Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jaki czytnik wybrać?


majka420

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, już przekonaliście mnie do Kindle ;) sam jeszcze więcej doczytałem na internecie o tym i faktycznie to będzie to czego szukałem.

Ale teraz pytanie, którą wersje kupić? Jest z wifi, 3g itp.

Oraz skąd dokonać zakupu? Amazon, allegro czy też inny sklep?

Śledź Świat Czytników autor bloga zawsze pisze gdzie są promocje

 

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A mógłbyś wstawić fotkę Mini z czymś znanym dla porównania wielkości ? Pudełko zapłek, zwykły długopis, telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś wstawić fotkę Mini z czymś znanym dla porównania wielkości ? Pudełko zapłek, zwykły długopis, telefon.

 

Tu masz przecież fotki z Kindlem dla porównania :

 

http://swiatczytnikow.pl/test-czytnika-pocketbook-mini-maluch-ktory-duzo-moze/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak pierwsze wrażenia? Ja jestem bardzo zadowolony - owszem nie ma podświetlenia, czy dotykowego ekranu, przyciski stawiają opór i nawigowanie po menu jest na dłuższą metę trochę uciążliwe, ale gabaryty są nie do przebicia. No i ceny były fajne.

Maleńki ! Choć spodziewałem się ,że jest jeszcze mniejszy. Co w przypadku takim w jakim go potrzebuję byłoby jeszcze większą zaletą.

 

Czytnik się ładuje, zrobiłem upgrade firmware po WiFI (fajnie,że ta wersja mi wpadła). Obsługa faktycznie trochę "śmieszna" po smartfonach i Kindle Touch dotykowym ale używałem długo Kindle Classic i nawet to lubię. Ciągle brudzę ekran paluchami w Kindla Touch.

 

Jak się naje pradu ;) wrzucę książeczki. No i trzeba dokupić etui lub wsuwkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej czyta EPUB niż MOBI. Choć MOBI czyta jak najbardziej. Z etui na Allegro tylko wsuwki. Głównie filcowe, jedna skórzana. Tą chyba kupię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trzeba się przyzwyczaić, zwłaszcza jak się miało do czynienia z bardziej zaawansowanymi urządzeniami. Ja innych nie znam - to mój pierwszy czytnik, szukałem czegoś maksymalnie małego i wyboru wielkiego nie było (i chyba nie ma, ale pewności nie mam, bo nie siedzę w temacie). PB świetnie mi się sprawuje (WiFi działa...niesamowite ;) ).

 

Co do etui - firmowe to "tylko" klapka na ekran - dobrze wykonana (skóra otd.), ale tyłu nie chroni (no chyba, że ekran jest odsłonięty, wtedy klapka jest z tyłu. Choć prawdę mówiąc, to tył w moim czytniku wygląda jak nowy, a się z PB nie patyczkuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z praktyki wynika że lepiej na Kindle czytać jedną książkę a na PB drugą. Ciężko zsynchronizować oba ;)

 

PB Mini sprawdza się w podroży. Łatwo go schować, wiele miejsca nie zabiera. Wyświetlanie stron OK, trochę wolniej od Kindle startuje.

Dziwne,że firma zrezygnowała z produkcji wersji Mini i nie wypuściła już kolejnej. Nie wiem czy w ogóle są jeszcze na rynku nowe czytniki 5 calowe

 

Dzięki WiFi działa opcja SendToPocketBook. Można wysłać ebooka mailem na naszego PB lub z księgarni jesli obsługuje wysyłkę na PB.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne,że firma zrezygnowała z produkcji wersji Mini i nie wypuściła już kolejnej. Nie wiem czy w ogóle są jeszcze na rynku nowe czytniki 5 calowe

 

 

Takich czytników obecnie nikt nie ma w ofercie. Ale całkiem niezłym następcą może okazać się YotaPhone 2. Zaskakująco poprawnie pracuje z ekranem E-Ink 4,7". Dla zainteresowanych, tutaj recenzja: http://cyfranek.booklikes.com/post/1514701/yotaphone-2-recenzja-ekranu-e-ink-w-smartfonie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy,że nie jest to zły pomysł, kiedy pogodzimy się z YotaPhone 2 jako telefonem i czytnikiem na drogę. W przypadku kiedy sam telefon (smartfon) nie przypadnie nam do gustu (za słaby, za mały, za wolny), kupowanie go jako czytnik hm..trochę mija się z celem, bo będziemy nosić 2 urządzenia , oba drogie (smartfon i Yotaphone). Oczywiście kiedy mamy osobno telefon i czytnik (a niektórzy jeszcze DAPa) to też nosimy kilka urządzeń. Z reguły na drogę możemy jednak dobrać czytnik tańszy, o który nie będziemy musieli się bać (uszkodzenie), lżejszy. No ale znowu kwestia światełka - tańsze czytniki go nie mają. A szkoda.

 

Jednym słowem, Yotaphone 2 trudniej jest polecić niż taki mały czytnik jak Kobo mini czy PB Mini. Ale tych ostatnich praktycznie nie dostaniemy na rynku. Podobnie jak opisywanego przez Cyfranka na blogu Trekstora Pyrrus mini - masz go jeszcze @Cyfranku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Bywalec

Zapytam w tym wątku: szukam jakiegoś sensownego czytnika, może być używany, wymagania:
1. Bliżej 10 cali, aniżeli 7 cali - będzie robił jako "dodatkowa kartka papieru" na stojaku obok monitora i do czytania na sofie, nie wyrabiam już z drukowaniem.
2. Raczej kolorowy (tak, wiem, może to dziwny wymóg - dużo rzeczy jakie czytam/przeglądam ma jednak kolorowe wykresy)

3. WiFi.

4. Dobrze, jakby to miało Androida, żeby odpalić sterowanie do kilku softów, ale nie jest to wymóg konieczny.

 

Jakieś pomysły? Bo główna kwestia, nad jaką się zastanawiam, to czy nie kupić po prostu 10" tabletu. Pytanie tutaj, w czym taki typowy reader będzie lepszy? Bardziej wyraźny tekst? (Sorry za lame question ale wolę kogoś zapytać wcześniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności