Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • MP3store

Witam wszystkich pasjonatów i moich klientów,

 

Dziś posłuchałem po raz pierwszy słuchawek k550 mk2 jako że znam poprzedni model i słuchałem go już wiele godzin śmiało stwierdzam iż wszystkie wady wg zostały poprawione. M.in.: melodyjność, bas, bardziej kontrolowana góra przy zachowaniu tak szerokiej sceny. Uprzednio na utworach Alexis Cole brakowało troszkę dołu, referencja k550 mk1 nijak się miała do tego co słyszałem np w HE1000 hifiman które przy AKG wypadały na basowe ;)

 

Cena k550 na dniach zblizy sie do 750zł zatem nie tak zle biorac pod uwage poprawe tych wad ktore szczerze mowiac odpychaly wiele osob od k550 a przeciez to jedne z najlepiej wykonanych i najbardziej wygodnych sluchawek ktore jestem w stanie nawet podlaczyc do komorki i z tidala dadza naprawde sporo frajdy

 

pytania kierujcie na adres sklepu warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy promo na MK2 dla forumowiczów i sezonowych fanów wersji 1 - czy jak miałem 4 pary to dostanę upust? :D

 

A tak serio, czy coś się z padami zmieniło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do padów delikatnie wydaja się miększe natomiast wizualnie toćka w toćkę

 

To szkoda, bo chyba ta pseudo skóra lubi pękać po pewnym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to prawda to brawo AKG, jednakże powinni pójść dalej - zmniejszyć nieco nausznice i nade wszystko dać odpinany kabel i w komplecie krótszy, bo dziś się używa wszystkiego portable - takie czasy, a oni widzę robią tę serię w kategoriach audiofile-emeryci z wielkimi uszami i głowami, pierdzący w bujany fotel i tak słuchający przy kominku muzyki na swoim lampowym wzmacniaczu...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • MP3store

 

co do padów delikatnie wydaja się miększe natomiast wizualnie toćka w toćkę

 

To szkoda, bo chyba ta pseudo skóra lubi pękać po pewnym czasie.

 

nasze maja grubo ponad 5 lat i wygladaja jak nowe, akg sie postaralo, bardziej peka np material pokryty pianka jak np w hd202 sennheiser

Jeśli to prawda to brawo AKG, jednakże powinni pójść dalej - zmniejszyć nieco nausznice i nade wszystko dać odpinany kabel i w komplecie krótszy, bo dziś się używa wszystkiego portable - takie czasy, a oni widzę robią tę serię w kategoriach audiofile-emeryci z wielkimi uszami i głowami, pierdzący w bujany fotel i tak słuchający przy kominku muzyki na swoim lampowym wzmacniaczu...

nie musicie mi wierzyc na slowo, zapraszam na odsluch

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z górą, jest jej więcej niż w 1 wersji? Scena nie uległa degradacji?

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na test do Wawy za daleko.Zapytam autora watku jak duzo wiecej jest samego basu? Jesli jest go wiecej jaki on jest waski i konturowy czy wiekszy ale rozlany?

Lub prosze swoimi slowy opisac jak sie ma bas z MK1 do MK2.

Dziekuje ;)

 

ps: Zapytam jeszcze czy zwiekszyl sie docisk padow do glowy czy zostalo jak bylo.

Uzytkownicy wiedza ze "recznie" jak sie docisnelo to dzwiek byl lepszy.

 

ps2: Zerknalem na wyglad to raczej nie widac zmian zewnetrznych.Wiec drivery nowe lub zmodyfikowane (tak taniej) lub inaczej zestrojone srodki muszli.

Edytowane przez Art-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u anglika są po 109 funtów a u nas ~999 pln, ech

 

Są na amazonie za 111, niestety, wysyłka w marcu. :unsure: Nie wiem czy nie anulować.

 

Z richersounds są za 109 ale nie wysyłają do nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, w pełni się z Tobą zgadzam Lordzie. Dla mnie od początku K550 były słuchawkami źle zaprojektowanymi, ze zbyt wielkimi nausznicami dla których głowa stanowi bardziej wieszak niż cel ergonomiczny. Poza tym nieuczciwość ich marketingu polegała na sprzedawaniu ich jako słuchawki portable - zdjęcia promo głównie opierały się na młodych facetach, którzy mieli je na głowie w autobusie lub gdzieś w warunkach powiedzmy pozadomowych. Tymczasem do takich zastosowań kompletnie się one nie nadają. Brak odpinanego kabla i przemodelowania nausznic oraz ewentualnie pałąka uważam właśnie za kwintesencję tego co mnie w AKG drażni - projektowania słuchawek nie dla ludzi tylko do katalogów, na wystawy i do sesji zdjęciowych w magazynach - zamiast ładować kasę tak bardzo w odbiegający od wygody i funkcjonalności design lepiej zainwestować je w system jakości selekcji driverów w produkcji, żeby znowu co któryś z egzemplarzy słuchawek nie miał popsutego jednego przetwornika.

 

Jeśli brzmienie stało się po poprawkach bardziej referencyjne (swoją drogą chciałbym wierzyć, że to efekt słuchania krytyki a nie po prostu znalezienia powodu, żeby nakręcać dalej sprzedaż), to prawdopodobnie je nabędę właśnie z tych względów, ale niestety pozostają to dla mnie słuchawki niedorobione i popsute polityką nie robienia sprzętu audio dla ludzi, tylko dla designu i jakiejś ich własnej idee fixe na temat tego jak te słuchawki powinny wyglądać zamiast idei jak powinny spełniać wymogi użytkowe.

 

Nie wiem czy my nie "hajpujemy" K550 II na wyrost ? Każdy z Nas prawie miał K550. Jedni modowali inni sprzedawali. Mimo,że każdy uważał ,że są niezłe to jednak nie były idealne (pod tym pojęciem rozumiem - dobre, wystarczająco dobre). Ale legenda jest i nowa wersja wzbudza nowe nadzieje. A potem będzie jak ze Star Wars. Epizod TFA powtórzeniem TNH ..

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że każdy kupujący K550 wie do czego będzie używał te słuchawki i że nie jest tajemnicą to, że one nie są portable. Ktoś się jeszcze łapie na pozycjonowanie marketingowców? A Ty jak szukasz portable to skierujesz się w inną stronę, na 550 nawet nie spojrzysz - wszak jest tyle modeli, że można dosłownie w nich przebierać. Ot, K545 co by daleko nie szukać. Ja nigdy ich nie używałem portable, dlatego dla mnie problemy, o których piszesz nie istnieją. A jakbym chciał portable to nie kupiłbym 550. Za to cenie je za wygodę, m.in. właśnie dzięki sporym muszlom. I nie wstyd siedzieć w nich w pracy.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy o których pisze nie istnieją? Ciekawe... sam zwracałem K551 i wymieniałem K545 które podajesz tu jako przykład z powodu wadliwego przetwornika, poczytaj sobie internety - takich przypadków z tym modelem jest multum, a przecież większość ludzi nie będzie tego opisywała w sieci, bo większości nie chce się takich rzeczy robić.

Słuchawki klasy premium za wyjściową cenę tysiac złotych w których co 5 a może co 3 egzemplarz ma wadliwy przetwornik - brawo!

Nie broń AKG w tych kwestiach, bo oni biorą niemałą kasę ich niekwestionowanym obowiązkiem jest elementarna kontrola jakości a nie "chińska masówka". To już Takstary i Superluxy mają chyba lepsze kejpiaje w tym zakresie niż AKG z serią K550/K551/K545...

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli problemy z wielkością i tworzeniem słuchawek "do magazynów", bo o tym był Twój ostatni post.

 

Co do problemów technicznych, wszędzie są, w tym padające przetworniki Beyerdynamicach, pękające pałąki w Focalach, zdychające kable w Sennheiserach - także AKG i problemy brakiem balansu w przetwornikach nie są tu wyjątkiem.

 

Może właśnie to zostało poprawione w MK2.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności