Skocz do zawartości

Książki, czyli co czytasz.


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio czytałem Paradyzję Zajdla. Bardzo ciekawa książka, zwłaszcza w tych czasach. ;) W ogóle Zajdel to mega pisarz. Cylinder van Troffa był równie dobry (o ile nie lepszy), Limes inferior interesujące. Nawet takie Wyjście z cienia daje radę.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się (obok Strażnika Childa) za Komudę i Zawisza.Czarne Krzyże.
O Zawiszy czytałem już Trylogię Jędrusiaka (taki cykl rycersko-szpiegowski) i porównam sobie style pisania i podejście do tematu.
20210419_152937-01.thumb.jpeg.c82aab1aa7e068fcc741127a6d424777.jpeg

Jak tam się prezentuje Zawisza Jędrusiaka , mam ją właśnie na celowniku warto ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem warto. Ale jest trochę zagmatwana. Pisana z pozycji sługi i przyjaciela Zawiszy. I jest bardziej szpiegowska niż powieść Komudy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

1.Fajna pozycja dla osób rozpoczynających przygodę z stereo.

 

2. "Wspaniała uczta"

20210512_200333.jpg

20210519_194516.jpg

Edytowane przez NiecierpliwyJan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Piękna podróż wgłąb królestwa kuzynów tak popularnej w naszych miastach wrony. Autor poświęcił duża część swojego życia, by dam nam szansę poznać to wybitnie ciekawe stworzenie. Gorąco polecam każdemu, niezależnie od stopnia zainteresowania ornitologią, bo to po prostu świetna książka.

20210702_205033.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie czytam, lecz słucham audiobooka (sporo jeżdżę samochodem i wtedy jest okazja) - "Lód" Jacka Dukaja. Cudo. Alternatywna historia świata, ale jest w niej dużo więcej. Psychologia, filozofia, również wątki obyczajowe. Widać (słychać w moim przypadku), że autor porządnie "odrobił lekcje" przedstawiony świat jest bardzo spójny i przekonywujący. A przy tym książka wciąga czytelnika (sluchacza) całkowicie.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Barbartek napisał:

Co prawda nie czytam, lecz słucham audiobooka (sporo jeżdżę samochodem i wtedy jest okazja) - "Lód" Jacka Dukaja. Cudo. Alternatywna historia świata, ale jest w niej dużo więcej. Psychologia, filozofia, również wątki obyczajowe. Widać (słychać w moim przypadku), że autor porządnie "odrobił lekcje" emoji16.png przedstawiony świat jest bardzo spójny i przekonywujący. A przy tym książka wciąga czytelnika (sluchacza) całkowicie.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka
 

Dla mnie najlepsza rzecz jaką Dukaj napisał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zdzichon napisał:

Odpadłem gdzies na wysokosci podróży pociągiem. Później jest lepiej? :)

Pociąg to preludium. Dukaj dosyć długo rozkręca się w tej powieści, ale ma długi pas startowy - 1054 strony ;) dają duże pole do popisu. Jak chodziłem z wersją papierową między ludźmi to myśleli, że jestem pastorem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosi się wrażenie, jakby opisana historia działa się sama...
Jakby Dukaj jej nie pisał i wymyślał, ale tylko zapisywał. Trudno to określić lub złapać jakieś konkretne przejawy tego fenomenu, ale takie mam odczucia. Historia jest tak "soczysta", postaci jakby obdarzone własnym charakterem, własną wolą.
Stwarza to taką "wiarę pierwotną". Tzn wierzymy, że to mogło się wydarzyć, a nie w to że autor mógł to napisać. Pojęcie zaczerpnięte z bodajże wykładu Tolkiena "o baśniach", ale mogłem coś pomylić.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio czytane :

- Marcin Mortka - Nie ma tego złego fantasy w stylu Żambocha

- Andy Weir - Projekt Hail Mary SF

- Guy Haley - Mściwy Syn Warhammer 40000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ostatnio popołudniami książkę Wierzbickiego, Muzykalny Kosmos od @domil🤗 Dziękuję!!! :)20210730_115353.jpg

 

20210730_115603.jpg

 

20210730_115518.jpg

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
6 minut temu, Saiya-jin napisał:

Czytam po raz drugi, po jakichś 8-9 latach, Pana Lodowego Ogrodu. Bardzo spoczko lektura sci-fi z takich pośrednich pomiędzy ambitną a lekką literaturą.

"Pan lodowego ogrodu", cudne pisanie. Choć ja do tego nie wracałem.

Natomiast wracam co kilka lat do cyklu "Mrocznej wieży" Kinga. I z każdym następnym czytaniem odnajduję w niej nowe treści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.07.2021 o 19:02, paratykus napisał:

Pociąg to preludium. Dukaj dosyć długo rozkręca się w tej powieści, ale ma długi pas startowy - 1054 strony ;) dają duże pole do popisu. Jak chodziłem z wersją papierową między ludźmi to myśleli, że jestem pastorem ...

 

Ja się właśnie przedzieram przez "Lód", gdybyście nie zachęcali że dalej będzie lepiej chyba bym się poddała.

Czytnik, książki pewnie bym nie udźwignęła :) .

"Inne pieśni" jakoś tak od kilku lat czekają w kolejce

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności