Skocz do zawartości

Dac do Beyerdynamic dt 990 pro


thoms

Rekomendowane odpowiedzi

zainstaluj stery z pena.

Potem wylacz urzadzenia audio w panelu sterowania i dopiero wtedy podlacz X1s. Jak grasz z foobara - odpal go i poszukaj w ustawieniach outputu i przestaw na XMOS.

On faktycznie coś nie teges ten XMOS ma ze sterami. Ale X1s nadrabia dźwiękiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.

Moje zostaly w robocie. Dopiero w poniedziałek będę mógł dosłać Ci na dropbox albo gdzieś.

U mnie (win7) bangla wzorowo, ale też miałem takie hocki-klocki przy instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej wejść w menadżer, odinstalować to co tam wisi (nieznane urządzenie z wykrzyknikiem) i odświeżyć (komputer z lupą). Xmos może też problemy robić przy używaniu złącz USB ze słabym zasilaniem, mi większość DACów na USB po frontowym złączu nie chce ruszyć często, czasem coś świruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

matko bosko, poszło... nie umęczyłem się tak z niczym od windowsa milenium... dzięki!

To potem napisz jak gra. Czy się podoba czy nie.

 

 

jasne!

Najlepiej wejść w menadżer, odinstalować to co tam wisi (nieznane urządzenie z wykrzyknikiem) i odświeżyć (komputer z lupą). Xmos może też problemy robić przy używaniu złącz USB ze słabym zasilaniem, mi większość DACów na USB po frontowym złączu nie chce ruszyć często, czasem coś świruje.

Lapek ;) ale poszło ! jak ktoś będzie pytał o sekwencję klikania to się nie podejmuję naprowadzenia na podanie rozwiązania. W końcu zaskoczyło ;) win7 nie chciał go w ogóle rozpoznać, dopiero akcja że najpierw stery z pena + kombinacje i załapał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaj relacje, bo troszkę się zastanawiam czy nie za szybko kupiłem T1 mk2, choć wybrałem go głównie pod przyszły zakup 990 pro, których nigdy wcześniej nie słyszałem.

Ciekaw jest co u Ciebie zostanie. Po 2 tygodniach mi się bardzo T1 z 770pro podoba, chyba lampa się wygrzewa.

 

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kto lubi. Jak ktoś lubi 990ki za to że są 990-mi, to X1s. A jak widzi w nich potencjał, tylko średnicę chce wypchnąć - T1. Tylko T1 ma dużo mniej szczegółu na górze. A na stokowej lampie to do X1s nie ma tego szczegółu prawie wcale.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W planach mam 990 pro, oraz tą lampę http://sklep.lampyelektronowe.pl/?317,e88cc-gold-lion

Najchętniej bym 990 pożyczył wcześniej, przed zakupem, jednak jak się nie uda to kupię w ciemno, bo to bardzo wychwalane połączenie. Jak nie podpisuje to się sprzeda.

 

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

990pro miałem, brałbym w ciemno - potem sprzedałem - zamieniłem na Bose Qc3 - potem żałowałem. Długo żałowałem. Liczyłem na tańsze zamienniki - CALe. Po czym moje 4 litery zawitały po paru latach przerwy na Audio Show. Posłuchałem znowu 990 i :) banan. 990 to dla mnie wypośrodkowanie wszystkiego. Bardzo fajnych możliwości, super ceny i bądź co bądź wygody - tu się pewnie ze mną parę osób nie zgodzi ale tak, uważam, że to jedne z wygodniejszych słuchawek.

Jak dotrą 990 to wypowiem sie bardziej na temat Aune. Na chwilę obecną x1s pozamiatał. Ale oba na CALach sieją górą fest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałeś R70x? Ciekaw jestem jakbyś je odniósł do 990.

ATH są mniej wybredne co do dac, żeby rozdziawić gębę do WOW :)

Jak nie miałeś to chętnie podmienię moje r70 na 990 na kilka dni :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko na Cal'ach, wybaczcie nie umiem pisać opowiadań

X1s - no takiej sceny to nie wiem czy na kolumnach uświadczam. Bas na CALach zwarty. Ogółem mocne wrażenie "trzymania za ryj". Jest bardzo wyraźne poukładanie instrumentów. Górka sieje dalej. Ale "smaczków" pełno.
T1 - scena bliższa, bas większy ale mniej kontrolowany. Góra sieje fest. Średnica podobna jak w X1 (barwa) z wyłączeniem tej kontroli. Mniej powietrza i moim zdaniem misiowatość. Nie jestem do końca fanem ciepłego grania. Ale jest tu lampa która mogę szybko podmienić i pokombinować dalej
do porównania:
wyjście w lapku - niby markowane jbl'em ;) - czuć brak mocy, w porównaniu z oba poprzednikami. Nie jest źle bardzo, scena jest do zaakceptowania. Dobra kogo ja oszukuję. Dynamika na poziomie zdechłej ryby. Bas rozlazły. Wokale jak za kocem. Oj nieee...

 

Ogółem, na obu słyszę rzeczy, których wcześniej nie wychwytywałem więc jest bardzo miło ;) T1 jest jakby może bardziej muzykalny, X1 analityczny, ale przez tą analityczność mam wrażenie sprzętu za dużo większe pieniądze

Jeszce decyzji nie podjąłem ;) Skłaniam się raczej ku x1s na chwilę obecną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tańsza od 12 zł, od tej którą chce nabyć: E88CC Gold Lion. Czekam na koniec miesiąca i jakieś ruchy będzie trzeba poczynić.

Póki co jednak czekam na dalsze relacje z doboru DAC-a

 

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez worms14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok przyszły 990ki no i jest hmm problem ;) cięzko wybrać tego który pozostanie w domu, serio!

 

Oba wzmaki grają bardzo ale to bardzo fajnie z nimi. X1 przestrzeń, powietrze, dynamiki, szczegółowość, zwartość. T1 - muzykalność (wiem powtarzam się) cieplej, bliżej, aczkolwiek tą górą oba daci rozjaśniają fest. Wydaje mi się, że T1 jest bardziej basowy, gdzie X1 nadrabia szybkością i czystością. To co było na Calach jest i na 990kach.

 

Oba mają tez jeden problem - moim zdaniem oba nie napędzają 990 w wersji 250ohm tak jak powinny. Sory ale X1 żebym nie słyszał dźwięków z zewnątrz ( i nie chodzi wcale o to że są to otwarte słuchawki) musi grać na godzinie 3, minimalnie niżej T1. Przerabiałem podobny problem z bardzo ciężkimi do napędzenia kolumnami. Póki nie dostały ""prądu" póty grały góra i środkiem, bas gdzieś uciekał. Tak jak pisałem ten bas jest, jest mniej bardziej zwarty, w zależności od daca ale jest. Tylko "mocniej" pokazuje się na bardzo dużych zakresach i to mnie martwi.

 

Brzmieniowo skłaniam się ku X1, CALe już pokazały jego możliwości. Lampa jest bardzo fajna aczkolwiek nie mam ochoty bawić się ich doborem, a stockówka jest jaka jest. Ogółem jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, bo o ile siedzę w jakimś stopniu w sprzęcie audio, czytam i patrzę o tyle moja wiedza o DACach skupiała się na dosłownie kilku urządzeniach - CA dac magic etc. Dzięki wam dowiedziałem się , że jest więcej zwierząt w dżungli ;)

 

Czy 990 można zrecablować? CALe po tej czynności grają 5 klas wyżej, da to jakiś efekt i przy 990?

Edytowane przez thoms
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A miałeś R70x? Ciekaw jestem jakbyś je odniósł do 990.

ATH są mniej wybredne co do dac, żeby rozdziawić gębę do WOW :)

Jak nie miałeś to chętnie podmienię moje r70 na 990 na kilka dni :)

Słyszalem r70x przez 5 minut u Reva i mnie nie porwaly, ale chętnie posłucham ich na spokojnie w domu. PW.

 

Ps. Założyłem nowe pady. Grają gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba mają tez jeden problem - moim zdaniem oba nie napędzają 990 w wersji 250ohm tak jak powinny. Sory ale X1 żebym nie słyszał dźwięków z zewnątrz ( i nie chodzi wcale o to że są to otwarte słuchawki) musi grać na godzinie 3, minimalnie niżej T1. Przerabiałem podobny problem z bardzo ciężkimi do napędzenia kolumnami. Póki nie dostały ""prądu" póty grały góra i środkiem, bas gdzieś uciekał. Tak jak pisałem ten bas jest, jest mniej bardziej zwarty, w zależności od daca ale jest. Tylko "mocniej" pokazuje się na bardzo dużych zakresach i to mnie martwi.

 

Radziłbym uważać na słuch :) Ja u siebie na 990-tkach i X1S nie dochodziłem nawet do godziny 12tej na potku, a jakoś specjalnie cicho nie słucham.

 

Wątpię, że któryś z tych sprzętów nie napędza tych Beyerów. Jak dla mnie basu w połączeniu z X1S było całkiem sporo. Jak Ci za mało dokup sobie wzmacniacz Zenek Uno, on je solidnie dociąża i dodaje muzykalności. Będziesz miał dwie "dziurki" do wyboru - jedną bardziej analityczną, drugą muzykalną. Ja tak mam u siebie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thoms trochę tutaj przesadza, bo te słuchawki wcale nie potrzebują sporo mocy, aby je napędzić. Jak dostanę DT990Pro to je sprawdzę, ale mam wrażenie, że mimo wszystko X1s daje sobie dobrze radę, wnioskuję to z porównania do Cayina HA-3, który tej mocy ma sporo więcej, a różnice w dźwięku bardziej natury synergicznej, liftingowej niż znaczących zmian. Słuchawki testowane to T90, R70x, DT150, Fidelio X2.

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności