Skocz do zawartości

Ewolucja w Laptopach (macbook pro)


Sound John

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba pierwszy raz zastosował w laptopie panel dotykowy. Dla mnie ******ście to wygląda.To takie połączenie komputera ze smartphonem. Ciekawo jak zagra z dziurki :]

Edytowane przez Sound John
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale na konferencji sam Johnny Ivy mówił, że to zamiast Aira ma być.

Nie wiem ile prawdy jest z tego 3mm z przodu w Airze. Nowy MB Pro 13' ma 14,9mm. Waży tyle samo co Air, jest mniejszy (mniejsze ramki dookoła ekranu). Może nie być "za gruby". Ja bym na pewno zamienił :)

Edytowane przez maskaspawacza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby samsung zrobił coś takiego pierwszy to też bym chciał pogadać o tym na forum.


:P


Śmiało mogę powiedzieć że samsungo robi najlepszy telefon powyżej 5" tj galaxy note. Pierwsi wymyślili genialną interakcję systemu z rysikiem. I nikt ich już w tej płaszczyźnie raczej nie pobije.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bullcrap. Bateria w Note 4 jest zajedwabista i wynik 5,5h SOT przy ~75% jasności i ciągłym LTE, to naprawdę fantastyczny wynik. LG albo Apple może w tym wypadku lizać pięty Szajsungowi ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel dotykowy w formie przyciskow dotykowych nad klawiatura uruchamiajacych podstawowe funkcje lub aplikacje jest od lat w elitebookach. Ale w apple to duzo bardziej zaawansowane i designerskie z tego, co widze. Cos w stylu ekranu dotykowego w lapku, czyli rozwiazania rowniez stosowanego od lat. Ktore zreszta slabo sie sprawdza, bo tez mam z nim do czynienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia z samasungami i z tego co widziałem to wyjątek potwierdzający regułę.

 

Bullcrap. Bateria w Note 4 jest zajedwabista i wynik 5,5h SOT przy ~75% jasności i ciągłym LTE, to naprawdę fantastyczny wynik. LG albo Apple może w tym wypadku lizać pięty Szajsungowi ;)

W s3, s3 mini, s4, s5 były problemy z aku. W s6, s7 to nie wiem, ale jeszcze chyba za wcześnie żeby pisać o problemach (w s6 też niedługo pewnie będą problemy bo 2 lata miną). Pół biedy jakby te aku były wymienialne, ale to unibody...więc albo sam bierzesz mini torxa w łapę i jedziesz z yt u boku, albo serwis i bul Pan kasę ;) . Jakoś w innych telefonach aku nie wymienia się co 2 lata (albo i wcześniej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sp5it

 

Jak to? Nie cię wprowadziła cię w stan euforii - inspirowana rzucaniem (przy okazji jakiegoś święta) indyjskich farbek - prezentacja możliwości ekranu?

I nie zachwyciła , prawdopodobnie hinduska (na pewno nie kaukaska), zadbana damska dłoń?

 

Jesteś rasistą i pójdziesz do piekła :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mieć nie równo pod sufitem żeby tyle zabulić za ten crap

Zgadzam się. Równie dobrze można zrobić hackintosha o wiele lepszego za mniejszą kasę, albo kupić lapka o lepszych parametrach i wgrać tam osx. Trzeba tylko wiedzieć którego :D . Oczywiście jak ktoś jest uparty na OSx ;) .

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Trzeba mieć nie równo pod sufitem żeby tyle zabulić za ten crap

Zgadzam się. Równie dobrze można zrobić hackintosha o wiele lepszego za mniejszą kasę, albo kupić lapka o lepszych parametrach i wgrać tam osx. Trzeba tylko wiedzieć którego :D . Oczywiście jak ktoś jest uparty na OSx ;) .

 

Dla mnie to jest cebulacstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie akcje nie są przypadkiem nielegalne? Zdawało mi się, że iOS w licencji ma wpisane, że może być instalowany tylko na jabłkach.

Ale może tylko mi się zdawało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czemu bo nie będzie znaczka jabłka? Jaki ten sprzęt ma przewagę nad innym laptopem o takich samych podzespolach?

Nie każdy musi mieć jabłko na obudowie.

No akurat ma, miałeś kiedyś MBP? Ja nie jestem żadnym fanbojem maka, ale mam od dobrych 7-8 lat MBP, który używa moja żona, która kompletnie nie dba o sprzęt - używany codziennie, bateria trzyma nadal dobrze (w stosunku do 3-letnich laptopów rewelacyjnie), wszystko jest w oryginale poza zaktualizowanym (za darmo) systemem - po prostu działa. Jedyna rzecz, która zmieniana była dwa razy to zasilacz, ale kolejne kupowane nieoryginalne. Oczywiście porządny model Della czy Lenovo też podziała odpowiednio długo, problem w tym, że cenowo wcale nie wygląda to wtedy aż tak bardzo korzystniej w stosunku do apple, a ze względu na system będzie na jabłku i tak po latach działało sprawniej i stabilniej z darmową aktualizacją.

 

ps. Samsung robił bardzo fajne ultrabooki - szkoda, że się zwinął z PL.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli główną zaletą jest system który w Polsce można legalnie na każdym komputerze zainstalować? Fajnie :D. Opłacalne jest kupowanie lapków Apple :D. Co do baterii to różnie to bywa. Znam przypadki gdzie bateria trzyma bdb (np.IBM t43 który dostałem kiedyś do naprawy).

Bateria oryginalna od nowości.

A co do ceny to wolę kupić jakiegoś poleasingowego lapka za ułamek ceny Apple (nawet używki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi też o jakość wykonania i szczegóły. Oczywiście możesz kupić sobie plastikowego laptopa, w którym na matrycy pojawia się tęcza gdy naciśniesz na ten plastik obok. Z wątpliwej jakości touchpadem (do maca ani razu nie podłączyłem myszki, tak dobrze jest zrobiony), o obsługa gestów jakaś z dupy. Nawet jak zainstalujesz maca i tak sensora nie zmienisz. Z jakością dźwięku też jakoś wybitnie nie będzie, wzmacniacz będzie miał ? Jeżeli dla ciebie wyznacznikiem jakości produktu są karta graficzna i procesor to faktycznie nie masz co zawracać sobie makiem głowy. Macbook nie jest do grania.

 

Nie znam nikogo kto przesiadał by się z macbooka na laptop z windą, raczej działa to w drugą stronę.

 

lenovo-s10-os-x.jpg

Rozumiem, że dla ciebie tak wyglądający lapek to nie jest cebulacstwo :D

Edytowane przez Sound John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO słabe argumenty bo to też jest w innych tańszych lapkach. Metalowa obudowa...nie ma problemu. Wzmacniacz...po co mi jakiś w lapku jak mogę mieć daca o wiele lepszego. Nie tak wyglądający laptop nie jest dla mnie cebulactwem. Jak mam możliwość kupienia tego samego za o wiele mniejsza kasę to wybiorę ta opcje. Może dlatego że nie mam tyle pieniędzy żeby nimi szastac na nowe Apple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności