Skocz do zawartości

Final Audio Design fanklub


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, x86 napisał(a):

Z każdą parą mam ten sam problem. Dobieram walizki do słuchawek przy wariancie z odpiętym kablem. Można większą ale przy okazji gabaryt robi się na tyle duży dlatego iż wolę odpinać raz na jakiś czas. Wrzucam do skrzynek jak wiem, że nie będę ich używał przez dłuższy czas lub do transportu. Do stojaków też odpinam kable. Mam krótkie półki na ścianie i nie chce mi się układać kabli za każdym razem, a tym bardziej jakoś tak wyszło, że praktycznie wszystkie duże słuchawki mam ze standardem jack 3.5mm i miniXLR 4pin. 

Swoim EF miałem być wierny do końca ale przyszedł dzień prawdy podczas porównania z Phobosami. Poza  bezpośredniością odniosłem podobne wrażenie. Głównie wtedy dynamika siadła i ktoś zabrał z nich muzykalność. Do reszty można by przywyknąć bo w swojej cenie są świetne ale z drugiej strony pewnych rzeczy nie da się wymazać z pamięci, a szkoda :) 

Nie zatrzymuję i życzę udanych poszukiwań :) Ja już nie czuję potrzeby by piąć się w górę w kategorii technikalia jak i osobnej pod kątem max muzykalności.

 
Jak już pisałem lepiej chyba żyć w nieświadomości bo życie jest wtedy łatwiejsze jak jest się melomanem i używa jakiś podstawowych studyjnych AKG czy Beyerów- to co się usłyszy to trudno już „odsłyszeć”. 😊 Ethery najbardziej podchodzą mi na moim takim lżejszym torze SMSL M400 +SP400, ale to nie ta liga. Kiedyś jak je kupiłem to tak sobie myślałem, że trudno pewnie będzie mi znaleźć słuchawki, które zagrają zdecydowanie lepiej 😊.

Może w następnym tygodniu dołączą do rodzinki nowe A5000. Chyba bardzo lubię Final.

B62C1767-6415-4E39-B556-AEC0A58457C5.jpeg

748F42F2-C283-4C2E-8B51-4FF306653C02.jpeg

CD9010F8-0ACF-4325-9873-253100FC957A.jpeg

C48B7687-DF9A-4639-9C1B-55951ABFAA2A.jpeg

E8DD25C8-19B9-4CD0-A10D-AC64E51B26A6.jpeg

30FA0126-46F6-4083-8252-C1ED7FA8BCF6.jpeg

AAF29250-8AAD-4510-84E5-0845F7319CCE.jpeg

B4DA3E22-6955-4E06-9197-AF1F17D75C3D.jpeg

A64B3CA5-5EB1-4A27-8CF5-811095BD7258.jpeg

0C7087D8-9159-47F5-8F82-A3BD75C1C5A4.jpeg

60BC1E09-392A-48A1-9A2D-157072B4AE63.jpeg

15369C87-14B6-4F76-910C-DE3CFC663129.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 7
  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było chwilę słuchane i wnioski są proste: anc lepsze w sony, etui dużo mniejsze i to tyle przewag sony - ze8000 jeszcze nie są wygrzane, ale z pudełka grają świetnie - detal, przestrzeń, dynamika na bardzo wysokim poziomie, strojenie po cieplejszej stronie mocy, ale nie tak funowe i gęste jak w sony. dodatkowo są bardzo lekkie, wygodne i mogę nosić pod czapką nawet, a anc jest ok.

 

sony w kategorii tws, anc plus fun sound nadal są super, ale w kategorii hi-fi ze8000 są dużo lepsze (sporo lepsze też od technics az60)

 

 

 

 

IMG20230105150934.jpg

  • Like 8
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, vonBaron napisał(a):

No u Ciebie lepiej to wygląda bo ja w nich wyglądam jak ET.

Kolega ma pojemne uszy. 😊U mnie odstają i są przekrzywione na dole w kierunku głowy. 😊

70B3CB04-0008-4887-8496-29D9CD799009.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, vonBaron napisał(a):

Identycznie jak u mnie.

Nie gadaj, takiego siwego czerepa to chyba nie masz. 🤣

Edytowane przez lobuz1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

https://www.head-fi.org/threads/final-audio-d8000-planar-magnetic-headphone.845567/post-17569218

 

Wyglądają bardzo słabo, jak wydrukowane na drukarce 3d i to tego te silikonowe pady... Choć jakby brzmiały lepiej od 1266 to wygląd mogę im wybaczyć.

Edytowane przez vonBaron
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie, bo masz/miałeś cały juz wór Finali, ktore byś określił jako Twoje ulubione, a które jako najlepiej grające (może być dwa w jednym :)) ?

 

D8000 Pro LE się wyróżniają na tle innych ?

 

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2023 o 23:08, vonBaron napisał(a):

https://www.head-fi.org/threads/final-audio-d8000-planar-magnetic-headphone.845567/post-17569218

 

Wyglądają bardzo słabo, jak wydrukowane na drukarce 3d i to tego te silikonowe pady... Choć jakby brzmiały lepiej od 1266 to wygląd mogę im wybaczyć.

6tyś euro 🤨 trochę dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MichalZZZ napisał(a):

Adamie, bo masz/miałeś cały juz wór Finali, ktore byś określił jako Twoje ulubione, a które jako najlepiej grające (może być dwa w jednym :)) ?

 

D8000 Pro LE się wyróżniają na tle innych ?

 

 

 

Najczęściej słucham D8000Pro LE i jak masz okazję to proponuję spróbować- grają z taką lekkością, naturalizmem, super dynamiką- nie są to ślamazarne planary , choć D8000 były pod tym względem jeszcze lepsze . Jak posłuchałem ich kiedys to nie chciałem już zakładać Ether, które wydały się zamulone, nie tak klarowne. Mam też Sonorous X (już niedostępne i trudne do kupienia), które są bardziej analogowe, cieplejsze, organiczne, kremowe…zwał jak zwał :) . Generalnie mały jest teraz wybór słuchawek wokółusznych w Final bo seria Sonorous nie jest produkowana. Podobno być może pojawi się jakiś średniak z serii D, coś poniżej D8000. Bardzo bym chciał, aby tak się stało.

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę sobie wziąć za jakiś czas na testy wspomniane FA D8k LE i ZMF Caldera. Jeśli chodzi o te drugie, to jestem już wstępnie umówiony na ich wypożyczenie. Ciekaw jestem jak wypadną te słuchawki w bezpośrednim porównaniu i które mi bardziej przypadną do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MichalZZZ napisał(a):

Chcę sobie wziąć za jakiś czas na testy wspomniane FA D8k LE i ZMF Caldera. Jeśli chodzi o te drugie, to jestem już wstępnie umówiony na ich wypożyczenie. Ciekaw jestem jak wypadną te słuchawki w bezpośrednim porównaniu i które mi bardziej przypadną do gustu.

Limitka Final też chyba trudna do kupienia w PL, ale moźe coś zostało. Mp3 ma chyba demo. W zestawie jest bardzo dobry kabel 3m Xlr z ich produkcji, customowymi wtykami oraz drugi 4.4. Walizka jak dla mnie niepraktyczna i leży w pudełku.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności