Skocz do zawartości

Fanklub pchełek


Play

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Weird_O napisał:

 

Za co panie.... ZA CO?! Te hobby mnie wykończy, ratunku :o

To zrób jak ja - czerwona gąbka na prawą słuchawkę niebieska na lewą i już masz 2-3 identyczne, może się żona nie połapie a wyglądają na takie za 5 zł z kiosku;)

 

Tylko ich sam nie pomył - mi dwa dni temu Monki+ z k's64 sie porąbały :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, strong6 napisał:

Rozpasanie z tym audio, ostatnie pieniądze wydadzą, przed żoną będą to ukrywać, piw i kaw se odmówią ale kupią. Za ostatni grosz kupią te Ollivan MS16 :)
Ja poprzestałem na QianYun Qian25 kupionymi jakiś czas temu. I potrafię się zatrzymać (dumny jestem z siebie) :)

Taka ciekawostka/mały offtop - wpiszcie w google (obojętnie w jakiej przeglądarce) Ollivan MS16 - co wam wyskoczy w 5 pozycji od góry :)

Jakie rozpasanie ja mam Olivany MS16 zamiast QianYun Qian25. Dłużej opieram się niż ty :) (mam porządne ściany z cegły lata 50-te)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.08.2017 o 18:54, Jaro54 napisał:

Od wczoraj nie wyjmuję z uszu tych MS16. Nawet Monki nie zrobiły takiego wrażenia dźwiękowo na mnie. Jeśli ktoś zainteresowany to w poniedziałek zaczyna się 5 dniowa promocja. A MS16 w innych sklepach nawet po prawie 20$ są chyba wynik zainteresowania. Za 8 $ must have. 

Skusiłem się na MS16 i do tego jeszcze zamówiłem Remax 610D. Eeech szufladka powoli się zagraca :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wiatrak napisał:

Skusiłem się na MS16 i do tego jeszcze zamówiłem Remax 610D. Eeech szufladka powoli się zagraca :P

Jedne i drugie warte każdego centa wydanego na nie. MS16  super w domu na zewnątrz i w głośnym środowisku pokazują wady otwartych słuchawek - brak izolacji. Ale w cichym otoczeniu suuuper

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza scena, więcej powietrza bardziej równe we wszystkich pasmach i lepsze pozycjonowanie dźwięków. Co do wykonania to nie ma porównania metal na słuchawkach i bardzo fajny kabel 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsza scena, więcej powietrza bardziej równe we wszystkich pasmach i lepsze pozycjonowanie dźwięków. Co do wykonania to nie ma porównania metal na słuchawkach i bardzo fajny kabel 
Dzięki. A jak ilością basu? Jest go więcej czy mniej niż w monk plus?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest inny, bardzo dobrze kontrolowany i punktowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Tuesday, August 29, 2017 o 11:03, Jaro54 napisał:

Jest inny, bardzo dobrze kontrolowany i punktowy 

https://audiobudget.com/product/Headroom/MS16

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senfer PT15 - niby ten dźwięk jest trochę nienaturalny, niby czasem zaskrzypią tak że aż w głowie czuć, jednak z drugiej strony, instrumenty są tak fajnie poukładane, że naprawdę przyjemnie się na tym słucha, bas tylko zaznacza swoją obecność, inne pasma też na siebie nie wjeżdżają. Na ten moment, ich granie podoba mi się dużo bardziej niż monków. Może to tylko pierwsze wrażenie ale jak na słuchawki za ok 4 dychy są naprawdę spoko. Jedyna wada jak narazie to projekt kopuł. Bez gąbek nie jestem w stanie tego do ucha wsadzić, no i to, że trzeba trochę mocniej podkręcić głośność ale to też może wynikać z faktu, że ciężko mi jest je dopasować w uchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała recenzja-porównanie. VE Asura 2.0 (rekablowane posrebrzanym kablem od BigMarasa) kontra zachwalany na head-fi.org Yinman 150 Ohm.

Do zakupu Yinman skłoniły mnie informacje na hedfaju jakoby owe Yinmany były bardzo zbliżone brzmieniowo do Asura. Porównania dokonałem na Xduoo X3 oraz lapek+SMSL M2.

Yinman i Asura mają impedancję 150 Ohmów, ale Yinman „grają” trochę ciszej, co pewnie wynika z niższej skuteczności.

 

Budowa Yinman – Bardzo ładne pudełeczko i zestaw gąbek też jest. Elegancka i drobna drewniana obudowa słuchawek z tyłu, z przodu czarny plastik. Wyglądają bardzo solidnie. Kabel dość sztywny, nie plącze się.

 

Wygoda Yinman – Malutkie i lekkie. Nieźle siedzą w małżowinie (mojej). Asura i Monk łatwiej wypadały przy potrząsaniu czachą.

 

Dźwięk Yinman 150 vs Asura 2.0 – Wbrew temu co piszą hedfajowcy, uważam że różnią się dość zauważalnie. Siłą Asura jest średnica z wokalami „na twarz”. Yinman to bardziej „V” z wyraźnie cofniętymi wokalami. Yinman mają trochę więcej góry i basu. Bas jest bardziej efektowny i miękki niż w Asurach. Odnoszę wrażenie, że w Yinman jest większa scena. Asury wolę do jazzu, a Yinman do muzyki klasycznej, popu i soundtracków.

 

Z Xduoo X3 lepiej brzmiały mi Asura, a z SMSL M2 Yinman :)

Jako, że pcheł będę używał tylko z X3 i w repertuarze jazzowo-wokalnym, więc zostaną ze mną prędzej Asura niż Yinman, ale... za te 30$ uważam, że Yinman brzmią baaardzo dobrze, no i połowę tańsze niż Asura 2.0.

Jeśli miałbym porównać Yinman do Monk Plus to wybrałbym zdecydowanie Yinman, ze względu na większą kulturę grania. Słucham dość głośno i w takim wypadku Monki+ są bardziej męczące.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wirkox napisał:

Senfer PT15 - niby ten dźwięk jest trochę nienaturalny, niby czasem zaskrzypią tak że aż w głowie czuć, jednak z drugiej strony, instrumenty są tak fajnie poukładane, że naprawdę przyjemnie się na tym słucha, bas tylko zaznacza swoją obecność, inne pasma też na siebie nie wjeżdżają. Na ten moment, ich granie podoba mi się dużo bardziej niż monków. Może to tylko pierwsze wrażenie ale jak na słuchawki za ok 4 dychy są naprawdę spoko. Jedyna wada jak narazie to projekt kopuł. Bez gąbek nie jestem w stanie tego do ucha wsadzić, no i to, że trzeba trochę mocniej podkręcić głośność ale to też może wynikać z faktu, że ciężko mi jest je dopasować w uchu

Zmodowane PT15 zyskują na naturalności, już tak nie piłują wyższą średnicą. Mod polega na odklejeniu uszczelniającego okręgu z tyłu przetwornika. Oczywiście dostać się tam można dopiero po rozebraniu, które nie jest takie łatwe - samo rozklejenie nie jest trudne, ale od razu trzeba odrywać przetwornik od tyłu muszli, bo inaczej membrana zostanie z przodem a obudowa przetwornika z tyłem słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko: dobre pchły (nie doki) w przystępnej cenie, upgrade dla zwykłych Monków na MMCX? Zamówiłem ostatnio BJ T6 i zastanawiam się czy nie zmontować sobie do biegania adaptera Bluetooth z MMCX i potrzebowałbym coś ładnie grającego do tego ale z tego co widzę na Ali tylko Senferki w sensownej cenie chodzą a one dla mnie zbyt sucho grają. Testowałem z 3 różnymi źródłami i wolę większe dociążenie.

Edytowane przez Chamelleon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie się prezentują, dzięki. Bardziej jednak myślałem o czymś do 30$ bo dobry adapter z APT-Xem wychodzi 30-40$ + słuchawki 60$ i wychodzi już spora sumka. Wiadomo jak to z takimi adapterami jest, niby APT-X ale nie zagra to tak ładnie jak po kablu i wydaje mi się, że nie ma sensu parować tego ze słuchawkami za 2x więcej $$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Chamelleon napisał:

Szybkie pytanko: dobre pchły (nie doki) w przystępnej cenie, upgrade dla zwykłych Monków na MMCX? Zamówiłem ostatnio BJ T6 i zastanawiam się czy nie zmontować sobie do biegania adaptera Bluetooth z MMCX i potrzebowałbym coś ładnie grającego do tego ale z tego co widzę na Ali tylko Senferki w sensownej cenie chodzą a one dla mnie zbyt sucho grają. Testowałem z 3 różnymi źródłami i wolę większe dociążenie.

Zmoduj sobie PT-15 i będzie dobrze :)

 

Dnia 31.08.2017 o 08:37, Perul napisał:

Zmodowane PT15 zyskują na naturalności, już tak nie piłują wyższą średnicą. Mod polega na odklejeniu uszczelniającego okręgu z tyłu przetwornika. Oczywiście dostać się tam można dopiero po rozebraniu, które nie jest takie łatwe - samo rozklejenie nie jest trudne, ale od razu trzeba odrywać przetwornik od tyłu muszli, bo inaczej membrana zostanie z przodem a obudowa przetwornika z tyłem słuchawki.

 

Po modzie nie grają tak rozrywkowo jak Monki, ale jak dla mnie już akceptowalnie na tyle, że brałem je na wyjazdy zamiast targać nagłowne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MS16 szybko dochodzą :) Moje kupione 17.08 były u mnie 25 z czego od niedzieli 20.08 do czwartku 24.08 przeleżała w WER Warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla tych co szukają nie produkowanych już monków classic. Na Alli za 4$ można kupić bardzo zbliżone brzmieniowo i jakościowo Vido. Minimalnie słabsze moim zdaniem od monków ale za tą cenę nie ma się co zastanawiać. https://pl.aliexpress.com/item/New-NICEHCK-DIY-Earbud-In-Ear-Earphone-Earbud-Dynamic-Flat-Head-Plug-Earbud-Bass-HIFI-Earphone/32806045266.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.0CCKB3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.09.2017 o 12:27, ma_x_ym napisał:

Moje M16 doszły dzisiaj, kupione 28.08. Szybko jak na Ali.

I jak @ma_x_ym podobają Ci się MS 16? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności