Skocz do zawartości

Denon AH-D7200


Nemrod

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt Ci nie da gwarancji, że chociaż połowa z tego jest prawdą. Samo tłumaczenie też trochę kuleje.

Co ciekawe nie ma nic o basie, myślałem, że to będzie ich główny punkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrozumiałem tyle z tej recki:

 

- dosyć równe, miękkie brzmienie (soft, smooth), pogrubiona średnica?

- lekko kolorują, ale dla autora recenzji mogłyby bardziej (więcej sosu)

- raczej bez większych dołów i górek w dźwięku

- bardzo dobra scena, nie jak w otwartych ale bdb. jak na zamknięte, lepsza/równa jak w th900?

- poziom wyższy od mdr-z1r nie są wyraźnie gorsze od mdr-z1r mimo ponad 2-krotnej różnicy w cenie, sony lepsza scena i precyzja

- następca serii 7000, zamiast 7100

- po premierze 7200, ceny na używki 7000 (które są przekoksowane) powinny spaść

- bardziej uniwersalne od Elear?

- ułożenie na głowie ma wpływ na dźwięk

- grają ponad swój przedział cenowy (tak jak co drugie słuchawki..)

Co do sceny, na pewno nie jest taka jak w TH900. Nie mają takiej głębi i wielowarstwowości.

Z resztą mógłbym się zgodzić, poza tym, że nie słuchałem D7k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to porównywał do 900mk2, nie wiem czy tu jakieś różnice zaszły bo nie słuchałem żadnych 900. No i jest użyte sformułowanie sound field, więc pole - szerokość? Nie ważne zresztą. :) w każdym razie nie są chyba klaustrofobicznie zamknięte.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to porównywał do 900mk2, nie wiem czy tu jakieś różnice zaszły bo nie słuchałem żadnych 900. No i jest użyte sformułowanie sound field, więc pole - szerokość? Nie ważne zresztą. :) w każdym razie nie są chyba klaustrofobicznie zamknięte.

Ja w sumie też, tylko MK 2 nie dopisałem.

MK1 to słuchałem rok temu ale mimo wszystko uważam, że dwójki grają bardzo podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku pisałem, że D7200 to są równe słuchawki.

Jeżeli ktoś oczekuje takiego ocieplenia i namacalności jaką mają PM-3, to się zawiedzie.

Technicznie natomiast Denony są lepsze - lepsze wykończenia skrajów pasm, większa przestrzeń, separacja, itp.

Ubolewam, że nie słuchałem D7k, także nie mogę się odnieść, jak mają się do klasyka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku pisałem, że D7200 to są równe słuchawki.

Jeżeli ktoś oczekuje takiego ocieplenia i namacalności jaką mają PM-3, to się zawiedzie.

Technicznie natomiast Denony są lepsze - lepsze wykończenia skrajów pasm, większa przestrzeń, separacja, itp.

Ubolewam, że nie słuchałem D7k, także nie mogę się odnieść, jak mają się do klasyka.

wow to nieźle, już tu nie zaglądam dla swojego portfela ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego oczekiwałem porządnego kicka w niskich tonach, agresywnego basu. TH610 pod tym względem lepsze? TH900 mk1?

Nie wiem co to jest agresywny bas, ale Denony wg mnie schodzą niżej, ale kosztem mniejszości midbasu względem OPPO.

D7200 bas jest dynamiczny i rytmiczny. Kontrola też zapewnie lepsza od PM3.

Czyli dobrze zrobiłem kupując fostexy th900 teraz tylko zrobić recabling wymienić pady i oby to były już słuchawki na dłuższy czas ;)

Jak dla kogoś priorytetem jest V- kowe brzmienie, to na pewno. ;)

Ale żeby nie było, sam rozważam jeszcze zakup Fostexów, względem moich potrzeb do muzyki elektronicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilościowo ile jest sub-basu i mid-basu? Kurczę, naprawdę nie wiem co kupić. :D

 

Marcus niepotrzebnie się wycofałeś z zakupu, jeśli finanse pozwalają mógłbyś sobie porównać ręka w rękę z TH900 i zostawić jedną parę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem dlaczego oczekiwałem porządnego kicka w niskich tonach, agresywnego basu. TH610 pod tym względem lepsze? TH900 mk1?

Nie wiem co to jest agresywny bas, ale Denony wg mnie schodzą niżej, ale kosztem mniejszości midbasu względem OPPO.

D7200 bas jest dynamiczny i rytmiczny. Kontrola też zapewnie lepsza od PM3.

Czyli dobrze zrobiłem kupując fostexy th900 teraz tylko zrobić recabling wymienić pady i oby to były już słuchawki na dłuższy czas ;)

Jak dla kogoś priorytetem jest V- kowe brzmienie, to na pewno. ;)

Ale żeby nie było, sam rozważam jeszcze zakup Fostexów, względem moich potrzeb do muzyki elektronicznej.

 

Pod gatunki muzyczne które słucham v-kowe brzmienie najlepiej się sprawdza ;)

A do tego udało mi się kupić th900 w cenie preordera d7200 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilościowo ile jest sub-basu i mid-basu? Kurczę, naprawdę nie wiem co kupić. :D

 

Marcus niepotrzebnie się wycofałeś z zakupu, jeśli finanse pozwalają mógłbyś sobie porównać ręka w rękę z TH900 i zostawić jedną parę.

ICTC właśnie gdyby finanse na to pozwalały;) ja mam na zbyciu jeszcze shury więc sobie z nimi porównam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wiem dlaczego oczekiwałem porządnego kicka w niskich tonach, agresywnego basu. TH610 pod tym względem lepsze? TH900 mk1?

Nie wiem co to jest agresywny bas, ale Denony wg mnie schodzą niżej, ale kosztem mniejszości midbasu względem OPPO.

D7200 bas jest dynamiczny i rytmiczny. Kontrola też zapewnie lepsza od PM3.

Czyli dobrze zrobiłem kupując fostexy th900 teraz tylko zrobić recabling wymienić pady i oby to były już słuchawki na dłuższy czas ;)

Jak dla kogoś priorytetem jest V- kowe brzmienie, to na pewno. ;)

Ale żeby nie było, sam rozważam jeszcze zakup Fostexów, względem moich potrzeb do muzyki elektronicznej.

Pod gatunki muzyczne które słucham v-kowe brzmienie najlepiej się sprawdza ;)

A do tego udało mi się kupić th900 w cenie preordera d7200 ;)

To gratki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko czekam na paczkę z UK a następnie trochę je zmodyfikuje przydało by się zrobić w nich gniazda wymienić kabel na krótszy a do tego dochodzi kupno nowych padów bo te stockowe są już dosyć poniszczone

Edytowane przez MarcusFenix69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie...NightHawki ..najlepsze muzycznie słuchawki w tej cenie,choćby się opozycja wykrwawiła ,taka kolej rzeczy...

THX-00 Macieju żałuj że nie posłuchałeś, świetne słuchawki, średnica super dobra jak na denonowate....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności