Skocz do zawartości

Dac do Beyerdynamic dt 990 pro


thoms

Rekomendowane odpowiedzi

Witojcie!

 

Poszukuję dac/ampa do 990pro (250). Poszukuje czegoś co tylko uwydatni te słuchawki, dźwięk z nich odpowiada mi bardzo. Słucham rock, metal, blues ale i trochę plumkania. Ogółem nacisk na średnicę i zwarty bas z przyłożeniem. Czytałem o SMSL sd650 aczkolwiek nie do dostania. Ewentualnie coś z forumowego komisu? ktoś coś? ;)

 

z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budżet AUNE bardzo mi odpowiada. Oczekwiania, oby nie spiepszyć ich brzmienia ;) Chciałbym fajną scenę, powietrze między instrumentami, i wyszczególnienienie ich w jakimś stopniu - wiadomo nie oczkuję rozdzielczośći na poziomie sprzętu za 10k strikte audiofilskiego. Chciałbym żeby bas nie był rozlazły, bo to niestety męczy. Boję się lampy trochę bo zazwyczaj bardzo ociepla dźwięk, nie wiem jak w tym przypadku, a ja szukam może nie szpitalnej sterylności ale też i nie podbarwiania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aune T1 nadaje swój koloryt barwie dźwięku. Dźwięk jest cieplejszy, łagodniejszy, zaokrąglony na górze. Tylko, że ja właśnie te górę w DT990Pro lubiłem. Można bawić się lampami i to nieco zmienić.

 

X1S po prostu ukazuje w miarę wiernie brzmienie słuchawek i sam nie stara się niczego zmieniać. Po prostu podkreśla ich walory. Może to dziwnie brzmi, bo po co w ogóle X1S stosować, skoro nic w słuchawkach nie zmienia? Uwierz mi, że nie jest łatwo znaleźć sprzęt, który potrafi ukazać walory słuchawek, który na tyle dobrze gra, że słuchawki przy tym nie tracą swojego wyrazu.

 

Jeśli interesuje Cię opcja tańsza to bardzo fajnym sprzętem jest też AIM SC808.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym fajną scenę, powietrze między instrumentami, i wyszczególnienienie ich w jakimś stopniu - wiadomo nie oczkuję rozdzielczośći na poziomie sprzętu za 10k strikte audiofilskiego. Chciałbym żeby bas nie był rozlazły, bo to niestety męczy. Boję się lampy trochę bo zazwyczaj bardzo ociepla dźwięk, nie wiem jak w tym przypadku, a ja szukam może nie szpitalnej sterylności ale też i nie podbarwiania.

 

Jakbym czytał opis X1S ;) Tak jak Ci pisałem na PW, jak ich ostra góra Ci nie przeszkadza to możesz brać to combo. Ten sprzęt jest neutralny więc zagra tak jak słuchawki. Dodatkowo na DT990 fajnie mi działały filtry w X1S - pierwszy nadawał im szybkości, drugi trochę ocieplał i spowalniał bas, trzeci był gdzieś po środku i do tego powiększał scenę.

Edytowane przez Herman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie zgodze ze x1s nie ingeruje. Bo kazdy sprzet nadaje swojego charakteru w jakis sposob.

I x1s robi to w strone bardziej matowienia,takiego tranystorowego suchosci przekazu. Jako calosc prezentacji. Bo poszczegolne pasma faktucznie dosc rowno przekazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tyljo wlasnie trzeba to jasno napisac.

Bo dla mnie moj smsl jest neutralny a x1s osusza. Wlasnie ogranicza tym sluchawki, jakby nie potrafil im podac sygnalu dostatecznie mocno i zduscyplinowanie zarazem.

Ale ja ostatnio krytyczny jestem moze zbytnio:)

 

A pewnie Maciek skoro uznal x1s za szczerego mojego smsla by uznal,za cukierkujacego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tyljo wlasnie trzeba to jasno napisac.

Bo dla mnie moj smsl jest neutralny a x1s osusza. Wlasnie ogranicza tym sluchawki, jakby nie potrafil im podac sygnalu dostatecznie mocno i zduscyplinowanie zarazem.

Ale ja ostatnio krytyczny jestem moze zbytnio:)

 

A pewnie Maciek skoro uznal x1s za szczerego mojego smsla by uznal,za cukierkujacego:)

No Ty nie jesteś w stosunku do X1s obiektywny.

Najlepszy dowód na to jak go porównałeś do Twojego SMSla, który to do końca SMSlem nie jest, a przeróbki wyszły więcej od samego X1s, że o urządzeniu bazowym nie wspomnę :)

Do 1k gra równo, dobra sekcja wzmaka, neutralny/neutralno-jasnawy, do 300Ohm pędzi fajnie wszystko, a w przypadku R70x to nawet 470Ohm. Szczegółowy, przestrzenny. Mi się podobał dużo bardziej od T1, którego lubię zresztą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calkiem mozliwe, jak mowie ostatnio nic mi,sie nie podoba niestety poza dosc kosztownymi klockami :/

Inna sprawa, że on tonalnie to za siódmą górą i siódmą rzeką od Twojej bajki. Tak jak Focal Spirit Pro od Classiców.

Ale fakt X1s i S16 albo podchodzą od razu, albo nie spodobają się nigdy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły oba, na razie testuję z CALami.

 

Aleee... nie może być za pieknie x1s niewykrywalny przez windowsa - system nie może zainstalować sterowników... Patrzę, po necie że t nagminne, mozna to obejśc ?? na stronie producenta zero dodatkowego oprogramowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły oba, na razie testuję z CALami.

 

Aleee... nie może być za pieknie x1s niewykrywalny przez windowsa - system nie może zainstalować sterowników... Patrzę, po necie że t nagminne, mozna to obejśc ?? na stronie producenta zero dodatkowego oprogramowania

Oprogramowanie chyba jest razem z dac'em na pendrive. I o ile dobrze pamiętam z oprogramowaniem od s16, x1s też działał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T1 wypiąłem, i próbuję z x1s. Jadę z lapka, wpinałem w usb2 i 3.0 ten sam efekt, instaluje do x1s i w pewnym momencie - niepowodzenie...

 

dziwne, moje urządzenia rozpoznaje (druakrka etc.) a x1s i pendrive'a ni huhu

Edytowane przez thoms
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności