Skocz do zawartości

Dac do Beyerdynamic dt 990 pro


thoms

Rekomendowane odpowiedzi

thoms, a zworki odpowiednio na T1 ustawileś?

Przy 770pro nie jestem w stanie dojechać na maksa, ciut za połowę skali. Fobar i Windows maksymalna głośność.

 

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem już że jestem głuchy :D ?!?!

Porównując do CALi - godzina 12 urywała mi głowę ( tak, no mniejszy opór na słuchawkach). Kiedyś, będąc posiadaczem dużego PC miałem audiotraka prodigy 2 - bez porównania więcej mocy z wyjścia szło niż z X1s. Nie porównuję do innych dac ampów bo nie mam jak ale moim zdaniem gdyby był mocniejszy to pokazałby jeszcze więcej na tych słuchawkach.

 

T1 - oba ustawione na ON więc wynika że +16dB, jest mocniejszy ale przy tym nie jest tak poukładany jak X1. To co mnie zwróciło ku X1 to ta kontrola, czasami fortepian czy gitara wybrzmiewają na T1 po prostu męcząco.

 

Co do samych słuchawek jako, że do nich powracam i wysłuchałem je ostatnio - wiedziałem na co się piszę ;) . Ale w bezpośrednim porównaniu z CALami, te drugie wcale źle nie wypadają i pozostaną sobie na półeczce jako zawodniki do misji specjalnych :) czytaj - odcięcia się od otoczenia.

--------------------------edit---------------------


Sory za zawracanie gitary ale jednak przemyślałem temat, przedyskutowałem z mądrzejszymi i to nie jest do końca ok, że na godzinie 3ciej słyszę dźwięki z zewnątrz. Oba wzmaki wracają.

 

Temat dalej aktualny...

Edytowane przez thoms
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem dizisiaj DT990 Pro 250 Ohm do FCL I > Citrone Tube DAC. Co prawda SWSy nadal grają lepiej ze zbalansowanym The Wire, ale różnica już nie jest jakaś ogromna. Jakby ktoś trafił na ten zestaw na początku drogi, to mógłby zaoszczędzić mnóstwo czasu i kasy na poszukiwanie wspaniałego dźwięku. Chociaż pewnie by nie docenił, przeskakiwał na coraz droższe sprzęty, a potem nie pamiętał już, jak to ******ście gra. Citrone jest chyba jeszcze w komisie za 1700, FCLe pojawiają się za ok 700, DT990 można zgarnąć za 400. Za 2800 można mieć zestaw nie odstający za bardzo od takich za 10 tys. Rekomendacja totalna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem dizisiaj DT990 Pro 250 Ohm do FCL I > Citrone Tube DAC. Co prawda SWSy nadal grają lepiej ze zbalansowanym The Wire, ale różnica już nie jest jakaś ogromna. Jakby ktoś trafił na ten zestaw na początku drogi, to mógłby zaoszczędzić mnóstwo czasu i kasy na poszukiwanie wspaniałego dźwięku. Chociaż pewnie by nie docenił, przeskakiwał na coraz droższe sprzęty, a potem nie pamiętał już, jak to ******ście gra. Citrone jest chyba jeszcze w komisie za 1700, FCLe pojawiają się za ok 700, DT990 można zgarnąć za 400. Za 2800 można mieć zestaw nie odstający za bardzo od takich za 10 tys. Rekomendacja totalna!

a jeszcze lepiej ow dt990 zestawic z pelnym lampowym torem. Citrone Tube DAC + wzmak od Cytryniarza zagral mi na dt990 jak nigdy ich tak nie slyszalem :/

Obecnie Virtuss-01 tez mi sie baaaardzo z nimi podoba ale niestety z CitroneDAC nie mialem okazji sparowac wiec nie wiem czy by zagral lepiej / gorzej niz to powyzsze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem już że jestem głuchy :D ?!?!

 

Porównując do CALi - godzina 12 urywała mi głowę ( tak, no mniejszy opór na słuchawkach). Kiedyś, będąc posiadaczem dużego PC miałem audiotraka prodigy 2 - bez porównania więcej mocy z wyjścia szło niż z X1s. Nie porównuję do innych dac ampów bo nie mam jak ale moim zdaniem gdyby był mocniejszy to pokazałby jeszcze więcej na tych słuchawkach.

 

T1 - oba ustawione na ON więc wynika że +16dB, jest mocniejszy ale przy tym nie jest tak poukładany jak X1. To co mnie zwróciło ku X1 to ta kontrola, czasami fortepian czy gitara wybrzmiewają na T1 po prostu męcząco.

 

Co do samych słuchawek jako, że do nich powracam i wysłuchałem je ostatnio - wiedziałem na co się piszę ;) . Ale w bezpośrednim porównaniu z CALami, te drugie wcale źle nie wypadają i pozostaną sobie na półeczce jako zawodniki do misji specjalnych :) czytaj - odcięcia się od otoczenia.

--------------------------edit---------------------

 

Sory za zawracanie gitary ale jednak przemyślałem temat, przedyskutowałem z mądrzejszymi i to nie jest do końca ok, że na godzinie 3ciej słyszę dźwięki z zewnątrz. Oba wzmaki wracają.

 

Temat dalej aktualny...

To albo słuchawki zamknięte, albo za trzy lata nie usłyszysz nic. Aune T1 to cholernie mocny wzmak. Można go odrzucić przez pierdylion powodów ale nie głośność. Konsultacje z mądrzejszymi zacząłbym od lekarza, skoro na takiej głośności jesteś w stanie słuchać dłuższy czas.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat dalej aktualny...

To albo słuchawki zamknięte, albo za trzy lata nie usłyszysz nic. Aune T1 to cholernie mocny wzmak. Można go odrzucić przez pierdylion powodów ale nie głośność. Konsultacje z mądrzejszymi zacząłbym od lekarza, skoro na takiej głośności jesteś w stanie słuchać dłuższy czas.

 

 

Dzięki o troskę :) ok zgodze się bo na CALach urywało mi głowę szybko. Ale przy 990 jest/było jak piszę.

 

@Audiosceptyk - tak wszystko było na max. To grało nie ukrywam, to było głośne na tyle, że szło słuchać. Ale przerabiałem pare rodzaji kolumn z za słabymi wzmakami i zawsze kończyło się to tym, że przez brak mocy kolumny nie grały pełnymi swoimi możliwościami.

 

T1 i X1 wracają.

 

Jak wypada dacmagic plus Cambridge Audio?

Edytowane przez thoms
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje to słuchawki powinieneś zmienić, a nie krążyć wokół nich za wszelką cenę. Wystarczy już, że 'tną górą' dla Ciebie, a na dodatek jakiejś jaja z głośnością. Ten model ma tu wiele osób i zdaje się nikt nie potwierdza podobnych zachowań. Albo (jak wspomniał Pendragon) problem z transportem albo ze słuchawkami albo z próba nagłośnienia nimi pokoju na poziomie dyskoteki :)

 

Nie sposób doszukać się mocy wyjściowej tego Dacmagica, ale śmiało mogę podejrzewać, że jest słabszy od T1, a góra będzie w nim ostrzejsza i nic z tym nie zrobisz (w T1 można jakąś lampę ciemną wstawić i tak się ratować).

 

Jak już patrzysz na sprzęt w tej cenie to HA-3 / S16, ale one góry z DT990 nie schowają na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje to słuchawki powinieneś zmienić, a nie krążyć wokół nich za wszelką cenę. Wystarczy już, że 'tną górą' dla Ciebie, a na dodatek jakiejś jaja z głośnością. Ten model ma tu wiele osób i zdaje się nikt nie potwierdza podobnych zachowań. Albo (jak wspomniał Pendragon) problem z transportem albo ze słuchawkami albo z próba nagłośnienia nimi pokoju na poziomie dyskoteki :)

 

Nie sposób doszukać się mocy wyjściowej tego Dacmagica, ale śmiało mogę podejrzewać, że jest słabszy od T1, a góra będzie w nim ostrzejsza i nic z tym nie zrobisz (w T1 można jakąś lampę ciemną wstawić i tak się ratować).

 

Jak już patrzysz na sprzęt w tej cenie to HA-3 / S16, ale one góry z DT990 nie schowają na pewno.

 

No dobra challange accepted to co polecasz ze słuchawek? :) załóżmy w podobnym przedziale cenowym +20%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DT770, K7XX, a nawet może lepiej część środków przesunąć z DACa na słuchawki i np HE-400i :) Takie PM3 też by były niegłupie, a że łatwe w napędzeniu to i ewentualne problemy głośności odpadną.

 

To takie pierwsze modele jakie mi przyszły do głowy, a jeszcze sporo by się znalazło znając oczekiwania konkretniejsze. Na ten moment wiemy tylko, że góra przeszkadzała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cholibka nie wiem może po prostu uroiłem sobie coś z tymi 990 i się tak na nie zapaliłem. Pare lat temu pozostawiły mi w głowie pozytywne wrażenie. Na AS były powpinane w bayerowe ampy i też nieźle to grało. Żałuje teraz że tak krótko posiedziałem na reszcie słuchawek.

 

2500 to nie moja już liga na chwilę obecną. Denony wyglądają bardzo ciekawie - Damix powiesz coś więcej o ich brzmieniu?

 

Chyba nastąpi odpuszczenie w temacie słuchawek otwartych bo przy 3jce dzieci będzie ciężko mieć ta ciszę przez najbliższe X lat. A aktywnie tłumiące jakoś nigdy mi nie pasowały. No i stety niestety pewnie zakup w ciemno nastąpi bo póki co mp3 store jeszcze w lubelskim nie ma...

Edytowane przez thoms
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pójdź do saturna czy gdzieś ze swoimi dt990 i porównaj chociażby do momentum. W zgiełku sklepu trafnie ocenisz możliwość odcięcia się od otoczenia. 990ki są super, ale oczekujesz od nich czegoś czego nigdy nie oferowały. Żadne otwarte nie gruchną basem tak żeby zniknęło otoczenie przy połowie głośności aune t1 :)

I to nie jest kwestia wysterowania. To trochę jakbyś chciał ferrari pojechać w teren i oczekiwał spalania na poziomie golfa :)

Czy niespełnienie tych oczekiwań znaczy że na torze rok temu coś z Tobą było nie tak, kiedy to auto Ci się podobało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj miałem okazję podłączyć 990 pro do T1 MK2 i pomijając fakt nagrań głośniejszych i cichych to maks na potencjometrze to 8 kropka za połową, czyli jakieś 75 procent mocy.

Jestem juz mega głuchy i o dziesięć kresek musze dawać wszystko głośniej od żony, pracuje w hałasie i chyba coś ewidentnie było nie tak ze sprzętem który testowałeś.

Inna sprawa to brak odcięcia od otoczenia, nie wiem czy tak bym potrafił z 990.

 

HD650 w Saturnie dziś mnie bardziej porwały mimo że tylko z Nota 4 były napędzane i troszkę mocy brakowało, a to chyba tez otwarte słuchawki.

 

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez worms14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności