Skocz do zawartości

Książki, czyli co czytasz.


all999

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Rafacio napisał(a):

Spoko. Prawda czasem boli i jest niechętnie widziana, ale do usług.

Ale ty nie napisałeś nic odkrywczego, więc nie wiem co tu może kogo boleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Play napisał(a):

Ale wbić szpilkę musiałeś, więc coś tam cię świerzbi

Czasem jeszcze tak, ale pracuję nad tym.

Co w tym przypadku nie zmienia faktu, że dopiero jakbyś mi dopłacił te np. 500 zł to dopiero bym ten papier od ciebie wziął.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Montaż" Volkoffa - dobra książka, ze względu na tematykę i podejście przypomina mi "Akwarium" Suworowa.

Wcześniej skończyłem "Czas patriotów" Clancy'ego - dobre czytadło, ale nic więcej. Główny bohater ma szczęście i ******stość odwrotnie proporcjonalną do Egona Olsena.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przemienienie", czyli ostatnia oszołomska książka Twardocha (potem zmienił się w Literata). Esbeski thriller à la Forsyth. Bardzo wciągający, choć na koniec trochę odjeżdża pociąg w spiskach - klimaty z "Fundacji" Asimova, czy jeszcze wcześniej "Zmierzchu Cesarstwa Zachodniorzymskiego" Gibbona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
3 minuty temu, Rafacio napisał(a):

To jest to samo co "Smętarz dla zwierzaków"? Znam takie tłumaczenie. To twoje to jakaś nowość?

To samo, choc inne tłumaczenie niż to z początku lat 90tych. Choć owo nowe tłumaczenie wydane pierwotnie jako "Cmętarz zwieżąt" właśnie, przy okazji premiery filmu zostało wznowione ponownie jako "Smętarz dla zwierzaków", więc nic w przyrodzie nie ginie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Ostatnio coś nie idzie mi czytanie, ale dziś odbieram biografię Kata z mocnym postanowieniem nieodkładania lektury ad Kalendas Graecas.

Edit

 

No i Kata odebrałem, ale w związku z tym zacząłem czytać zalegająca od jakiegoś czasu "Skóra i ćwieki na wieki. Moja historia na wieki." J. Szubrychta i jestem gdzieś w 1/3. Sympatyczna książka wspominkowa, historie znane z autopsji (kolega @Rafacio pewnie odnalazłby tu pewnie sporo starych, dobrych wspominek) lub czytanych już wcześniej. Sprawnie napisana sentymentalna podróż na kilka wieczorów, ale strawna dla osób zupełnie spoza metalowego światka. Nie sądzę, bym do niej kiedyś wrócił

 

.

 

Edytowane przez mstefanski1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udany czytelniczo tydzień u mnie. Skończyłem wspomnianą książkę Szubrychta, a w weekend łyknąłem książki "Prawnik z Lincolna", "Ołowiany wyrok" Michaela Conellyego. Teraz czytam "Oskarżyciela" tegoż. Bardzo lubię książki tego autora, zarówno serię o Harrym Boschu, jak i Mickeyem Hallerze, resztę nieco mniej.

Edytowane przez mstefanski1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mstefanski1984 super😉👍🥇

 

A u mnie w wolnych chwilach jest przerabianych trochę książek związanych z tematyką fotografii, aby trochę lepiej sobie radzić ze zdjęciami w różnych warunkach oraz poszukać ciekawych inspiracji :)

 

20230901_213921.jpg

 

20230917_134403.jpg

 

Najbardziej mnie cieszy szczególnie ostatni zakup, którego kwota była w pełni przeznaczona na cel charytatywny, tj. Harold Davis, Noc w obiektywie, aby poczynić przygotowania do ciekawszych ujęć nocnych, a w przyszłym roku, jak zrobi się cieplej również do astrofografii, czego nie mogę się doczekać🌌🙂 

 

20231015_115637.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej byłoby poszukać jakichś kursów wideo. Te książki przeważnie jakieś dinozaury pisały. Samo w sobie to może nie jest złe, ale większość z nich nie nadąża za estetyką. Do tego film jest imo efektywniejszą metodą przekazywania wiedzy.

  • Thanks 1
  • Confused 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Saiya-jin napisał(a):

Chyba lepiej byłoby poszukać jakichś kursów wideo. Te książki przeważnie jakieś dinozaury pisały. Samo w sobie to może nie jest złe, ale większość z nich nie nadąża za estetyką. Do tego film jest imo efektywniejszą metodą przekazywania wiedzy.

 

Dziękuję za spostrzeżenia!🙂👍 Osobiście staram się łączyć zarówno wiedzę z tego, co oglądam oraz czytam :) Dla mnie one dobrze się uzupełniają, dostarczając ciekawych inspiracji. Nie ukrywam, że zdjęcia w formie fizycznej, na papierze trochę bardziej do mnie przemawiają i inaczej się prezentują od tych na ekranie :)

 

@mstefanski1984 jest u Ciebie ciekawie czytelniczo🙂👍 Natomiast jeśli chodzi o tematykę... czasami bywają różne okoliczności i nie wiadomo, kiedy pewne informacje mogą nam się przydać w praktyce 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończę Raduchowskiej Łzy Mai/Spektrum. Świat SI(AI), replikantów czyli taki nasz Blade Runner(ka).

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednego bohatera Conelly'ego - Mickeya Hallera przerzuciłem się na drugiego Harry'ego Boscha, który zresztą w kilku "hallerowych" książkach występował. Ale nie jestem taki mocarz by brać się za bary z całą serią od początku, zwłaszcza że części środkowych nie ma w lokalnych bibliotekach, więc zacząłem od tomu 18. Przy okazji zerkam też na świetny serial Bosch:Legacy, bo lada moment drugi sezon na Primie.

Edytowane przez Marius Magnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności