Skocz do zawartości

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

I właśnie o ten dołek mi chodziło. Dobre 6-7 db to dużo za dużo, żeby poprawić to doborem sprzętu, konieczne eq...

 

Swoją drogą trochę dziwne, bo impedancja się w tym miejscu nie zmienia. Może walczyli z rezonansami bo zniekształcenia w tym miejscu trochę rosną, pytanie tylko co jest skutkiem, a co przyczyną.

Mierzyłeś je?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

I właśnie o ten dołek mi chodziło. Dobre 6-7 db to dużo za dużo, żeby poprawić to doborem sprzętu, konieczne eq...

 

Swoją drogą trochę dziwne, bo impedancja się w tym miejscu nie zmienia. Może walczyli z rezonansami bo zniekształcenia w tym miejscu trochę rosną, pytanie tylko co jest skutkiem, a co przyczyną.

Mierzyłeś je?
Ja nie, ale Tyll z innerfidelity.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś trochę posłuchałem Listen i miłości z tego nie będzie. Niby wszystko fajnie, ale cały przekaz jest jak na mój gust trochę zbyt agresywny. Peak na wyższej średnicy i całej górze ma robić efekt wow, ale mnie męczy na dłuższą metę.

 

To samo wrażenie miałem po odsłuchu Elear.

Miałem to samo wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś trochę posłuchałem Listen i miłości z tego nie będzie. Niby wszystko fajnie, ale cały przekaz jest jak na mój gust trochę zbyt agresywny. Peak na wyższej średnicy i całej górze ma robić efekt wow, ale mnie męczy na dłuższą metę.

 

To samo wrażenie miałem po odsłuchu Elear.

Daj im szansę,kilka dni posłuchaj...przyzwyczaj uszy a potem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych forumowiczów,

 

Chyba trafiłem dobrze.

Z uwagi na późną i świąteczną już prawie porę, napiszę krótko.

Parę dni temu kupiłem Focal Listen, tak od ręki bez czytania tego i innych forów. Zasadniczo słucham muzyki na kolumnach w tandemie Onkyo i Tanoy z jakimiś tam oznaczeniami i numerami.

Poszedłem do sklepu mp3 we Wrocku po coś, co odseparowałoby mnie od zgiełku domowego ( dwie miłości życia - żona i córa) w chwilach, kiedy mam ochotę czegoś posłuchać i to wtedy, kiedy nie jestem sam.

Założenia proste: stacjonarne, pełne z dobrą izolacją akustyczną do wzmacniacza i smartfona, względnie wygodne do ok. 400,- zł o, naiwny! Miało być szybko 15-20 min i bezproblemowo - o naiwny! Odsłuchy robiłem tylko na jednym nagraniu, Adele - Hello, na więcej nie było czasu.

Słuchałem Audio-Technikę M40, AKG 550, Bayerdynamics, Sennheiser i jeszcze coś tam, nazw nie sposób zapamiętać. Zapamiętałem za to bardzo dobrze pewien schemat - za każdym razem, kiedy jakość dźwięku zaczynała być coraz bardziej ludzka to cena rosła, dziwne. Doszedłem już do 750 i ciągle byłem w ciemnym lesie odsłuchowym.

Przemiły, bardzo wyrozumiały i pomocny sprzedawca dwoił się i troił. Dał jak mówił b. dobre źródło, takie ciężkawe ustroistwo podobne do smartfona z Tidalem High za 4 tysie. Wyciągał coraz to nowe słuchawki aż padło na Focal. Uwiodły mnie w nich dwie rzeczy - struktura basu mi odpowiada i brzmienie fortepianu i to szczególnie ( córa gra na fortepianie i szukałem czegoś co przypominałoby oryginał), tyle mi wystarczyło. Dobrze, że zakazałem sprzedawcy dawać mi do rąk dalsze modele.

 

A teraz prośba-pytania:

Są dla mnie za ciasne. Ucisk jest jak dla mnie za duży, ponoć ma to poprawić oparcie z kanapy. Z góry, od pałąka jednak coś tam czuję, ale to przeboleję.

Gorzej jest z wielkością nausznic. Dolne opuszki wystają mi od spodu i po 30 min. zaczynają mnie piec lekko całe uszy. Tu rzeczone AKG były rewelacyjne.

Czy można w tym modelu zmienić PADY NA WIĘKSZE? Może coś z DIY?

Czy może, jak zasugerowano w sklepie, pady z Brainwavz HM5 wejdą na nie?

 

 

Pozdrawiam serdecznie i życzę dobrych, spokojnych, zdrowych i Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

Konrad

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie Tobie też Wszystkiego Dobrego na Świę†a Bożego Narodzenia

 

Co do komfortu to pady od HM5 wchodzą ale zmienią brzmienie. Myśle że są dwa sposoby: przyzwyczaić się - to się udaje wielu osobom z nowymi słuchawkami, lub metoda radykalna - rezygnacja z danego modelu. To odginanie na kanapie to nie wiem czy będzie trwałym sposobem :)

 

Powodzenia z oswajaniem się i przyzwyczajaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście Adele Hello brzmi niesamowicie dobrze na Listen ,ta wyrazistość wokalu... :)

Ja po paru dniach też się przyzwyczaiłem do Listen,mimo że też mnie uwierają, a mam dużą głowę.

Warto pokręcić padami jak już mamy na głowie słuchawki,dostosować/znaleźć optymalne ustawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tam, świąteczny okres, po tym jak mi dzisiaj Listen Grają to daję im 10/10 jakości dźwięku w tej cenie za 600zł...

Wymiatają, a gęba się śmieje... :D

Patrząc na spokojnie jak grają Listen to powinny kosztować ok. 2tys nawet, nie byłoby przesady.

Może nie mają basu w pełni zadowalającego dla basowców, ale inne zalety...huh.

Góra fenomenalna, nie wiem jak ja zwrócę te Listen Synthaxowi....he,he. :P

Edytowane przez Soundman1200
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tam, świąteczny okres, po tym jak mi dzisiaj Listen Grają to daję im 10/10 jakości dźwięku w tej cenie za 600zł...

Wymiatają, a gęba się śmieje... :D

Patrząc na spokojnie jak grają Listen to powinny kosztować ok. 2tys nawet, nie byłoby przesady.

Może nie mają basu w pełni zadowalającego dla basowców, ale inne zalety...huh.

Góra fenomenalna, nie wiem jak ja zwrócę te Listen Synthaxowi....he,he. :P

Jak to jak? Powiesz mu, że się niestety uszkodziły i przelejesz mu te 600 pln, a Synthax już sobie jakoś poradzi ;)
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Soundman może Synthax sprezentuje Ci Listen na gwiazdkę. ;)

 

 

 

 

A teraz prośba-pytania:

Są dla mnie za ciasne. Ucisk jest jak dla mnie za duży, ponoć ma to poprawić oparcie z kanapy. Z góry, od pałąka jednak coś tam czuję, ale to przeboleję.

Gorzej jest z wielkością nausznic. Dolne opuszki wystają mi od spodu i po 30 min. zaczynają mnie piec lekko całe uszy. Tu rzeczone AKG były rewelacyjne.

Czy można w tym modelu zmienić PADY NA WIĘKSZE? Może coś z DIY?

Czy może, jak zasugerowano w sklepie, pady z Brainwavz HM5 wejdą na nie?

 

 

Pozdrawiam serdecznie i życzę dobrych, spokojnych, zdrowych i Rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

Konrad

 

Co do ucisku dla mnie jest lekko odczuwalny, ale to raczej lekki nacisk niż ucisk. Pewnie zależy od głowy, ja mam rozmiar 57 czy 58 jak pamiętam. Więc do Soundmana z rozmiarem 63 mi daleko. :) Dolna część ucha też wychodzi mi poza otwór wewnątrz padów, ale nie czuję przez to dyskomfortu.

Bardziej odczuwalna jest górna część pałąka, ale u mnie wystarczy, że lekko go przesunę i jest OK.

 

Odnośnie padów to te pady w Listen (oraz przetworniki rzecz jasna) zapewne są tutaj tym co decyduje w dużej mierze o ich dobrym brzmieniu (IMO, sugestywnie dla mnie of course). Nie próbowałem zmieniać na pady np. HM5, ale kiedyś je miałem (skórkowe), stosowałem na Hifimanach HE-4, HE-400 i Yamahach YH-100. Niestety dla mnie one psuły, kaszaniły dżwięk i mimo, że wygodne, mięciutkie, to wolałem wrócić do oryginalnych padów,(jedynie w YH-100 mam dalej naciągnięte inne, welurki od Fatality). Zapewne jednak niektórym słuchawkom pady od MH5 robią dobrze, można spotkać takie opinie, ja zresztą próbowałem tylko te skórkowe.

Ale w Listen ważny jest ten seal, którego jeśli nie będzie, zniknie izolacja i zmieni się brzmienie. Pytanie tylko czy na plus, bo te Listenowe są specyficzne, takie hybrydowe, od środka jest materiał, na zewnątrz ta skórka.

 

Takie pady od Listen są dostępne osobno?

Pamiętam, że @Synthax pisał, że ściągał, zakładał je chyba też na stare Unitry, Te Unitry nawet mam, ale szkoda mi zakładać na nie pady od Listen, Nie chcę też ściągać padów z Listen, bo nie wiem czy nie popsują się po rozciągnięciu.

 

 

Pozdrawiam wszystkich przedświątecznie w ten wigilijny dzień i również życzę Wesołych Świąt Bożego Narodzenia. :)

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Listen i sobie cenię, ale mam też Takstary HD6000 chyba ze trzy lata i do momentu kupna Focali najwięcej na nich słuchałem, będą ze mną do końca... ich albo mojego ;) Nie czuję się również źle z racji faktu, że kosztują 300 pln. No ale ja jestem trochę "inny" bo cenię sprzęt vintage i uważam, że ten nowy jest w większości finansowo odjechany.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Te Listen to już prawie takie SHP9500 wszyscy mieli, wszyscy sprzedali ;)

Ja się nie dziwię. Listen to jednak budżetowe słuchawki.

 

No kurczę ,nie dziwię się...sam bym po godzinie a chyba i jednym dniu odsłuchu Listen je sprzedał czym prędzej...

A teraz po kilku dniach, uszy się przyzwyczaiły czy coś, myślę rozpaczliwie jak tu zdobyć na nie finanse...he,he.

Co takiego w nich jest wyjątkowego?...Chyba to, że nie są jak większość słuchawek w tej cenie, misiowate,przyciemnione, przebasowione, góra wycofana,...pójście na łatwiznę...

Listen grają jak rasowe topowce, w śmiesznej cenie, ale trzeba do nich się przestawić , docenić...

Mimo że bez basu niemal jak dla mnie i niewygodne jak cholera to...chciałbym je kupić,koniec świata... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam, albo i nie mam jak mi Tomek nie odda, te Listen i mam mocno zmodowane T50rp MKIII, i będę bardzo wdzięczny losowi jak trafię na coś lepszego od nich co nie będzie rozbojem w biały dzień.

 

Warto poczytać ten wpis i konkluzję.

http://headfonics.com/2014/08/12-flagship-headphones-compared-the-totl-guide/

 

Wszystkim sympatykom i antypatykom Listen życzę Udanych Świą† Bożego Narodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności