoro to samo potrafi telefon.

Ja nigdy z czytaniem via Classic problemów nie miałem, nawet w słabszym oświetleniu. Pewnie w przyszłości jakiś PW zawita u mnie, ale to dopiero jak się obecny czytnik zepsuje - czyli nieprędko :)
A za DAPa dałem mniej niż za Kindla xD zresztą nie porównuj wydatków - jeden więcej czyta, drugi więcej słucha - co kto lubi

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się tam cieszę, że zaczynają robić siedmiocalowe, zawsze 6 cali było dla mnie trochę mało i za często trzeba stronę przerzucać. Na razie mój kindle 4 lata służy, jeszcze z 6 i mogę zmieniać na lepszy, może już będą tanie ośmiocalowce w kolorze :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Trochę odkopię wątek, ale nie chcę mnożyć bytów, więc w tym zapytam. Czy ktoś jest użytkownikiem InkBooka Explore i mógłby cokolwiek napisać o jego użytkowaniu?

 

Tak się dopytuję, bo z tym czytnikiem jest dość dziwna sytuacja, sprzedaż idzie niby już  pełną parą, jakby nie patrzeć, do tego czarny piątek się zbliża, a na temat tego czytnika praktycznie jest zero informacji użytkowych. Dosłownie zero, zero recenzji, zero wypowiedzi użytkowników, zero filmów na Youtube. Normalnie można odnieść wrażenie, jakby była jakaś blokada informacyjna na ten temat. Chociaż to chyba trochę przesadne twierdzenie, bo trudno byłoby zablokować wypowiedzi użytkowników po forach. A tych też nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak inni, ale mi na inkBooki szkoda kasy po prostu. Więc pewnie u mnie na blogu (przynajmniej na razie, dopóki coś się w nich konkretnie nie zmieni) recenzji też nie będzie. Na tym akurat polega u mnie "blokada" ;)

Edytowane przez Cyfranek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dwa ich flagowe czytniki, najpierw Obsidian, potem Prime. Oba faktycznie zbyt wysoko wycenione, bo ani jakość wykończenia, ani szybkość systemu to jednak nie poziom Kindle. Ale absolutnie nie jest źle i do Legimi były bardo fajne. Niedawno zostawiłem w komunikacji miejskiej swojego Prime i potrzebowałem kupić jakiś czytkik, współpracujący z Legimi i miałem czekać ma PW4. Na szczęście pojawiła się promocja na ostatnie, recertyfikowane egzemplarze (dzięki @Cyfranek ) Kindle Voyage i nie zastanawiałeś się ani chwili. No to jest jednak inny user experience i przypomniałem sobie dlaczego Amazon na tym polu wymiata.

 

Podsumowując, za Topowy model InkBooka mógłbym teraz zapłacić 300, nie więcej. Za Voyage dałem chyba niecałe 500.

Edytowane przez all999
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niestety nadal jestem  w punkcie wyjścia, bo nadal wiem, że nic nie wiem :) Prime to jednak wydaje się być inny model, już sama przekątna ekranu na to wskazuje i wolałbym nie transponować opinii z poprzednich modeli. Ale samo zjawisko braku jakichkolwiek informacji faktycznie daje do myślenia. Chyba trzeba będzie się szarpnąć na Likebooka Marsa w Black Friday i po temacie. Zważywszy, że zależy mi na przekątnej i chciałbym coś na Androidzie, to wiele opcji nie ma. 

 

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.11.2018 o 11:45, SlawekR napisał:

Pytanie nieaktualne, zamówiłem Marsa :) Się zobaczy co to za wynalazek.

 

https://www.eczytelnik.com/boyue-likebook-mars/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności