Skocz do zawartości

DAC - do 4 tys, zbalansowany, muzykalny, wyraźnie lepszy od Citrone Tu


hechlok

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowanie nie są. Porównując do tego co znasz to bym określił granie w charakterze LeA.

 

Sent from my LG-H961N using Tapatalk

 

To dobre porównanie. Też tak go odbieram - może rzeczywiście nie jest jasny - jest równy i analityczny. Właśnie słucham go z DT990 i jest świetnie.

 

Wygląda na to, że muszę po prostu przy okazji posłuchać kilku DACów z tej półki i zobaczyć, czy jest tam coś, co mnie jakoś ujmie bardziej niż Cytryna. Widzę, że nie ma jasnej odpowiedzi i że dużą rolę grają preferencje, ale widzę też, że w tej kategorii cenowej nie ma jakiś powalających różnic jakościowych między sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na giełdzie hifi jest Hegel HD25 za 4600, więc całkiem niezła cena, ale w ciemno na tym poziomie to już bym nie kupił. I tak uważam, że jego cena sklepowa jest przesadzona.

Tylko przy takiej kwocie przynajmniej nie powinno być problemów z ewentualną odsprzedażą.

Można posłuchać i puścić dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na giełdzie hifi jest Hegel HD25 za 4600, więc całkiem niezła cena, ale w ciemno na tym poziomie to już bym nie kupił. I tak uważam, że jego cena sklepowa jest przesadzona.

Tylko przy takiej kwocie przynajmniej nie powinno być problemów z ewentualną odsprzedażą.

Można posłuchać i puścić dalej.

 

 

Nie mam ciśnienia, a nie chcę "zamrażać" 4500 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu tego HD wyłania mi się raczej analityczno suche granie. Idac6 grał mi w podobny sposób. Rozdzielczo ale za płasko. Detal nad dynamikę.

 

M.

 

Sent from my LG-H961N using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Synergia i preferencje głównie. Chciałbym posłuchać kiedyś topu dacowego' bo między 5 a 18tys to już są często micro niuanse.

 

Sent from my LG-H961N using Tapatalk

Oj są i to spore różnice tyle ze trzeba na spokojnie podejść do odsłuchu, posłuchać ładnych pare dni a potem wrócić do starego, wtedy są.

Zreszta podkreślę moim zdaniem różnice są większe na poziomie >8k niż poniżej 3k. Przekonałem się słuchając HD30 i D150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma. Synergia i preferencje głównie. Chciałbym posłuchać kiedyś topu dacowego' bo między 5 a 18tys to już są często micro niuanse.

 

Sent from my LG-H961N using Tapatalk

A ile kosztuje najdroższa kość DAC? I o ile mogą być droższe komponenty w DACu za 18k PLN niż w tym za 5k, skoro często gęsto kość DAC jest w nich ta sama? Chyba poza Chordem wszyscy kupują kości DAC które implementują w swoich konstrukcjach.

Zresztą nie chcę oszukać, ale chyba u Chickenka można się śmiało zamknąć w 5k i wepchnie Ci do DAC absolutnie topowe komponenty dostępne na rynku. W związku z powyższym gdzieś tak od pułapu 3k nie wróżę kolosalnych różnic w urządzeniach mających podobne(a niejednokrotnie te same) komponenty.

A wracając do tematu - może u Damiana byś coś sklecił? Nastroicie jak Ci się będzie podobało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie ma. Synergia i preferencje głównie. Chciałbym posłuchać kiedyś topu dacowego' bo między 5 a 18tys to już są często micro niuanse.

 

Sent from my LG-H961N using Tapatalk

A ile kosztuje najdroższa kość DAC? I o ile mogą być droższe komponenty w DACu za 18k PLN niż w tym za 5k, skoro często gęsto kość DAC jest w nich ta sama? Chyba poza Chordem wszyscy kupują kości DAC które implementują w swoich konstrukcjach.

Zresztą nie chcę oszukać, ale chyba u Chickenka można się śmiało zamknąć w 5k i wepchnie Ci do DAC absolutnie topowe komponenty dostępne na rynku. W związku z powyższym gdzieś tak od pułapu 3k nie wróżę kolosalnych różnic w urządzeniach mających podobne(a niejednokrotnie te same) komponenty.

A wracając do tematu - może u Damiana byś coś sklecił? Nastroicie jak Ci się będzie podobało.

 

Absolutnie topowych to nie wcisnie bo one potrasia kosztowac 5k PLN za sztuke. Samo wcisniecie tych komponentow to tylko czesc rownania - czesto wazniejszy jest projekt i jego implementacja niz "kosmiczne" elementy. Minusem konstrukcji tuningowanych pod wlasny gust jest mocno utrudniona odsprzedaz, podobnie jak w wypadku customowych sluchawek. A to przy cenie kilku tysiecy zl i mozliwosci zmiany gustu moze mocno zabolec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie nawet kupując słuchawki, można się liczyć ze spadkiem ceny o 50% - także to nic dziwnego, że odsprzedając DIY też się traci. Co do drogich elementów - kondensatory potrafią sporo kosztować, ale bardzo rzadko stosuję je w torze sygnału (chyba tylko w jednym projekcie zdają egzamin) na dodatek takie chore sumy są zarezerwowane dla elektrolitów, a to bardziej pod kątem konstrukcji lampowych, których z pewnych względów nie tworzę. A takich elementów i tak próżno szukać w droższych konstrukcjach - jedyna chyba, która z tego co mi wiadomo korzysta z wyższych (ale nie najdroższych) serii komponentów to Golden Gate - cena także odpowiednio wyższa. Od roku składałem ES9018 na możliwie najlepszych elementach i szczerze mówiąc, ciężko zamknąć się w 5k, ale przy małych kompromisach jest to możliwe. Teraz dodatkowo mam na oku nowego DAC'a na ES9018, który miałby sporo ciekawych opcji z poziomu wyświetlacza - wybór wejść, opcja phase, kilka filtrów cyfrowych oraz funkcja jitter eliminator. Kwestia bardziej gustu - Sabre bez całkowitej przebudowy I/V stage to granie mocno studyjne, analityczne i szczegółowe. Bez podkolorowań, czarów i podbić. Nie jest to kostka, która ma zrobić "wow" tylko wyciągnąć max z plików. Jeżeli ktoś szuka bardziej żywiołowości, dynamiki to poszedłbym w stronę CS4398 - tutaj bez DIY ciężko o dobrego DAC'a, bo po prostu nic ciekawego lub rozbudowanego nie jest zbyt dostępne. A kostka się marnuje, m.in. dlatego powstał Reference Alpha. Ciekawy jest też PCM, któremu trzeba nieco górę utemperować no i sam jestem ciekaw nowych kostek ze stajni AKM - ich bardzo stare kostki były naprawdę bardzo ciekawe, natomiast seria, która panowała przed wyjściem obecnym niezbyt do mnie trafiała przez jazgoty na górnym paśmie i braki na kilku polach technologicznych.

Tak czy siak, prawda jest taka, że gdy zaczynałem składać sprzęty robiłem to praktycznie za darmo - kto chciał, ten skorzystał i nie jeden cieszy się do dziś, a sprzętu nawet nie myśli wypuszczać, bo w żaden sposób mu się to nie opłaci (dostanie mało, a gra na wiele oraz żeby zaliczyć znaczący skok musiałby wyłożyć znacząco więcej - co np. potwierdza recenzja trubula, wg którego Reference Alpha niewiele ustępuje HDVD800). Niemniej nadal zamiast swojego w pierwszej kolejności proponuję - z chociażby czystej ciekawości - sprawdzić tego Myteka :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mytek, to jest combo i pewnie dopłaca się w jego przypadku za wbudowany wzmacniacz. W jego cenie można kupić pewnie lepszego dac-a?
Słuchałem Myteka bodajże Minczina i spodobał mi się w połączeniu z HD800 do tego stopnia, że postanowiłem kupić, ale totalnie się nie zgrał z takimi słuchawkami jak DT990Pro i Grado GS1000i. Odniosłem też wrażenie, że wbudowany wzmacniacz średnio sobie radzi z tymi słuchawkami, bo po podłączeniu chociażby feliksa espressivo było o wiele lepiej, ale wciąż mi czegoś brakowało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trudno się nie zgodzić - wbudowany wzmacniacz Myteka najlepszy nie jest, dlatego jako combo już go tak nie polecam, ale jako DAC jest zacny. Wydaje mi się, że wzmacniacz w tym urządzeniu to dodatek pro forma - tylko żeby było gniazdko słuchawkowe. Nawet nie wiem, czy to nie jest wzmacniacz na znanym scalaku TPA.

Edytowane przez Chickenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tam TPA, jest stopień na tranzystorach ;)

9999-08885-3.jpg

Ja tam widze scalaka odpowiedzialnego za wyjście słuchawkowe :) Tranzystory o ile wchodzą w skład ścieżki sygnałowej wyjścia słuchawkowego raczej stanowią jedynie końcowe wzmocnienie prądowe. Oczywiście, jak zawsze prawda leży gdzieś w środku, bo scalaki przecież są budowane m.in. z tranzystorów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Bardzo ciekawy jest ten DAC R2R - http://soekris.eu/shop/dac_modules_dam1021/dam1021_02_002_resistor_version_en.html

Cena kusząca biorąc pod uwagę fakt że podobne rozwiązania znajdziemy dopiero w sprzęcie MSB Technology za 30k $ :P

Gdybym miał pieniądze pewnie sam bym się tym interesował.

Trochę rozgrzebię/odkopię temat, bo nie chcę zakładać nowego, ale... Ktoś (poza BeatXem) słyszał DAC Soekrisa? W świecie gadajo o referencji, a na forum cisza.

DAC głównie dla majsterkowiczów, ale jest też skromniejsza wersja w obudowie, z wyjście słuchawkowym i liniowym.

No i cena "kusząca", bo obecnie - Special pricing for a limited time: USD 390 / EUR 363

 

Ktoś-coś? Słyszał ktoś DAC1101 lub DAM1021/DAM1121.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bardzo ciekawy jest ten DAC R2R - http://soekris.eu/shop/dac_modules_dam1021/dam1021_02_002_resistor_version_en.html

Cena kusząca biorąc pod uwagę fakt że podobne rozwiązania znajdziemy dopiero w sprzęcie MSB Technology za 30k $ :P

Gdybym miał pieniądze pewnie sam bym się tym interesował.

Trochę rozgrzebię/odkopię temat, bo nie chcę zakładać nowego, ale... Ktoś (poza BeatXem) słyszał DAC Soekrisa? W świecie gadajo o referencji, a na forum cisza.

DAC głównie dla majsterkowiczów, ale jest też skromniejsza wersja w obudowie, z wyjście słuchawkowym i liniowym.

No i cena "kusząca", bo obecnie - Special pricing for a limited time: USD 390 / EUR 363

 

Ktoś-coś? Słyszał ktoś DAC1101 lub DAM1021/DAM1121.

 

 

R2R zasilane z portu USB? Ciekawe rozwiązanie, takie nonszalanckie powiedziałbym. Lepsze określenie nie przychodzi mi do głowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności