Skocz do zawartości

Macaw GT100s


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

W bieżącym roku pojawił się nowy chiński producent sprzętu audio: firma Macaw Sound Technology. Poszli za nową modą i przygotowali słuchawki dokanałowe o kopułkach zrobionych z metalu, a dokładnie w tym przypadku ze stali. Jako pierwszy na rynek wszedł budżetowy model GT100s, wyceniany na całkiem przystępne 65-75 dolarów. I właśnie on został obiektem poniższej recenzji.

 

Po konkrety zapraszam do lektury :)

https://muzostajnia.wordpress.com/2015/10/04/macaw-gt100s/

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja przeczytana - kawał dobrej roboty,dzięki :)

 

Tak czytając, trochę mi się skojarzyły Level in - duży rozmiar tulejki, kwestie basu, góry itp.

Choć mnie szajsungi ani nie syczą ani nie sybilizują.

Chyba je wyciągnę i wbiję w uszy żeby zobaczyć jak po 2 miesiącach w szufladzie będą odebrane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę Macawy niż Level In - nie drą ryja jak pyskata nastolatka i mają znacznie ciekawszą scenę od Samsungów. No i jednak tulejka mniejsza.

 

Dzięki. :)

To tym bardziej muszę Leveliny z szuflady wyjąć i sprawdzić.

Mnie ostatnio ( 2 m-ce temu ) grały na tyle znośnie, że nie wywędrowały z tej szuflady dalej w świat.

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za recke, jak zwykle zacna :) ja akurat swoich Macawów się pozbyłem, miał lekkie problemy z jakością. odklejała się obudowa jacka, dostałem 2 różne filtry (krótszy i dłuższy), a i dzwięk jakoś mnie nie oczarował. (audeo duuuużo fajniejsze i żałuję, że tak późno je nabyłem) ;)

Edytowane przez gregdezet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audeo, to w ogóle klasa sama dla siebie (no, może jeszcze Ety jak komuś pasuje ich wygoda) i pewnie jeszcze długo tak zostanie :) Ale i jest to inne brzminie, bardziej uniwersalne niż w Macawach. Dochodzi jeszcze kwestia dopasowania sprzętu oraz wygrzania.

Jednak za taką holografię jak w GT100s, to bym spokojnie dołożył do Phonaków ze dwie stówy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tle konkurencji nie wyróżnia się w żadną stronę - ot, porządny poziom niedrogiego (200-300 złotych) dynamika. Co prawda rozjaśnienie sprawia wrażenie, że jest szybciej niż na prawdę, ale przeskakując na Audeo czy tym bardziej CA Pro330, szybko zauważam różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko ja stwierdziłem, że są zauważalnie lepsze od E80 (porównując łeb w łeb). SM mają jednak przewagę na basie, więc jeśli jest on ważny i ma mocno bić, to Macawy będą gorszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko ja stwierdziłem, że są zauważalnie lepsze od E80 (porównując łeb w łeb). SM mają jednak przewagę na basie, więc jeśli jest on ważny i ma mocno bić, to Macawy będą gorszym wyborem.

Nie znam Macawów, ale w E80 bas nie bił mnie mocno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie "mocno", to nienajlepsze określenie, bez odniesienia bezpośrednio do GT100s. Ale po wygrzaniu był szybszy i bardziej punktowy niż w Macawach, przez co właśnie bił zauważalnie mocniej. Natomiast jak najbardziej dla fanów mocnego łojenia, to obie pary się nie nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc szukam argumentów żeby jednak wziąć Macawy ;) martwi mnie tylko wspomniana w recenzji prądolubność. Czy znaczy to, że na przenośnym sprzęcie bez jakiegoś wzmacniacza słchawkowego nie zabrzmią? czy bedą po prostu wymagały wyższych poziomów głośności? (jak dużo wyższych? :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrzmieć zabrzmią, ale niekoniecznie dobrym dźwiękiem. Z takim SGS6 bez wzmacniacza jest słabiutko, a już Clip+ (przecież z małą ilością mocy) gra całkiem ciekawie z Macawami.

I wymagają większych poziomów głośności. Na telefonie rozkręcałem je na jakieś 2/3, podczas gdy inne dokanałówki dobijały może do połowy.

 

Jak się wahasz z zakupem, to mogę Ci je wypożyczyć za kaucją. Na razie i tak będą leżały w szafie, więc problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to gt100 są jedne z tych bardzo cichych i potrzebują sporego wzmocnienia.

Oraz bez prądu to one raczej bardzo oszczędnie z basem.

 

Wniosek musi być coś mocnego prądowo i z sporym wzmocnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności