Skocz do zawartości

Nowicjusz i kilka pytań.


wyrewolwerowany9

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupiłem ostatnio głośniki microlab solo7c i poczytałem troszkę różnych rzeczy i mam kilka niejasności, a dokładniej..
Czy jest jakikolwiek sens kupować daca skoro muzyki słucham głównie z yt/mp3 i oglądam filmy/yt.
Kartę w komputerze mam najzwyklejszą, a planowałem zakupić DAC'a (prodigy cube). Fajnie gdyby była możliwość podpięcia TV i komputera.

Troszkę chaotycznie to napisałem więc:

1. Czy jest sens kupowania DAC'a w moim przypadku?
2. Czy różnica z DAC będzie odczuwalna?
3. Jaki inny DAC w podobnej cenie?
4. Co mogę dodatkowo zrobić żeby głośniki grały lepiej?

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam! :)

Edytowane przez wyrewolwerowany9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak, raczej. Też słucham w większości mp3, częściowo flac (w sumie i tak nie słyszę różnicy), bardziej zaawansowanych formatów na razie nie testowałem. Czasem też YT, a co :)

2. Powinna być, ale tak na prawdę nikt Ci nie zagwarantuje, każdy słyszy po swojemu. Niektóre integry też potrafią grać nieźle. Oczywiście dac dacowi nierówny, można kupić dziadostwo które zagra jeszcze gorzej.

3. Jeśli dysponujesz wyjściem optycznym to Fiio D03 jest bardzo chwalony i śmiesznie tani. Karty wewnętrzne bierzesz pod uwagę? (edit, zapomniałem o TV)

 

http://www.audiofanatyk.pl/polecane-daci-i-karty-dzwiekowe/

 

4. Druga kluczowa kwestia to akustyka, czyli odpowiednie ustawienie głośników, urządzenie pomieszczenia - warto poczytać o tym.

Edytowane przez jouhou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/dac-usb-sabre-es9023-wyjscie-rca-sluchawkowe-24-96-i6091915568.html

Coś takiego dla przykładu, jakbyś z ebay zamówił to wychodzi 115zł. Moim zdaniem w tej cenie nie da się lepiej. A Fiio d03k miałem, ten na sabre jednak lepszy.
A to co podałeś (prodigy cube)to dac + wzmacniacz słuchawkowy. Nawet dużo jest na rynku takich sprzętów, bliźniaczo podobnie wygląda audinst hud-mx1.


Edit: Nie doczytałem, pod tv to właśnie taki d03k idealny, jeśli masz wyjścia optyczne. Bo daca na usb do telewizora nie podłączysz.

Edytowane przez aneno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam wejścia optycznego. Skoro różnica jest odczuwalna to jednak zdecyduje się na kupno DAC'a.
Tylko pozostaje kwestia podłączenia komputera i TV na raz? Jest taka możliwość w DAC'ach?

I pytanie końcowe jaki DAC pod moje zastosowania i sprzęt?

 

/edit
Czemu nie podłącze pod TV? Port USB musiałby mieć tylko zasilanie, tak?
Jest DAC, który posiada USB oraz wejście optyczne? Jeżeli tak to jaki wybrać?

Edytowane przez wyrewolwerowany9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym DAC co posłałem usb oprócz tego że pełni rolę zasilania, to leci przez nie sygnał dźwięku. Komputer potrafi wysłać tam taki sygnał, wykrywa urządzenie - telewizor nie.
Z TV jedyną opcją jest wyjście cyfrowe toslink lub coaxial.

W ogóle nie wiem czy my się źle nie rozumiemy - chcesz do daca mieć podłączone te microlaby i samego daca przepinać pomiędzy tv a komputerem, mieć podłączone tv i pc naraz, czy masz telewizor podłączony jako ekran do pc?

Edytowane przez aneno
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiotrak prodigy cube z tego co widzę posiada wejście optyczne oraz USB? Dobrze widzę, czy to coś innego? Wybaczcie, że zadaje głupie pytania, ale jestem kompletnie zielony w temacie.
Jeżeli DAC w/w posiada oba wejścia to bez problemu mógłbym podpiąć TV i komputer jednocześnie?

/edit

Mam 2 osobne urządzenia (tv+komputer) + głośniki. Chciałbym żeby miały wspólnego DAC'a.
Dodatkowo karty wewnętrzne odpadają bo nie mam wejścia na nią..

Edytowane przez wyrewolwerowany9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma aktywne głośniki, więc mu wzmacniacz nie jest potrzebny tylko sam dac. I chce do niego podłączyć pc oraz tv tak żeby możliwe było przełączanie się między nimi.

Czyli dac mógłby być na przykład taki: http://www.ebay.com/itm/SMSL-Sanskrit-6TH-DAC-WM8740-CM6631A-Asynchronou-USB-Coaxial-Optic-32Bit-192K-B-/111274353147?hash=item19e877e1fb:g:s3cAAOxy4dNS9GJ8

Chyba że jeszcze masz słuchawki? Bo nie wspominałeś. Wtedy się znajdzie inny dac.

Edytowane przez aneno
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lajka pan kliknij, będę miał +1 do profilu :D

Jakościowo to on pewnie jest dobry, tylko tak czytam że są z nim problemy i czasem potrafi nawet zepsuty przyjść.
Nie znam daców z podobnymi możliwościami za podobne pieniądze, dlatego nie wysyłam propozycji. Może warto by było uzbierać trochę pieniędzy i polować na używany cambridge audio dacmagic 100?
Bo to jest taki wydatek, że jakbyś raz kupił to zostanie na długo.

Na początku powiedziałeś że nie masz wyjścia optycznego w tv, a my teraz daca szukamy. To masz czy nie masz? :P Toslink lub coaxial.

Edytowane przez aneno
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, ja bym do tych głośników nie kupował nic droższego niż 150zł, jeśli nie planujesz ich zmieniać to taki dac będzie przerostem formy nad treścią. Tylko po prostu tyle kosztują porządne sprzęty które mają po kilka wejść.
Taka jest cena tej wygody. Pewnie znajdziesz jakieś tańsze ale nadal...

Za to widzę że w tych solo 7c są dwa wejścia chinch, zobacz co się dzieje jak podłączysz dwa różne źródła do tych chinch.

edit: http://www.mp3store.pl/article/smsl-m3-black-ean.6970141850588,2016280389872082124.html
tu masz, idealny.

Edytowane przez aneno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności