Skocz do zawartości

IBasso IT03


Vaiet

Rekomendowane odpowiedzi

iBasso ma design jedyny w swoim rodzaju wśród uniwersali. Albo Ci siądzie, albo nie. Wszystko zależy od kształtu wewnętrznej części Twojej małżowiny usznej. Z SE535 jak i jakimikolwiek innymi Shure problemu z fitem nie będzie żadnych, bo są dużo bardziej ergonomicznie przyjazne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się udało przymierzyć w mp3store w Krk. I pierwsze wrażenie było pozytywne. Szczególnie seal złapany od strzała. Kształt kopułek podszedł mi idealnie. Problemem może być odcinek pamięciowy (zależy co kto lubi) i raczej głębsza aplikacja (co wiąże się zazwyczaj z lepszym tłumieniem ale i szybszym zmęczeniem uszu, przynajmniej u mnie). Przykładowo Phantomy mają tą przewagę, że są 3 kabelki w zestawie a w ibasso mamy tylko taki z odcinkiem pamięciowym za czym ja nie przepadam. No było z tym kabelkiem trochę walki ale jakoś udało się ułożyć i jest komfortowo.

 

Nic nie zastąpi własnych przymiarek i odsłuchu :)

 

Ciekaw jestem jakby wypadły IT03 w porównaniu z UE Triple.Fi 10 na które jest szał w jednym z tematów :) Vaiet, czekam na opinie :)

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć, bo od czasu jak dostałem Triple.Fi, nie miałem IT03 w uszach i... nie mam póki co na nie ochoty xD Mało tego, zastanawiam się nad remoldem na customy xDDDDD Na szybko mogę jedynie powiedzieć, że w porównaniu do iBasso, góra w Triple.Fi miażdży. Średnica ma mniej mięsa, ale nadal dziwnie muzykalna zwłaszcza, że zapamiętałem je z poprzedniego spotkania jako dość mocno V-kowate i wycofane w środkowym paśmie. Bas w Triple.Fi ma trochę mniejsze zejście, mniej ogólnej masy, ale jest liniowy i naprawdę świetny. W gruncie rzeczy idealny jak dla mnie, choć nie tak efekciarski jak ten w IT03. Nie zrywa beretu, raczej sprawia, że od bujania głową łamie się kręgosłup :D

 

I ta scena w Triple.Fi! *.*

 

Mam dwie pary zajedwabistych doków i się zaczynam zastanawiać, czy jest sens kupować Flare R2S xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie dałoby radę zestawić sine z IT03...

 

Sine są lepsze od IT03, lepszy balans tonalny, kontrola dźwięku w całym paśmie

 

choć IT03 mają więcej dołu jak ktoś lubi i zdecydowanie łatwiej je napędzić, żeby grały na 100%, pionek wystarczy

No właśnie miałem okazję testować sine , ale jakoś dziwnie zagrały - przyciemnione jakieś bez wyrazu. Mam pytanie mykupyku używałeś ich na fiio X7 na am3 jeśli tak na jakich ustawieniach ?

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Troszkę odświeżę temat.

Mam i ja . Fakt trzeba przymierzyć bo rzeczywiście są trochę duże ale moim zdaniem to na plus . Do moich uszu pasują jak ulał. Choć z tipsów, które są w zestawie żaden nie pasował . Musiałem dopasować . Gdzieś tam miałem od vsonic i te pasowały jak ulał - choć szukam nadal takich jak od shure lub phonak audeo - ale wewnętrznie nie pasowały .

Dźwięk : fakt bas jest znakomity , wydaje mi się że jest dolny bas. Nie dominuje, nie jest rozlany lecz dobrze kontrolowany. nie lubię basowych słuchawek, ale to mnie zauroczyło.

Separacja - moim zdaniem nie tak dobra jak final audio - ale też znakomita .

Tony średnie dobre i wysokie rejestry też.

Wszytko ładnie się zgrywa - nic nie jest nachalne . Przyjemnie się tego słucha .

Uważam że jest to jeden lepszych zakupów jakie miałem w ostatnich latach .

Źródło - fiio x7 . teraz czas na kabel zbalansowany - zobaczymy jak to będzie .

Polecam wszystkim, którzy chcą mieć radość słuchania !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam trochę niesmaczne pytanie. Od zawsze mam problem z uszami które produkują u mnie duże ilości woskowiny. I wychodzi na to, że jedna słuchawka z lekka się zatkała:( Wrrr, brrr i w ogóle. Czy jest jakiś domowy sposób na pozbycie się problemu?

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kubek z ciepłą wodą. Zanurz na chwilkę samą siateczkę, kilkadziesiąt sekund powinno wystarczyć. Potem jakiś wacik i powinno być spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam zbalansowanego kabelka do tych słuchawek. Kto u nas robi takowe?

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Jimmy Dragon. IMO jego hybryda jest lepsza od stockowego :) Posiadam takowy, choć poprzedniej generacji (4żyły srebra + 4żyły linki Fatso) i sobie chwalę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszyscy wtajemniczeni namawiają mnie na ten kabelek :) do IT03, Mocno ciekaw jestem efektu.

Stockowy, a zbalansowany dodatkowy od iBasso to różnica. Ten drugi tez daje sporo.

Wiem. Wczoraj słuchałem IT03 na kabelku iBasso CB12 podłączonych do iBasso PB3. No jest wow po balansie. Wielkie wow, mówiąc szczerze ;D Gdyby kasa się w portfelu zgadzała, to wyłożyłbym całą sumę bez mrugnięcia okiem na kabel i wzmaka, bo tworzą kapitalne combo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przymierzam się do zakupu jakiegoś kabla zbalansowanego do tych słuchawek. Niestety w tej chwili budżet na niezbyt wiele pozwala więc skończę najpewniej z kabelkiem od fiio z mp3store. Czy abstrahując od jakości wykonania spełni on swoje zadanie?

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stockowy kabel jest wysokiej jakości, więc nie wiem, czy ten od Fiio nie będzie jednak downgrade'em... Lepiej mimo wszystko poczekać, dozbierać i kupić raz a porządnie. Taka moja filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Moderator

Mam 03 i mialem długi czas na sklepie AKR01, coś o nich napisać mogę. Moim zdanie słuchawki na podobnym poziomie reprodukują niskie, ale pozostałe pasma znacznie się różnią. AK nie są tak kolorowe i funowe jak 03. W ibasso szalejący bas i lekko podbita góra plus średnica lekko wypchnięta daje moim zdaniem tyle radości ze słuchania. AK to takie rozwiniecie IE800, wielu klientów u mnie wymieniło ie na AK. Neutralna/płaska średnica plus aksamitna góra i bas jw. Znacznie bardziej uniwersalne IT03 acz nie każdemu pasuje ich kształt.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności