Skocz do zawartości

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

 

przyszły z morele, ja sie zakochałem :) 30sekund i już wiedziałem że to to, jest impact, basu dużo ale niskiego nie ma dużo midbasu (nienawidzę midbasu) , czyściutka góra dużo szczegółów i scena super ze scarlett 6i6 brzmi naprawdę super

Wiem jak to jest, ja na audio show w ciągu tych 3 dni wielokrotnie wchodziłem do pokoju Focala i ich słuchałem wiedziałem już że Momentum lecą na giełdę. Zobaczysz po około 2-3 tygodniach będziesz ciągle szczęśliwy że je masz, że w końcu słuchasz muzyki a nie analizujesz czy góra jest ok albo środek wycofany jak to miałem do tej pory ciągle coś nie tak, a teraz biorę sprzęt foto, słuchawki na uszy i szwendam się po lasach.

 

dokładnie, mam to samo, nazwę dobrali chyba nieprzypadkowo, na nich się po prostu przyjemnie -słucha- muzyki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj posłuchałem sobie Focali Listen. Muszę przyznać, że jeśli ktoś je zakupił w cenie poniżej 600zł to dokonał naprawdę przyjemnego zakupu :) Dźwięk po prostu mi pasował w całej okazałości. Bas fajny, nie natarczywy, nie powodował u mnie jakiś nieprzyjemnych odruchów, stanowił niezłą podstawę. Reszta pasma również bardzo wyraźna i czysta. Dźwiękowo za 600zł super. Tylko ich budowa, małe pady, wiem, że nie dałbym z nimi długo rady...

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj posłuchałem sobie Focali Listen. Muszę przyznać, że jeśli ktoś je zakupił w cenie poniżej 600zł to dokonał naprawdę przyjemnego zakupu :) Dźwięk po prostu mi pasował w całej okazałości. Bas fajny, nie natarczywy, nie powodował u mnie jakiś nieprzyjemnych odruchów, stanowił niezłą podstawę. Reszta pasma również bardzo wyraźna i czysta. Dźwiękowo za 600zł super. Tylko ich budowa, małe pady, wiem, że nie dałbym z nimi długo rady...

słuchawki zamknięte nie łatwo wyważyć także tutaj Focal się popisał, wiadomo że gdzieś lekka dziura musi być w dynamikach ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wygodę akurat nie mam co narzekać. Mniej wygodne były ATH-M50X.

No i dużo gorzej tłumią (ath), w focalach cieżko się rozmawia nawet na wyłączonej muzyce

Edytowane przez Paramarimbo92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie testuje FL w centrum handlowym warunki odpowiednie - konstrukcja jest przemyślana, nawet ta siła ścisku jest odpowiednia. Blokada przewodu jest potrzebna przy "gumowej" otulinie.

Kompletna cisza człowiek wyłącza się z tego zgiełku prawie jak w etach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie testuje FL w centrum handlowym warunki odpowiednie - konstrukcja jest przemyślana, nawet ta siła ścisku jest odpowiednia. Blokada przewodu jest potrzebna przy "gumowej" otulinie.

Kompletna cisza człowiek wyłącza się z tego zgiełku prawie jak w etach.

ciekawe tylko ile te Memory Foam wytrzymają i ile czasu izolacja będzie tak dobra, bo na mróz to nawet nie próbuje w nich wychodzić, bo to by je zabiło w moment

btw ciekawe ile by zamienniki kosztowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są zbyt suche i nudne niestety, a był potencjał na produkt wręcz genialny (do średnicy i wysokich nie mam większych zastrzeżeń, wszystko jest na swoim miejscu, niestety wątpliwej jakości bas zabija te słuchawki :()

Może tor masz nie idealny pod te słuchawki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym że nudne, raczej do bólu sterylne. Nie grały u mnie jeszcze nawet 50h ale wątpię że po takich 100h zagrają lepiej. Bas pokazuje się tylko wtedy gdy naprawdę już musi.

 

 

Są zbyt suche i nudne niestety, a był potencjał na produkt wręcz genialny (do średnicy i wysokich nie mam większych zastrzeżeń, wszystko jest na swoim miejscu, niestety wątpliwej jakości bas zabija te słuchawki :()

Może tor masz nie idealny pod te słuchawki...

 

 

Mam już dwa tory i na obu grają bardzo podobnie. Chyba jedynie lampa by coś tu pomogła.

 

Chyba X1s rozgrzał się, góra przestała męczyć, dołu jest jakby więcej albo już mam zwidy ;)

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tor nieodpowiedni, muzyka pewnie też niedobrana, kabel by się również przydało wymienić :P Mi te słuchawki nie podeszły kompletnie i swojego zdania nie zmienię. Polecam posłuchać przed zakupem, bo można się rozczarować po czytaniu samych bezkrytycznych zachwytów.

 

Dodam jeszcze, że Spirity Pro stawiam znacznie wyżej.

Edytowane przez MrSheep
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym że nudne, raczej do bólu sterylne. Nie grały u mnie jeszcze nawet 50h ale wątpię że po takich 100h zagrają lepiej. Bas pokazuje się tylko wtedy gdy naprawdę już musi.

 

 

Są zbyt suche i nudne niestety, a był potencjał na produkt wręcz genialny (do średnicy i wysokich nie mam większych zastrzeżeń, wszystko jest na swoim miejscu, niestety wątpliwej jakości bas zabija te słuchawki :()

Może tor masz nie idealny pod te słuchawki...

 

 

Mam już dwa tory i na obu grają bardzo podobnie. Chyba jedynie lampa by coś tu pomogła.

 

Chyba X1s rozgrzał się, góra przestała męczyć, dołu jest jakby więcej albo już mam zwidy ;)

No widzisz,słuchawki też się wygrzewają, to nie mit, pogrzej je jeszcze 50h...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu mu nie podeszły. Tu już wygrzewanie nic nie zmieni. Owszem jest różnica od razu miedzy nowymi z pudełka a po kilku godzinach czy nawet dniach. To nawet ja zwykle nieczuły na efekty wygrzewania zauważyłem. Być może było to tez związane z przejściem od słuchawek o innej sygnaturze. Przez pierwsze dni nie bylem do końca pewien czy zostawię Listen. Teraz już raczej ich nie sprzedam.

Chyba, że znajdę coś o fajniejszej sygnaturze co całościowo gra jeszcze lepiej, a będzie równie mobilne, składane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tor nieodpowiedni, muzyka pewnie też niedobrana, kabel by się również przydało wymienić :P Mi te słuchawki nie podeszły kompletnie i swojego zdania nie zmienię. Polecam posłuchać przed zakupem, bo można się rozczarować po czytaniu samych bezkrytycznych zachwytów.

 

Dodam jeszcze, że Spirity Pro stawiam znacznie wyżej.

słusznie obstawiasz bo to zgoła różne słuchawki są, różne przeznaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, podobnie jak @Bernie zakochany w nich od pierwszego posłuchania nie byłem, ale teraz uważam, że są świetne. Spiritki Pro grają po prostu inaczej, słuchałem ich tylko raz na meecie i wtedy wydawały mi się dość podobne brzmieniowo do moich Taksów HD6000 tylko level wyżej, więc jeśli się wtedy nie przeslyszałem, to po prostu zupełnie inne słuchawki, które trzeba podpiąć pod różne tory. Ja np. przy zmianie źródła z modowanego Behringera, gdzie HD6000 grają świetnie, na Focusrite 18i20, Taksów nie mogę słuchać, bo jest zbyt basowo i ciemno, muliście z lekka, natomiast z Listen gra to super, jest bardzo fajny bas przykładowo. Także faktycznie Focale nie są uniwersalne, co nie zmienia faktu, że na pewno bardzo dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchawki mają swój charakter, podbity sub bas który normalnie ginie w ruchu miejskim ale nie w FL :)

fajna średnica i taa góra

 

w domu można użyć EQ i zbić do 50 Hz w dół o 5dB

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą nie jest on sam, maciux i Tyll z Innerfidelity też nie są fanami. A co ciekawe Tyll napisał o Listenach, że mają wycofane wokale i zbyt łagodne.

 

Ja bym tych Spiritów chętnie posłuchał, ale jak one mają mniejsze muszle niż Listeny to ja podziękował.

Co jak co, ale wokali to raczej wycofanych nie mają. Nie mają też tendencji do sybilizacji. Choć są zdecydowanie po jasnej stronie grania.

 

Nie jest to typowo funowe granie, jeśli ktoś tego szuka, tu go nie znajdzie. A przynajmniej nie w formie uśmiechu dyskoteki. One są ostre, nie ma niedomówień, nic nie ukrywają.

 

Są niesamowicie klarowne, świetnie oddają talerze, wokale, gitary.

 

 

Czekam jeszcze na małego jacka, żeby podłączyć na spokojnie pod tor stacjonarny, żeby móc ocenić, czy zostają ze mną.

Edytowane przez hafis
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, tor nieodpowiedni, muzyka pewnie też niedobrana, kabel by się również przydało wymienić :P Mi te słuchawki nie podeszły kompletnie i swojego zdania nie zmienię. Polecam posłuchać przed zakupem, bo można się rozczarować po czytaniu samych bezkrytycznych zachwytów.

 

Dodam jeszcze, że Spirity Pro stawiam znacznie wyżej.

 

Podpisuję się pod tymi czterema zdaniami obiema rękoma i czym się jeszcze da :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No tak, tor nieodpowiedni, muzyka pewnie też niedobrana, kabel by się również przydało wymienić :P Mi te słuchawki nie podeszły kompletnie i swojego zdania nie zmienię. Polecam posłuchać przed zakupem, bo można się rozczarować po czytaniu samych bezkrytycznych zachwytów.

 

Dodam jeszcze, że Spirity Pro stawiam znacznie wyżej.

 

Podpisuję się pod tymi czterema zdaniami obiema rękoma i czym się jeszcze da :)

 

 

O brakach wyższego basu i wypełnienia w dolnej średnicy a także średniej ergonomii pisaliśmy od samego początku, chyba z kilkanaście stron temu więc z tymi bezkrytycznymi zachwytami to na moje przesada. Po prostu po drodze gdzieś urosła opinia jakoby Listen nie miały w ogóle wad (co nie występuje w żadnych znanych mi słuchawkach), ale to chyba przez osoby, które ich nie słuchały bo niektórzy chyba liczyli, że sobie za 600zł flagowce kupią... :)

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności