Skocz do zawartości

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

 

Focale listen jaśniejsze, grają bliską średnicą, praktycznie prosto na twarz. K702 grają z większej odległości, przestrzeń, plany w ogóle bez porównania. Basu mniej w K702, jest miękkszy, delikatniejszy.

A dla mnie,po odblokowaniu zwłaszcza bas portu w K702, basu sporo więcej niż w Listen.

Zwłaszcza na górnej średnicy, gdzie na Listen jest pustka.

K702 pokazują co to znaczy klasa, Listen są świetne,wyraziste, ale do legendy nie mają startu...są sporo słabsze ogólnie...

K702 są wygodniejsze, łatwiejsze do zjedzenia, uniwersalniejsze, pełne w całym zakresie...do 1tys nie mają konkurencji..

Listen tylko jak musimy słuchać na dworze...tam jest ich żywioł.

 

 

Czyli widzę że prędzej czy później trzeba będzie się tymi K702 zainteresować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Focale listen jaśniejsze, grają bliską średnicą, praktycznie prosto na twarz. K702 grają z większej odległości, przestrzeń, plany w ogóle bez porównania. Basu mniej w K702, jest miękkszy, delikatniejszy.

A dla mnie,po odblokowaniu zwłaszcza bas portu w K702, basu sporo więcej niż w Listen.

Zwłaszcza na górnej średnicy, gdzie na Listen jest pustka.

K702 pokazują co to znaczy klasa, Listen są świetne,wyraziste, ale do legendy nie mają startu...są sporo słabsze ogólnie...

K702 są wygodniejsze, łatwiejsze do zjedzenia, uniwersalniejsze, pełne w całym zakresie...do 1tys nie mają konkurencji..

Listen tylko jak musimy słuchać na dworze...tam jest ich żywioł.

 

 

Czyli widzę że prędzej czy później trzeba będzie się tymi K702 zainteresować.

 

Niekoniecznie...

 

Ale posłuchać można dla wyrobienia sobie zdania.

 

Co do słów Soundmana, to uważam że nic nie trwa wiecznie i klasyki sprzed lat jednak mają sporą konkurencję. W tym Listen.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę, teraz tak Maciej gada, a jak namawiałem go na zakup Q701 ze 2 lata to się bronił jak dziewica pierwszej randki...he,he.

A jak wreszcie kupił to sprzedał T1 rev2...takie wrażenie na nim zrobiły :)

Życzę Listen za 10 lat równie wielkiej ich atencji jak mają K701 dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

701 powstały w innych czasach :)

 

Ale dla porządku:

 

T1 i T1 v2 sa najlepsze technicznie

potem Listen

potem Q701

 

Dla siebie z tej trójki/czwórki wybrałem Listen jako najbardziej mi odpowiadające :) Gdyby T1 miały tonalność Listen, i przestrzeń 701 i cenę na poziomie 2K to były strzałem w 10 :D A za swoją cenę mają jednak zbyt wiele ułomności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja cenowo i ergonomicznie wybrałbym oczywiście K701...

Potem T1 rev2 ,za 3 tys mamy niemal ideał...lepsze od TH900 za 8tys...

Listen fajne ale niewygodne i męczące, za jasne ciut i basik za słaby dla mnie jednak.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

701 powstały w innych czasach :)

 

Ale dla porządku:

 

T1 i T1 v2 sa najlepsze technicznie

potem Listen

potem Q701

 

IMO listeny były ściśle projektowane pod odsłuchy na zewnątrz i tu są numero uno

 

FL "otworzyły" mi też oczy na FSP na które mam teraz inne patrzenie - klasowy budżetowy sprzęt

 

jakościowo:

-FSP

-Listen

-K702

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciągnąłem dzisiaj pady od Focali (nie było łatwo, na progu zniszczenia :)) do... Takstarów HD6000 i poprawiła się przestrzeń, wyklarowała góra oraz separacja, lekko odmuliło też przełom średnicy i midbasu. Stwierdzam więc, że te pady robią bardzo dużo roboty w samych Listen, pewnie dzięki temu, że środek jest materiałowy + dobrze dobrane wypełnienie. Nie dziwię się już, że @Synthax miał taki progres na SN-50 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady robią robotę, tu nie ma wątpliwości. Już oto pytałem, chyba Karmazynowego, czy ktoś próbował założyć pady od FL na FSP? Bo wygoda to na pewno na plus, a jak z dźwiękiem?

Kurza tważ.. może być ciekawie :D

FSP mają chyba klejone.

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem się na nie z myślą o dalszej sprzedaży, ale sam nie wiem, co robić :D Dam sobie na razie czas.

A nie za jasne ciut te Listen?, dla mnie te 10% zbyt rozjaśnione,wokale nie do końca takie jakie być powinny, jakby odmłodzone o 20 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można na to popatrzeć z drugiej strony... Na żadne słuchawki nie ma takich zniżek, dobrze że chociaż na FL są ^_^

 

Pytanie techniczne do FL. Czy na opakowaniu jest jakaś fabryczna plomba po której można poznać, że słuchawki są fabrycznie nowe, a nie pochodzą np. ze zwrotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma tutaj problemów z ich napędzeniem i bardzo przyjemnie grają nawet z takiego Xduoo X2.

U mnie zależnie od dziurek patrząc na SMSL M2, Lovely Cube i Phonitora stają się gęściejsze. I nie wiem czy to kwestia impedancji na dziurce czy czegoś innego. Phonitor dosyca je ale z SMSL M2 są bardziej konturowe za to. Więc zależnie od dnia i humory zmieniam im napęd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś pisał że FLe nie schodzą nisko, słuchając When I Met You, Bowiego (3:30) mam inne wrażenie :)

nie wszystkie słuchawki to zagrają

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś pisał że FLe nie schodzą nisko, słuchając When I Met You, Bowiego (3:30) mam inne wrażenie :)

nie wszystkie słuchawki to zagrają

Captain Panic & Systek - Vast. Napisz proszę, jak wypadają w tym kawałku. Jest tam tyle sub-basu, że na IT03 czuję, jak mózg mi się od wibracji zamienia w papkę xD Wiadomo, nie oczekuję nie wiadomo czego, ale jestem ciekaw, czy zejdą na tyle nisko, żeby wyciągnąć ten sub-bas, którym ten kawałek jest nasycony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności