Skocz do zawartości

Książki, czyli co czytasz.


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu dostałem pierwszą część z drugiego cyklu powieści V.V. Severskiego – „Zamęt”… wciągnęło mnie na tyle, że zaopatrzyłem się, nie dość że w pozostałe książki z tego cyklu, to i w poprzedni, w całości.

 

Dawno czytając książkę, patrząc przy tym na zegarek, nie miałem wewnętrznego głosu mówiącego – „dobra, jeszcze jeden (rozdział)” i zazwyczaj na jednym się nie kończyło.

Jeśli ktoś lubi literaturę szpiegowską, to myślę, że warto zainteresować się tą pozycją.

 

VVS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, greg_jg napisał:

Jakiś czas temu dostałem pierwszą część z drugiego cyklu powieści V.V. Severskiego – „Zamęt”… wciągnęło mnie na tyle, że zaopatrzyłem się, nie dość że w pozostałe książki z tego cyklu, to i w poprzedni, w całości.

 

Dawno czytając książkę, patrząc przy tym na zegarek, nie miałem wewnętrznego głosu mówiącego – „dobra, jeszcze jeden (rozdział)” i zazwyczaj na jednym się nie kończyło.

Jeśli ktoś lubi literaturę szpiegowską, to myślę, że warto zainteresować się tą pozycją.

 

VVS.jpg

Trzeba przyznać że kolejne tomy trzymają poziom. A sądząc po tym jak kończy się Nabór pewnie pojawi się jeszcze co najmniej jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż za przygoda... odkrywam ją ponownie po 20 latach dzisiaj wiele więcej rozumiejąc. Praca życia Deschnera, nie tylko dla historyków. Pozycja X tomowa, w Polsce wydano tylko V tomów do 1002r. Myśle, że możemy tylko domniemać czemu kolejne V tomów nie zostało przetłumaczonych i wydanych.

7B0A5104-B4F3-4768-82C9-CC1355B6110D.jpeg

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, greg_jg napisał:

Jakiś czas temu dostałem pierwszą część z drugiego cyklu powieści V.V. Severskiego – „Zamęt”… wciągnęło mnie na tyle, że zaopatrzyłem się, nie dość że w pozostałe książki z tego cyklu, to i w poprzedni, w całości.

 

Dawno czytając książkę, patrząc przy tym na zegarek, nie miałem wewnętrznego głosu mówiącego – „dobra, jeszcze jeden (rozdział)” i zazwyczaj na jednym się nie kończyło.

Jeśli ktoś lubi literaturę szpiegowską, to myślę, że warto zainteresować się tą pozycją.

 

VVS.jpg

Nooo 👍

34 minuty temu, Palpatine napisał:

Cóż za przygoda... odkrywam ją ponownie po 20 latach dzisiaj wiele więcej rozumiejąc. Praca życia Deschnera, nie tylko dla historyków. Pozycja X tomowa, w Polsce wydano tylko V tomów do 1002r. Myśle, że możemy tylko domniemać czemu kolejne V tomów nie zostało przetłumaczonych i wydanych.

7B0A5104-B4F3-4768-82C9-CC1355B6110D.jpeg

Ciekawe prace, z tym, że ... problemem jest wybór faktów - są autentyczne, ale segregowane pod określoną tezę.

To nie moje zdanie, ale doktora historii kościoła dla którego robię zdjęcia do książek i wydawnictw albumowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, paratykus napisał:

Nooo 👍

Ciekawe prace, z tym, że ... problemem jest wybór faktów - są autentyczne, ale segregowane pod określoną tezę.

To nie moje zdanie, ale doktora historii kościoła dla którego robię zdjęcia do książek i wydawnictw albumowych.

Fakty nie zostały wybrane, a zebrane. I nie są segregowane pod określoną tezę, ale ich zbiór pewne tezy pozwala wysnuć. Ale to mój odbiór. Możesz przy okazji podpytać pana doktora czy wie czemu kolejne 5 tomów w Polsce nie ujrzało światła dziennego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Palpatine napisał:

Fakty nie zostały wybrane, a zebrane. I nie są segregowane pod określoną tezę, ale ich zbiór pewne tezy pozwala wysnuć. Ale to mój odbiór. Możesz przy okazji podpytać pana doktora czy wie czemu kolejne 5 tomów w Polsce nie ujrzało światła dziennego?

Oczywiście, że podpytam 👍Sam jestem ciekaw. To bardzo wykształcony człowiek. Będę się z nim widział we wrześniu w czasie zbierania materiałów do kolejnej książki.

edit:

Zadzwoniłem, odpowiedź taka :  najważniejszy jest kontekst historyczny, tzn. że jeśli np. papież Borgia (Aleksander VI) był s****y....m to świadczy o tym, że to była "norma" danej epoki. "Zbierając materiały do pozycji historycznej, jeśli chcesz być obiektywny, musisz kierować się realiami danej epoki. Jeśli zbierasz materiały pod swoją tezę, jest to bardzo czytelne dla innych historyków, ale niekoniecznie dla czytających. Obiektywizm to jest przedstawienie sprawy na podstawie wielu źródeł bez generalizowania autora"

Nie wie dlaczego reszta tomów nie została przetłumaczona.

 

Pozdrówki :-)

Edytowane przez paratykus
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, paratykus napisał:

najważniejszy jest kontekst historyczny, tzn. że jeśli np. papież Borgia (Aleksander VI) był s****y....m to świadczy o tym, że to była "norma" danej epoki. "Zbierając materiały do pozycji historycznej, jeśli chcesz być obiektywny, musisz kierować się realiami danej epoki. Jeśli zbierasz materiały pod swoją tezę, jest to bardzo czytelne dla innych historyków.

Ciekawa argumentacja, ciekawe czy ona zakłada, ze skoro papież Borgia był *}^}$~$${ i to znaczy, ze byla to norma tej epoki (kilkaset lat) to wszyscy papieże mogli nimi być, co więcej wszyscy księża 😉. No ciekawa teoria. Sam jestem historykiem, pracującym w zawodzie i przyznam, że nie widzę tego aby on zbierał materiały tylko pod swoją tezę. No ale to są już spory i dyskusje na długie godziny przy kawie 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Palpatine napisał:

Ciekawa argumentacja, ciekawe czy ona zakłada, ze skoro papież Borgia był *}^}$~$${ i to znaczy, ze byla to norma tej epoki (kilkaset lat) to wszyscy papieże mogli nimi być, co więcej wszyscy księża 😉. No ciekawa teoria. Sam jestem historykiem, pracującym w zawodzie i przyznam, że nie widzę tego aby on zbierał materiały tylko pod swoją tezę. No ale to są już spory i dyskusje na długie godziny przy kawie 😀

Hej,

ja jestem tylko fotografem, jeżdżącym z historykiem, który zbiera materiały do swoich książek i wydawnictw albumowych.

Nie jestem władny, aby wypowiadać swoje sądy na temat : "A czy B". Jedyne co mogę powiedzieć to to, że jestem klasyfikowany jako tzw. "swój człowiek", czyli taki, który może dotknąć "niedotykalnego", w sensie fotograficznym... bo wcześniej nikomu to nie było przydane. Ani to mnie ziębi, ani parzy. Natomiast jeśli chodzi o to co ja tam ( za klauzulą ) mogę zobaczyć i poczuć... to klękajcie narody. Przepraszam Kolego, ale to jest mój ostatni post w tym wątku.

Nie będę tego ciągnął - nie ma to absolutnie nic do czynienia z "Jezus Maria co tu się wyrabia". Jestem po prostu zajęty.

Słuchając Muzyki dzióbię sobie dalej.

PS. Jak wchodzisz za klauzulę, to tam jest inny świat. I niech sobie trwa. Dopóki nie skończy się, bo jak przeminie, to będziemy mieli przejeb....ane.

Po prostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na L4 w końcu znalazłem czas na książki... Za mną już:

Worek kości oraz Dolores Claiborne S. Kinga 

Nadchodzi Ł. Orbitowskiego 

W górach szaleństwa oraz Zgroza w Dunwich i inne przerażające opowieści H. P. Lovecrafta 

 

A teraz zbiór wszystkich opowieści niesamowitych S. Grabińskiego, polska klasyka :)

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.08.2021 o 19:40, domil napisał:

Trzeba przyznać że kolejne tomy trzymają poziom. A sądząc po tym jak kończy się Nabór pewnie pojawi się jeszcze co najmniej jeden.

 

Oby, ponieważ czyta się to bardzo przyjemnie. Ja na ten moment odłożyłem serię "Zamęt" na rzecz przerobienia poprzedniej serii w pierwszej kolejności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, greg_jg napisał:

 

Oby, ponieważ czyta się to bardzo przyjemnie. Ja na ten moment odłożyłem serię "Zamęt" na rzecz przerobienia poprzedniej serii w pierwszej kolejności.

 

Z polskich autorów polecam też Jakuba Szamałka z trylogią "Ukryta sieć", wyróżnia się w morzu na ogół dość podobnych do siebie kryminałów.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu Warhammer tom II serii Ognisty Brzask (Brama z Kości). A przedtem z serii Prymarchowie - Perturabo. Obecnie Copernicus Corporation wydaje także eBooki oprócz papieru. Czyli nie zajmują półek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Robin Hood i Szmaragdowy Król - Audiobook - Jakub Ćwiek. - Storytel

 

Słuchowisko. Fajna obsada i aranże muzyczne "Łąki łan" na podstawie soundtracka Clannad do RH z 1984 r.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności