Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jaki czytnik wybrać?


majka420

Rekomendowane odpowiedzi

Ja korzystam od ponad roku z abonamentu Legimi, a od ponad pół roku mam Inkbook Obsidian. To jeszcze nie jest poziom Kindle, ale jest bardzo dobrze i ja nie mam się do czego przyczepić. Ostatnio pojawił się Inkbook Prime i zastanawiam się nad zmianą.

 

Oczywiście na inkbookach czytasz wszystkie formaty i instalujesz aplikacje androidowe.

Edytowane przez all999
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://swiatczytnikow.pl/pocketbook-czy-inkbook-jaki-czytnik-do-legimi/

 

Najtaniej chyba InkBook Classic 2 bez światełka.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwracam uwagi na to czy tanio czy drogo.

Ma być funkcjonalnie ;) Chciałbym mieć możliwość czytania bez konieczności kupowania lampki dodatkowej etc.

Pytanie, czy 4 GB to nie za mało pamięci?

Teraz jeszcze dochodzi kwestia z reklamami bez reklam?

Widzę również, że w Polsce droższy niżeli za granicą. Czy coś źle patrze? ;)

 

Dlaczego akurat Kindle a nie Pocketbook czy też inna marka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem classic i zawsze sobie wmawiałem że nie potrzebuję podświetlania ale pod wpływem impulsu kupiłem paperwhite 3 i teraz w życiu nie wrocilbym do czytnika bez podświetlenia. Jednak bez podświetlenia kontrast dużo gorszy niż papierowej książki. W Kindle podświetlenie jest bardzo naturalne. Jak czytałem recenzje innych czynników na świecie czytników to jednak Kindle ma najlepszy ekran. Nie wiem po co komu android w takim urządzeniu. W calibre można wszystko jednym kliknieciem przekonwertowac kazdy format a w takim urządzeniu jednak wg mnie najważniejszy jest najlepszy ekran.

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kindle jak iPhone. Zamknięty system. Ale księgarnie mają juź wszystko także w mobi.

Warto zaglądać na Świat Czytników. Jego Boss, fan Kindle ma jednak inkBook do Legimi.

 

4GB to dużo jak na czytnik. No chyba, że pdfy są czytane.

 

Tak jakby się zastanowić. Drogie czytniki to przesada. Telefon, komputer , lapek, to jeszcze. Ale czytnik ma jedną funkcję. Czytanie. Już Kindle Classic miał wystarczającą jakość ekranu i czcionki. Używałbym go do dziś, gdybym ekranu nie zepsuł. I kupiłem Kindle Touch tani.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale w iPhone bulisz za markę a kindle jednak jest tani w porównaniu z innymi czytnikami, Amazon zarabia na książkach głównie a nie na czytnikach.

Oczywiście.I dlatego właśnie stać ich na to żeby robić fajne czytniki za niezbyt duże pieniądze.

A Kindle jest marką samą w sobie do której inni starali się "doszlusować".

To, że Kindle jest tani w porównaniu z innymi czytnikami nie czyni go gorszym.

Jest tani, bo jako trybik w machinie Amazona napędza sprzedaż ebooków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki a czytnik ebook to moim zdaniem 2 różne sprawy. Czytaliście za komuny książki na żółknącym papierze albo "drugi obieg" odbity na powielaczu ?

 

Gdyby podstawowy Kindle był zły, to ok. Można myśleć nad wyższym modelem. Jednak ekran Pearl 800x600 jest wystarczający do czytania i naprawdę nie jest zły. Dotyk jest w przypadku czytnika tylko gadżetem (ekran brudzimy palcami).

Zauważmy że wyższe modele mają ekran 6 cali. Nie większy. Jedynym sensownym dodatkiem jest podświetlenie (do czytania w autobusie, w domu mamy lampki). Ale Amazon nie wypuści modelu podstawowego plus światło bo byłby za tani. Trzeba dodać gadżety (rozdzielczość). Za to możliwości audio zabrano.

 

Przy cenie PW3 zastanówmy się ile książek za to kupimy. Ebooków plus Kindle Classic. A już Voyage czy Oasis to armaty na wróble.

No chyba że korzystamy z ogólnopolskiej biblioteki pod patronatem sympatycznego gryzonia - chomiczka. Wtedy koszt książek odpada.

 

I tak dziwię się że.ludziom działają jeszcze stare Kindle Keyboard czy Classic. A nie tylko 2-3 lata i szluss.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paperwhite jest tani, tylko nie tutaj. Dla nas kosztuje 550, w USA 120$ i to jest tanio, a podstawowy Kindl za 80$ to już prawie darmo, gdzie u nas nad takim wydatkiem trzeba się zastanowić, tam kupuje się co roku nową generację, bo to żadne pieniądze.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki a czytnik ebook to moim zdaniem 2 różne sprawy. Czytaliście za komuny książki na żółknącym papierze albo "drugi obieg" odbity na powielaczu ?

Gdyby podstawowy Kindle był zły, to ok. Można myśleć nad wyższym modelem. Jednak ekran Pearl 800x600 jest wystarczający do czytania i naprawdę nie jest zły. Dotyk jest w przypadku czytnika tylko gadżetem (ekran brudzimy palcami).

Zauważmy że wyższe modele mają ekran 6 cali. Nie większy. Jedynym sensownym dodatkiem jest podświetlenie (do czytania w autobusie, w domu mamy lampki). Ale Amazon nie wypuści modelu podstawowego plus światło bo byłby za tani. Trzeba dodać gadżety (rozdzielczość). Za to możliwości audio zabrano.

Przy cenie PW3 zastanówmy się ile książek za to kupimy. Ebooków plus Kindle Classic. A już Voyage czy Oasis to armaty na wróble.

No chyba że korzystamy z ogólnopolskiej biblioteki pod patronatem sympatycznego gryzonia - chomiczka. Wtedy koszt książek odpada.

I tak dziwię się że.ludziom działają jeszcze stare Kindle Keyboard czy Classic. A nie tylko 2-3 lata i szluss.

Mój wpis dotyczył "hyzia", konika, kucyka czy też innego zwierzaka . Dla wielu ludzi czytanie książek jest ważniejsze niż dla innych słuchanie muzyki :D. W tym kontekście 550 zet to nie jest dużo za "odrobinę szczęścia". To jest poza tym cena na rynek amerykański gdzie 120 dolców dla osoby pracującej nie jest dużym wydatkiem. Z całą resztą się zgadzam. Czytnik służy mi do czytania. Różne inne dodatki tylko rozpraszałyby mnie. Powiedzmy, że tak jak pozytywka zamontowana w tradycyjną książkę i włączająca się co jakiś czas.

W domu są 4 Kindle podstawowe. Nikt nie narzeka na brak podświetlenia, a z lampki led którą mam wmontowaną w etui skorzystalem może 5 razy? Nie neguję jednak podświetlanego ekranu. Każdemu według potrzeb i upodobań.

Mnie po prostu irytują "wszystko mające" urządzenia.

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie w czytniku przydaje się. Paperwhite III ma chyba najlepsze. Mam w domu dwa Kindle. Kupiłem w ostatniej promocji za 99 EUR na amazon.de, co prawda nie dla siebie tylko dziecku pod choinkę, bo zaczęło mi podbierać mój stary Kindle Keyboard. Sam czytnik wyszedł ok. 450 zł ale plus jakieś fajne etui to już grubo ponad pięćset. Uważam jednak, że warto. Oglądałem w Media Expert różne czytniki w tym Pocketbooka z podświetleniem i Kindle jednak jest lepszy. Co do dotyku parafrazując znane hasło - dotyk nie jest zły.

Jeśli jednak Legimi, to już nie Kindle, wiadomo. Ja jednak ostatnio nie przerabiam tylu książek, więcej czyta moje dziecko, a ja więcej słucham muzyki jak mam czas. Plus są też promocje, kody rabatowe i obniżki na ebooki różnych wydawnictw, np. na woblink.com http://woblink.com/katalog-ebooki#/publication/ajax?mode=none&query=&single_type=ebook&filtr=cena^0,350. Na świecie czytników są zwykle obwieszczane.

http://swiatczytnikow.pl/kategorie/promocje-dnia/

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WiFi z powodzeniem wystarczy. Nie warto przepłacać za 3G. Chyba, że ktoś chce bezpośrednio na Kindla kupować ebooki, ale lepiej je zakupić na PC, laptop czy tablet i przegrać na czytnik. Poza tym przeglądarka na czytniku słabo chodzi.

 

A zakupić najlepiej bezpośrednio na amazon.de albo amazon.co.uk nieraz są większe lub mniejsze promocje na Kindle.

Bezpośrednio lepiej bo jest lepsza gwarancja, w razie czego amazon przysyła nowy czytnik, a ze sklepem już tak fajnie nie jest i jest drożej. Na allegro lepiej unikać, bo dużo tam sprzedaje Januszów biznesu i cwaniaków, którzy te czytniki kupują z amazonu w promocji i potem sprzedają albo jakieś używane czy certyfikowane.

Jeśli nie ma promocji, a ktoś chce już taniej to lepiej niż za allegro zaryzykować kupno używanego, ale z amazonu.

Tak jak piszą na świat czytników. http://swiatczytnikow.pl/czytniki-uzywane-z-amazonu-szansa-na-tansze-kupno-kindle/?side

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Kindle to Amazon. Zajrzyj na Swiat Czytników, gdzie aktualnie najlepsza cena. Ostatnio w DE była, teraz ENG. Z Niemiec darmowa wysyłka.

No i pomyśl czy Kindle 7 tylko czy Paperwhite 3.

Wiele księgarni wysyła pliki na Kindle bezpośrednio. Można też spod Androida wysłać. Jak masz apkę Kindle na smartfonie.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Kindle to Amazon. Zajrzyj na Swiat Czytników, gdzie aktualnie najlepsza cena. Ostatnio w DE była, teraz ENG. Z Niemiec darmowa wysyłka.

No i pomyśl czy Kindle 7 tylko czy Paperwhite 3.

Wiele księgarni wysyła pliki na Kindle bezpośrednio. Można też spod Androida wysłać. Jak masz apkę Kindle na smartfonie.

wystarczy mieć skrzynkę pocztową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak Kindle to Amazon. Zajrzyj na Swiat Czytników, gdzie aktualnie najlepsza cena. Ostatnio w DE była, teraz ENG. Z Niemiec darmowa wysyłka.

No i pomyśl czy Kindle 7 tylko czy Paperwhite 3.

Wiele księgarni wysyła pliki na Kindle bezpośrednio. Można też spod Androida wysłać. Jak masz apkę Kindle na smartfonie.

wystarczy mieć skrzynkę pocztową :)

 

O właśnie, to wystarczy, i dostęp do WiFi, a internet można udostępnić choćby z telefonu i przesłać ebooka mailem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem książki smartfonem, wysyłałem mobi od razu na Kindle albo pobierałem na Note 4 i wysyłałem na Kindle. Można też na Dropboxa wysyłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności