Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki z potężnym bassem, które wybrać?


zuzamen22

Pytanie

Witam wszystkich. Pragnę zakupić słuchawki wokoluszne z bardzo mocnym bassem. Słucham dużo rapu, trapu (czyli subbass) i Hands Up'u. Aktualnie posiadam JVC HA-FX1X (dokonałowe) oraz JVC HA-MR77X-E (nauszne). Te pierwsze zadowalają mnie w 100% ponieważ są bardzo podatne na ustawienia korektora itp. Natomiast w nausznych brakuje mi trochę tego kopa mimo tego, że dla innych już te konkretnie masują głowę :). Muzyki słucham z Xperii Z1 która oferuje bardzo mocne wzmocnienie dźwięku dzięki kernelowi z Sound Control :)

Znalazłem ostatnio JVC SZ1000 które mają osobny woofer. Wszędzie pisze, że bass jest dobry ale znalazłem porównanie do moich i pisało, że jest podobnie co mnie trochę zmartwiło. Widziałem również jakiś model SONY z serii bassowych, są sporo tańsze i tak się zastanawiam. Mógłbym ewentualnie dokupić do nich wzmacniacz słuchawkowy więc o moc raczej nie trzeba się martwić :)

Polecicie coś co spełni moje wymagania? Może ktoś z Was miał odsłuch na jakimś fajnym sprzęcie który nie kosztuje kto wie ile. Dziękuję i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Co do Creative Fatal1ty to mogę powiedzieć, że są w Media Expercie do odsłuchu, a same słuchawki miały właśnie ten basowy charakter, czyli bas było czuć, ale nie był tak mulący, a średnica i wysokie chociaż czuć było, że idą ćwierć kroku za basem, nie były jakimś porzuconym i niechcianym dzieckiem i creativy jak na swoją cenę (99zł) grały dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Skoro podałem SZ1000 to tak do 1k zł ;). Okej, sprawdzę te Soniacze, dzięki za propozycje :)

Sony MDR‑XB950BTB

 

O znalazłem, właśnie te jeszcze mnie zainteresowały. Poczytałem trochę i zauważyłem opinie, że są trochę za ciche. Widzę, że można je podpiąć przez aux co jest dużą zaletą. Które wypadną lepiej, JVC czy Sony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

A tak na szybko, Fiio E11K czy Fiio E12? Patrząc okiem elektryka widzę, że różnią się mocą, reszta to zagadka dla mnie :)

Te sklepy u mnie mają do zaoferowania co najwyżej Beatsy lub inne dziwy :(

W MM słuchałem na jakichś Bose za 1300 zł. Grały jak słuchawki za 50zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

O, ta cena jest ok :D

Serio te ultrasone zagrają z mocniejszym bassem niż te JVC? Aż się mi wierzyć nie chce :D

Muszę gdzieś to odsłuchać... Tylko takich słuchawek w sklepie nie uświadczy :(

 

No w takiej cenie i w takim stanie jak na OLX to jest moim zdaniem dobra oferta, zwłaszcza porównując do cen sklepowych. Tu masz jeszcze recenzję tych PRO 900 http://forum.mp3store.pl/topic/58848-ultrasone-pro-900/

 

 

A tak na szybko, Fiio E11K czy Fiio E12? Patrząc okiem elektryka widzę, że różnią się mocą, reszta to zagadka dla mnie :)

Te sklepy u mnie mają do zaoferowania co najwyżej Beatsy lub inne dziwy :(

W MM słuchałem na jakichś Bose za 1300 zł. Grały jak słuchawki za 50zł...

 

Potrzebujesz wzmacniacza do swojej Z1? Jeśli się zdecydujesz na PRO900 to ze wzmacniaczem się nie spiesz, one mają 40 Ohm więc najpierw przetestuj, posłuchaj, a później stwierdzisz czy jest on wymagany.

 

Jak byś chciał o nich poczytać to zajrzyj:

E11K - http://zakupek.pl/test/wzmacniacze/recenzja-fiio-e11k-kilimanjaro2/

E12 - http://zakupek.pl/test/wzmacniacze/recenzja-fiio-e12-mont-blanc/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardzo wam dziękuję :)

Przypomniałem sobie o tym wzmacniaczu bo mi raz kolega pisał, że ma jakiś i wygooglowałem teraz. Moja Z1 gra głośniej niż HTC M8 a on ma najmocniejsze wyjście słuchawkowe ze wszystkich (może ktoś z was słyszał).

Zaciekawiły mnie filmiki na YT gdzie drży kartka papieru położona na słuchawce, u mnie nie ma takiego efektu ale na głowie czuć wibracje.

Ale raczej potrzebny nie będzie bo obecne mają ponad 40ohm. Najlepiej by było gdybym mógł posłuchać na tych modelach, postaram się poszukać ofert w sklepach ;)

Te recenzje już czytałem właśnie, długie ale warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Aż mi się uśmiech na twarzy robi jak to widzę :D

Ja słucham prawie wszystkiego ale głównie to trap, rap i Hands Up, myślę, że się nada :)

Tylko te SZ2000 są sporo droższe :/. Orientujesz się czy SZ1000 grają jakoś dużo gorzej? Teoretycznie znikomo różnią się tylko zakresem, reszta niby ta sama :)

Edytowane przez zuzamen22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

SZ1000 nie miałem przyjemności słuchać. Ciekaw jestem tych Ultrasone PRO900 które polecają koledzy. W tej recenzji:

http://www.dobreaudio.pl/recenzje/test-sluchawek-jvc-ha-sz1000-z-series/

autor pisze że brak efektu "WoW" dla Sz1000. Dziwne, bo faktycznie z tego co widzę to różnica jest chyba tylko w impedancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jako były posiadacz HA-SZ2000 dodam, że wprawdzie potrafią one zagrzmieć monstrualnym basem, ale żeby to uzyskać trzeba go z nich wyciągnąć - najczęściej equalizerem. To samo zresztą można dowiedzieć się w tym temacie z head-fi.

Natomiast poza tą unikalną cechą, naprawdę nie grają zbyt dobrze. No i jakość wykonania pozostawia dużo do życzenia. Ja po ciągłym skrzypieniu plastiku przy każdym najmniejszym ruchu miałem dosyć i sprzedałem.

 

Mógłbym zaproponować Sony MDR-XB950. To naprawdę dobrze zrobione słuchawki z konkretnym basem. No i łatwo je przetestować - często wystawiane są (lub chociaż były) w elektromarketach.

Aktualnie sam testuję przedstawiciela nowej linii Solid Bass od Audio Technica. Może warto będzie poczekać na ich premierę w Polsce?

Na pewno też bas (i subbas!) oferują Beyerdynamic DT770 Pro, szczególnie po wymianie padów na HM5 super soft. Jeżeli potrzebujesz basowych słuchawek, które jednak nadają się też do niebasowej muzyki i przy tym nie rozlecą się po roku - sugerowałbym właśnie taką opcję :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności