Skocz do zawartości

DAC - do 4 tys, zbalansowany, muzykalny, wyraźnie lepszy od Citrone Tu


hechlok

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, zastanawiam się, czy znajdzie się coś takiego. Testowałem m.in. M-DAC i Gungnira, ale pomimo pewnych drobnych przewag w zakresie sceny i separacji, to brzmienie Citrone jest bardziej naturalne i rzeczywiste, blachy brzmią jakby miały grubość, a gitara jak gitara. Pojawił się gdzieś na horyzoncie Hegel HD20, ale nie miałem okazji go posłuchać. Macie jakieś pomysły? Czego powinienem posłuchać?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj sobie Myteka 192 to zobaczysz, jak wbrew pozorom nienaturalnie brzmi Citrone :) Ta grubość, którą zachwalasz to właśnie przerysowanie kreski charakterystyczne dla lampy - przesiadając się oczywiście z czegoś takiego, na przykładowo szybki tranzystor można mówić, że brzmienie tego drugiego jest odchudzone, ale to nie tutaj tkwi problem. Ewentualnie jakieś DIY, w takiej kwocie można już myśleć o sensownie wykonanym układzie na Sabre ES9018.

 

Napisz PM'ke do @Minczin on miał podobną przygodę i za moją poradą przeskoczył z Citrone na Myteka - STAX'y magicznie odżyły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj sobie Myteka 192 to zobaczysz, jak wbrew pozorom nienaturalnie brzmi Citrone :) Ta grubość, którą zachwalasz to właśnie przerysowanie kreski charakterystyczne dla lampy - przesiadając się oczywiście z czegoś takiego, na przykładowo szybki tranzystor można mówić, że brzmienie tego drugiego jest odchudzone, ale to nie tutaj tkwi problem. Ewentualnie jakieś DIY, w takiej kwocie można już myśleć o sensownie wykonanym układzie na Sabre ES9018.

 

Napisz PM'ke do @Minczin on miał podobną przygodę i za moją poradą przeskoczył z Citrone na Myteka - STAX'y magicznie odżyły ;)

No patrz, a ja mam dokładnie odwrotne odczucia. Kontury vs pełna muzyka, Mytek vs Citrone. I wydaje mi się, że i tak największe znaczenie w tym wypadku ma to co jest za DACiem, bo on jest 1/3 toru. Nie pamiętam jakie Staxy ma Minczin, wiem jakie słuchawki ma Hechlok i jakie on ma Citrone, jakie ma lampy i znam Mytek'a. I naprawdę, bardzo naprawdę zastanawiam się czy bym mu to polecił, skoro do tej pory szukał on raczej dociążenia, i lampy które (IMO) mulą straszliwie, jemu się podobały.

 

Hegel20 już prędzej, ale to dalej nie będzie to czego on szuka :) Ma chłopak napady audiofilii nervosy i na pewno trzeba pomóc, ale nie wiem czy zmiana DAC'a mu poprawi humor. Ja kiedyś., mając właśnie Mytek192 w domu, jak dostałem Citrone, to system mi odżył. Później zmiany już szły we właściwym kierunku. Dzisiaj mam DAC'a który daje mi pełnię satysfakcji, chociaż pojawiają się różne pokusy zmiany, to jednak obiektywnie, lepszego nie jestem w stanie już dla siebie kupić.

 

W ogóle od pewnego czasu zacząłem przyjmować zasadę (zdrową dla mnie przede wszystkim), że nowe podnosi ciśnienie i wywołuje emocje, ale niekoniecznie jest lepsze od tego już od dawna dobrze znanego. O czym się człowiek przekonuje po pewnym czasie.

Edytowane przez Fatso
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontury na Myteku? Nie wiem naprawdę, skąd taka ocena, ale jak wiadomo każdy ma prawo do własnej :) Minczin ma Lambdy - niestety nie powiem Ci jaki model dokładnie. Wiem, że dopóki nie spróbuje innej szkoły to nikt mu nie da pewności, że takie coś nie jest stworzone dla niego - a jak sam mówisz duże znaczenie ma także to co jest za DAC'em i to tam mógłby poczarować :) Czarowanie w sekcji DAC'a nie jest zbyt dobrym pomysłem, bo nikt nie da pewności, że gdy te czary wzmocnimy to będzie równie kolorowo. DAC ma podać możliwie czysty i naturalny sygnał - dlatego w mocno zaawansowanych i konkretnych systemach rządzą rozwiązania takie, jakie oferuje np. MSB.

 

Dla mnie niekoniecznie nowe znaczy lepsze - ale czas spędzony z danym sprzętem, im jest go więcej, tym lepsze daje możliwości jego obiektywnego podsumowania. Dlatego tak bardzo rzucałem się w temacie Sennheisera, aby nie pojawiło się zaraz kilku mądrych znawców Orfeusza, którzy mieli do niego 5-minutowy dostęp. Dzisiaj dostałem przykładowo DT-150 do ręki i nie wyobrażam ich sobie grających z przerysowującej lampy pokroju SOHA. Są gusta i guściki, dlatego prosił o propozycję czego posłuchać to mu ją podałem - nikt nie każe od razu robić zakupów, a odsłuch świetnie leczy chorobę, o której wspomniałeś i z którą wielu z nas się zmaga(ło).

 

P.S.

Nawiązując do pierwszej części wypowiedzi - może szukać dociążenia, bo właśnie ma zrobione odwrotnie. Kupił DAC'a, który lubi czarować, a wzmacniacz jeśli to The Wire w praktyce nie robi swojego większego narzutu. Gdyby było odwrotnie mógłby uzyskać większy efekt, bo znacznie łatwiej poczarować sygnał analogowy we wzmacniaczu, jak w DAC'u, gdzie powinien on powstać możliwie prawidłowo odwzorowany.

Edytowane przez Chickenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze kojarzę Twój wzmak, to Mytek zgra się z nim super, czego nie powiedziałbym o Citrone, bo tu już przesada może być. Hechlok ma Wire - ogólnie to raczej klinicznie brzmiący klocek i Citrone mu dobrze robi.

 

A co do zakupów i słuchania :) Wiesz jak to działa. Kupuje się, żeby posłuchać. Szans na to, że posłuchać i kupić jest mało, jeszcze mniej na posłuchać i oddać :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdego obowiązuje możliwość zakupienia i zwrotu towaru w terminie 14 dni :) I każdy może poszukać po forum osoby będącej w posiadaniu - jeśli są chęci to całość idzie bezproblemowo załatwić :D

 

Ze wzmakiem to było do Majkela, jak dobrze rozumiem :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi :) w tym momencie nie mam napadu nervosy, ostatnio mam raczej fazę na zmiany toru w ramach posiadanych sprzetow. Podoba mi się bardzo granie Citrone i lubię też możliwość zmiany lamp - teraz np. słucham na Psvane, bo ostatnio mam fazę na HD600 i lubię zdjąć z nich kocyk. Do docieplenia kupiłem wzmacniacz lampowy, także nie szukam jednego toru idealnego, bo gust zmienia mi się w zależności od wielu czynników - np. nastroju i rodzaju muzyki. Uczę się brzmienia swoich sluchawek, lamp itd, żeby lepiej niż do tej pory świadomie dobierać zestaw do tegi, co chcę w danym momencie osiągnąć. Skakanie z kwiatka na kwiatek temu nie służy. Chciałem tylko wiedzieć, czy jest coś w stylu Citrone, co jest uznawane za obiektywnie lepsze (i ładniejsze :)), żeby kiedyś przy okazji rzucić uchem. Jak się pojawi gdzieś na horyzoncie Hegel lub Mytek, to z chęcią posłucham, ale tak jak pisze Fatso, z klinicznym graniem jest mi nie po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdego obowiązuje możliwość zakupienia i zwrotu towaru w terminie 14 dni :) I każdy może poszukać po forum osoby będącej w posiadaniu - jeśli są chęci to całość idzie bezproblemowo załatwić :D

 

Ze wzmakiem to było do Majkela, jak dobrze rozumiem :)?

Ze wzmakiem to do Ciebie. W sumie sporo gadaliśmy jakiś czas temu, ale pewnie sporo już się zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko skąd kto ma wiedzieć jak gra ostatni Citrone balansowany? Ja Ci nie doradzę, ale tylko mogę powiedzieć, że jak się wybierzesz do Audionanika, to możesz posłuchać bardzo sensownego DACa po balansie lub RCA, który nie ma lamp i pewnie też porównać ze swoim.

Dla mnie opcja wymiany lamp byłaby przekleństwem, bo miałbym mało kasy na koncie, pełno kartonów lamp na sprzedaż, które by odpadły w porównaniach, a do tego zdiagnozowaną nerwicę z podłożem kompulsywnym, bo dalej by mi się wydawało, że te najlepsze są wciąż do na ebay'u. Kiedyś miałem dwa pudła lamp do wzmaka lampowego. Na szczęście nie był mój, ale tylko jedno lampa prostownicza i jeden typ lamp sterująco-wyjściowych (niesymetryczna duotrioda, wzmak z trafami) to był ten właściwy, lepszy niż cała reszta wybór. Gdyby te sprzęty były moje, to bym pewnie polował raz na jakiś czas na coś, co ludzie powiedzieli, że jest super (a jak wiemy, każdy ludź jest inny i gada trochę co innego), i tak ciągłe straty kasy i wieczny handel. Świat op-ampów i tranzystorów na szczęście jest uboższy, nikt nikomu nie wmawia, że ten op-amp to tylko z tego rocznika z takim nadrukiem, i szybko dochodzę do ostatecznych wniosków czego używać. I do tego gra to co najmniej nie gorzej niż bańki.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie opcja wymiany lamp byłaby przekleństwem, bo miałbym mało kasy na koncie, pełno kartonów lamp na sprzedaż, które by odpadły w porównaniach, a do tego zdiagnozowaną nerwicę z podłożem kompulsywnym, bo dalej by mi się wydawało, że te najlepsze są wciąż do na ebay'u.

Dlatego cieszę się, że w moim DAC lampy są na stałe :)

 

Niemniej jednak podsumowałeś trafnie jakieś 80% audiofilskiego świata. Po raz kolejny. Gratulacje ! :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy jest ten DAC R2R - http://soekris.eu/shop/dac_modules_dam1021/dam1021_02_002_resistor_version_en.html

Cena kusząca biorąc pod uwagę fakt że podobne rozwiązania znajdziemy dopiero w sprzęcie MSB Technology za 30k $ :P

Gdybym miał pieniądze pewnie sam bym się tym interesował.

Edytowane przez BamboszeK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek nabyłem 2Qute. Cayin dla mnie jako dac był nijaki. Średnio się zgrywał z ich ampem. Po przerobieniu paru dacow stwierdziłem że chord najbardziej mi pasuje synergicznie do reszty zestawu. Od siebie polecić mogę d18 + gustard u12 jeszcze.

 

Sent from my LG-H961N using Tapatalk

Edytowane przez pankracy_waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chordów ogólnie nie znam, ale w przypadku Mojo to on zagra i jasno i ciemno, i z ogromnym basem i bardzo dużą ilością góry - wszystko zależy od tego jakie słuchawki sie do niego podepnie...

 

Na giełdzie hifi jest Hegel HD25 za 4600, więc całkiem niezła cena, ale w ciemno na tym poziomie to już bym nie kupił. I tak uważam, że jego cena sklepowa jest przesadzona.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności